Jump to content


Fotografije

Haos u oglasima


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
599 odgovora na ovu temu

#541 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 31 August 2015 - 08:33 PM

Slažem se da imaju istu vrednost, međutim mislim da ako nema cene to automatski znači da se radi o dogovoru i da prodavac iz nekog razloga ne želi javno da objavi cenu. Ako je neko spreman na zamenu verovatno će to i navesti jer novac će svi prihvatiti.

Ovim će prodavac verovatno odbiti neke kupce ali to je već odluka onog ko prodaje.

Da li uvesti pravilo da je cena obavezna stavka je već tema za drugu diskusiju.


  • 0

#542 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14613 posts

Postavljeno 31 August 2015 - 08:46 PM

Onda napravis kad stave 0 startuje se program za sah pa dok ne odigraju jednu partiju ne moze nazad, ili pop-up pita jedno deset puta da ste sigurni da ne zelite da unesete vrednost u polje za cenu, (jesam) da li ste bas sigurni da ne zelite da unesete vrednost u polje za cenu, (jesam) da li ste bas bas sigurni da ne zelite da unesete vrednost u polje za cenu... :)


  • 2

#543 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 31 August 2015 - 09:03 PM

Ako neko ne zeli da stavi cenu, nema sanse nikako da ga nateras da to uradi, uvek ce naci nacin da to zaobidje.

Uzgred, to je njegovo legitimno pravo.


  • 0

#544 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14613 posts

Postavljeno 31 August 2015 - 09:12 PM

Nema veze, jedno desetak pop-up po ekranu pa jos da se pomeraju i beze od strelice, dok ih sve ne pogasi ima da bude zabavno.


  • 0

#545 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 31 August 2015 - 09:19 PM

Staviti Čak Norisa pored dugmeta "Šalji" ;)

 

Desi se i da ljudi ne znaju koliko da cene neki stariji deo a nemogu ni na netu da pronađu (teško al ajd ;) ) pa koliko ko da.


  • 0

#546 carobnica

carobnica
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 566 posts

Postavljeno 31 August 2015 - 09:43 PM

Na oglasima imam deo za bicikl koji prodajem i nema istaknutu cenu. Da ga uporedim sa autom. Znaci prodajem nov, skup sportski auto koji ne kupuje svako. Ne zelim da stavim cenu da bi neki drkos sa svojim prijateljima takodje drkosima komentarisao: pogledaj ovu budalu koju je cenu stavio, pa da li misli da moze da ga proda za te pare i td. Onaj ko to zeli da kupi i ima para pozvace.


  • 3

#547 genius

genius
  • Members
  • PipPipPip
  • 130 posts

Postavljeno 01 September 2015 - 06:45 AM

U potpunosti se slažem sa Carobnicom,moj oglas isto nema cenu,iz razloga što taj bajk neće kupiti svako,već neko ko zna šta kupuje,a i po ponudama taman vidiš ko se i koliko razume u bicikle i biciklizam :smile: Ne prodajem toliko često,ali kada stavim nešto na prodaju trudim se da to bude nešto,što ne može da se nađe(vidi) baš svakog dana ovde kod nas.Što se tiče kontakta sa potencijalnim kupcima,uvek stojim na raspolaganju,desi se ponekad da ne mogu da odgovorim odmah,iz razloga jer nisam u mogućnosti zbog obaveza koje imam,ali se trudim da svakoga ispoštujem.Svi ljudi koji su mi se javljali u vezi mojih oglasa,putem poruka ovde na berzi,ili putem telefona,svima sam se javio i odgovorio.Svako dobro svima i veliki pozdrav.


  • 1

#548 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 01 September 2015 - 10:28 PM

Za sve se može naći adekvatno rešenje. U svakoj situaciji.

Ako ne znate cenu onoga što prodajete (mada je ovo totalno bezveze objašnjenje i jedino može da se objasni nezainteresovanošću oglašivača jer na netu ima svega, cena za sve proizvode, guglaš, vidiš koliko košta nov/polovan, kod nas/u inostranstvu, pogledaš ono što prodaješ, jel izagleda kao novo, radi kao novo, ima garanciju, nema!, staviš cenu nešto nižu nego u prodavnici, ako hoćeš da prodaš that is, ima ogrebotine, korišteno je, staviš još nižu cenu... itd) jednostavno možete staviti napomenu u oglasu "Pošaljite ponudu" ili "Primam ponude" te dve reči toliko puno objašnjavaju.

 

Ako već nećeš da staviš cenu da konkurencija ne bi uradila ovo ili ono ili hoćeš da te zivkaju po ceo dan možeš da staviš u opisu "Cena na upit", "Pozovite za cenu"...

Zaista nije teško biti kulturan.

 

Ja jednostavno hoću da odmah znam cenu zato što je to glavni faktor kupovine, meni možda ne treba nova šticna ili novo sedište ili novi gripovi ali ako je proizvod interesantan a cena primamljiva možda to sebi i kupim, što da ne, ne mora se uvek nešto kupovati iz nužde, može nešto i radi ličnog zadovoljstva ali ako je cena 0 to se nikad neće desiti, taj proizvod neću da kupim jer ne želim da trošim vreme i novac samo da bi dobio informaciju.

 

Ako proizvod ima cenu od 0 dinara ili 0 eura a nema nikakvih napomena koje sam pomenuo (tipa "Cena na upit") ja smatram da je u pitanju poklon, nudiš nešto u zamenu za 0 din/eur, znači poklanjaš, ja sam voljan da u tom slučaju preuzmem troškove dostave. Naravno, svi znamo da neko ko prodaje 30 bajseva od čega 5 ima cenu a 25 su "0" (juče baš videh takvog) iste ne poklanja već jednostavno hoće da navuče mušteriju u zavisnosti od trenutnog raspoloženja, ako mu kupac deluje zanimljivo po glasu, možda mu kaže nižu cenu, sutra možda kaže višu ili ako zaključi da se potencialni kupac baš i ne razume pa krene da priča bajke ne bi li navuko kupca, ako zove više njih možda će prvom reći nižu a onom 5-tom višu, znači čisto zavlačenje, danas jedna priča sutra druga.

 

Ono što mene ipak najviše nervira je da se ovo koristi čisto da bi se oglasi bolje pozicionirali i u tom slučaju nije nužno da cena bude "0" nekad stave i neki drugi iznos tipa 5€ a kad otvoriš oglas vidiš da tu nema ničega za 5 evra, ovo je vrlo česta situacija pri prodaji delova gde kad se otvori oglas postoji lista delova i ni jedan nema tu cenu koja je navedena u polju "Cena" već su sve veći iznosi.

 

Sve u svemu, kao što je neko rekao, ako prodavac ne želi da upiše cenu, nema načina da se na to natera, zapravo jedini način je kada bi se svi potencialni kupci i interesenti udružili i izbegavali svaki kontakt sa takvim prodavcima pa onda kad bi videli da ih niko ne kontaktira za proizvod čija je cena "0" verovatno bi se zapitali u čemu je problem, da možda nije cena previsoka, da je smanje ipak malo n2:Heristical a dok se tako nešto ne desi (samoorganizacija u Srbiji  n2:crazy  hahaha mislim da niko od nas tako nešto neće doživeti) ne bi bilo loše uvesti opciju u podešavanjima naloga kojom će se iz prikaza oglasa izbaciti svi oglasi sa cenom "0" (može čak da se ide i do 5€ ili 10€ recimo jer to uvek može da se prikaže kao 600-1200 dinara pa ni ne postoji potreba za ciframa ispod 10€ tj. brojevima manjim od 10) a da oglasi pritom ne budu sortirani po ceni u rastućem rasporedu već i dalje po datumu objavljivanja...

 

Siguran sam da bi Ciklo već intervenisao kada bi postojale mogućnosti da se ovaj problem reši što automatski implicira da rešenja nažalost nema...


  • 2

profilepic.gif


#549 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 01 September 2015 - 10:40 PM

Prikazana cena 0 je ipak moja greška. Prodavac ustvari nije upisao ništa u polje cena. Kao što napomenuh videću da ubacim crtice, čisto da popune prazan prostor.

Što se tiče filtriranja, moguće je podesiti donji slajder filtra za cene tako da bude 1 ili više. Jeste malo cimanja ali isfiltriraće sve oglase sa cenom 0 (bez cene).


  • 0

#550 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 02 September 2015 - 12:58 AM

Samo što je po meni taj slajder jako jako nezgodan za korišćenje pa ga maksimalno izbegavam :). Recimo na kupujem prodajem ili aliexpressu je to odlično odrađeno.
  • 0

#551 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 02 September 2015 - 05:09 AM

Isto tako, ređe, ima slučajeva da cena u dinarima bude upisana umesto u evrima. Tipa, bicikl košta 200 RSD. Ne znam kako je pametno ovo rešiti. Da li staviti prvu podrazumevanu vrednost EUR - ipak živimo u Srbiji.  :)


  • -1

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#552 sajlonac

sajlonac
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 678 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 02 September 2015 - 08:55 AM

Realno, to sto nekom malom broju ljudi smeta ta famozna nula deluje mi kao previse cimanja za administratora, ni oko cega. Ok promenice da stoje "crtice" umesto cene tj nule ali i to je bezveze... Sve to zasto? Zato sto neko zeli da vidi cenu jer ukoliko je povoljna kupio bi to i ako mu recimo nije neophodno?!? @sirius odakle znas da ako bi ponudio cenu i manju od neke koja je po tebi povoljna prodavac nece da pristane? Mrzi te da ponudis cenu? Ok postujem ali tu si ti na gubitku,zar ne?
Ja sam imao slucaj da sam polovnu HT2 patronu prodavao neko vreme upravo sa nulom jer iskreno nisam znao koliko da trazim,iako je bila potpuno ispravna. Napisao sam u oglasu lepo "ponudite pa se dogovaramo", i bio sam spreman da je dam i za recimo 500kinti. Medjutim javlja se covek i nudi mi 1500?!? Ne znam zasto kada su nove u prodavnici toliko ili neznatno vise, tek, meni je bilo malo glupo da uzmem toliko para bez obzira sto je bila potpuno ispravna, ipak sam je vozio sigurno 1000km (sto sam i napisao bio u oglasu) i kazem coveku "ok, za te pare ja placam postarinu".
Eto prostog primera... Nisu neke pare ali opet, uzeo sam vise nego sto sam generalno planirao. Ne vidim nista lose u tome.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
  • 2

#553 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 02 September 2015 - 09:04 AM

Davno sam citao u nekim novinama zanimljivosti iz sveta, mozda sam vec napisao isto ali ako nisam...
Prica ide da je neki lik u usa dao oglas dabprodaje auto za 1100 banana, naravno banane se odnose na dolar, dosla žena da kupi auto i donese mu 1100 banana kako je tražio u oglasu. Lik naravno odbije, i zena ga tuzi, naravno dobije ga na sudu i lik je morao da prihvati banane kao sredstvo placanja.
  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#554 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1505 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 02 September 2015 - 09:09 AM

Treba stajati cena na upit ili cena dogovor. A ne cena 0 ili cena 1din/e. Da neko ima vremena zivaca moze naruciti preko poruke bicikl i samo da kaze posalji. Dodje cena sa 1000plus evra vrati lepo covek paket i tuzi prodavca za prevaru. Ako nesto pise da je cena 1e onda je cena 1e. Na svajcarskom rikardu cesto kupujem. Jednom prilikom je bila na licitaciji raketa za auto thule, pocetna cena je bila 1franak. Ja sam ponudio 3. Niko nije ponudio vise i covek je poslao raketu za 3franka meni. Ja sam platio postarinu jos 15franaka. U bilo kojoj drugoj zemlji da negde napises da nesto kosta 1e to bi kostalo jedan 1e a ne da se razglabaju price po forumu da je to stavljeno iz ovih ili onih razloga.
  • 0

#555 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5457 posts

Postavljeno 02 September 2015 - 09:44 AM

Treba stajati cena na upit ili cena dogovor. A ne cena 0 ili cena 1din/e. Da neko ima vremena zivaca moze naruciti preko poruke bicikl i samo da kaze posalji. Dodje cena sa 1000plus evra vrati lepo covek paket i tuzi prodavca za prevaru. Ako nesto pise da je cena 1e onda je cena 1e. Na svajcarskom rikardu cesto kupujem. Jednom prilikom je bila na licitaciji raketa za auto thule, pocetna cena je bila 1franak. Ja sam ponudio 3. Niko nije ponudio vise i covek je poslao raketu za 3franka meni. Ja sam platio postarinu jos 15franaka. U bilo kojoj drugoj zemlji da negde napises da nesto kosta 1e to bi kostalo jedan 1e a ne da se razglabaju price po forumu da je to stavljeno iz ovih ili onih razloga.

Ne znam sta je rikardo, predpostavljam nalik e.bayu, prodaja sa licitacijom? Prodaja po strogim pravilima gde neko uzima proviziju.

 

Po meni je ovo je druga prica, besplatni oglasi u okviru foruma, nesto na dobrovoljnoj bazi sa ne toliko krutim pravilima.

Inace iz neobjasnjivih razloga mi smeta ta nula, bila u eur ili u rsd, i skoro nikad ne razmatram takav oglas.


  • 0

#556 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 02 September 2015 - 10:08 AM

Ne bih da se mešam mnogo i naklapam o ovome svako ima svoje mišljenje, samo ću napraviti jednu paralelu pošto je nedavni događaj u pitanju pa mi palo na pamet. Trebalo da isplatim bicikl kuriru u dinarima pa sam menjao eure. S obzirom da po selima nema menjačnica ali ima bizMismena koji plaćaju celih 116 din, zapucam ja u Zrenjanin. Kako sam ušao u grad svratim u prvu menjačnicu usput da vidim kurs i reko u centru ću pogledati ima nekoliko komada, promenim gde daju najviše svratim malo na dane piva pa bež nazad. Naravno nigde nije istaknut kurs već moraš da uđeš i pitaš, to mi se u startu ne sviđa (u pravim gradovima se kurs vidi sa druge strane ulice). Unutra u kiosku neka tetka (očigledno i vlasnik), pitam za kurs, dobijem kontra pitanje "koliko bi da menjaš". To mi se tek nije svidelo, nisam tu došao da se pogađam već proverim pa ako mi odgovara, u povratku iz centra ću, svakako mi je usput. Kažem oko 400, i ni tada ne dobijem informaciju već kratku pauzu za razmišljanje i da me odmeri pa me pita "a koliko bi hteo da ti platim". Tu sam sam se već iznervirao i samo izađem napolje.


  • 1

#557 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1505 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 02 September 2015 - 10:11 AM

Ne znam sta je rikardo, predpostavljam nalik e.bayu, prodaja sa licitacijom? Prodaja po strogim pravilima gde neko uzima proviziju.
 
Po meni je ovo je druga prica, besplatni oglasi u okviru foruma, nesto na dobrovoljnoj bazi sa ne toliko krutim pravilima.
Inace iz neobjasnjivih razloga mi smeta ta nula, bila u eur ili u rsd, i skoro nikad ne razmatram takav oglas.

Nije bas tako. I nisu ovo oglasi koji se postavljaju na forumu.
Pogledaj desnu stranu pravilnika.

Attached Thumbnails

  • image.jpg

  • 0

#558 carobnica

carobnica
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 566 posts

Postavljeno 02 September 2015 - 01:20 PM

Kako u stvarnosti stvari funkcionisu.

Postavim ja oglas bez cene i roku od odma me zovu ljudi koji vaze za korektne prodavce.  Kad su culi da cena nije kao da je roba ispala iz kamiona i da ne mogu da se ugrade 200-300% odustanu od kupovine. Znaci nije tacno da nema zainteresovanih. A nije ni problem da se potrosi neki dinar. Posle toga usledi po neki poziv gde ce kupac malo da razmisli o ceni i da se javi. Naravno nikad se vise i ne javi. A ostali potencijalni kupci salju poruke putem 2bike tako da nema nikakvih troskova. Stvar je u sledecem. Nema tog proizvoda koji ne mogu da kupim sa parama u dzepu. Sto, sprecice me sto nema cenu? O tome da li me *0* nervira ili ne. Kad bi poceo da nabrajam sta me sve nervira u zivotu gde bi bio kraj.


  • 0

#559 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5457 posts

Postavljeno 02 September 2015 - 01:49 PM

Nije bas tako. I nisu ovo oglasi koji se postavljaju na forumu.
Pogledaj desnu stranu pravilnika.

gledam ja desnu stranu al ne znam na sta konkretno ciljas?

ok, nisu oglasi na forumu al sta je sa ostalim sto sam naveo?

 

Ako mislis na to sto sam rekao *kruta pravila* hteo sam zapravo da kazem

(a, naravno, pogresno sam mislio/predpostavio da ce me svi razumeti, konj!)

pravila oglasavanja postoje ali nisu zakonski obavezujuca, prodaja na ovom sajtu/forumu/oglasniku nema pravnu tezinu.

Krsenje pravila oglasavanja rezultiraju izbacivanjem/onemogucavanjem i to je sve.

Na *nasoj* berzi se sve odvija po sistemu dva coeka se cuju telefonom i to je sve,

nemas onu...situaciju (da tako nazovem) kad neko uradi *klik* i tad je gotovo, tako mora da bude i nema menjanja

kao sto je uobicajeno na licitacijskim sajtovima tipa e.Bay i verovatno taj rikardo.ch.

Zato sam rekao dobrovoljno. Msm, onaj tvoj svicarac verovatno nije bas bio sretan sto si bio jedini i pobedio na licitaciji

i sto ti je prodao tu Thule raketu za 1 CHF ali je bio obavezan da te ispostuje. To ovde na berzi nemamo, zar ne?

 

primer:

Telefonski sam kupio, (ne rezervisao samo da ga vidim, nego) bas ono kupio bicikl,

seo u kola da ga pokupim i platim, kad sam stigao prodavac kaze da su ga zvali i nudili mu vise!

Sta ja da kazem, bilo je samo da li hoce da ispadne covek ili prevarant, ja tu nista nisam mogao da uradim.

Da ga tuzim Ciklu da ga banuje ili...

 

Uh, jesam li sad jasniji oko onog sto sam teo da kazem?


  • 0

#560 Rendisha

Rendisha
  • Members
  • PipPipPip
  • 93 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 06 June 2016 - 06:18 PM

Kako fercera ovo u oglasima sa listom favorita? Sve od prodavaca sto sam ubacio u favorite, kad odem na listing - prazno? Dje ba gresim?


  • 0




1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika