Jump to content


Fotografije

Da li drumski biciklizam postaje luksuz ?


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
6 odgovora na ovu temu

#1 Weekend

Weekend
  • Members
  • 2 posts

Postavljeno 30 April 2024 - 11:25 AM

Pozdrav svima, moje ime je Marko, pisem iz Rume. Dugo pratim forum i Cikloberzu, ali nisam imao razlog praviti racun. Zeleo sam da podelim dilemu i raspitam se oko kupovine second-hand bicikla. Naime primetio sam da su se cene u Srbiji udvostrucile duplo u zadnje 3 godine koliko aktivno ne vozim. Ono sto u Velikoj Britaniji nalazim za 200-300 funti, kod nas kosta 700e, a sto tamo nadjem za 500, kod nas je 1200+e. Slicno je i u Holandiji. Nasumican sajt :


https://www.gumtree....arch giant defy

Isto je sa bukvalno svakim biciklom. Prvo sam mislio da je recesija svuda, ali bice da su balkanska posla. Dok tamo mahom ljudi prodaju licne bicikle sa detaljnim opisom za razumne cene, kod nas imamo dilere koji imaju izmedju 20-50 bicikala, nijedan nisu provozali, a pricaju "kako je sve poskupelo". Cini mi se da je poskupela njihova halavost i nedostatak konkurencije. E sad moje pitanje je da li neko ima iskustvo sa uvozom bicikala ? Idem u Italiju, pa me zanima koliko ce me ispasti carina, posto sumnjam da cu je zaobici. Verujem da ce me opet manje ispasti + imam neogranicen izbor, posto je nase trziste jadno. Dosadilo mi je monopol par dilera koji prodaju bicikle daleko iznad cena, pa zelim da uvezem bicikl. Da li je neko uvozio bicikl ? Hvala na odgovorima 👍
  • 2

#2 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4580 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 30 April 2024 - 06:45 PM

Najbolje da skokneš do Londona časkom i kupiš bajs

Sent from my M2101K9G using Tapatalk
  • 1

#3 Nesoni

Nesoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 950 posts

Postavljeno 30 April 2024 - 08:24 PM

Zašto bi platio carinu? Staviš biciklo na krov / pozadi i uđeš u Srbiju. Niko me nikada ništa nije pitao za bajs na granici. Naravno, ne vozim bajs od 10 soma evra ali nije ni onaj najjeftiniji.

Jel ima neko na forumu da su ga gnjavili prilikom prelaska granice to jest ulaska sa bajsom u SER?

Sent from my CPH2449 using Tapatalk
  • 0

#4 Woody

Woody
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1382 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 01 May 2024 - 07:11 AM

Da li je neko uvozio bicikl? Naravno da jeste, dileri koje pominješ svi uvoze polovne bicikle, zašto ne bi mogao i pojedinac? Poenta je da je polovan i da se to vidi jer je to onda lični prtljag. Ako ti se ne čeka da se sruči cela industrija i cene vrate na pretkoronske, skokni do Hrvatske, Slovenije ili Italije pa kupi.
  • 0
The sea, the sea

#5 Weekend

Weekend
  • Members
  • 2 posts

Postavljeno 01 May 2024 - 07:42 AM

Cenim odgovore. Postovani Vidak, razumem sprdnju, ali ako nemate sta pametno da kazete, bolje nemojte reci nista. Lepo sam napomenuo da je sablon isti u celoj zapadnoj Evropi. Sajt iz UK je samo primer. Cak sam i komunicirao tamo. Woody i Nesoni vama hvala, tako ce i biti. Icu licno da kupim bajs, jer ovde kod nas deru dva i tri puta iznad neke prosecne cene. Hvala na pomoci oko carine, posto nisam nikad prebacivao preko grane bajs. To je to. Hvala puno
  • 0

#6 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4281 posts

Postavljeno 01 May 2024 - 08:09 AM

Ako se nešto nije promenlio zadnjih godina (možda jeste, nisam u toku) onda svi znako kako "dileri uvoze" polovne bicikle. 


  • 1
.

#7 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2434 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 01 May 2024 - 11:30 AM

Pozdrav svima, moje ime je Marko, pisem iz Rume. Dugo pratim forum i Cikloberzu, ali nisam imao razlog praviti racun. Zeleo sam da podelim dilemu i raspitam se oko kupovine second-hand bicikla. Naime primetio sam da su se cene u Srbiji udvostrucile duplo u zadnje 3 godine koliko aktivno ne vozim. Ono sto u Velikoj Britaniji nalazim za 200-300 funti, kod nas kosta 700e, a sto tamo nadjem za 500, kod nas je 1200+e. Slicno je i u Holandiji. Nasumican sajt :


Ja ne vidim neku značajnu razliku i ako si za primer uzeo verovatno najbogatije tržište na svetu i logično je da im je ponuda polovnih bolja i veća...

Ali ni tamo nećeš kupiti bog zna kakvog drumasa za 300funti osim nekog low budget sa sorom samo ćeš imati veći izbor.




Sent from my RMX3472 using Tapatalk
  • 1




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika