Jump to content


Fotografije
- - - - -

Tekst sa naslovne strane: Savez "legalizovao" dopi


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
8 odgovora na ovu temu

#1 marin

marin
  • Members
  • Pip
  • 21 posts
  • LocationKnjaževac

Postavljeno 13 October 2006 - 06:40 AM

Redovno pratim sve sto se objavi na ovom sajtu, jer vesti o biciklizmu ima tako malo, a ja sam od skoro zainteresovan za biciklizam, pa su mi ovakvi sajtovi jedini izvor informacija. Možete zamisliti moju reakciju kada sam pročitao vest na naslovnoj strani o dopingu i haosu koji vlada u biciklističkom sportu u Srbiji.
Tek kasnije sam primetio da je taj tekst prenet iz dnevnih novina. Pa sam onda počeo da razmišljam: da li u tim novinama piše neko ko je upućen u biciklistički sport, ili je to neki novinar samo preneo lični stav bicikliste koji se aktivno bavio ovim sportom i bio uspešan u njemu. Naime, tekst je pisan malo neoprezno. Ne mogu da poverujem, tek tako, da su na trci gde su učestvovali takmičari iz inostranstva, a samim tim i bilo je kontrole iz inostranstva od strane UCI-ja, bačeni uzorci za antidoping kontrolu. Valjda bi onda cela trka bila dovedena u pitanje, ne znam tačno kako to funkcioniše, ali predpostavljam da bi bar bilo diskvalifikacija.
Voleo bih da pročitam još nečije mišljenje o ovoj temi :(
  • 0

#2 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 13 October 2006 - 12:33 PM

Haos vlada vec dugi niz godina, ovo je samo izaslo na povrsinu, jer, konkretno Mikos nije vise mogao da trpi i cuti. Nazalost, doping, prodaja kradenih bicikala i sto sta jos je prisutna ovde vec godinama. Nije cudo da nasi i nemaju nekih vecih uspeha napolju, a kada bi se kojim slucajem sprovela istraga i pogledali npr. serijski brojevi ramova, ko zna koliko bi ih ostalo bez "svojih" bicikala!
Sto se samog dopinga tice, on je u biciklizmu prisutan odavno, neki se i javno hvale da uzimaju "hemiju", kao da je to cedevita! Po meni je to isto kao i varanje na kartama :twisted: Ali, svako ponaosob odlucuje sta radi sa svojim zivotom i zdravljem, pa ako je nekome cilj da bude "invalid" posle tridesete - njemu i na dusu. Stoji ono "bez hemije nema leukemije" :D !!!
Mi u MTB delu biciklizma pokrecemo od ove sezone inicijativu za osnivanje naseg MTB saveza u okviru ili van BSS. Tako ce se moci planirati i izdvajati sredstva za takmicenja, klubove koji ih organizuju i imati uvid u sve to. Sada se ne zna ni da li savez odvaja kintu, ni gde ona zavrsava, a klubovi se dovijaju kako koji zna i ume za organizaciju MTB trka. Ova sezona je jos bila i najaktivnija do sada, jer skoro ni jedna trka nije otkazana, a bio je prilicno zgusnut kalendar. Nadam se da ce i sledeca sezona biti uspesna i da cemo se lepo druziti i trkati.
Bilo bi lepo kada bi se to malo i omasovilo, pa da nas bude i na stazi a i pored nje.
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#3 XTR

XTR
  • Members
  • PipPip
  • 33 posts
  • LocationBG

Postavljeno 13 October 2006 - 08:54 PM

Misa je sve lepo napisao samo da dodam da je UCI komesar na Prvenstvu Balkana bio Vasilije Morovic (Sarajevo), za koga neznam dal je poslat od strane UCI-ja ili je dosao u privatnoj reziji na poziv celnika BSS, dok je director trke bio Nebojsa Popov.

Hteo bih napomenuti da doping kontrola na Prvenstvu Balkana u Novom Pazaru nije bila obavezna, al je “navodno” bila prisutna da bi plasili strance, nebili nasi uzeli koju medalju.
  • 0

#4 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 14 October 2006 - 01:16 PM

Uopste me ne iznenadjuje ovako nesto. Pa treba pogledati prosecne brzine na domacim trkama i na inostranim. Kod nas se vozi prosek 46 a u inostranstvu ne zavrse trku. Pa cemu onda bacanje para.

Cak sam cuo pricu da je selektor nase reprezentacije Nikacevic presto da vozi zbog dozivotne zabrane jer je uzimao doping sredstva. Pa ako je to istina, bolje odmah da raspuste sve i batale prof. biciklizam.

Ako je Mikos u pravu, pretpostavljam da jeste, time se samo primoravaju novi vozaci na doping jer oni nemaju sanse da se probiju pored ovih hemicara. A da bi napravili nesto vece moraju prvo kod nas da se pokazu... Pa kod nas vecina vozaca sagori jos dok voze u junorima i kadetima, pitam se samo zasto.
  • 0

#5 Hari

Hari
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1921 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 14 October 2006 - 01:56 PM

Navedeni clanak postavlja niz pitanja, jedno od njih je:

sta se dogodilo sa uzetim uzorcima urina za anti doping kontrolu, na Drzavnom Prvenstvu na Beranovcu 24 -25 Juna 2006 godine, kao na Prvenstvu Balkana u Novome Pazaru, treba da odgovore celnici BSS, Generalni sekretar Jovica Stranjina i predsednik BSS Dostanic Dragan.
  • 0

#6 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 05 July 2007 - 09:57 AM

Ovo je naš važeći zakon, pa koga zanima neka pročita...

Dodaj prilog


  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#7 negas

negas
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 450 posts
  • LocationKako kad !

Postavljeno 08 October 2007 - 04:11 PM

Koji je to clanak, odnosno u kojim si to novinama procitao i kada! Jer mozes da uslikas tu stranicu ili da je skeniras i stavis na forum!
Verovatno je to pricao Mikos!
  • 0

#8 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 08 October 2007 - 05:03 PM

http://www.cikloberz...news.php?id=108

ovde je to sto trazis.
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#9 negas

negas
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 450 posts
  • LocationKako kad !

Postavljeno 09 October 2007 - 04:04 PM

Hvala za link!
Inace Mikos kao nas sigurno najbolji biciklista svih vremena, je uglavnom, ako ne i apsolutno upravu!
Imam dosta clanaka iz novina kuci u kojima je iznosio mnoge stvari o dopingu, te stanju u reprezentaciji i slicno!
Poslednji put je bilo u pravdi pre mesec i nesto vise!
Takodje neverovatno je da za njega nema mesta u savezu. Nema kad hoice da istera sve na cistinu, a ovi ostali kofa dopa i teraj! Zbog toga smo ovde de jesmo, mada je tako i preko, nemoj mo se zavaravati!
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika