Jump to content


Fotografije

Gran Fondo Novi Sad 2024


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
61 odgovora na ovu temu

#41 Serbian_SPIRIT

Serbian_SPIRIT
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1078 posts
  • LocationMeckenheim

Postavljeno 28 February 2024 - 10:25 AM

kako, na engleskom sve ide?

a i jedno je trka koju organizuje savez gde učestvuju profesionalni vozači članovi klubova, dakle ne za laike i rekreativce,
a drugo je manifestacija otvorenog tipa.

Poređenje bezbednosti sa tekstom na sajtu i jezikom je glupo u najmanju ruku.

Trka može da ima i profi i rekreativce... ovo počinje da me zamara... sada ću biti blunt (kako se kaže na engleskom) nemate pojma o čemu pričate kada poredite jezik i bezbednost na takav način. Neću više u raspravljam o nečemu o čemu mislite da znate a u suštini ne znate.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
  • 3

And now something completely different
 

https://www.youtube....d8weJKBVCnAPfgx


#42 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3359 posts

Postavljeno 28 February 2024 - 10:31 AM

Obezbeđenje/pratnju trka radi policija (ako se trka odvija na bilo kom delu puta u Srbiji) i to plaća organizator trke kao i službu za hitnu medicinsku pomoć. Cena policijske pratnje je fiksna, cena hitne pomoći zavisi od toga ko se angažuje (samo mora da bude registrovana firma za takvu vrstu posla).
Jasno mi je da ti smeta što nema srpskog jezika to je ok ali nemoj porediti to sa bezbednosti trke jer stvari nisu uporedive i u suštini pokazuje da ne znaš kako to funkcioniše u Srbiji. Kao što si istražio da li drugi organizatori koriste maternji jezik na sajtu trke uradi to i u smislu bezbednosti jer kao što rekoh porediš babe i žabe.
Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Не поредим бабе и жабе. Немаран или недобронамеран организатор ће се тако понашати и у осталим стварима. Већ сам написао да сам био сведок лоше организације мтб трке на Фрушкој Гори (заборавио сам ко је организовао, али биле су рекламе неких новосадских бициклистичких кућа) где је рута ишла преко Венца, а бициклисти испадали из шуме право испред кола, док неки нису знали куда даље. Чак сам питао једног од момака у неком прслуку шта се дешава, а он ми је рекао да је лоша ситуација. Дакле, може да се деси свашта кад је организатор немаран, неспособан или недобронамеран. Ко жели да поверење да неком ко га потцењује, нек изволи.
Тур де Фрушка је удружење грађана и организатор догађаја који се финансира (делом или у целости, то не знам) новцем из буџета.
  • 1

#43 mel

mel
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 344 posts

Postavljeno 28 February 2024 - 10:39 AM

Ja naravno da nemam pojma kako se organizuje trka. Ja možda ne znam engleski i rekreativni sam biciklista koji je zainteresovan da učestvue na trci. Ja sam dužan da potpišem razne saglasnosti i potvrde da sam informisan o pravilima, uslovima učestvovanja na trci ako želim da učestvujem.

 

Uslov za to je da pročitam Terms and Conditions na službenom jeziku države u kojoj živim. Posredno to utiče i na bezbednost i odgovorsnost organizatora je da to omogući. Ovo se odnosi na bilo kakvu javnu organizaciju događaja bez obzira da li se radi o takmićenju pravljnja riblje čorbe ili biciklističkoj trci rekreativaca, i bez obzira da li je organizator državna institucija ili nevladina organizacija, udruženje.


  • 2

#44 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4278 posts

Postavljeno 28 February 2024 - 03:16 PM

Ja bih voleo da vidim šta bi se desilo kada bi neko u Nemačkoj ili Najdemokratskijoj Ujedinjenoj Svetskoj Državi ponudio svojim građanima da čitaju i popunjjavaju formulare na Zulu jeziku. 


  • 1
.

#45 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14624 posts

Postavljeno 28 February 2024 - 04:28 PM

Na dolaru i evru ne pise cirilicom ali ih rado koristim. Zavrtanj u navrtku.


  • 1

#46 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 28 February 2024 - 06:30 PM

I sva su ta pitanja - za organizatora. Džaba mastila i megabajta. Pitaj gde treba :)


  • 3
Homesick for a place you've never been...

#47 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5459 posts

Postavljeno 28 February 2024 - 08:03 PM

Verujem da se svi slazemo da bi bilo sjajno da je sve kako treba :) al* imam pitanje za nas: da li je bolja *vaka, nesavrsena, manifestacija ili je bolja nikakva (kakva je bila do sada)?
  • 2

#48 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3359 posts

Postavljeno 28 February 2024 - 08:32 PM

Verujem da se svi slazemo da bi bilo sjajno da je sve kako treba :) al* imam pitanje za nas: da li je bolja *vaka, nesavrsena, manifestacija ili je bolja nikakva (kakva je bila do sada)?

То уопште није право питање. Очигледно је да је реторичко, а и оправдава неспособност или недобронамерност овог случаја. Право питање је само једно: да ли манифестација треба да буде организована и промовисана на најбољи могући начин или не? Друго питање је оно с почетка - зашто нема одељак странице или страница на српском?
Све остало је замена тезе или релативизација.
Уосталом, све и једна друга УЦИ Гранд Фондо трка има страницу на свом језику, само овде то неко не уради јер је неспособан или недобронамеран и сад му то неко правда.
Да, добро је да постоји такав догађај. Да, срамота је што нема страница на српском језику.
  • 3

#49 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5459 posts

Postavljeno 28 February 2024 - 09:01 PM

...Да, добро је да постоји такав догађај...

znači rešeno :)


  • 1

#50 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3359 posts

Postavljeno 29 February 2024 - 06:55 AM

znači rešeno :)

У принципу, добро је да у Србији постоји нешто као што је Гран Фондо, али није добро да нема страница на српском. Мислим, не бисмо требали то да посматрамо тако као да је услов за организацију трке био да страница нема одељак на српском или је у супротном неће бити. Цела прича је помало невероватна, ако се узме у обзир изглед страница свих осталих Гран Фондо трка у календару. А правдање неспособног или недобронамерног организатора релативизацијом није добра ствар. Друго, то јесте потцењивање учесника из Србије, ма ко шта рекао.


  • 2

#51 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5459 posts

Postavljeno 29 February 2024 - 04:21 PM

У принципу, добро је да у Србији постоји нешто као што је Гран Фондо, али није добро да нема страница на српском. Мислим, не бисмо требали то да посматрамо тако као да је услов за организацију трке био да страница нема одељак на српском или је у супротном неће бити. Цела прича је помало невероватна, ако се узме у обзир изглед страница свих осталих Гран Фондо трка у календару. А правдање неспособног или недобронамерног организатора релативизацијом није добра ствар. Друго, то јесте потцењивање учесника из Србије, ма ко шта рекао.

sve si u pravu.

Ja do sada nisam imao izbor, ako sam zeleo da ucestvujem na nekom GranFondu morao sam da idem u inostranstvo i da se prijavim na inostranom jeziku.

Sad mogu da se prijavim u svom gradu, doduse na inostranom jeziku, i msm da je to korak napred.

Ako ovakav stav, kao sto je tvoj,  dodje do organizatora sa vise strana, verovatno ce sledeci GranFondo jos vise da iskoraci u dobrom pravcu.


  • 1

#52 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 29 February 2024 - 04:50 PM

Pročitao tek nešto malo od postova.. na netu sam već video da je sve na Engleskom jeziku u vezi dogadjaja koji je u Srbiji.
Ukratko.. sramota. Zašto bi bio problem da najava bude dvojezična. Primera radi, brevet Pariz - Brest - Pariz je prvenstveno na njihovom maternjem jeziku a za ostale učesnike na Engleskom.
Kakva god bila manifestacija,trka, brevet, rekreativna vožnja, maraton.. valjda Srbija zaslužuje da to bude na maternjem + Engleski i po mogućnosti još neki jezik.
Treba iči u korak sa svetom ali ne treba potcenjivati svoje.
  • 2
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#53 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3359 posts

Postavljeno 29 February 2024 - 04:55 PM

sve si u pravu.
Ja do sada nisam imao izbor, ako sam zeleo da ucestvujem na nekom GranFondu morao sam da idem u inostranstvo i da se prijavim na inostranom jeziku.
Sad mogu da se prijavim u svom gradu, doduse na inostranom jeziku, i msm da je to korak napred.
Ako ovakav stav, kao sto je tvoj, dodje do organizatora sa vise strana, verovatno ce sledeci GranFondo jos vise da iskoraci u dobrom pravcu.

Потцењивање људи ни у ком случају не могу да сматрам искораком напред. Зашто бисмо се понашали као да је услов био да немамо страницу на српском, па смо, као, пристали на то јер иначе не би било Гран Фонда?
,,Људи, ево ми ћемо да вам организујемо Гран Фондо, али само ако може без странице на српском, иначе од тога нема ништа". Нема смисла, заиста.
И не ради се овде о мом ставу, већ о томе да нешто није урађено како треба из два могућа разлога. Као што је неко већ рекао, да ли би Швеђанин пристао да буде потцењен на сличан начин?
Иначе, мејл је послат, па ћемо видети има ли реакције.
  • 0

#54 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3359 posts

Postavljeno 29 February 2024 - 04:56 PM

Pročitao tek nešto malo od postova.. na netu sam već video da je sve na Engleskom jeziku u vezi dogadjaja koji je u Srbiji.
Ukratko.. sramota. Zašto bi bio problem da najava bude dvojezična. Primera radi, brevet Pariz - Brest - Pariz je prvenstveno na njihovom maternjem jeziku a za ostale učesnike na Engleskom.
Kakva god bila manifestacija,trka, brevet, rekreativna vožnja, maraton.. valjda Srbija zaslužuje da to bude na maternjem + Engleski i po mogućnosti još neki jezik.
Treba iči u korak sa svetom ali ne treba potcenjivati svoje.

Тако је, кратко и јасно.
  • 0

#55 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4574 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 29 February 2024 - 07:41 PM

Za one koji ne znaju, biće organizovan Gran fondo u Kraljevu 02.05. memorijal Radoš Čubrić više o tome na
https://www.facebook...mibextid=xfxF2i

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 0

#56 Nesoni

Nesoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 939 posts

Postavljeno 29 February 2024 - 07:52 PM

Za one koji ne znaju, biće organizovan Gran fondo u Kraljevu 02.05. memorijal Radoš Čubrić više o tome na
https://www.facebook...mibextid=xfxF2i

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

E .ranje, obaveštenje samo na srpskom, nema na engleskom!!!!

Ironičan sam naravno, apropo prethodne prepiske



Sent from my CPH2449 using Tapatalk
  • 0

#57 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3359 posts

Postavljeno 29 February 2024 - 08:55 PM

Такое бре, то је спортски дух, домаћи Гран Фондо, и још меморијал.
  • 1

#58 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 01 March 2024 - 11:19 AM

Za one koji ne znaju, biće organizovan Gran fondo u Kraljevu 02.05. memorijal Radoš Čubrić više o tome nahttps://www.facebook...mibextid=xfxF2i
Sent from my SM-A705FN using Tapatalk



Kotizacija do 20.4. je 1000 din i dobije se majica, flašica vode i čokoladice.
Ako sam negde dobro pročitao, učešće za GF u N. Sadu je 80€. Ako je tačno, za te pare mogao je i Srpski jezik da se ubaci, i to kao osnovni.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#59 mel

mel
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 344 posts

Postavljeno 01 March 2024 - 12:19 PM

Dobro, da budemo korektni, bilo je 3600 na startu prijavljivanja. Ali slažem se da bi trebalo da bude i na srpskom jeziku.


  • 0

#60 mhetlerovic

mhetlerovic
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 461 posts

Postavljeno 01 March 2024 - 12:57 PM

Kotizacija do 20.4. je 1000 din i dobije se majica, flašica vode i čokoladice.
Ako sam negde dobro pročitao, učešće za GF u N. Sadu je 80€. Ako je tačno, za te pare mogao je i Srpski jezik da se ubaci, i to kao osnovni.

 

Dobro, ali treba ipak napraviti razliku da je ovaj u Novom Sadu deo UCI Gran Fondo World Series, ako ja dobro kapiram da znači da se prva tri takmičara iz svake kategorije kvalifikuju za UCI Gran Fondo World Championships u Danskoj u septembru, u tom smislu ima logike da je kotizacija skuplja. 

 

A da treba sajt da bude na srpskom svakako stoji, to nema veze sa cenom kotizacije :) mada vidim da im se i drugi delovi sajta raspadaju i imaju greške tako da opet želim da verujem da je problem tehničke, ne suštinske, prirode. 


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika