Jump to content


Fotografije

I Liga Srbije - 2009 Miseluk


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
71 odgovora na ovu temu

#1 Hari

Hari
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1921 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 26 March 2009 - 04:42 PM

P R O P P Z I C I J E

DISCIPLINA: DRUMSKA TRKA ORGANIZATOR BICIKLISTIČKI SAVEZ SRBIJE BICIKLISTIČKI KLUB VOJVODINA

DATUM TRKE Nedelja 05. april 2009.

KATEGORIJA MLAĐI KADETI, KADETI, JUNIORI, SENIORI licencirani za 2009 godinu

MESTO STARTA Sr. Kamenica, staza Mišeluk, NOVI SAD

PRIJAVE Na dan takmičenja na STARTU od 09:30h-10:30h

STAZA: Kružna 5 km /elite, juniori/nova staza Kružna 3,5 km / ml.kadeti, kadeti/stara staza

KATEGORIJE Kadeti Elite i juniori Mlađi kadeti 10 krugova x 3,5km 18 krugova x 5km 7 krugova x 3,5km 35km 90km 25km 11:00 11:00 12:30

PRATNJA Pratnja ekipnim vozilima je dozvoljena na trci.

TROŠKOVI Organizator snosi troškove organizacije trke, ostale troškove snose sami klubovi učesnici takmičenja.

NAGRADE Obezbeđuje BS Srbije i BK Vojvodina.

OCENJIVANJE Pobednik je takmičar u svakoj kategoriji koji stazu pređe za najkraće vreme, tri najbolja takmičara iz ekipe donose klubu ekipni plasman. Svaka kategorija se boduje posebno. Kad prvi takmičar bilo koje kategorije zajedničke trke prođe cilj svi takmičari posle njega završavaju trku. Takmičari dostignuti za krug u poslednjoj trećini trke, na vreme postignuto prolaskom kroz cilj dobijaju prosečno vreme trke. Ostali takmičari prema pravilniku Liga takmičenja.

TEHNIČKI PROPISI: Trka se vozi po propisima Pravilnika UCI i BSS i ovim Propozicijama. Svi vozači moraju biti propisno odeveni, i nositi zaštitnu kacigu pravilno postavljenu i pričvršćenu i imati odgovarajuće prenose na biciklama.

OPSTI PROPISI Svojim startom svi takmicari usvajaju ove propozicije i voze na sopstvenu odgovornost.

KAZNE I ŽALBE Prema kodeksu kazni Sudijske asocijacije BSS.

OSTALE ODREDBE Organizator zadržava pravo izmena i dopuna ovih Propozicija uz obavezu da iste saopšti učesnicima najkasnije jedan sat pre starta trke. Organizator ne snosi nikakve posledice nepoštovanja istih kao i za postupke takmičara prema trećem licu.

NAPOMENA Start trke i parking za klubska vozila je kod semafora iznad tunela kao i ranijih godina
  • 0

#2 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 26 March 2009 - 08:45 PM

Ala će da bude veseloooooooooo 8)
  • 0

#3 marko

marko
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 847 posts

Postavljeno 26 March 2009 - 09:44 PM

oces voziti ?
  • 0

#4 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 27 March 2009 - 06:54 AM

ako se ne poklope trke sa dunavskim koji će voziti Vanessa.
a možda i ako nabavim drumski sa druge strane...
  • 0

#5 marko

marko
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 847 posts

Postavljeno 27 March 2009 - 09:28 AM

Poklapace se sigurno :( , tako da ako oces da vozis pocni sa trazenjem bikea. Oce voziti i boris ?
  • 0

#6 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 27 March 2009 - 10:06 AM

verovatno...
videću nešto ya bike ovih dana...
  • 0

#7 marko

marko
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 847 posts

Postavljeno 27 March 2009 - 10:30 AM

sto nema zenske kategorije , a u kalendaru pise da je za sve ?
  • 0

#8 Vanessa

Vanessa
  • Members
  • PipPip
  • 65 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 27 March 2009 - 12:03 PM

Stvar je do saveza. Kategorija za zene zvanicno NE POSTOJI. Tako da kad kazu 'sve' to podrazumeva ml. kadete,kadete,juniore,elitu i undere. Receno je da ako zene zele sl. godine posebnu kategoriju treba prvo da voze trke lige ali sa kadetima tj. bez plasmana...
Jedino gde ce biti posebna kategorija su drzavno prvenstvo hronometar i drumska trka. A i to zavisi od broja zena na startu.
  • 0

#9 marko

marko
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 847 posts

Postavljeno 27 March 2009 - 02:36 PM

e bezveze...
hrvatska ima zensku reprezentaciju od ove godine :cry: a imaju zena koliko i mi.
  • 0

#10 Vanessa

Vanessa
  • Members
  • PipPip
  • 65 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 27 March 2009 - 03:59 PM

To je tacno, Hrvati bar pokusavaju nesto da urade i podstaknu zene da voze.
Uvek kada se prica sta treba da se uradi povodom biciklizma spominju se samo mladje kategorije. Zaboravljaju koliko bi dobro doslo da se razvija i zenski biciklizam,pa nekad smo i mi imali zensku reprezentaciju. Kod takmicara uvek ima manje zena od muskaraca,tako da je (uglavnom) manja konkurencija a veca sansa za uspeh. A mi imamo i u MTB-u i na drumu ko hoce i da trenira i da se trka. Samo sto je na drumu situacija mnogo kriticnija od one u MTB-u,nema ni kategorije,ni neke kao reprezentacije,nista...

Nego,u kalendaru se jos spominje jedino da ce u Cacku biti izdvojeno za zene,sto je super :)
  • 0

#11 Hari

Hari
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1921 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 27 March 2009 - 03:59 PM

Stvar je do saveza. Kategorija za zene zvanicno NE POSTOJI. Tako da kad kazu 'sve' to podrazumeva ml. kadete,kadete,juniore,elitu i undere. Receno je da ako zene zele sl. godine posebnu kategoriju treba prvo da voze trke lige ali sa kadetima tj. bez plasmana...
Jedino gde ce biti posebna kategorija su drzavno prvenstvo hronometar i drumska trka. A i to zavisi od broja zena na startu.


Htela si valda reci da zene nemaju svoju ligu ili kup kao ostale kategorije. Kod tebe u licenci pise "elite women" sto znaci da kategorija zene postoji. Ako sam ja organizator cek da vidim ko ce mi zabraniti da u propozicijama navedem da zene startuju odvojeno od ostalih kategorija. U tom slucaju ja krivim organizatora.

Najveci problem je sto zena ima jako malo pa nema trka za njih i sto klubovi koji imaju zene nisu uopste slozni da se jednostavno pobune kako bi zene izborile svoju ligu. Slican slucaj je bio kod ml. kadeta koji su startovali trke sa kadetima sto je cista glupost pustati totalnog pocetnika sa koliko toliko stasalim vozacima.

Kad smo kod propozicija smesno - zalosno je sto kadeti voze 35km.
  • 0

#12 marko

marko
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 847 posts

Postavljeno 27 March 2009 - 04:04 PM

A pa da to je ovde trend, samo se sa mladjim kategorijama radi.

Cek , zar nema nacina da se to dovede u pitanje i da se negde porazgovara na tu temu? Kontam kad bi se pravile trke tj navodilo u trkama da mogu i zene startovati malo po malo bi se i nakupilo takmicarki ?
  • 0

#13 Hari

Hari
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1921 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 27 March 2009 - 04:06 PM

Nego,u kalendaru se jos spominje jedino da ce u Cacku biti izdvojeno za zene,sto je super


Da da, Dostanic kada organizuje trku uvek napise zene (svaka mu cast), ali pojavi se jedna ili nijedna zena.
  • 0

#14 Hari

Hari
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1921 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 27 March 2009 - 04:13 PM

A pa da to je ovde trend, samo se sa mladjim kategorijama radi.

Cek , zar nema nacina da se to dovede u pitanje i da se negde porazgovara na tu temu? Kontam kad bi se pravile trke tj navodilo u trkama da mogu i zene startovati malo po malo bi se i nakupilo takmicarki ?


Jedini razgovor na tu temu vodi se izmedju samih takmicarki putem SMS poruka uglavnom pred drzavno kako bi se skupile u sto vecem broju.

Citiracu Kovacevic Draganu iz Avale koja kad procita propozicije u kojima nema zena kaze "ko vam J M" sto se odnosi na organizatora.
  • 0

#15 Vanessa

Vanessa
  • Members
  • PipPip
  • 65 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 27 March 2009 - 04:22 PM

Htela si valda reci da zene nemaju svoju ligu ili kup kao ostale kategorije. Kod tebe u licenci pise "elite women" sto znaci da kategorija zene postoji. Ako sam ja organizator cek da vidim ko ce mi zabraniti da u propozicijama navedem da zene startuju odvojeno od ostalih kategorija. U tom slucaju ja krivim organizatora.


To sam i mislila. Naravno da postoje kategorije za zene po UCI-ju kao i za muskarce(u protekle 2 godine sam imala Women Juniors licencu). U drugim zemljama postoji liga za sve kategorije za oba pola. Samo sto kod nas (kad uopste stave da ima kategorija) postoji samo jedna jer nas je malo: 'zene' (naravno bez 'elite') :(

Najveci problem je sto zena ima jako malo pa nema trka za njih i sto klubovi koji imaju zene nisu uopste slozni da se jednostavno pobune kako bi zene izborile svoju ligu.


Sto se druma tice ima svega nekoliko klubova sto imaju zene. Ne znam da li bi ista moglo da se uradi pa to da se pogura. Ono sto je prava steta je kad dodju devojke (koje inace voze) na trku i stoje sa strane i gledaju 'jer nisu u formi' pa nece da se blamiraju, kao sto se desilo na Miseluku prosle godine.
  • 0

#16 marko

marko
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 847 posts

Postavljeno 27 March 2009 - 04:40 PM

hm , pa ajde da se onda za pocetak oko toga iscima putem SMSa, poziva, emaila ili kako vec, da dodje sto vise devojaka.

evo vidim da vojvodina sad ima jednu devojku , nasa ekipa ima isto jednu , ris cycling , ima jos jedna u somboru koja ce voziti ove godine , dragana ....dalje kako se ko seti nek dopise ovo je vec 5 8)
  • 0

#17 Hari

Hari
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1921 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 27 March 2009 - 04:45 PM

Sto se druma tice ima svega nekoliko klubova sto imaju zene. Ne znam da li bi ista moglo da se uradi pa to da se pogura. Ono sto je prava steta je kad dodju devojke (koje inace voze) na trku i stoje sa strane i gledaju 'jer nisu u formi' pa nece da se blamiraju, kao sto se desilo na Miseluku prosle godine.


Klubovi koji dovedu zene na Miseluk mogli bi malo da porazgovaraju na tu temu kako bi se pocelo resavati problem sto je svima u interesu. Gledao svojim ocima kako zene gledaju trku umesto da voze. Razni su razlozi, nisam u formi, niko nije dosao pa necu da vozim, pada kisa, mrzi me drugi put, zenski problemi, mnogo je vruce.... i prodje sezona.
  • 0

#18 marko

marko
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 847 posts

Postavljeno 27 March 2009 - 04:50 PM

kad bi ih vise dolazilo valjda bi proradio takmicarski duh :D
  • 0

#19 Vanessa

Vanessa
  • Members
  • PipPip
  • 65 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 27 March 2009 - 04:52 PM

Da da, Dostanic kada organizuje trku uvek napise zene (svaka mu cast), ali pojavi se jedna ili nijedna zena.


To je jos jedan problem. Generalno je malo onih koje treniraju,jos manje onih koje treniraju tokom cele godine,a ne samo kad sine sunce. Ali je fora u tome da se gura ako treba 3 takmicarke-3 takmicarke.

kontam kad bi se pravile trke tj navodilo u trkama da mogu i zene startovati malo po malo bi se i nakupilo takmicarki ?


Mozda, ima devojaka koje voze i idu na DK i ne dolaze na drzavno. Verujem da bi sa njima mogao pristojan broj da se skupi. Problem je motivisati da krenu da treniraju devojke. Vecina devojaka kad vidi da ima imalo konkurencije i kad vidi da treba da se trenira i zimi i leti odmah batali. Takodje ima onih koje imaju posao/fakultet/skolu pa se pitaju sta ce im da zapostavljaju nesto od cega inace zive kad od biciklizma nece dobiti nista osim eventualno nekog dodatnog troska.

pa ajde da se onda za pocetak oko toga iscima putem SMSa, poziva, emaila ili kako vec, da dodje sto vise devojaka

Ja sam pitala devojke sa MTB i niko ne moze da pravi dodatni trosak sebi i svom klubu,sto je normalno. Zorica iz Valjeva nece dolaziti ako nema kategorije za zene. Jednostavno je njoj i Saletu veliki trosak da dodju od Valjeva do NS-a da bi ona vozila jednu ili dve (Bukovac) trke DK. Inace dolaze vec sledec nedelje na polumaraton. A i Miseluk se poklapa sa nekim maratonom koji su planirali trcati. Gaga ce valjda doci i devojka iz Vojvodine ce voziti. Sa Jovanom i samnom je to 4. I to je otprilike to sto se iscimavanja tice...
  • 0

#20 marko

marko
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 847 posts

Postavljeno 27 March 2009 - 05:02 PM

Ja sam pitala devojke sa MTB i niko ne moze da pravi dodatni trosak sebi i svom klubu,sto je normalno. Zorica iz Valjeva nece dolaziti ako nema kategorije za zene. Jednostavno je njoj i Saletu veliki trosak da dodju od Valjeva do NS-a da bi ona vozila jednu ili dve (Bukovac) trke DK. Inace dolaze vec sledec nedelje na polumaraton. A i Miseluk se poklapa sa nekim maratonom koji su planirali trcati. Gaga ce valjda doci i devojka iz Vojvodine ce voziti. Sa Jovanom i samnom je to 4. I to je otprilike to sto se iscimavanja tice...


Kako mislis dodatni trosak ? Ja sam mislio da ti isti klubovi imaju i nekog ko vozi drum. Mada se uvek moze spakovati sa nekim klubom iz srbije ...

Zar taj maraton nije kad i miseluk ? Prosle godine je bio tad?

E dolazi i jedna is Sombora ! To je 5 za sad. Ako neko iz spartaka bude dolazio mozda dodje i Ivana Miucic ....
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika