Jump to content


Fotografije

Muke sa prednjim menjachem!?


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
6 odgovora na ovu temu

#1 mnikola

mnikola
  • Members
  • PipPip
  • 36 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 08 February 2009 - 11:30 PM

Vec dugo vremena imam problema sa prednjim menjachem i mislim da je to od kada mi je majstor namestio novi pogon. Naime nece da mi shalta u najmanji lanchanik i pored svih zivih mogucih stelovanja tipa 1-3mm zazora izmedju kaveza i najveceg lanchanika , podesavanje visine menjacha , stelovanje hoda itd.. Kad prebacim kavez na najmanji lanchanik i podesim da on ide maximalno (da kazem ka vertikalnoj cevi rama) , kavez prakticno udari u ram i nema vishe gde a lanac se tek malo ceshe i nema teorije da ga posalje na mali lanchanik! Neshto mislim da je problem u tome sto je pogon previse pribijen ramu , tacnije da bi trebalo da ide neki spejser ne bi li mogao menjac lako stelovati da shalta na mali? Koliko treba da je rastojanje pogona i kako to da reshim? Inace menjac je LX i deluje da je u super stanju a pogon je lx octalink. POZ
  • 0

#2 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 09 February 2009 - 06:47 AM

Vrlo je moguće da imaš kraću patronu nego što ti treba. Na Hollowtech2 patronama se to jako lako reši: prebaciš jedan spejser sa jedne strane na drugu. Ili probaš sa drugim menjačem.
  • 0

#3 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 09 February 2009 - 08:17 AM

Gotovo sigurno da ti je patrona kraća. Prema tome - u potragu za dužom oktalink patronom.
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#4 mnikola

mnikola
  • Members
  • PipPip
  • 36 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 09 February 2009 - 12:20 PM

Ova patrona koju sad imam je BB-ES70 68/113 , znachi da trazim 68/118? Hvala
  • 0

#5 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 09 February 2009 - 01:14 PM

Očigledno. Kod mene recimo i ta dužina patrone radi kako treba, ali da ne bi komplikovao sa novim menjačima ( a to ćeš teško znati metodom "odokativnog" tipa dok ne probaš ), najbolje je uzeti dužu osovinu.
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#6 bmsradulovic

bmsradulovic
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 418 posts

Postavljeno 09 February 2009 - 03:34 PM

Definitivno ti treba duza patrona posto kazes da ti menjac udara o ram i da nece da prebaci na najnizi zupcanik!
  • 0
MTB!je*eno dobar sport!

#7 mnikola

mnikola
  • Members
  • PipPip
  • 36 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 09 February 2009 - 04:04 PM

Hvala svima na odgovorima! Poz
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika