Jump to content


Fotografije

Avid BB7 pitanja uvezi centerlock-6bolt/nabla itd


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
45 odgovora na ovu temu

#21 svetaz

svetaz
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 626 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 31 December 2008 - 04:40 PM

S druge strane, mehanika je apsolutni pobednik po pitanju robusnosti, tu nema šta da procuri, proključa, slučajno se otkine :)Pa sad svakom svoje.

To su samo priče,neće to baš tako lako da se otkine,veruj mi.Meni su creva poprilično
dugačka i kačio sam ih 100x po šumi za kojekakvo granje,pa im ništa nije falilo :wink:
A koliko sam samo puta zvekno kočnicom o zidić neki,pa se nije odvalila/procurela.
Opet, to je stvar sreće, ali ne dvoumi se između hidre i mehaniksa :mrgreen:
Go for Juicy 3/5 n:anim_32
  • 0
supertheoryofsupereverything:)

#22 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 31 December 2008 - 04:44 PM

Ajde dam ja moje Juicy 5 sa 203/160 kombinaciju za mobilni telefon :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Odgovara?
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#23 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 31 December 2008 - 05:02 PM

Evo dajem ja original Nokiu 6800 8)
  • 0

#24 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 31 December 2008 - 06:34 PM

Za nju samo adaptere da ti dam. I to imas mogucnost da biras. Dal' ces zadnji il' ces prednji :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#25 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 01 January 2009 - 08:25 AM

Pošto je ovo se već trguje sa kočnicama, evo, ja prodajem moje Juicy7 :roll:
kool stop pakne, 160mm napred i nazad roundagon rotori (baš za Juicy, ne za BB), adapteri, šrafovi...

Vizuelno su izgrebani, jbg, vožene su, ali kada ih uzmete, sve što treba je da ih samo stavite i vozite :wink:
Pakne će držati još sigurno 3 meseca svakodnevne vožnje, možda i duže ako ne vozite koliko i ja :mrgreen:
  • 0

#26 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 01 January 2009 - 04:27 PM

Pakne će držati još sigurno 3 meseca svakodnevne vožnje, možda i duže ako ne vozite koliko i ja


Za XC toliko. Za nesto vise ludovanja racunajte 1mesec. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: JBG moram kontraudarac da dam.

Salim se. Ja na mojima Juicy 5 za 8 meseci koriscenje sam promenijo 3 para paknova + 2 para fabrickih. Znaci za 8 meseci 5para
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#27 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 01 January 2009 - 05:57 PM

Salim se. Ja na mojima Juicy 5 za 8 meseci koriscenje sam promenijo 3 para paknova + 2 para fabrickih. Znaci za 8 meseci 5para

Ček bre, jel ti voziš bajk ili kočiš? :lol: :lol: :lol:
  • 0

#28 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 01 January 2009 - 08:00 PM

Start staze 948mnv. Cilj staze je na 585mnv. Duzina staze je 1260metara. Pa sad proceni jel to voznja ili kocenje. Misilm to je voznja sa mnogo kocenjem. Staza se Crvena-ta

Attached Thumbnails

  • Crvenata.jpg

  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#29 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 01 January 2009 - 08:35 PM

Evo staze iz druge perspektiveVodno.jpg

Attached Thumbnails

  • Vodno big.jpg

  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#30 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 02 January 2009 - 08:53 AM

OK, opravdano =D>
  • 0

#31 mnikola

mnikola
  • Members
  • PipPip
  • 36 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 13 January 2009 - 08:35 PM

Jel video neko negde mozda na lageru xt disk nable sa 6 srafa kod nas? Sad to vijam a ako ne nadjem onda bi uzeo centerlock pa adapter mada tu mi je veci trosak ili jel ima nesto u tom cenovnom rangu da je sa 6 srafa i crne boje i naravno da ga lako mogu naci u radnji? Jos jedno usputno pitanje .. dajte mi savet kako da sprovedem buzir s' obzirom da imam manitou kojem je kruna naravno od pozadi.. svaki savet dobrodosao. Poz
  • 0

#32 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 13 January 2009 - 09:45 PM

Vidi sliku mog mtb. Pusti ga da dodirne amort na 'deset sati' i odatle ga samo pusti dole. Fiksirao sam ga plasticnom zatezaljkom odmah iznad nosaca za V, odatle ne moze nigde.
  • 0

#33 bmsradulovic

bmsradulovic
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 418 posts

Postavljeno 13 January 2009 - 09:51 PM

ako nemas vodjice na amortu a verovatno nemas uzmi malo duzu plasticnu spojnicu ionda je oko krune ili bustera vezi!a za nablu sto se tice capriola nema nista u ponudi osim quando =D> i shimanoa za planet neznam ali predpostavljam da se isto jedino da pogledas da li neko nabavlja po servisima neke delove!
  • 0
MTB!je*eno dobar sport!

#34 mnikola

mnikola
  • Members
  • PipPip
  • 36 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 14 January 2009 - 06:20 PM

Hvala tako cu da odradim! Nesto mi jos palo na pamet danas , mogao bi na glodalici ceonim glodalom stanjiti adapter (deo koji se srafi) za 2.5 mm na oba kraja i tako bi mogao da koristim 180mm diskove na bb7.
  • 0

#35 markoni6

markoni6
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 248 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 26 January 2009 - 05:13 PM

Aj da ne otvaram novu temu. . a i ovde se vec spominju XT 6 bolt nable (FH-M756 i HB-M756)!! Pa da pitam kakve su?? Posto razmisljam o prelasku na disc .. . I da nasao sam ih na bike-components.de pa bi ih poslao u svicu sestri, pa mi ona donese (to bar moze da se spakuje u kofer) tako da me to izadje oko 70 evrica .. . Da li su to ok nable za XC???
  • 0

#36 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 26 January 2009 - 06:12 PM

Sasvim ok i korektne, cim ih jos ima u prodaji dovoljan je podatak da su pravljene da traju :wink: . Za XC varijante su odlicna kupovina.
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#37 mnikola

mnikola
  • Members
  • PipPip
  • 36 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 04 February 2009 - 11:09 PM

Da nastavim ja moju sagu pitanja :D Nikako mi ne ide u glavu zasto u svakoj brosuri gde se pominje stelovanje BB7-ice stoji da fiksna pakna treba da bude odmaknuta od rotora 2/3 a pokretna 1/3.. po meni bas treba kontra! Nikako ne razumem logiku .. po ovom 2/3 / 1/3 , pokretna pakna prakticno krivi/uvija rotor dok ne dodje u dodir sa fiksnom. Ja sam namestio da se fiksna pakna stoji vrlo blizu rotoru (tek da ne ceshe)..valjda je ok? POZ
  • 0

#38 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 04 February 2009 - 11:20 PM

Meni su na BB5 obe pakne nameštena na pola dlake zazora i ništa im ne fali.
Ako namestim kočnicu po uputstvu (zakoči-zategni), rotor se uvek češe o nju.

:arrow: Vozi i uživaj. 8)
  • 0

#39 markoni6

markoni6
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 248 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 05 February 2009 - 01:13 AM

@mnikola: sta si uradio za nablu?? Jesi uzo neku sa 6 rupa ili cl sa adapterom?? Ja hocu da uzmem avid bb7 i mislio sam da menjam nablu napred , ali bih vise vol'o da nadjem tocak (sa nablom sa 6 rupe). . . Da nema neko mozda na prodaju??? :mrgreen: :mrgreen:
  • 0

#40 mnikola

mnikola
  • Members
  • PipPip
  • 36 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 05 February 2009 - 11:47 AM

@mixitron Necu da brinem , tnx :)
@markoni6 Uzeo sam xt (6 rupa) sa CRC-a i sva sreca ovaj put mi nisu naplatili carinu ..a isti dan ili sutradan kad sam narucio , pojavio se na cikloberzi prednji tocak sa xt/6rupa i ne znam kojom felnom ali kad sam preracuno jeftinije je nego ova moja + nove zbice/niple + pletenje ..TAKO DA JBG ! :) Ako ne zuris, gledaj po oglasima i mozda nesto uleti.
  • 0




1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika