Jump to content


Fotografije

Dal' da kupim POLAR?


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
4 odgovora na ovu temu

#1 avalon

avalon
  • Members
  • 6 posts

Postavljeno 12 April 2024 - 12:10 PM

Cao.
I dalje trazim bicikl, neka mi je frka na poslu,pa periodicno dodjem da gledam sta ima i sta da kupim...
Video sam neka tru bicikla koji bi se mozda svideli, ali me interesuje vase misljenje.

Opsti kriterijumi su

  • trebace mi kuca - posao (manje od 2km u smeru)
  • posle podne po gradu
  • vikednom mozda do Sremske Kamenice ili dolmom uz kanal ili Dunac - nista pretenzicozno...
  • Visok sam 175, tak oda mi verovatno pasuje i M i L ram. Drugar koji se razume u bicikle rece da mi je potreban ram velicine 54 cm.

budzet mi je do 250 EUR 

Ovo su bicikli koje sam nasao

 

1.  BICIKL POLAR WIZARD 2.0 (planetbike.rs)

2.  BICIKL POLAR HELIX (planetbike.rs)

3.  BICIKL POLAR FORESTER COMP (planetbike.rs)

 

Meni se ovaj heliks jos i najvise svidja, samo mu je volan nesto ... sta ga znam, lepsi je volan na ovim ostalima . Kao da je to bitno :)

 

Koliko sam video i koliko se razumem,oni svi imaju najsonovnije menjace (tourney ? )  

Koliko je to problem za mene?

 

Ima li neko neku drugu ideju da mi predlozi - vidim ima mnogo polovnih, ali se ja tako ne razumem u biciklove, da nije uopste tesko da me neko prevesla...pa sam malo oprezniji sa kupovinom polovnog...

 

Dakle treba mi vas saver - aj pomagajte.

Puno pozdrava

 

 

 

 

 


  • 1

#2 mhetlerovic

mhetlerovic
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 460 posts

Postavljeno 12 April 2024 - 01:18 PM

Helix ima povijen volan pa bi sedeo uspravnije, sad tu je prosto pitanje preferencija, nije razlika samo što je zakrivljen već u položaju. Da kažemo da je to više "krenuo sam na pijacu" bajs, a ovi drugi su više kao mountain bike, sve ima svojih prednosti i mana. Ja bih birao između njega i Forestera, zavisno kako hoćeš da sediš. Ja sam skoro prepravio neki stari mountain bike iz 90ih da poklonim rođaci na salu sa ravnog na takav volan i moram priznati da sam vrlo zadovoljan rezultatom, jako se lepo vozi :)

 

bicikl.jpg


  • 1

#3 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14617 posts

Postavljeno 12 April 2024 - 01:46 PM

Ja sam imao ravan volan na "gradskom" biciklu pa sam kupio takav krivi kao na Helix-u, mnogo je udobniji za ruke.


  • 1

#4 avalon

avalon
  • Members
  • 6 posts

Postavljeno 20 April 2024 - 06:40 PM

Hvala svima koji su mi pomogli svojim savetima.
Evo, da yavrsim ovu temu  - kupio sam bicoš, jako sam zadovoljan i srećan. Znam da sam moga oda kupim bolji, al' ne verujem da sam mogao da kupim lepši (meni :) )
A onda ćemo vremenom da se apdejtujemo, apgrejdujemo i sve u stilu našeg jezika :)
Sada mi istaje da trazim svetla-  da vidim sta ima i sta je dobro.
Imam samsungov sat, proverio sam, da je mi osnovne podatke o vožnji, pa ćemo da idemo dalje.
Evo i slike - nisam provalio da li je atacovana ili je u tekstu... Nema veze... :)


 

Attached Thumbnails

  • Polar_helix_avalon.jpeg

  • 3

#5 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14617 posts

Postavljeno 20 April 2024 - 07:16 PM

.


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika