Jump to content


Fotografije

Kvalitet microShift kaseta


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
7 odgovora na ovu temu

#1 Makarije

Makarije
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 257 posts
  • LocationNovi Sad (obronci Detelinare)

Postavljeno 02 May 2024 - 06:08 PM


Da li neko ima iskustva sa kvalitetom microShift kaseta.
Vredi li razmisljati u tom pravcu?


Screenshot_2024-05-02-20-02-14-42_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg
  • 0

#2 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14660 posts

Postavljeno 02 May 2024 - 07:24 PM

Vredi, ne brigaj.


  • 0

#3 stefan10vb

stefan10vb
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 213 posts

Postavljeno 03 May 2024 - 06:36 PM

Ne preporucujem. Okej, radi posao, ali se npr najveci lancanik savija prstom, posto je razmaknut samo podloskom od sledeceg manjeg. Ne postoji pauk, koji joj daje cvrstinu. Takva su moja iskustva, ali mozda je na ovoj to reseno. Treba dobro pogledati pre kupovine. Cak ne mora da postoji pauk, ali da su makar nitnovani ti najveci lancanici..
  • 1

#4 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14660 posts

Postavljeno 03 May 2024 - 08:28 PM

Advent 9 brzina

microshift_back.png

 

Advent X 10 brzina

microshift-advent-x-drivetrain-3.jpg

 


  • 0

#5 stefan10vb

stefan10vb
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 213 posts

Postavljeno 03 May 2024 - 11:47 PM

@Dusan okej, onda definitivno zavisi od modela (klase). Meni je to savijanje bas pokvarilo utisak, 8faz konkretno sa 40 ili 42t.
Jel se na tom 9fazu krivi prstom taj najveci kada se pritisne bocno (kada je na tocku)?
  • 0

#6 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14660 posts

Postavljeno 04 May 2024 - 01:14 AM

Imaju iste lancanike 8brz. i 9brz. i koliko vidim isto su nitnovani. Normalno je da se uvija kad se pritisne bocno, i rotori disk kocnica se uvijaju kad se pritisnu bocno pa ipak rade posao bez problema. E sad ako si imao nekih problema prilikom pedalanja ili menjanja brzina onda je druga prica, ali koliko citam po internetu niko se ne zali na to uvijanje. Mislim ipak je to klasa tek nesto bolja od Shimano Tourney-a, ne treba ocekivati cuda. Za normalnu rekreativnu voznju nema problema. Jesi li siguran da se lancanik uvija ili mozda ima nekog lufta u freehub-u?


  • 0

#7 Petarl

Petarl
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 204 posts

Postavljeno 04 May 2024 - 07:57 AM

To o čemu Stefan priča kao da je preslikana slika za kineske Ztto kasete sa AliExpress za 8-faz koja ide do 42 zuba. Čini mi se da su to sve proizvodi iz iste kineske fabrike. Najveći lančanik nije niti nitnovan niti ima neki valjan pauk koji povećava čvrstinu na smicanje, znači on je samo nanizan na freehub, na dnu je neka plastika, spejser, i to je to, možeš rukom da pomeraš vrh lančanika levo desno, ne puno, ali sasvim dovoljno da vidiš da je to nešto skroz drugačije nego krštena kaseta od Shimano koja nema tih "pojava". Koristim ovakvu kasetu i posle 500km nisam imao problema, iako sam često vozio uspone baš na najvećem lančaniku kasete. Rekoh, ako polomim ili iskrivim ovo bar nisam puno platio. Mislim da je tu isto bitno ako je u pitanju 1x da bude valjana linija lanca da ne bi bilo mnogo smicanja kada je veliki lančanik na kaseti u pitanju.
  • 1

#8 stefan10vb

stefan10vb
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 213 posts

Postavljeno 04 May 2024 - 12:51 PM

Upravo tako, postoji (malo?) savijanje. Normalno je da postoji savijanje posto je ukljestenje (ploca ucvrscena sa jedne strane) opterecena tangencijalnim i aksijalnim opterecenjem. Da bi se smanjilo savijanje (aksijalno opterecenje) nitnovana su ukljestenja ili je dodat pauk, ili je ojacan materijal. Tako da je savijanje nepozeljno. A ne moze se uporedjivati sa diskom jer je njemu ograniceno savijanje uz pomoc celjusti.
Pitanje je da li je kaseta projektovana za rekreativnu voznju, trke ili/i za Ebike.
Sigurno da pogorsava stvar ako je 1x. Bas dobro zapazanje.
Koliko se secam taj najveci nije bio nitnovan (ili je bio blizu podnozja) nije moj bajs, ne secam se. Nije bilo problema sa tom kasetom. DT ratchet freehub bez lufta, skoro nov.
U svakom slucaju radi posao, vracam se na moj prvi odgovor.
  • 0




1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika