Jump to content


Fotografije

Rupa - Točak 1:0


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
3 odgovora na ovu temu

#1 mrezar

mrezar
  • Members
  • Pip
  • 23 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 17 February 2009 - 02:27 PM

Od nedelje sam ponosni vlasnik točka koji pravi teške osmice(*). Nije velika šteta, ionako je davno bio zreo za penziju (zajedno sa ostatkom bicikla, no o tome drugom prilikom), ali možda bi mi mogao poslužiti da vežbam centriranje -- pod uslovom da se prvo ispravi, jer mislim da je suviše deformisan da bi ga samo nameštanje žbica dovelo u red. Moje pitanje je, kako ga ispraviti u kućnoj režiji, i da li se vredi zamajavati? Felna je čelična, btw.

(*) Rupa koja ga je urnisala bila je odlično kamuflirana barom koja je pokrivala i plitku brazdu u čijoj je sredini ležala. (Za Novosađane, ulica je Bajči-Žilinskog, u smeru od keja prema Tempu. Mora biti da je ona silna vojna mašinerija dodatno razdrmala već nikakav asfalt.) Kako nisam pao i razbio se n:blackeye još uvek ne znam. Ako ništa drugo, bar mi je jasno kako izgleda jahanje bikova na rodeu :mrgreen:
  • 0

#2 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 17 February 2009 - 05:26 PM

i ja sam tako zaebo tocak.. bile neke poplave i voda lezi na asfaltu nekih 2-3cm. a ovi divljaci pokopali asfalt, krater do kratera, al ih ne vidis od vode.. isao sam 3 na sat, prednji tocak samo propade u asfalt a ja salto u onu vodurinu... nego bi dobro bio neki zastoj pa je auto iza mene uspelo da prikoci.. :x kad ides kroz baru ocekuj neocekivano.. zmije, krokodile, neobelezene rupe... :)
  • 0

#3 Sherif_Gile

Sherif_Gile
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 566 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 17 February 2009 - 06:33 PM

Xaxa, baš me juče pitao instruktor vožnje zašto stalno zaobilazim bare. Kako da kažem čoveku zbog čega a da me ne pošalje na ponovljeni pregled kod psihića.
  • 0
Svi vi koji hoćete da menjate ljude oko sebe uzmite gibanj od kamiona i tek kad budete naučili kako da ga ispravite pokušajte da ispravljate ljude

Neka moja piskaranja http://ja-pisem-posl...i.blogspot.com/

#4 nedjo

nedjo
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 193 posts

Postavljeno 17 February 2009 - 06:46 PM

Ako bas hoces da se vezbas u ispravljanju tocka, a da nije otisao u jaje nego da ima veliku osmicu, nadju neki dobar stub pa ga savi oko njega, suprotno od nastale osmice> ako ga tako dovedes malo u neki ravniji polozaj ostalo probaj u stalku za centriranje, ili ako ga nemas, okreni bajk naopako, stavi ga u vilu pa uporebi kocnice kao orijentir. Naravno sve je to samo vezba za ispravljanje jer od toga verovatno nikada nece biti ravnn tocak. Pa ako imas vremena i volje... uzivaj :D :D :D :D :D
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika