Jump to content


Fotografije

0.912g Spin EPO


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
52 odgovora na ovu temu

#41 lasica

lasica
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 540 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 22 December 2008 - 10:01 PM

Kako je lep ovaj komad. Jedino sto se meni "nesvidja'' su hutchinson gume. Nekako mi je taj brend samo po imenu sljeacki. Kao neki debeli amer farmer



Meni se iskreno samo gume i svidjaju!!! Prave XC
Naprotiv, Hutchinson zvuci dosta retro, i asociraju na Evropski proizvod!!! 100% France
  • 0
Postavljena slika

#42 marko

marko
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 847 posts

Postavljeno 22 December 2008 - 10:07 PM

ehhh, ubio bi sad za par oldskul Semperit kevlar guma.... 20tice a neunistive....

Postavljena slika
  • 0

#43 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 22 December 2008 - 11:24 PM

A evo i Olimpijskog "grla" Sabine Spitz ' Ghost lector težak 7,2 kg, sa delovima Tune, No tubes, Schmolke, Magura (Durin 80 i Marta SL), Sram, Schwalbe, THM ( čuvena clavikula - sada teži 440 gr sa sve osovinom ), Syntace...mnogo više u fazonu "pimp my ride" 8) 8)

http://www.light-bik....php?n=1235&w=l

Postavljena slika

A evo kako se i "konkurencija" spremala za Olimpijadu i "zlato"...

Postavljena slika

Postavljena slika

Scott vaga 7,14 kg, delo stanovitog Sebastiana Roth-a, dok je Cannondale Scalpel koji teži 8,8 kg vožen od strane Roel Paulissen-a.
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#44 ciric_ivan

ciric_ivan
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 307 posts

Postavljeno 22 December 2008 - 11:33 PM

Absalonov bajk je po mom "talaskanju" po netu ipak tezak preko 9 kg.
Postavljena slika
Frame: Orbea Alma carbon monocoque
size Medium
Fork: Rock Shox SID World Cup, 80mm travel
Critical measurementsRider's height: 1.8m (5'11"); Weight: 68kg (150lb)
Seat tube length, c-c: 390mm Seat tube length, c-t: 457mm
Top tube length: 582mm (horizontal)
Bottom bracket: Truvativ GXP
Cranks: Truvativ Noir, 175 mm, 32/44T
Chain: SRAM PC-991 Hollow Pin
Front derailleur: SRAM X-9
Rear derailleur: SRAM X.0
Shift levers: SRAM X.0 twist shifter
Front brake: Avid Juicy Ultimate BlackBox
Rear brake: Avid Juicy Ultimate BlackBox
Brake levers: Avid Juicy Ultimate BlackBox
Rear sprockets: SRAM PG-990, 11-32T
Wheelset: Fulcrum Red Metal Zero disc
Tyres: Hutchinson Python Tubeless Light
Bars: Zeus carbon
Stem: Zeus aluminum
Headset: FSA Orbit
Tape/grip: Zeus foam
Pedals: Time ATAC XS Titan Carbon with custom spindles
Seat post: Zeus carbon
Saddle: Selle Italia SLR Carbon
Computer: Garmin Edge 305
Total bike weight: 9.5-9.7kg (20.9-21.4lb) depending on tire selection

http://northen-xtrai...te-mtbiker.html
Ja sam tu nasao da je toliko tezak bike, garmin je tezak kao tuch i verovatno nisu uzeli u obzir "pimpovanje" iliti tuning rama i ostalih delova.

Ovo su podaci od prosle sezone, 2007, ne znam da li su tacni, ali sam to nasao na vise mesta na netu i cuo na komentarima trka. Samo ukazujem na to da nisam naveo neosnovane podatke. Nije mi bilo logicno da mu je bajk preko 9 kg, al' rekoh znaju ljudi valjda sta pisu.
The truth is out there :)

Sorry za off topic
  • 0

#45 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 22 December 2008 - 11:44 PM

Loši podaci, u stvari postoji razlika u Olimpijskom bajku i onom koji je vozio na ostalim trkama, ali ovo što sam ja dao kao spisak je definitivni i 100% tačan i on je vožen u Kini na Olimpijadi.
Ono što je Absalon zadržao sa Olimpijskog bajka je SID, Fulcrum, Selle Italia i X0 zadnji menjač :wink:
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#46 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 23 December 2008 - 07:08 AM

Loši podaci, u stvari postoji razlika u Olimpijskom bajku i onom koji je vozio na ostalim trkama, ali ovo što sam ja dao kao spisak je definitivni i 100% tačan i on je vožen u Kini na Olimpijadi.
Ono što je Absalon zadržao sa Olimpijskog bajka je SID, Fulcrum, Selle Italia i X0 zadnji menjač :wink:

Tačno. Ja znam da mu je bajk od pre godinu dana težio oko 9,5kg, ali tada nije bilo Fulcrum Carbon nego red metal zero, vozio je obične Juicy Ultimate, i još koješta. Ovo je sada nabrijano do jaja :P
  • 0

#47 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 23 December 2008 - 09:13 AM

Meni se iskreno samo gume i svidjaju!!! Prave XC
Naprotiv, Hutchinson zvuci dosta retro, i asociraju na Evropski proizvod!!! 100% France


Ma znam da su francuski proizvod. Ali sam naziv hutchinson mi je nekako........ neznam. Bilo kako bilo nisu los brend mada malo zaostaju.

Sta se bre lozite na ove nabudzene bajkove za koje vozaci nisu ulozili ni jedan je**ni dinar. Verujte mi da vasi bicikli koji su teski oko 9-10kg su nabacani sa vise ljubavi nego ovaj. Sta mislite da Absalon ide po forumima i hvali se pred svima kako je nabacao neki novi delcic. Naravno da ne. SAmo okrene nekoliko telefona i dobije. Mi smo ti koji dajemo pare na bicikl i koji sve to rade iz velike ljubavi
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#48 lasica

lasica
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 540 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 23 December 2008 - 11:03 AM

Meni se iskreno samo gume i svidjaju!!! Prave XC
Naprotiv, Hutchinson zvuci dosta retro, i asociraju na Evropski proizvod!!! 100% France


Ma znam da su francuski proizvod. Ali sam naziv hutchinson mi je nekako........ neznam. Bilo kako bilo nisu los brend mada malo zaostaju.


Sta se bre lozite na ove nabudzene bajkove za koje vozaci nisu ulozili ni jedan je**ni dinar. Verujte mi da vasi bicikli koji su teski oko 9-10kg su nabacani sa vise ljubavi nego ovaj. Sta mislite da Absalon ide po forumima i hvali se pred svima kako je nabacao neki novi delcic. Naravno da ne. SAmo okrene nekoliko telefona i dobije. Mi smo ti koji dajemo pare na bicikl i koji sve to rade iz velike ljubavi


Naravno Arioth da si znao za Hutchinson, nisam mislis valjda da te vredjam!!! :mrgreen:


A sto se tice bajkova, totalno si u pravu!
Svoju makinu ne bi dao ni zakakve pare, a kamoli menjao za tu komercijalu!!!! Strasno!!!
Ja sam u svoj bajk ulozio neopisivo truda i ljubavi, i za mene ima veliku sentimentalnu vrednost!
Iskreno, Orbea mi je go***rska firma! :mrgreen:
  • 0
Postavljena slika

#49 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 23 December 2008 - 12:09 PM

Mi smo ti koji dajemo pare na bicikl i koji sve to rade iz velike ljubavi


Naravno, nijedan od ovih 6 koje imam nije kupljen u komadu, već sklapani iz delova...isto tako i prethodni koje sam imao...to je nešto što nikome ne dam da mi oduzme, sam rad na njima je jedna vrsta duhovne hrane i nije mi žao koliko god sati da provedem pored tih "gvozdenih konja" - uvek sam sa osmehom na licu :D :D Tu novac ne igra ulogu.
Ko god zna o čemu pričam - Lasica pogotovu - zna i zašto ovo kažem.
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#50 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 23 December 2008 - 06:03 PM

Ko god zna o čemu pričam - Lasica pogotovu - zna i zašto ovo kažem.

Verujem da većina nas ovde to zna, svi smo mi odvajali od svojih usta da bi se nešto ovako sklepalo :|
  • 0

#51 bmsradulovic

bmsradulovic
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 418 posts

Postavljeno 23 December 2008 - 07:53 PM

DAnas mi stigle nove spd pedale i patike koje cu da kupim kad skuipm kintu.....sreca mogu da kazem da sam konacno napravio od bicikla nesto sto mi odgovara uz mnogo muke,truda nerviranja ali me je jedino odrzala ljubav prema bajsu jer kad se setim koliko prekovremenih sati i zajebancija sam pretrpeo samo da bih imao za njega deo po deo i na kraju n:bicycle
  • 0
MTB!je*eno dobar sport!

#52 mouse

mouse
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 420 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 29 December 2008 - 11:07 AM

....sreca mogu da kazem da sam konacno napravio od bicikla nesto sto mi odgovara uz mnogo muke,truda nerviranja ali me je jedino odrzala ljubav prema bajsu jer kad se setim koliko prekovremenih sati i zajebancija sam pretrpeo samo da bih imao za njega deo po deo i na kraju n:bicycle

=D> pa zar to nije zajedničko skoro svim ljudima ovde... ehhh, kad bi drugi shvatali... [-(
  • 0

#53 bmsradulovic

bmsradulovic
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 418 posts

Postavljeno 29 December 2008 - 11:36 AM

Jeste!zato sam to i rekao!
  • 0
MTB!je*eno dobar sport!




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika