Jump to content


Fotografije

Avid vs Magura


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
22 odgovora na ovu temu

#1 banne

banne
  • Members
  • PipPipPip
  • 116 posts
  • LocationBatajnica

Postavljeno 27 February 2009 - 11:37 AM

Planiram da kupim disk kocnice, jos se nisam konkretno odlucio za neki model. Pa me zanimaju vasa misljenja o nekim modelima.
Koje su kocnice (nove) bolje po vama Avid Juicy 3 ili Magura Julie, ili (polovne) Avid Juicy 5.
I dali su:
- Avid Juicy 3 i Magura Julie u istoj klasi
ili
- Avid Juicy 5 i Magura Julie u istoj klasi
pozz
  • 0

#2 vstojnic

vstojnic
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 343 posts
  • LocationSmederevo

Postavljeno 27 February 2009 - 12:48 PM

Do sada sam vozio oko 3 seta magure julie kocnice, i uvek su mi bile neko privremeno resenje dok se ne nabavi Shimano, Hayes, Hope. Nikad u potpunosti nisam bio odusevljem kocionom sliom, a sila je varirala od kocnice do kocnice. Plus zavrsna obrada nije na nekom nivou dok je izgled definitivno zastareo.

Definitivno prednost dajem Juicy 3 kocnicama, ukoliko pricamo o iskljucivo novim modelima, dok ako je moguce pre bih nabavio polovnu Juicy 5 (naravno nove pakne)

Juicy 3 i Julie su u istoj klasi......klasa dno dna
  • 0
Postavljena slika
Postavljena slika
Postavljena slika

#3 mouse

mouse
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 420 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 27 February 2009 - 12:49 PM

Avid Juicy 3 i Magura Julie u istoj klasi

Avid Juicy 5 i Magura Julie u istoj klasi
pozz

Odgovor na pitanje prvo: NIKAKO!
Odgovor na pitanje drugo: TEK NIKAKO!

Julie ti je osnovni model Magura-a, tako da je slabiji od pomenutih modela Avid-a. Ako želiš da kupiš nove kočnice, u svakom slučaju bolje Juicy 3, ali je idealno rešenje da kupiš dobre Juicy 5, i da rešiš problem na duže staze (naravno, sa pomenutim kočnicama).
  • 0

#4 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 27 February 2009 - 12:57 PM

Ono što bi mene rukovodilo je da Avid ovde ima podršku u Capriolu što se tiče rezervnih delova, servisa i sl. Magura ne. Dakle za pločice Magura treba se dovijati na razne načine, a da ne govorim o nekim servisima. Što se samog kvaliteta tiče - kod ove Magure problem budu plastične ručice kočnice ( vrlo čudan izbor materijala ) koje veoma često znaju da puknu. Mada su se i oni dozvali pameti pa je na novijim serijama ručica alu...
Lično bih pre uzeo Avid od Julie. Julie je bazična disk kočnica pa iako ne može baš da se tako uporedi sa Avidom - Juicy 3 je Avidova bazična kočnica, ali ponavljam - Avid je po meni favorit.
Avid "best buy" je meni Juicy 7. Odlično radi a ima i fenomenalno rešeno štelovanje pločica.
Naravno, ovde nije bilo reči o Shimano XT 775 disk kočnicama koje su takođe odlične i rade kao zmaj.
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#5 banne

banne
  • Members
  • PipPipPip
  • 116 posts
  • LocationBatajnica

Postavljeno 27 February 2009 - 02:13 PM

Hvala na odgovorima definitivno cu da uzmem Avid Juicy 3 (novu) ili Juicy 5 (polovnu). pozz
I posto gledam da uzmem neke siftere a preporucili ste mi u nekom ranijem postu da umesto novih DEORE bolje da uzmem (polovne) XT. ali polovni XT se tesko nalaze i zbog toga kad bih birao izmedju (novih) Shimano LX Rapidfire Plus SL-M 580 i Sram X7 triggera, koji su po vama bolji i koji bi se bolje uklopili (ne vizualno) nego po radu i preciznom menjanju brzina sa komplet DEORE opremom. pozz :D
  • 0

#6 mouse

mouse
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 420 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 27 February 2009 - 02:30 PM

... kad bih birao izmedju (novih) Shimano LX Rapidfire Plus SL-M 580 i Sram X7 triggera, koji su po vama bolji i koji bi se bolje uklopili (ne vizualno) nego po radu i preciznom menjanju brzina sa komplet DEORE opremom. pozz :D


Možda nisi pratio neke teme ranije. Dakle - Shimano menjači i Sram okidači ispoljavaju kompatibilnost samo u starijim serijama. To prevedeno znači da Sram X7 okidači + Deore menjači = NIŠTA (ne rade zajedno, drugačije su tehnike okidača). Dakle, ako imaš zadnji menjač Deore, onda LX okidači (recimo, mada je i dalje XT preferirani izbor). Ako uzimaš X7 trigere, onda i zadnji mora biti SRAM menjač....
Tako ti je to....
  • 0

#7 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 27 February 2009 - 03:26 PM

Sram ima Rocket i Attack. To su ručice menjača koje rade sa Shimano zadnjim menjačima. Za prednje menjače ti je sve kompatibilno.
  • 0

#8 gilgames

gilgames
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 805 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 27 February 2009 - 03:58 PM

Ja sam uzeo sram attack shiftere (pre toga imao alivio). Razlika u radu je primetna ne samo sto je palac palac. Ako hoces jeftino resenje uzmi attack trigere jer su definitiivno bolji nego deore. Ali pretpostavljam (jer nisam vozio) da su lx trigeri bolji ali i 2/3 skuplji.
  • 0

#9 banne

banne
  • Members
  • PipPipPip
  • 116 posts
  • LocationBatajnica

Postavljeno 27 February 2009 - 04:41 PM

Hvala na odgovorima.
Ako u skorije vreme naletim na (polovne) XT onda cu njih uzeti, a ako ne onda (nove) LX.
POZZ
  • 0

#10 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 27 February 2009 - 06:17 PM

Rocket je recimo u rangu XTR-a ;)
  • 0

#11 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 27 February 2009 - 06:34 PM

Postavljena slika

http://www.treefortb...rrapidfire.jpeg

ja ih ne bi poredio sa XTR-om...nije realno.

By the way - Sram sada radi samo MRX, Centera i Attack siftere u odnosu 2:1...Rocket-a vise nema u produkciji.
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#12 gilgames

gilgames
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 805 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 27 February 2009 - 07:22 PM

Rocket je recimo u rangu XTR-a ;)


He he he
  • 0

#13 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 27 February 2009 - 09:16 PM

Pričam o preciznosti šiftanja :wink:
  • 0

#14 banne

banne
  • Members
  • PipPipPip
  • 116 posts
  • LocationBatajnica

Postavljeno 28 February 2009 - 08:55 AM

E ovako narucio sam Avid Juicy 5 (nove-200 EUR) i siftere LX (nove-45 EUR)
Nadam se da ce me dobro sluziti. Trebalo bi da stignu za 10-ak dana. Kad stignu javljam, posto ce mi verovatno trebati neki savet oko montiranja na bajk posto nikad nisam montirao disk kocnice na bajk. pozz :D
  • 0

#15 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 03 March 2009 - 06:03 PM

Tesko da ces diskove moci sam da namontiras, ako nikad to nisi radio. Najbolje predati to u neki servis, da se ne desi da iz creva produva vazduh, kad ne bude trebalo. n:bicycle2 :D
Mada, Avid se dosta lakse puni uljem, nego Shimano. :)
  • 0

#16 BojanNS

BojanNS
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 564 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 03 March 2009 - 07:29 PM

Avid stizu vec pune uljem i spremne za montazu treba samo da se stave lako ces to skontati iz uputstva.
  • 0

#17 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 04 March 2009 - 11:48 PM

Pa ako ih kupis u kutiji, sa rastavljenim crevima, tesko da su spremne za voznju. :?
  • 0

#18 BojanNS

BojanNS
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 564 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 05 March 2009 - 02:37 PM

To i kazem u kutiji stignu sastavljene i spremne za montazu, barem su moje tako stigle.
  • 0

#19 nomad

nomad
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 723 posts
  • LocationIzrael

Postavljeno 05 March 2009 - 02:49 PM

Da, Avid prodaje svoje hidraulicne kocnice spremne za montazu na bicikl i upotrebu, bez potreba za zezanjem uljem (sem ako vam je crevo mnogo duze, pa morate da ga secete i skracujete, na primer ako je ram ekstra small ili small).
  • 0

#20 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 05 March 2009 - 02:54 PM

Da, Avid prodaje svoje hidraulicne kocnice spremne za montazu na bicikl i upotrebu, bez potreba za zezanjem uljem (sem ako vam je crevo mnogo duze, pa morate da ga secete i skracujete, na primer ako je ram ekstra small ili small).


Ili ako kupis Avid Code :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: pa moras da ga prodjes jednom :lol: :lol: :lol:
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first




1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika