Jump to content


Fotografije

Kako to izgleda kad se desi nekom drugom


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
46 odgovora na ovu temu

#1 biber021

biber021
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 214 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 04 March 2009 - 02:31 PM

Nisam ovo napisao da kukam niti da se žalim. Prosto mislim da treba da se zna u kakvom vremenu živimo i šta nam dešava (ovom prilikom meni).

U nedelju uveče krećem peške sa železničke stanice i idem Bulevarom prema Futoškoj pijaci. U jednom momentu neko me hvata za ruksak i kaže čekaj čekaj, da te nešto pitam. Klasika, njih četvorica, po jedan sa svake strane oko mene sa bokserima i još kaže, "i ona trojica su sa nama (desetak metara dalje)". Pitanja sledećeg tipa: Koje si godište(mogu tata da im budem), odakle si, daj nam pare i ajd sa nama iza ćoška. Posle par minuta, dam im iz zadnjeg džepa 300 din. Uzimaju, međutim to nije dosta! Hoće još para. I tu sad počinje natezanjegde su skontali da više neće dobiti i da to sve predugo traje i da će napraviti problem meni ili njima. I onda klasika kao "Da ga pustimo, a?" i odoše najnormalnije...

A gde? Ispred Raifeissen banke na Bulevaru Oslobođenja u Novom Sadu. Za one koji ne znaju prekoputa je SUP (i BIA zaboga!), a u banci sedi naoružani čuvar. U nedelju u pola 9 uveče! Majke šetaju decu u kolicima i sl. Ljudi saberite se, policije nema! Neće vam niko pomoći ako vam se nešto desi, do vas samih! Zvao sam i 92. Znate šta kažu? "Mi ne možemo ništa, ako vi nećete da podnesete krivičnu prijavu" I šta onda? Odemo na sud, pa suočavanje, pa se onda vi šetajte Novim Sadom, kad ste poslali nekog u zatvor iz kojeg će da izađe za dve nedelje, pa da se sretnemo posle negde u mraku.
Najinteresantnije je od svega što kad sam počeo da pričam šta mi se desilo, svi imaju sličnu priču za nekog i to sve u poslednje vreme.
Depresivno? Jeste...
Čuvajte se ljudi.
  • 0
Kod bicikla su bitne dve stvari: da ima dva točka i da ima kočnicu. Ustvari ovo drugo i nije tako bitno.
------------
Biciklom na posao

#2 Mladen

Mladen
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 473 posts
  • LocationAleksinac

Postavljeno 04 March 2009 - 02:53 PM

A ti kako si? Mislim na psihichko stanje...
Owo ume bash da istraumira choweka.
  • 0
...born to ride...

#3 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 04 March 2009 - 02:55 PM

kako izgleda dobro si i prošao..
cela priča je užasavajuća, ali teško da neko ima pametan predlog šta uraditi u takvoj situaciji..
  • 0

#4 Mladen

Mladen
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 473 posts
  • LocationAleksinac

Postavljeno 04 March 2009 - 03:01 PM

Hit & Run!
  • 0
...born to ride...

#5 Brane

Brane
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 359 posts
  • LocationJagodina

Postavljeno 04 March 2009 - 03:07 PM

Eto! A ti koji bi trebalo da nas "cuvaju" i da odrzavaju red i mir primaju platu iz budzeta koji mi punimo porezima i slicnim sranjima!
Bitno je da mene startuju kad u 10 uvece sam na autobuskoj cekam da mi stigne neki deo za bajk, uzimaju mi podatke pa me jos i pitaju dal' se drogiram?? A haaahaa... samo da covek poludi!
Razumem te u potpunosti... ali nista se tu ne moze uciniti... n:dwarf
  • 0
Staro pravilo za kupovinu bicikala i delova: lagano, dugotrajno, jeftino - izaberite dvoje od toga.

#6 Gary_Fisher89

Gary_Fisher89
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1215 posts
  • LocationPalace, Centar, Beograd

Postavljeno 04 March 2009 - 03:54 PM

Sjajna tema i potpuno te razumem. Kraj si lepo reko, svako od nas ima neku slicnu pricu.
Eto, podelio si sa nama, pa cu i ja da ti napisem nesto slicno.
Pre mesec dana, vracam se sa drugarom od Terazija (sam centar) do Slavije, znaci 2 km tu ima razdaljina. Ni ja ni on, ne da nismo u nekom hool, nakurcenom fazonu, nego smo daleko bas od toga. Idemo skroz normalno obuceni, bez iritirajucih stvari... kad na samoj slaviji, ispred fast fuda i preko puta stanice gde ima ljudi oko 10 pola 11 je bilo uvece, zaskoci nas 7 debila ! 7 ! godista od 88 do 90. On i ja smo 89. I to je tu Vracar, knez,terazije Stari grad , a i jedni i drugi se ne podnose sa Dorcolom. I kazu oni :" Sta je ovo huligano a" ? Koga znate sa Dorcola im pitanje. MI kazemo u faoznu da ne zelimo sranja jer nismo iz tih prica i da ne znamo nikog. Ovaj jedan kaze : Aj dajte sve sto imate kod sebe, da vas mi ne bi pretresali. Dali smo im ukupno oko 600,700 din, ovaj moj ortak prvo reko necu. I oni kao neces a ? I kao aj bolje uradi i lik iz jakne izvadi noz. Ovaj drugi imao one baklje sa okidacem, sto vam ne treba kresivo, nego cap i pali se. Dali im mi kes, i oni kao aj sad palite da vas ne ugazimo.

Poenta, ja se jesam usro, jer sam mislio sta god da uradimo, da ce nas prebiti, sve je to trajalo 5 minuta u centru grada, pred fast food-om i ljudima. !!!!!

NIsmo nista dalje radili, jer znamo kakva je policija. Ima milion ovakvih prica, a ova je samo jedna u nizu. Srecom sve se dobro zavrsilo. Ali kada znam zasto se sve ubijaju i bodu nije prijatno.
Ali zato me je interventna dosta puta smarala, aj skini duks, daj digni nogavice, ruke na haubu...Jbt drzavu i sve u njoj.
  • 0
http://www.youtube.c...cycleFanatic89#

"The bicycle has a soul. If you succeed to love it, it will give you emotions that you will never forget."

Polar matrix - 14400km; Gary Fisher - 28983km; Wilier - ...in progress...

#7 BojanNS

BojanNS
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 564 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 04 March 2009 - 05:01 PM

Ja zivim na 200m od Raiff. banke #-o , ali stvarno ima budala i to sve neki klinci, prezirem takve ljude zato sto su najvece kukavice i jadnici koji postoje, ajde neka dodje jedan pa neka trazi pare. Mada kontam da skoro uvek treba dati sta traze, bolje nego da rizikujes da te neka budala izbode zbog par stotina dinara ili cega vec. I ja sam imao takvih situacija, nekada sam dao pare, nekada nisam, zavisilo je od situacije, a panduri da hoce nasli bi ih jako lako i najcesce vec znaju ko su oni.
  • 0

#8 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 04 March 2009 - 06:50 PM

Strašno...
Ali ja drugačije radim. Probam da izbegnem nered. A ako ne može uhvatim jednog i polomim ga. Doslovce. Doduše, procenim situaciju jer ne želim da me neko ubode. Imao sam jednom sličnu situaciju, ali se nisu hvalili naoružanjem koje su sigurno imali. Bilo kod Futoške pijace, oko 3h noću između subote i nedelje (puno ljudi). Skočio ka jednom i svi se razbežali (njih trojica) :mrgreen:
  • 0

#9 biber021

biber021
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 214 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 04 March 2009 - 07:33 PM

Teško je reći bilo šta globalno. Svako ima svoje mišljenje i svoj način razmišljana u cilju pronalaženja brzog i efikasnog rešenja. Lično, kada se duboko zamislim i pogledam naše okruženje i društvo, rešenja nema, bar ne lakog. Analogija sa devedesetim ne stoji, jel su devedesetih latentni ludaci poludeli. Sada, lagano, lude svi koji su podložni lošim primerima u okruženju, porodici i medijima.
Oštri zakoni i oštra akcija policije ne može da reši za godinu ili dve ono što je stvarano godinama, a to je društvo utemeljeno na ratu, nasilju i opštem zaglupljivanju od strane medija sa naglaskom na materijalizam. Ali ako i ovakvi zakoni i akcije ne otpočnu uskoro, vraćamo se anarhiji i haosu, koji zaista jesu najravnopravniji, ali nisu osobeni civilizovanom čoveku.
Nemoralni i devijantni su uvek ranije i bolje naoružani i spremniji od onih drugih, stoga smo mi "normalni" korak iza u naoruzavanju i reakciji.
Jedino u šta sam uvek siguran je da nasilje rađa nasilje i i tako dalje do potpunog istrebljenja.
Lično, 12 godina sam proveo (i provodim) u treniranju borilačkih veština i nenasilno rešenje konflikta smatram najvećim uspehom u konfliktnoj situaciji za civilizovanog čoveka. Međutim, dolazi vreme kada treba da počnemo da radimo na sebi, da se osvestimo i da zaštitimo sebe i svoje bližnje.
Ako ovo uspemo tek onda možemo da se udružimo i stvorimo (i menjamo) društvo koje teži duhovnom napretku i dugoročnom boljitku svih nas koji delimo ovaj prostor u kojem živimo.
  • 0
Kod bicikla su bitne dve stvari: da ima dva točka i da ima kočnicu. Ustvari ovo drugo i nije tako bitno.
------------
Biciklom na posao

#10 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 04 March 2009 - 08:08 PM

Međutim, dolazi vreme kada treba da počnemo da radimo na sebi, da se osvestimo i da zaštitimo sebe i svoje bližnje.

Istina... ali gde i šta nositi sa sobom kada si peške?
Kada sam na bajku, nemam tih problema, jer je malo (ako uopšte ima) takvih koji će me stići :mrgreen:
  • 0

#11 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 04 March 2009 - 08:15 PM

ali gde i šta nositi sa sobom kada si peške?


Potrazite odgovor recimo ovde 8)

http://www.selectsma...php?client=WofC
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#12 Sherif_Gile

Sherif_Gile
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 566 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 04 March 2009 - 09:15 PM

Istina... ali gde i šta nositi sa sobom kada si peške?

Ako nosiš nešto korisno robijaćeš zbog toga :) Ostaje ti samo da se naoružaš i nadaš da panduri neće da te zaustave. Ne znam šta o nošenju oružja tačno kaže naš zakon, ali znam da je jedna moja drugarica čekala jutro u stanici zbog toga što je kod sebe imala suzavac u spreju, posle su je pustili i mislim da nije dobila nikakvu prijavu. Inače mislim da treba uzeti na razmatranje izjavu mog profesora iz srednje, "ko tebe kamenom ti njega šrafcigerom", 20cm hrom-vanadijuma može da zaustavi kog hoćeš
  • 0
Svi vi koji hoćete da menjate ljude oko sebe uzmite gibanj od kamiona i tek kad budete naučili kako da ga ispravite pokušajte da ispravljate ljude

Neka moja piskaranja http://ja-pisem-posl...i.blogspot.com/

#13 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 04 March 2009 - 09:24 PM

Ako nosiš nešto korisno robijaćeš zbog toga :)


Možeš da nosiš neku skupu i kvalitetnu hemijsku olovku koja se neće slomiti kad je nekom nabiješ u mekše delove glave.
  • 0

#14 Gary_Fisher89

Gary_Fisher89
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1215 posts
  • LocationPalace, Centar, Beograd

Postavljeno 04 March 2009 - 09:28 PM

Ja sam hteo suzavas u spreju ali kad me je dva puta interventna zaustavila dok sam bio na bajsu, reko sam sebi da o tome necu ni da razmisljam. najbolje nesto sto mozes da kazes da ti treba za gumu,bajs ili sl. a da mozes da se odbranis.
  • 0
http://www.youtube.c...cycleFanatic89#

"The bicycle has a soul. If you succeed to love it, it will give you emotions that you will never forget."

Polar matrix - 14400km; Gary Fisher - 28983km; Wilier - ...in progress...

#15 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 04 March 2009 - 09:29 PM

samo, lako je pričati o tome kako bi nekog nabo pajserom, prosviro ruku hemijskom, odalamio nogom a la brus li, da ne nabrajam dalje.. problem je ako se nađeš u takvoj situaciji, šta odraditi. nikad ne znas šta ko ima po džepovima i na šta je spreman, a njih je uglavnom više i biraju koga će napasti.. pretpostavljam da je svaka situacija unikatna, i da na osnovu činjeničnog stanja treba proceniti adekvatno (ne)delovanje, koje opet može da povuče različit odgovor druge strane... znači skroz zaebana situacija..
  • 0

#16 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 04 March 2009 - 09:31 PM

"ko tebe kamenom ti njega šrafcigerom"

Ovo me potseti da uvek imam kod sebe u torbici Wurth Zebra šrafciger sa izmenljivim nastavcima :twisted:
  • 0

#17 vladimir

vladimir
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 242 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 04 March 2009 - 09:45 PM

Mixitrone,ode ti na drugu stranu :D
Pazite ovo ,kad sam imao 19god.,bila je slicna situacija,jedan jeste stradao ali moja pogresna procena okoline i za par sekundi mene shuta 12-13momaka.Sreca bila je zima,jakna "fetus" :D polozaj i jos sam dobro prosao.Od tada ,a sad imam 37god.,upala mozga dok sagledam celu situaciju i uspesno se klonim toga.Pogotovu kad imas dete,pa kontas unapred sta posle
i ovako ima puno sranja.NASILJE RADJA NASILJE i ode sve dodjavola.
Obicno ljudi misle,trebao sam ovo,trebao sam ono.Ima ko se o tom brine i to kad tad stigne te likove.
Bitno je da si ti "dobro"prosao i da nisi ti nekog cimao za ranac. :D .Veliki pozdrav!!!
  • 0

#18 CopyCat

CopyCat
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 323 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 04 March 2009 - 09:49 PM

Ista priča kao i Biberova pre mesec i po dana:
Subota na Nedelju pola četiri... ja bio na spensu u nekoj kafani napio se ko majka.. mešao špricer i pivo (do not try this at home :lol: ) odem na bulevar da čekam sedmicu ona raskrsnica kod kogoa. Uđem u hamburgeriju i kupim klopu... izlazim i stajem sa strane kod stanice... prilaze mi četiri pet momaka isto 88-90 godište... kažu daj pare... ja mrtav ladan nadrndanim glasom odgovorim "šta je ovo kakav je to start jeste vi normalni" u tom trenutku onako pijan sam skontao da onaj poslednji viče ajd idemo (već je video da neću ništa dati), ali onaj najviši kaže "šta pa lepo te pitam jel imaš para" ja ga gledam u oči i kažem mu "nemam... jel se sad tako dolazi do love?" kaže on "da takva su vremena došla" ja reko "evo ti hamburger" :mrgreen: .. kaže on "ne treba gari" i odu.

Moj opšti utisak je bio da sam gazio po tankoj liniji.. tj. mogli su tamo da me naklepaju niko ne bi prišao da mi pomogne. Jako se nadam da je to ista ekipa i da Novim Sadom ne haraju takve bande.. ali kad pogledaš kolko je razbojništva i pljački u poslednje vreme... najebali smo.

Rešenje: zoveš taksi posle deset uveče i svuda ideš motorizovano. Generalno bi trebalo izbegavati konflikt sa njima... ako se potučete i policija dođe platićete prekršajnu prijavu http://www.blic.rs/v...na.php?id=81681
Rešenje #2 : ako nemaš pametnija posla udružiš se sa pandurima staviš mikrofon... staviš ovakve đozluke ko što ja imam :lol: , izgledaš štreberski i šetaš se cele noći po bulevaru :mrgreen: ... moraće da ulete.
  • 0
"Always remember you're unique, just like everyone else."

#19 Misha66

Misha66
  • Members
  • 2 posts

Postavljeno 04 March 2009 - 09:55 PM

Preporučujem suzavac (tačnije po klasifikaciji bojnih otrova - nadražljivac, kijavac) CS, visokoncentrisani 99% Knock Out (inače od 2% već ispadaju oči). Na buvljaku u Bubanj Potoku se nađe za 400 - 500 din. Bolje jedno jutro dočekati u policijskoj stanici, nego nekoliko jutara dočekivati u bolnici.
Špricneš i ne brineš. :twisted: Doslovno obara čoveka sa nogu bez obzira na konstituciju. Na pse slabo deluje.
U slučaju da dobijete prijavu kod sudije za prekršaje računajte jedno 25-30000 din. ako vam je prvi put. [-X
  • 0
Postavljena slika

#20 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 04 March 2009 - 09:55 PM

@CopyCat

Ma uzivaj covece i da si dobijo batine ne bi osetijo. Tek drugo jutro mozda primetis da ti nema neki bubreg :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

sala
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika