Jump to content


Fotografije

Pomoc oko diskova


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
61 odgovora na ovu temu

#41 zuba88

zuba88
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 893 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 14 February 2009 - 10:12 PM

u bre to je mnogo skupo za mene, ja mislo da je to nema malo jeftinija serija, ocigledno sam se zeznuo. hvala na odgovoru u svakom slucaju
  • 0
........

#42 prodzo

prodzo
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 240 posts
  • LocationCacak

Postavljeno 14 February 2009 - 10:29 PM

Crossmax SL su profi tamicarski XC tockovi. Teze svega 1665 g jesi skupi ali cenu opravdava kvalitet pozz
  • 0
NEVER GIVE UP....

#43 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 14 February 2009 - 10:52 PM

Za cenu koju ima Crossmax SL pre bi kupijo neku kombinaciju koju nudi DT
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#44 marko035

marko035
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 991 posts
  • LocationJagodina

Postavljeno 15 February 2009 - 12:51 AM

Recimo Dt 1450 ili neko pakovanje sa Dt240s nablama sapim zicama i Dt4.2d felne<1500gr :wink: .
  • 0

#45 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 15 February 2009 - 08:08 AM

Za cenu koju ima Crossmax SL pre bi kupijo neku kombinaciju koju nudi DT

Još jedna stvar u kojoj se vrlo slažemo =D>
  • 0

#46 srba037

srba037
  • Members
  • PipPipPip
  • 124 posts

Postavljeno 15 February 2009 - 09:07 AM

Prošle godine sam vozio CrossMax XL za V-Break, jesu izdržljivi tičvovi, samo sto je ipak mnogo bolja varjanta DT ili XTR, pogotovo ako su u pitanju disk točkovi. Trenutno vozim XTR 960 nable i to je nešto neverovatno kaka se lagano vrti, a DT je standarno dobar. Na CrossMax/u trebaš prsebnu pažnju da obratiš na ksirijum, koji ima keramičku podlogu po kojoj klizi, koja je vrlo često sa luftom i traži redovno održavanje, podmazivanje isključivo sa tolatnom mašću, dok je kod DT/ja to rešeno sa lagerima.
A da i težina se ne spušta ispod 1800gr za disk točkove, moji su kataloški bili 1600gr a na vagi su pokazivali 1750gr :?
  • 0

#47 prodzo

prodzo
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 240 posts
  • LocationCacak

Postavljeno 15 February 2009 - 10:17 AM

Nemam nista protiv DT-a ali moj favorit je Mavic SL iz razloga sto 10 godina unazad profi takmicari koriste ove tockove. A odrzavanje je pitanje svih tockova. Sve treba paziti i maziti posle blata i vode! DT je svetski proizvodjac ali meni je Mavic best. Naravno to su finese oko izbora.
  • 0
NEVER GIVE UP....

#48 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 15 February 2009 - 10:38 AM

Neznam koja su tvoja iskustva sa Mavic-om ali moja su losa. 317 felnu sam krivijo na obicnu voznju po asfaltu. Teren da ne pricamo. Tada sam imao samo 84kg :mrgreen: :mrgreen: . Posle toga jedan period sam vozijo 521 felnu ali samo na teren. AM voznja. Savija se druze kao da je od plastike. Zatim sam kupijo na staro neke tockove za dzabe para koji su na sebe imali Alex Rims DP-20. Ta felna je mnogo jeftinija nego ove Mavic-ove ali radi posao za obe. Iskustvo za 325. Kod nas momci je kupuju na veliko jer je extreme voznju ali je nesto jeftinija od najskupljih varijanti. Nece bre da izdrzi pa bog. JEdino sto sam do sada video da drzi od njih je 729 i 823. To su super felne ali kostaju od 65e pa navise. JBG za te pare uzimam DT FR 6.1 i nemam brige. Pricam u extreme varijantama

Idemo ma tockove. Kod nas u MKD najvise ima Crossride jer su najjeftini ali pa zato pucaju im zice bre kao nikad. Posle ja treba da se zajebavam snjime da ih menjam. Iskreno dosad nisam imao mogucnost da probam njihove skupe tockove za XC ali sudeci po mom losem iskustvu sa gorenavedenih proizvoda imam veliku sumnju i njuh. Crossmax SX, Deetrax i Deemax bi mogli da prodju kod mene :mrgreen: =D> :mrgreen:
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#49 Mladen

Mladen
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 473 posts
  • LocationAleksinac

Postavljeno 15 February 2009 - 11:23 AM

Mozes li mi reci koja je ovo DT nabla i obrucu?

http://www.x3mgym.co...ach=10014;image
  • 0
...born to ride...

#50 mouse

mouse
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 420 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 15 February 2009 - 11:33 AM

Koliko ja vidim, ovaj bike je za neku street varijantu, a tockovi su jedini FR tockovi koje DT ima trenutno na svom sajtu: DT FR 2350 LINK
To su pravi DH/FR točkovi...
  • 0

#51 srba037

srba037
  • Members
  • PipPipPip
  • 124 posts

Postavljeno 15 February 2009 - 12:10 PM

ok slažem se da su dobri točkovi i da ih voze profi vozači, ali ja isto tako znam makar 5-6 takmičara kod nas koji su ih vozili, i svi su ih zamenili i prešli uglavnom na xtr.
Nemoj pogrešno da me shvatiš, ali sa tim točkovima nećeš ništa dobiti sem na šminki :? E ako si pre njih vozio neke krš točkove onda ćeš osetiti razliku :D

TOČKOVI SU EKSTRA KLASA, SAMO IH ODRŽAVAJ I MIRAN SI NA DUŽE VREME :wink:

el nisi slučajno kupio ili nameravaš da ih kupiš od dečka iz trstenika :?:
  • 0

#52 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 15 February 2009 - 03:35 PM

Nema razloga za "svadjom" - kod tockova je uostalom kao i kod drugih delova - stvar afiniteta...Sto se mene tice - probao sam svasta, a imam i DT i Bontrager i Mavic i Shimano i Sun Ringle...
Pitatjte recimo Harija sta misli o Shimano XTR 960 nablama :wink:
Ali ponavljam - stvar izbora, afiniteta prema nekom proizvodjacu i na kraju - i malo srece da tockovi budu spakovani kako treba i da nema fabrickog "felera" pa da od starta zezaju.
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#53 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 15 February 2009 - 03:57 PM

Ma covek nece ni da cuje rec XTR. Odma pobudali :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#54 srba037

srba037
  • Members
  • PipPipPip
  • 124 posts

Postavljeno 15 February 2009 - 04:01 PM

Pa nije ovde reč o svađi, hoću samo da mu ukažem na to da ima i moogo boljih točkova od crossmax/a, pogotovo ako uzima polovne.
Meni se xtr960 nable mnogo lakše i bolje vrte od Crossmax/a sa novim lagerima, i nije to samo moje mišljenje. Naravno da nema struganja u samoj nabli. Crossmax sam vozio, ajde da probam i to, DT nisam vozio jer preferiram isključivo shimano.
Čini mi se da sam to negde pročitao da su xtr 960 loše nable i da je menjao konuse na 1500km, ako se dobro sećam :-k
Mislim da Nastasijević prodaje njegove v-break crossmax sl u ekstra stanju.
  • 0

#55 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 15 February 2009 - 04:21 PM

Poznajem čoveka koji već min. 3 godine vozi DT 240s glave i DT 4.1 felne i do sada nije imao pehova. Takmiči se i vozi u reprezentaciji, a time hoću samo da ukažem na to kako i gde sve vozi. Ako mene pitate, ja sam uvek za DT 240s glave. Felne mogu biti i Mavic, žbice mogu biti koje god...
  • 0

#56 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 15 February 2009 - 04:27 PM

Ma bre DT je izmisljen za Mavic-a. Od Mavic-a je ostaso samo dobar glas za ono sto su radili ranije. Nista vise. Ovo je realnost i nemojte da mislite da favoriziram DT jer mene licno zabole uvo i za jednog i za drugog proizvodjaca. Oboje su skupi. Postoje mnogo ''noname'' proizvodjaci koji daju odlican kvalitet za mnogo manje pare
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#57 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 15 February 2009 - 06:13 PM

Ma bre DT je izmisljen za Mavic-a. Od Mavic-a je ostaso samo dobar glas za ono sto su radili ranije. Nista vise. Ovo je realnost i nemojte da mislite da favoriziram DT jer mene licno zabole uvo i za jednog i za drugog proizvodjaca. Oboje su skupi. Postoje mnogo ''noname'' proizvodjaci koji daju odlican kvalitet za mnogo manje pare

Naravno, uvek su i postojali.
Ali ako budem hteo nešto što ću da kupim kao vrhunsko, to će biti DT :wink:
  • 0

#58 Hari

Hari
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1921 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 16 February 2009 - 02:31 AM

Ubuduce kupujem tockove iskljucivo sa industriskim lagerima zbog lakog odrzavanja. Nema zezanja sa nabavkom konusa i kuglica, podmazivanjem i ciscenjem, nego kad dobije luft samo zamenim lager i vozi dalje.
  • 0

#59 Gary_Fisher89

Gary_Fisher89
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1215 posts
  • LocationPalace, Centar, Beograd

Postavljeno 16 February 2009 - 02:53 AM

Ubuduce kupujem tockove iskljucivo sa industriskim lagerima zbog lakog odrzavanja. Nema zezanja sa nabavkom konusa i kuglica, podmazivanjem i ciscenjem, nego kad dobije luft samo zamenim lager i vozi dalje.



Pametno. Evo ja posle 9000km na mavic tockovima menjam upravo industrijski lezaj. A imao sam ortaka koji dva meseca nije vozio bajk jer nije moga da nadje konuse.
  • 0
http://www.youtube.c...cycleFanatic89#

"The bicycle has a soul. If you succeed to love it, it will give you emotions that you will never forget."

Polar matrix - 14400km; Gary Fisher - 28983km; Wilier - ...in progress...

#60 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 16 February 2009 - 07:31 AM

Ubuduce kupujem tockove iskljucivo sa industriskim lagerima zbog lakog odrzavanja. Nema zezanja sa nabavkom konusa i kuglica, podmazivanjem i ciscenjem, nego kad dobije luft samo zamenim lager i vozi dalje.

to se podrazumeva, ja sam već dugo vremena "na industriji"
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika