Jump to content


Fotografije

Dva pitanja: Keramičke disk pločice i debljina disk rotora


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
3 odgovora na ovu temu

#1 Petarl

Petarl
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 202 posts

Postavljeno 24 April 2024 - 02:33 PM

Izvinjavam se ako je bilo, ali nisam mogao da pronađem na forumu, zanimaju me vaša iskustva sa keramičkim disk pločicama (ceramic brake pads). Treba da kupim rezervne da mi se nađu u šteku za postojeće kočnice pa sam na AliExpress-u gde nameravam da se opskrbim video da sada pored resin - semi metallic koje sam ranije kupovao imaju i ceramic. Prodaju se po 4, 6 ili 8 pari čak, pa ako valja i ako je bolje od resin - semi metallic da uzmem više da se nađe u godinama koje dolaze...

 

Drugo pitanje se odnosi na debljinu disk rotora. Naime, na već pomenutom AliExpress video sam da prodaju i rotore debljine 2.3mm. Razmišljam da kada sam već u kupoholičarskom ludilu, povećam postojeće rotore sa 160mm na 203mm za prednji točak i 180mm za zadnji točak, a da uzmem rotore koji su 2.3mm. Da li je potrebno da na nešto specifično obratim pažnju ovde osim na veličinu zazora u kočionim čeljustima pošto je ovde uvećanje debljine rotora nekih 0.5mm. Prednja vila je kruta (da znam, ko još stavlja takav rotor na krutu vilu, ali ovo je više onako za merak). Shvatam da ovi rotori imaju određene prednosti posebno ako se radi o većem prečniku rotora (veći toplotni kapacitet zbog više metala i teže se krive zbog veće debljine...). Koliko ovo ima smisla u praksi, šta mislite ili je ovo samo ljudska uobrazilja i potpadanje pod marketing sa moje strane da se ima veće, više, bolje...

 

Hvala.


  • 0

#2 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14631 posts

Postavljeno 24 April 2024 - 02:39 PM

A koje kocnice imas?


  • 0

#3 Petarl

Petarl
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 202 posts

Postavljeno 24 April 2024 - 02:52 PM

Tektro md-m280 mehaničke disk kočnice. Odlučio sam da ih zadržim iako su ovo niskobudžetne kočnice, ali one sasvim dobro koče osim što se eto mora onako jače povući ručica u poređenju sa XT četvoroklipnim hudrauličnim koje isto imam ali na drugom bajsu. Tektro deluju robusno, sasvim su OK, a i želeo bih da imam bar jedne mehaničke disk kočnice pa da ih nadogradim sa dobrim pločicama i diskovima (da, AliExpress je, budžet je to sve tako da reč "dobro" treba uzeti sa rezervom) i izvučem maksimum iz njih.


  • 0

#4 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14631 posts

Postavljeno 24 April 2024 - 02:58 PM

Nemoj da uzimas rotore debljine 2.3mm, mehanicke su specificne za podesavanje treba im vise razmaka izmedju paknova i rotora. Paknovi, preporuka je semi metalic.


  • 1




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika