Jump to content


Fotografije
- - - - -

Voznja na minus 10


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
88 odgovora na ovu temu

#21 Gary_Fisher89

Gary_Fisher89
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1215 posts
  • LocationPalace, Centar, Beograd

Postavljeno 08 January 2009 - 10:52 PM

To je prestao da mi bude trip da gledaju kad sam na bajsu na -10. Icicu ili sutra ili u utorak,kazu bice +2 i sunce. Nego sam hteo da vas pitam jer pomaze nesto ako se ispod carape stavi najlon kesa na stopalo, protiv smrzavanja. Ruke jos i mogu sa extra rukavicama ali noge :? I sta predlazete onako generalno majcica i nesto ultra debelo ili vise tankih stvarcia tj. slojevito oblacenje za -5 recimo.
  • 0
http://www.youtube.c...cycleFanatic89#

"The bicycle has a soul. If you succeed to love it, it will give you emotions that you will never forget."

Polar matrix - 14400km; Gary Fisher - 28983km; Wilier - ...in progress...

#22 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 08 January 2009 - 10:56 PM

meni kese nisu pomagale 45min i prste vec ne osecam (tvrda sprinterica).
  • 0

#23 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 08 January 2009 - 11:04 PM

Šta god obukao - od prodiranja hladnog vazduha MORAŠ da se zaštitiš - u protivnom si ugasio na nekom spustu po ovakvom vremenu. Pamučne stvari generalno treba izbegavati - pogotovu odmah uz telo, jer kada upiju znoj - postaju veliki neprijatelj u vožnji.
Najbolje ( nažalost i najskuplje ) rešenje je kupovina "pametnih materijala" - koji dozvoljavaju da telo diše ka spolja a u isto vreme blokuiraju hladan vazduh - čitaj vetar da prodre.
Što se nogu tiče - moj ti je savet da kupiš kamašne - zimsku varijantu i onda si miran. Vozio sam NW kamašne po žešćem minusu i praktično u letnim SPD patikama - i uopšte mi nisu bile hladnne noge. Sad vozim diadora zimske SPD i one takođe odlično drže po ovim temperaturama.
Lično sada kada vozim gore oblačim ili dres kratkih rukava i bici jaknu, ili dres dugih rukava i istu tu jaknu, eventualno kada je vetar jak i neprijatan preko dresa obučem windstopper tanak letnji prsluk - što je sigurno - sigurno.
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#24 Gary_Fisher89

Gary_Fisher89
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1215 posts
  • LocationPalace, Centar, Beograd

Postavljeno 08 January 2009 - 11:05 PM

@Ciklo
Pa to,maksimalno sat mogu da izdrzim i vise ne osecam nista,ali zar nema neki "lek" za to da se ipak sacuva tempeartura ?

ps. Ne razumem se mnogo u sprinterice ,jer ih nikad nisam nosio,ali koliko znam postoje neke specijalne u smislu da su bas samo za zimu i kao zadrzavaju duze toplotu + ona prevlaka preko (ne znam ime) stiti od vetra i vlage...
@MIsa
Hvala.
  • 0
http://www.youtube.c...cycleFanatic89#

"The bicycle has a soul. If you succeed to love it, it will give you emotions that you will never forget."

Polar matrix - 14400km; Gary Fisher - 28983km; Wilier - ...in progress...

#25 Hari

Hari
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1921 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 08 January 2009 - 11:06 PM

Evo jeftinog resenja. :D

http://www.cabelas.c... ... ISO-8859-1
  • 0

#26 Gary_Fisher89

Gary_Fisher89
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1215 posts
  • LocationPalace, Centar, Beograd

Postavljeno 08 January 2009 - 11:07 PM

Hari, jel imas polovne :lol: :lol:
  • 0
http://www.youtube.c...cycleFanatic89#

"The bicycle has a soul. If you succeed to love it, it will give you emotions that you will never forget."

Polar matrix - 14400km; Gary Fisher - 28983km; Wilier - ...in progress...

#27 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 08 January 2009 - 11:10 PM

Kamašne su recimo...
Postavljena slika

A SPD za zimu...
Postavljena slika
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#28 Gary_Fisher89

Gary_Fisher89
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1215 posts
  • LocationPalace, Centar, Beograd

Postavljeno 08 January 2009 - 11:11 PM

E na to sam mislio.Kamasne. Ok,sad znam to. Hvala za slike. :wink:
  • 0
http://www.youtube.c...cycleFanatic89#

"The bicycle has a soul. If you succeed to love it, it will give you emotions that you will never forget."

Polar matrix - 14400km; Gary Fisher - 28983km; Wilier - ...in progress...

#29 ziggy

ziggy
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 291 posts
  • LocationSubotica

Postavljeno 08 January 2009 - 11:11 PM

Ja sam ove nedelje na -7 nosio gore dres kratkih rukava,dugi dres i jaknu zimsku (sve NORTHWAVE).
Dole sam imao termo duge gaće + BIKE WEAR GORETEX pantalone. Sve je to perfektno funkcionisalo,znač.ci nisam osetio hladnoću. Problem su bila stopala, fale mi kamašne na letnje šprinterice i tu nema pomoći sem nabavjanja istih . [-X
  • 0
When I was a kid I used to pray every night for a new bike. Then I realised that The Lord doesn't work that way, so I stole one and asked him to forgive me.

#30 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 08 January 2009 - 11:13 PM

Gary: evo misa dade odgovor iznad.. a ovi ozbiljniji idu u tople krajeve ;)
  • 0

#31 Hari

Hari
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1921 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 08 January 2009 - 11:13 PM

Nemam, ali poznajem lovca koji je zaludjenik za lovacku opremu ko mi za bicikle. Sto bi sad Gary rekao "sve su to isti ludaci samo im je oprema drugacija" Kad on kaze da dobre za ovu zimu i lov, verujem da ce bajkerima sigurno znaciti pogotovo onima koji su slabije opremljeni zimskom opremom.
  • 0

#32 shebez

shebez
  • Members
  • PipPip
  • 63 posts

Postavljeno 08 January 2009 - 11:21 PM

Vuxi a da li si probao kombinaciju tanka carapa-najlon-debela carapa. Ali moras da imas kod sebe jos nekoliko pari tankih carapa pa u zavisnosti od duzine vremena na hladnom da ih menjas. Jer najlon sprecava disanje noge i zadrzava znoj. A noge kad ti se previse oznoje nadrljao si. I kad menjas tanke carape kesu uvek izvrci kontra pa u krug.
To je jeftina varijanta ili kad se nadjes negde iznenada da nemas topliju obucu.
  • 0

#33 ziggy

ziggy
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 291 posts
  • LocationSubotica

Postavljeno 08 January 2009 - 11:24 PM

Mali n:sign0006
Da li s eneko seća ovoga... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Attached Thumbnails

  • IMG_0732.jpg
  • IMG_0735.jpg

  • 0
When I was a kid I used to pray every night for a new bike. Then I realised that The Lord doesn't work that way, so I stole one and asked him to forgive me.

#34 Gary_Fisher89

Gary_Fisher89
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1215 posts
  • LocationPalace, Centar, Beograd

Postavljeno 08 January 2009 - 11:27 PM

Vuxi a da li si probao kombinaciju tanka carapa-najlon-debela carapa. Ali moras da imas kod sebe jos nekoliko pari tankih carapa pa u zavisnosti od duzine vremena na hladnom da ih menjas. Jer najlon sprecava disanje noge i zadrzava znoj. A noge kad ti se previse oznoje nadrljao si. I kad menjas tanke carape kesu uvek izvrci kontra pa u krug.
To je jeftina varijanta ili kad se nadjes negde iznenada da nemas topliju obucu.


Hvala,nisam probao,al ima vremena. Vuxi ? Zanimljivo,a na pp sam ti reko sta i kako. Priajtno.
  • 0
http://www.youtube.c...cycleFanatic89#

"The bicycle has a soul. If you succeed to love it, it will give you emotions that you will never forget."

Polar matrix - 14400km; Gary Fisher - 28983km; Wilier - ...in progress...

#35 gaja

gaja
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 905 posts

Postavljeno 08 January 2009 - 11:41 PM

Gary: evo misa dade odgovor iznad.. a ovi ozbiljniji idu u tople krajeve ;)


J... ga.. Što laste migriraju? :D :D A ovi golubovi i vrapci što ostanu oni baš nešto i ne lete po ovom vremenu.. Malo kljucaju - uglavnom se šetaju k`o kokoške :D :D Usput, zaboravih da pomenem da na spustu kroz ovaj ladan vazduh pored stopala i ruku - stradaju i bubrezi i zadnjica (tj. propisno se razlade). Butine i listovi koji i najviše rade i verovatno su i najtopliji se i najbolje drže. A za stopala i ruke - nema rešenja.. Lagana vožnja - 25-27km za sat vremena je po meni max. Ianče, 3.1. kad je bilo -3 sam otišao do Avale i nazad i to mi je najduže što sam izdržao u jednoj turi - sat i 30 min. i posle sam dobrih sat vremena proveo u kadi punoj tople vode..
  • 0

#36 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 09 January 2009 - 08:38 AM

Vuxi a da li si probao kombinaciju tanka carapa-najlon-debela carapa. Ali moras da imas kod sebe jos nekoliko pari tankih carapa pa u zavisnosti od duzine vremena na hladnom da ih menjas. Jer najlon sprecava disanje noge i zadrzava znoj. A noge kad ti se previse oznoje nadrljao si. I kad menjas tanke carape kesu uvek izvrci kontra pa u krug.
To je jeftina varijanta ili kad se nadjes negde iznenada da nemas topliju obucu.

Pa kolike sprinterice treba da imam?
Stopalo mi knap staje unutra sa malo debljim čarapama i ne mogu prstom da mrdnem...
Postoje ulošci koji greju. Ne uzima ništa prostora u sprinterici a uz kamašne 100% radi posao ;)

http://www.maxisport...elni_vlozki.htm
  • 0

#37 gordan

gordan
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 517 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 09 January 2009 - 08:50 AM

Pa kolike sprinterice treba da imam?


pozajmim ti moje, br. 47 :)

meni pri ovakvim temperaturama kamasne + dvoje debljih (sintetickih) carapa stite stopala od hladnoce svega nekih pola sata...
  • 0
--

#38 milos24

milos24
  • Members
  • PipPip
  • 35 posts

Postavljeno 09 January 2009 - 10:08 AM

Da bi se covek zastitio od hladnoce na bajsu na minusu, mora da ispuni dva uslova, da spreci probijanje vazduha i da se termalno izoluje. Iz toga razloga prica sa kesama nije najsrecnija (probao sam). Carapa koja ide preko kese prakticno ne sluzi nicemu jer propusta hladan vazduh, kesa zadrzava vetar, ali je nikakav toplotni izolator. Takodje nije bas ni najsretnije resenje oblacenja mnogo pari carapa, jer je sprinterica/patika predvidjena za jedan pra, pa se obuvanjem dva debela para zaustavlja cirkulacija, a onda dolazi do smrzavanja. Od kamasni sam probao samo neke windstoper, ali kombinacija malo deblja carapa + obicna sprinterica + windstoper kamasna daje samo oko 45-60 min po ovom vremenu. Meni licno kod kamasni smeta sto je tesko/nemoguce u njima hodati po terenu. Kamasne su mi nekako varijanta za asfalt. NW ima u ponudi neke MTB Pro koje imaju skroz otvoren djon, ali se plasim probijanja vode po snegu. Za malo manju hladnocu (do +5), fina kombinacija za teren je, obicna sprinterica naprskana sprejom za impregnaciju + windstoper carapa + obicna biciklisticka carapa. Cuo sam i price da carape za ronjenje od neoprena mogu jako da pomognu, pa ako je neko probao neka podeli iskustva. Ja planiram kada Suki dobije robu, da uzmem NW celsius GTX, ali broj vece, tako da mogu unutra da upakujem debelu planinarsku termo carapu. Ako neko ima iskustvo/misljenje o ovoj konkretnoj sprinterici molim ga da ga iznese. Ako na nasem trzistu postoji jos neki model zimskim sprinterica, molim vas obavestite me. Sto se tice ruku, primetio sam da mi kombinacija tanke vunene + skijaske dobro radi, ali je dobra fora povremeno pustati volan jednom pa drugom rukom i razmrdavati prste. Kapa od fleece-a (mislim da smo se usaglasili da je to polar) + kaciga mi resava problem glave sasvim, a za koji dan treba da mi stignu i cvikeri sa bezbojnim staklima. Ortak nosi fantomku i kaze da mu je super. Dole nosim dva para termo dugih biciklistickih sa tregerima, i to prvo obucem nove pa starem za slucaj pada, stare su vec pocepane :). Ali sam pre neki dan vozi malo brze (preko 30) nekih 30-45 minuta i sutradan me je malo bolelo jedno koleno, tako da mislim da ce i tu da dodje neki NW windsoper na kolenima. Gore je najjednostavnije obuci se. Ja konkretno nosim uz telo majcu dugih rukava od nekog aktivnog materijala (manje se natapa i brze susi od pamuka), preko nosim ders kratkih rukava i posebno rukave, preko nosim fleece, i preko tanak suskavac i to je skroz ok. Zimi treba paziti i da covek ne pretera sa oblacanjem jer se onda previse znoji i postize se kontra efekat. Jedini problem koji nisam resio je pijenje vode. Ako ponesem bidon, zaledi se, ako nosim rezervoar na ledjima, zaledimi se voda u crevu i zaledi se onaj vrh koji ide u usta, pa ne mogu da pijem. Svi saveti su dobrodosli. Izvinjavam se za malo duzi post, ali mislim da ovde treba izneti sto vise ideja i iskustava jer generalno ljudi nemaju mnogo iskustva u voznji po ovakvom vremenu.

Pozdrav svima
  • 0

#39 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 09 January 2009 - 10:25 AM

Termos bidona imaš u svakoj bolje opremljenoj radnji. Voda bude skoro ista kakvu si sipao čak i posle pola sata na minusu.

Ja sam prekjuče vozio napolju intenzitet/dužinu i na sebi sam imao sledeće:
Dole: Kratak dres i preko njega dugačak termo/windstopper, na stopalima one jeftine termo čarape iz Metroa + letnje sprinterice + BBB neopren kamašne.
Gore: traka pulsmetra :mrgreen: , kratak dres, dug dres, i Scott jaknu koja je tanka, ali ne propušta vazduh.
Ruke: tanke vunene rukavice + NW windstopper (vunene mi trebaju samo da mi odvoje hladan materijal od moje kože)
Glava: WindTex potkapa + kaciga + naočare.

i termos bidon za hidro-napajanje :wink:
za sat vremena treninga bez problema. duže od sat i po ne bi trebalo biti na tolikom minusu.
inače u tom trenutku je u gradu bilo oko -5 a ja završio okružen njivama, gde kontam da je bilo oko -7
  • 0

#40 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 09 January 2009 - 10:28 AM

Ako imas gojzerice, probaj s njima.
Za zimu nije lose i da su ti malo komotnije tj da imas malo lufta i s debelom carapom. Kesa direktno na stopalo cini da se stopalo odlicno greje jer ne moze da se oznoji carapa/cipela/patika i ne moze da se ohladi onako gadno kao kad je mokra a vetar zvizdi oko nje, ali to usmrdi nogu do j*.
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika