Jump to content


Fotografije

Pomoć pri kupovini bicikla za rekreacione vožnje, do 400e (186 cm visina, 100 kg težina)


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
18 odgovora na ovu temu

#1 Acamrka

Acamrka
  • Members
  • 6 posts
  • LocationŠabac, Srbija

Postavljeno 13 March 2024 - 05:09 PM

Pre svega, pozdrav svima. Nov sam na forumu, volim vožnju biciklom, ali ne vozim ga često jer pri daljinama od 20-30km + dobijem jake bolove u području trtice, a mislim da je najveći problem zbog toga što mi je ram bicikla mali za moju visinu. (Doduše možda grešim). Rešio sam da kupim biciklo koje bi mi odgovaralo, kako bih aktivnije mogao da se posvetim hobiju koji volim.
 
Pročitao sam uputstvo za popunjavanje ove teme, pa ću odgovoriti na pitanja :
 
1. Visina vozača - 186 cm
 
2. Namena bicikla - Rekreativne vožnje na ravnom, povremeno na brdovitom terenu, na asfaltiranom, kao i ne asfaltiranom putu.
 
3. Kakav bicikl želite - Ne razumem se u te različite tipove, u suštini bih voleo biciklo slično ovom koje već imam, da ima rockshock absorbere koje mogu da otključam i zaključam po potrebi (kada sam na ravnom i kada sam na zemljanom putu punom rupa). Mislim (ali nisam siguran) da me ne bi bolela trtica kao i kičma ako bih uzeo biciklo poput onih cruiser bicikala, gde je položaj leđa praviji nego na ovom mom biciklu. Sedište sam podigao skroz do gore da nema dalje, i uzeo sam ga u Americi. Nema onaj prednji deo što razdvoji mošnice, pa mi zbog toga odgovara ovakvo sedište. Ako neko smatra da treba da fotografišem svoje biciklo, vrlo rado ću to uraditi.
 
4. Koliki je budžet i dolaze li polovni bajsevi u obzir - Budžet je do nekih 400 evra, možda i malo preko ukoliko se nađe nešto baš baš da je WOW. Dolaze u obzir i novi, i polovni bicikli.
 
Ukoliko neko ima neka dodatna pitanja za mene kako bi mi pomogao da kupim adekvatan bicikl za sebe, slobodno pitajte !
 

  • 0

#2 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14614 posts

Postavljeno 13 March 2024 - 08:38 PM

Stavi slike sedista i bicikla, mozes i neke sa interneta koje su isti model.


  • 0

#3 Acamrka

Acamrka
  • Members
  • 6 posts
  • LocationŠabac, Srbija

Postavljeno 14 March 2024 - 03:34 PM

Evo slike mog bicikla. Ne znam koji je model, bukvalno sam laik za ove stvari. Voleo bih da imam neki sličan.

Gledao sam ova dva, ali nisam siguran da bi mi odgovarali zbog veličine, a takođe vidim da nemaju ovaj apsorber dole, ovu hidrauliku na zaključavanje.

https://www.2bike.rs...e-xl-3x10-deore
https://www.kupujemp...erId=4523427800

Attached Thumbnails

  • 20240314_162923.jpg
  • 20240314_162938.jpg

  • 0

#4 BlueOcean

BlueOcean
  • Members
  • PipPipPip
  • 140 posts

Postavljeno 14 March 2024 - 05:42 PM

Prvi bi ti odgovarao, drugi ne bi ni meni, a mnogo sam kraci.
  • 0

#5 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14614 posts

Postavljeno 14 March 2024 - 06:19 PM

Mislim da bi ti prvi bicikl sa oglasa bio velik, mada bi moglo nesto da se uradi sa kracom lulom volana, drugi je zenski ram.

Cini mi se da je sediste iz amerike uzrok bola trtice, prvenstveno bih to zamenio i nabavio biciklisticki triko sa uloskom koji ces voziti bez donjeg vesa (tako bi trebalo) ili da obuces i bezsavni donji ves uz triko. Za duze voznje preko desetak kilometara mora se imati pravo biciklisticko sediste a ne medicinsko koje trenutno imas. Ova su neka od boljih ali svacija trtica je razlicita (i novcanik) (link) (link) (link)


  • 1

#6 Acamrka

Acamrka
  • Members
  • 6 posts
  • LocationŠabac, Srbija

Postavljeno 15 March 2024 - 02:51 PM

Hvala Vam za opširan odgovor! Definitivno ću uzeti i neko sedište kada prvo kupim bicikl. Da li možete da mi date još neke predloge bicikala ?

Da li neko uopšte zna koji je tip moje biciklo ? Pošto ja najiskrenije pojma nemam. Deluje mi kao biciklo koje se koristi za vožnju po planini i skakanje. A možda je i MTB. Zaista nemam pojma.

Ono što meni najviše pravi problem na mom biciklu je to što je guvernala niska, pa onda ako sam dugo nagnut napred, bole me ruke, a ako se nagnem pozadi, boli me trtica. Ne znam da li guvernala može da se podigne. A ako spustim sedište, onda nemam pun zamah dole, pa se više umaram, što mislim da je nepotrebno.
  • 0

#7 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14614 posts

Postavljeno 15 March 2024 - 04:10 PM

Tvoj bicikl je MTB bicikl sa prednjim i zadnjim amortizerom. Guvernala moze da se podigne (link) ali ces onda verovatno morati da stavis duze crevo prednje kocnice. Sa slike, po izvucenoj sticni lici da ti je bicikl mali pa se kupovina veceg cini kao razumno resenje.

 

(link) (link)


  • 1

#8 Acamrka

Acamrka
  • Members
  • 6 posts
  • LocationŠabac, Srbija

Postavljeno 15 March 2024 - 06:12 PM

Hvala Vam što ste mi to razjasnili. Ovaj drugi je brutalan kako izgleda, ali je van mog budžeta trenutno. Jedino ako uspem da prodam ovaj moj za neki pristojan novac, pa da onda ima smisla da uradim ovakav "upgrade".


  • 0

#9 Serbian_SPIRIT

Serbian_SPIRIT
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1078 posts
  • LocationMeckenheim

Postavljeno 17 March 2024 - 09:18 PM

Solidno kratak video koji će ti pomoći oko veličine bicikla.


Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
  • 0

And now something completely different
 

https://www.youtube....d8weJKBVCnAPfgx


#10 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14614 posts

Postavljeno 17 March 2024 - 10:52 PM

@Serbski_duh  Ош ли купити мањи рам ако се оваквим мерењем покаже да ти је садашњи велики. :)


  • 0

#11 Acamrka

Acamrka
  • Members
  • 6 posts
  • LocationŠabac, Srbija

Postavljeno 25 March 2024 - 08:17 PM

Odgledao sam snimak i koliko sam skontao ovo je merenje za one koji će da se bave skakanjem po brdima i tako te egzibicije. Ja nisam iz te priče. Već sam gore napisao " 2. Namena bicikla - Rekreativne vožnje na ravnom, povremeno na brdovitom terenu, na asfaltiranom, kao i ne asfaltiranom putu. " . Svakako hvala za izdvojeno vreme.

Imam jedno glupo pitanje. Da li velicina tocka igra bitnu ulogu u tome da li ce mi odgovarati zbog moje visine ?


https://www.2bike.rs...xt-suplji-pog-1

Danima vec gledam bicikla i ovaj mi se cini kao dobar, samo sto se ja ne razumem pa ako moze neko da kaze da li je dobar.
 


  • 0

#12 mhetlerovic

mhetlerovic
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 460 posts

Postavljeno 25 March 2024 - 09:34 PM

Imam jedno glupo pitanje. Da li velicina tocka igra bitnu ulogu u tome da li ce mi odgovarati zbog moje visine ?

 

Ne, samo veličina rama. S tim da su sada za mtb uglavnom aktuelni 29" točkovi, osim kod baš malih ramova gde bivaju i 27.5" jer se računa da neko ko je baš sitan teže može manevrisati većim točkom. U suštini logika je da veći točkovi lakše prelaze preko prepreka, sad ima tu više različitih i sukobljenih mišljenja šta je zaista bolje. Jedino što je izvesno jeste da je mtb sa 26" točkovima star najmanje 7-8 godina pa i to treba imati u vidu bez obzira na "na papiru" jaku opremu. 


  • 0

#13 Serbian_SPIRIT

Serbian_SPIRIT
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1078 posts
  • LocationMeckenheim

Postavljeno 25 March 2024 - 11:21 PM

Odgledao sam snimak i koliko sam skontao ovo je merenje za one koji će da se bave skakanjem po brdima i tako te egzibicije. Ja nisam iz te priče. Već sam gore napisao " 2. Namena bicikla - Rekreativne vožnje na ravnom, povremeno na brdovitom terenu, na asfaltiranom, kao i ne asfaltiranom putu. " . Svakako hvala za izdvojeno vreme.

Imam jedno glupo pitanje. Da li velicina tocka igra bitnu ulogu u tome da li ce mi odgovarati zbog moje visine ?


https://www.2bike.rs...xt-suplji-pog-1

Danima vec gledam bicikla i ovaj mi se cini kao dobar, samo sto se ja ne razumem pa ako moze neko da kaze da li je dobar.

Nisi skontao. Pozicija na biciklu, veličina rama i uopšte veličina bicikla imaju veze sa veličinom osobe. Video govori koji je najlakši način za osobu da nađe bicikl koji mu odgovara. Iz koje si priče nije bitno, bitno je da nemaš bolove u zglobovima trnjenja i itd. (provodeći na bicikli par minuta ili više sati) zato što ti je bicikl veliki/mali. Namena bicikla je isto ne bitna ali mere (veličina) bicikla jesu.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
  • 0

And now something completely different
 

https://www.youtube....d8weJKBVCnAPfgx


#14 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5457 posts

Postavljeno 26 March 2024 - 12:40 AM

...https://www.2bike.rs...xt-suplji-pog-1

Danima vec gledam bicikla i ovaj mi se cini kao dobar, samo sto se ja ne razumem pa ako moze neko da kaze da li je dobar.
 

prvo, msm da ti je prevelik ram ... 58cm je 22,5" u MTB merama, ali definitivno treba da probas pre kupovine.

 

drugo, dobar je ... ali da je cena uskladjena sa kvalitetom ne bi dugo stajao na oglasima


  • 0

#15 Acamrka

Acamrka
  • Members
  • 6 posts
  • LocationŠabac, Srbija

Postavljeno 30 March 2024 - 12:55 PM

Tvoj bicikl je MTB bicikl sa prednjim i zadnjim amortizerom. Guvernala moze da se podigne (link) ali ces onda verovatno morati da stavis duze crevo prednje kocnice. Sa slike, po izvucenoj sticni lici da ti je bicikl mali pa se kupovina veceg cini kao razumno resenje.
 
(link) (link)



Odlučio sam da se malo "isprsim" i da uzmem ovaj bicikl https://www.2bike.rs...29r-full-xt-fox

Da li bi mi odgovarala za njega lula koju ste preporučili ? Kada sam odvrnuo guvernalu, prečnik je bio 2.5 cm
  • 0

#16 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14614 posts

Postavljeno 30 March 2024 - 01:10 PM

Ona lula ne bi odgovarala jer ima precnik za volan 31.8mm . Treba ti lula za A-Head vrat viljuske sa precnikom za volan 25.4mm (link) (link)


  • 0

#17 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 30 March 2024 - 01:53 PM

Rekreativne vožnje na ravnom, povremeno na brdovitom terenu, na asfaltiranom, kao i ne asfaltiranom putu. " . 

 

Tu spada jedno 50-60 % bicikala a još 10-15 % mogu da se prilagode da bi ti odgovarali za date kriterijume. Ovo je kao da si napisao: "kupujem kola za vožnju po gradu, povremeno van grada a vozio bih i kada pada kiša". 

 

Sve si nam ispričao samo glavnu stvar nisi, koliko si visok?


  • 0
.

#18 Woody

Woody
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1367 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 30 March 2024 - 04:09 PM

1. Visina vozača - 186 cm


Stavio čovek pod rednim brojem jedan...
  • 0
The sea, the sea

#19 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 30 March 2024 - 04:22 PM

Izvinjavam se, promakao mi je taj post.


  • 0
.




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika