Jump to content


Fotografije

Gde naci srafove za blatobrane ?


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
12 odgovora na ovu temu

#1 acony

acony
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 654 posts
  • LocationEurope

Postavljeno 06 March 2024 - 02:22 PM

Dakle, 

 

Treba mi pomoc u adekvatnom montiranju blatobrana. Konkretno pricvrscivanju istih sa metalnim srafovima umesto plastike.

U pitanju su neki jeftini ali vizuelno super dopadljivi blatobrani koji pokrivaju citavu gumu ako je bitno, i bolji mi ne trebaju, jer slicne vec imam na jednoj bicikli sa ovakvim srafom.

Ono sto trazim imam na jednoj bicikli, i to drzi of-road ni da mrdne, ali kako se taj sraf zove i dje da ga trazim pojma nemam.

 

Evo fotki za referencu pa se nadam da nekom ima resenje ili zna kako se ovo zove kod nas (dakle ideja je da zicu koja ide na levu i desnu stranu rama, provucem kroz ovaj sraf i normalno sraf usrafim u eylete na ramu). Ps. mozda bi i poslednja fotka radila posao.

 

 

sraf.jpeg

 

sraaf.jpeg

 

sraaf.jpeg

 

sraff.jpeg

 

ili mozda ovako nesto:

 

sraf-2.png


  • 0

#2 Boris_volimCorbe

Boris_volimCorbe
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1399 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 06 March 2024 - 02:42 PM

Teško da ćeš takve naći, i ja ih imam na SKS blatobranima. S vremena na vreme neki otpadne (loša izrada u poslednjih nekoliko godina) i onda se dovijam, ali u radnjama ih nema - bio sam u dosta prodavnica šrafovske robe po Beogradu, bio po gvožđarama i servisima bicikala i jok, nema.

Pokušaj da napraviš.


  • 0

#3 acony

acony
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 654 posts
  • LocationEurope

Postavljeno 06 March 2024 - 03:02 PM

@Boris_volimCorbe

 

Pravim, odnosno budzim i ja sad, ali nije mi to to, drzi nedelju dana i onda se otkaci i slicno, nisam ocito najspretniji kad su budzevine u pitanju. Imas li ti neki DIY koji kod tebe provjereno radi posao :) ?


  • 0

#4 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5457 posts

Postavljeno 06 March 2024 - 03:32 PM

nikad nisam uspeo da nadjem kod nas :(

a da pokusas da uzmes iNbus vijak/sraf i da probusis "glavu"?

 

poz,

iNS


  • 0

#5 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 06 March 2024 - 03:49 PM

Ima švabo:

 

https://www.bike24.com/p2197270.html


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#6 acony

acony
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 654 posts
  • LocationEurope

Postavljeno 06 March 2024 - 04:05 PM

Hvala za link Relja, tacno cu da uvezem 2000 komada iz kine, samo da se ne zajebem za velicnu :)


  • 0

#7 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14614 posts

Postavljeno 06 March 2024 - 08:21 PM

Crni krug je "zica" blatobrana, odseces jedan krak "U" srafa gde je crvena linija.

zabica-za-celicnu-sajlu-m5~440 (1).jpg

(link)

Obavezno stavis rascepanu/ sigurnosnu podlosku odmah do matice da se ne odvrne u toku voznje, ili nylstop maticu sa plasticnim prstenom...


  • 0

#8 acony

acony
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 654 posts
  • LocationEurope

Postavljeno 07 March 2024 - 10:40 AM

Bravo @Dusan011 ovo mi zvuci kao smisleno domace resenje. Kupicu i probacu pa cu da javim rezulate! Hvala puno.


  • 0

#9 acony

acony
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 654 posts
  • LocationEurope

Postavljeno 08 March 2024 - 06:10 PM

Evo samo da apdejtujem temu i da kazem da posle nekih solidno dinamicnih 9km danas, asvalt, ivicnjaci, gravel... blatobran nije ni mrdnuo. Ovaj bicikl upravo koristim za urban i off-road commute ne vise od 20km po pravcu max.

 

Isao sam na resenje koje je predlozio Dusan jer sam 4 ova U kraka uzeo u komsiluku za 120 RSD.

 

Sto se tice procesa, bas kao sto je Dusan rekao, isekao sam jedan krak dremelom (prethodno sam zbog sigurnosti u krak stavio u stegu), stavio sam narezanu podlusku i maticu i zategnuo 8micom prilicno, tako da apsolutno ne mrda za sada nikuda (a nadam se da ce tako i da ostane). 

 

Fotke... u slucaju da neko bude u slicnom problemu (mozda mu pomogne):

 

potreban-alat-stega-nije-na-fotki.jpeg

 

rezultat-prednja-strana.jpg

 

rezultat-unutrasnjost.jpeg


  • 0

#10 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14614 posts

Postavljeno 08 March 2024 - 06:31 PM

Nisi stavio osiguravajucu podlosku, odvrnuce ti se matica u toku voznje... Inace, odlicno uradjeno.


  • 0

#11 acony

acony
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 654 posts
  • LocationEurope

Postavljeno 08 March 2024 - 06:34 PM

@Dusan, drzi ga ram prilicno jer sam ram je theaded, a ispod matice (nisam fotkao) je nazubljena m5 podloska (zupcasta). 


  • 0

#12 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14614 posts

Postavljeno 08 March 2024 - 06:37 PM

Sad me cudi da si uspeo da stegnes zicu blatobrana ako je rupa u ramu sa navojem, ali ako si napravio da radi svaka cast. Onda ne treba podloska.


  • 0

#13 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14614 posts

Postavljeno 09 March 2024 - 02:10 AM

Izvinjavam se, sad sam procitao da si stavio narezanu podlosku tj. sigurnosnu. Meni se sa slike ucinilo da je nema. Odlicno uradjeno.


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika