Jump to content


Fotografije

Peticija za biciklističku stazu NS-Bukovac


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
14 odgovora na ovu temu

#1 Sarajlija

Sarajlija
  • Members
  • 3 posts
  • LocationBukovac

Postavljeno 23 March 2024 - 12:15 PM

Zamolio bih sve forumaše da uzmu učešće u ovom poduhvatu potpisom i deljenjem na što više strana kako bismo izvršili pritisak na gradsku vlast. Hvala unapred. Link ka peticiji: https://peticije.kre...ovi-sad-bukovac
  • 4

#2 Woody

Woody
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1367 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 24 March 2024 - 07:44 AM

Potpisano! Peticija je odlična, samo su mogli da stave još neke slike tog puta. Plus, lista država je hit... Srbija, Jamajka pa svi ostali :D
  • 0
The sea, the sea

#3 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 24 March 2024 - 08:01 AM

Plus, lista država je hit... Srbija, Jamajka pa svi ostali :D

 

 

Slažem se.

Posle Srbije i Jamajke bi trebalo da budu barem tri prazna mesta, pa tek onda ostali!

 

:)

 


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#4 sebekkg

sebekkg
  • Members
  • PipPip
  • 40 posts
  • LocationKg

Postavljeno 24 March 2024 - 10:55 AM

Potpisano.
Samo me interesuje da li će na otvaranju biti i higijeničarka Jagoda?

Sent from my SM-S928B using Tapatalk
  • 0

#5 Nesoni

Nesoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 935 posts

Postavljeno 24 March 2024 - 12:09 PM

I ja iz Bgda potpisao, pa tu rutu stalno ne koristim

Sent from my CPH2449 using Tapatalk
  • 0

#6 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3352 posts

Postavljeno 24 March 2024 - 01:10 PM

Zamolio bih sve forumaše da uzmu učešće u ovom poduhvatu potpisom i deljenjem na što više strana kako bismo izvršili pritisak na gradsku vlast. Hvala unapred. Link ka peticiji: https://peticije.kre...ovi-sad-bukovac


Како се електронском петицијом врши притисак на градску администрацију, имајући у виду непостојање закона? Можда би било целисходније прибећи некој делотворнијој методи...
  • 0

#7 BlueOcean

BlueOcean
  • Members
  • PipPipPip
  • 140 posts

Postavljeno 24 March 2024 - 01:20 PM

Ove peticije su toliko nedolotvorne, da je gubljenje vremena trositi na njih. Ko je od toga ikad imao koristi, da mi je znati.
  • 0

#8 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 24 March 2024 - 01:45 PM

Ove peticije su toliko nedolotvorne, da je gubljenje vremena trositi na njih. Ko je od toga ikad imao koristi, da mi je znati.

 

Moguće. Opet, računam da ne mogu škoditi.

Ja sam potpisao.

 

Sve što pomaže da sremci brže odu kući je dobro!

:)


  • 3

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#9 Sarajlija

Sarajlija
  • Members
  • 3 posts
  • LocationBukovac

Postavljeno 24 March 2024 - 02:43 PM

Podaci koje unosite prilikom popunjavanja peticija završavaju u našoj strogo čuvanoj bazi podataka koju mi koristimo isključivo da predamo donosiocu odluka koje je nadležno da problem obuhvaćen peticijom reši. Ukoliko vas zanima kako štitimo vašu privatnost i možete posetiti kategoriju https://peticije.srb....org/privatnost Na ovaj način uspešno su rešena mnoga pitanja a neka od njih su:oslobađanje uhapšenih u toku vanrednog stanja, termini za šwtnju kućnih ljubimaca u toku vanrednog stanja, uvođenje finansijske pomoći samostalnim umetnicima u toku pandemije korona virusa, peticije za decu širom Srbije kako bi im se obezbedila sredstva za lečenje...
  • 0

#10 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14614 posts

Postavljeno 24 March 2024 - 03:08 PM

Oce da grade biciklisticko pesacku stazu (min sirine dva metra) u duzini od cetiri kilometara tamo gde nisu uspeli da naprave dvosmerni put normalne sirine za motorna vozila... A pored je asfaltirana ulica Tome Maretica koja je toliko uska da je verovatno saobracaj minimalan.


  • 1

#11 BlueOcean

BlueOcean
  • Members
  • PipPipPip
  • 140 posts

Postavljeno 24 March 2024 - 03:09 PM

Slazem se da ne skodi pa cu i ja, nego prosto kod nas to nije ni mrtvo slovo na papiru, cak ni ono sto bi moralo da se nadje u Skupstini, ne prolazi, kamoli ostalo.

No ipak lepa ideja, pa cu dati potpis.

EDIT: Potpisao sam iako od toga nema nista. Iako i sam volim pokret Kreni-Promeni.
  • 0

#12 BlueOcean

BlueOcean
  • Members
  • PipPipPip
  • 140 posts

Postavljeno 24 March 2024 - 03:10 PM

Oce da grade biciklisticku pesacku stazu (min sirine dva metra) u duzini od cetiri kilometara tamo gde nisu uspeli da naprave dvosmerni put normalne sirine za motorna vozila...


Jako dobar komentar. +++
  • 0

#13 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 25 March 2024 - 11:29 AM

Oce da grade biciklisticko pesacku stazu (min sirine dva metra) u duzini od cetiri kilometara tamo gde nisu uspeli da naprave dvosmerni put normalne sirine za motorna vozila... A pored je asfaltirana ulica Tome Maretica koja je toliko uska da je verovatno saobracaj minimalan.

Bilo bi lepo da eksperti opšte prakse preskoče bar one teme o kojima stvarno nemaju nimalo pojma :) Znam da je na Google Earth-u ili u Komoot-u sve na dohvat ruke, ali Bukovački put i ulica Tome Maretića nemaju nikakve veze, osim što su vazdušnom linijom blizu, ali ih deli brdo i ogromna rupa-pustara koju je ostavila nekadašnja ciglana.

 

Bukovački put je JEDINA asfaltna veza naselja Bukovac sa ostatkom sveta. Nije širok, ali je dovoljan za dvosmerni saobraćaj motornih vozila. Međutim, nema ni jednog metra trotoara, pa su u stalnoj opasnosti (pogotovo kad je kiša i blato) i pešaci i biciklisti, i često se dešavaju nesreće.

 

Biciklističko-pešačka staza i ne može biti široka 2 metra, jer su dobrim delom puta kuće sa obe strane, ali kakvu god da naprave, svi koji nisu na 4 točka biće mnogo bezbedniji. I čistiji, kad tu prolaze :)

 

Zato bih stvarno zamolio sve ljude dobre volje, gde god da žive, da ovu peticiju potpišu, puno bi nam značila ta staza. A one zlovoljne - makar da ne lupetaju.


  • 5
Homesick for a place you've never been...

#14 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14614 posts

Postavljeno 25 March 2024 - 02:42 PM

Bilo bi lepo da eksperti opšte prakse preskoče bar one teme o kojima stvarno nemaju nimalo pojma

Dva gradjevinska inzenjera u porodici, jedan investitor, druzim se sa jos jednim gradjevinskim inzenjerom i geologom...

Za razliku od vecine kojima se otopi srce na svaku izjavu nekakvih Greti Tunberg, ja sam bar pogledao o cemu se tu radi i izneo svoje vidjenje situacije, sa kojom si se uglavnom slozio, da je trenutni put uzak jer nema mesta za vise. Morao bi da se sa jedne strane kompletno novog puta gradi i kolektor za vodu. Koliko to kosta?


  • 0

#15 mel

mel
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 343 posts

Postavljeno 25 March 2024 - 04:47 PM

Ne volim kreni-promeni jer uglavnom nemaju pojma o materijama kojima se bave (litijum npr), ovo sam potpisao jer je korisno i potrebno, koliko god bilo teško izvodljivo.
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika