Jump to content


Photo

brojevi spd obuce VS. brojevi obicne obuce


  • Please log in to reply
58 replies to this topic

#1 lensovrodjak

lensovrodjak
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 205 posts
  • LocationFruska gora

Posted 21 March 2009 - 08:46 PM

citao sam forume i uocio :roll: da mnogi od vas dobro poznaju biciklizam,pa sam (s)mislio da se udruzite i poucite mene i ostale polurekreativce koji proizvodjac spd obuce ima koji sistem odredjivanja velicine i kako u odnosu na te informacije odabrati odgovarajucu sprintericu.Moze biti veoma interesantno uporediti kalup Shimano,Northwave,Pearl Izumi,etc. sa kalupom (brojem)obuce koju inace nosi svako od nas.Pozdrav svima i nadam se da cete dati sve od sebe..
  • 0
..

#2 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Posted 21 March 2009 - 08:56 PM

Kako najbolje odabrati patiku? Otici, pa lično probati! Neki kalupi se razlikuju za broj, neki za pola broja...Znaci, maneš se kombinatorike i nagadjanja, nego odeš, pa se uveriš lično, šta ti najbolje paše! 8)
Npr, ja sam skoro kupio Nortwave, i trebale su mi pola broja veće. Ne znam da li je sa svim njihovim modelima tako, ili samo sa konkretnim modelom. :-k
  • 0

#3 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Posted 21 March 2009 - 10:32 PM

Sto se tice kupovine pravog broja SPD patika - definitivno je najbolji sistem probati na licu mesta. RAzlika od proizvodjaca do proizvodjaca moze biti solidna, pa stoga nema pravila po sistemu - uzeo sam 42 Shimano, pa cu tako i ostale...
Ono sto je najpreciznija metoda ukoliko se ne moze probati na licu mesta ( recimo kod online narucivanja ) je tacno izmerena duzina stopala u cm. Dalje, od samog prodavca treba traziti da se patika izmeri od vrha do kraja bilo cipele bilo uloska, i onda to moze biti nesto sto je konkretno i sigurno za kupovinu. Dosta proizvodjaca stavlja pored standardnih brojeva i duzinu, bas iz tog razloga.
Evo i jedne uporedne tabele brojeva i duzina...

Attached Thumbnails

  • Ci090321232031.jpg

  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#4 Hari

Hari
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1921 posts
  • LocationBeograd

Posted 22 March 2009 - 02:10 AM

Kupovao Shimano drumske trebalo broj vece, kupovao Shimano MTB (vise puta) trebalo broj vece.
  • 0

#5 Vanessa

Vanessa
  • Members
  • PipPip
  • 65 posts
  • LocationNovi Sad

Posted 22 March 2009 - 04:40 AM

Moze biti veoma interesantno uporediti kalup Shimano,Northwave,Pearl Izumi,etc. sa kalupom (brojem)obuce koju inace nosi svako od nas.

Ovde ima dobra tabela http://www2.bsn.de/C...hoe-sizing.html
Ali ako neko ima vise iskustva mogao bi da kaze da li tabela uopste vredi :?:
  • 0

#6 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Posted 22 March 2009 - 07:43 AM

Kupovao Adidas Minrett(za druga) za momka koji nosi 45,5-46(a ja ~45) i ujzeo sam broj 47 i 2/3. Znaci ne mora uvek da bude kako po tabelama. Sve zavisi koji proizvodjac, model, kalup itd itd. Dzabe mi prenosimo nasa iskustva dok ti ne osetis model na svoju nogu nije za verovanje nista

Ja sam jednom hteo da kupim Pearl Izumi MTB sprinterice za dobre pare(jbg kradena roba). Dodje momak i kaze da su 45. Ja se obradovao do jaja. Ej uzecu sprinterice koje su oko 170e za samo 40. I to ganz noce. Nisam mogao ni nogu da stavim unutra. Kapilari na stopalu su popucali koliko je bila mala :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#7 lensovrodjak

lensovrodjak
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 205 posts
  • LocationFruska gora

Posted 22 March 2009 - 08:18 AM

Za Shimano znam da treba otprilike broj vece,a posto nosim broj 47,sprinterice sam morao traziti 48.Na svu srecu nabavim nekako ove jedne i sada kada su vec razglavljene morao sam se ponovo odluciti za Shimano jer jedino njihove mere sada znam(a u Srbiji n:kolce ni nema nista drugo osim Japanaca sa Taiwana) i porucio od brata iz Kanade.Nabavlja li neko iz Srbije n:krstixf7 sprinterice?
  • 0
..

#8 radiation_king

radiation_king
  • Members
  • PipPip
  • 39 posts
  • LocationNovi Sad

Posted 22 March 2009 - 08:39 AM

Kada sam uzimao Shimanove trebale su mi broj vece, a kod diadore broj mi je isti kao i kod ostale obuce!
  • 0
Nothing compares to the simple pleasure of a bike ride

#9 lensovrodjak

lensovrodjak
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 205 posts
  • LocationFruska gora

Posted 22 March 2009 - 01:05 PM

Hvala svima n:bye ,i nadam se da cemo se sretati na stazama.. n:bicycle
  • 0
..

#10 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Posted 22 March 2009 - 09:52 PM

Kod mene je ovaj slučaj
obične patike:
Adidas 43,5
Converse 44
McKinley 44
Reebok 44

sprinterice:
Northwave 45
Shimano 44
DMT 44,5

roleri:
Roces 45
Pro Wheels 44,5


Sve u svemu, svaka obuća ima svoje kalupe i nema ništa bez probanja ;)
  • 0

#11 foRce

foRce
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 312 posts
  • LocationBeograd

Posted 24 March 2009 - 02:46 PM

Evo i ja da potvrdim da kada se kupuje Shimano bez obzira da li su za drumski ili za mtb uvek treba uzeti broj veće.Imaju manje kalupe nego ostali proizvodjaci.
  • 0
---------------------------------------------
SCOTT Afd Team Issue Jean Dela Tour
SCOTT SUB 10

#12 firex

firex
  • Members
  • Pip
  • 15 posts

Posted 12 July 2009 - 09:58 PM

Imao sam prilike da probam shimano sprinterice i definitivno je potrebno uzeti za broj vece u odnosu na obicne patike. Za mene je problem sto shimano ima takav kalup da mi je potrebna velicina na pola broja, a to je jako tesko pronaci (43-pomalo tesne, 44-ima lufta). Sta sad? Da pazarim shimano 44 koje su mi za nekih pola broja vece ili da batalim shimano i probam neku drugu varijantu (nw, ...). Nisam siguran da li bi to malo lufta predstavljalo problem za pedalanje.
  • 0

#13 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Posted 12 July 2009 - 11:12 PM

više se ne sećam, jbg, neko od prozivođača (koji nije shimano) je imao tabelu tipa 'dimenzije stopala u cm = broj naših sprinterica koji ti treba'.

Od ličnog iskustva, da, šimano broj veće, ali treba se setiti da je i širina stopala faktor! Gledajući svojevremeno net komentarte, vidim da je 'dugo usko stopalo' default, e kad imaš široko, to je malo :mrgreen:

Dakle, sve je to lepo, ali ništa bez probe. Neke mešovite radnje (online+poslovnica) neće uopšte da šalju sprinterice, nego kažu, dođi probaj.
  • 0

#14 firex

firex
  • Members
  • Pip
  • 15 posts

Posted 13 July 2009 - 10:06 AM

Dakle, sve je to lepo, ali ništa bez probe...

Pa ja jesam probao i ispostavilo se da sam negde izmedju dva cela broja #-o. Ovaj manji broj svakako necu uzeti, ali ne znam da li smem da uzmem malko vece...
  • 0

#15 gilgames

gilgames
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 805 posts
  • LocationNiš

Posted 13 July 2009 - 01:47 PM

Kada si probao da li si zapravo probao na biciklu i malo vozio ili si probao u radnji (na podu)? Ako si probao u radnji onda ti bas manji br odgorava kada vozis bajk.

To je barem moje iskustvo. Kada hodam u sprintericama palac mi je skroz naguran napred, male su mi za pola broja, ali zato dok vozim su idealne i odlicno prianjaju uz stopalo. Inace vozim neke cytech. Broj je 39 a inace normalnu obucu nosim u broju 41.
  • 0

#16 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Posted 13 July 2009 - 01:51 PM

Veca obuca nece odgovarati, sigurno. Letece ti noga unutar patike (pogotovo na neravnom terenu), ima samo da nabijas prste, a to vodi do bolova. n:character0074
  • 0

#17 firex

firex
  • Members
  • Pip
  • 15 posts

Posted 13 July 2009 - 03:10 PM

Kada si probao da li si zapravo probao na biciklu i malo vozio ili si probao u radnji (na podu)? Ako si probao u radnji onda ti bas manji br odgorava kada vozis bajk.

To je barem moje iskustvo. Kada hodam u sprintericama palac mi je skroz naguran napred, male su mi za pola broja, ali zato dok vozim su idealne i odlicno prianjaju uz stopalo. Inace vozim neke cytech. Broj je 39 a inace normalnu obucu nosim u broju 41.

Pa da, sa brojem 43 i kod mene je palac malo podbijen, pa i nije bas udobno stajati i hodati. Kakav je osecaj kada se okrecu pedale, nisam probao.
  • 0

#18 gilgames

gilgames
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 805 posts
  • LocationNiš

Posted 13 July 2009 - 06:11 PM

Tako je i kod mene bilo, ali nisu imali nijedan drugi broj. Da su imali verovatno bih uzeo broj vece i pogresio. Ali mozda je to slucaj samo kod ovih patika.
  • 0

#19 Gary_Fisher89

Gary_Fisher89
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1215 posts
  • LocationPalace, Centar, Beograd

Posted 13 July 2009 - 08:10 PM

Posto bi uskoro trebalo da predjem na SPD da li kada probam u radnji (na podu) treba da uzmem one koje me zuljaju i gde nabijam prst napred ? Naravno te patike nisu za setanje, cisto pitam jer to neko pravilo ili kako vec...
  • 0
http://www.youtube.c...cycleFanatic89#

"The bicycle has a soul. If you succeed to love it, it will give you emotions that you will never forget."

Polar matrix - 14400km; Gary Fisher - 28983km; Wilier - ...in progress...

#20 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Posted 13 July 2009 - 08:23 PM

Ove moje su mi bile knap, ali su se malko razgazile i može i da se hoda u njima bez problema (ako naučiš da gaziš rubom stopala, a meni to dođe normalno jer se ceo život šunjam po šumama na sličan način). Inače, prvih nekoliko meseci je bilo potesno, uglavnom jer mi je noga šira od kalupa.
  • 0




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users