Jump to content


Fotografije

Wheeler '90 MTB


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
12 odgovora na ovu temu

#1 Milos_qq

Milos_qq
  • Members
  • Pip
  • 22 posts

Postavljeno 18 January 2024 - 06:36 PM

Pozdrav Društvo,
Naiđoh na oglasima na ovog matorca, bilo mi žao da propustim za 20 evra. Švabo hteo da se reši stare kršine a meni se baš dopao. Malo ću da se zanimam, da ga rastavljam i sastavljam. Treba da se opere dobro pre svega, stajao je bas dugo. Na biciklu je sve originalno sem kormana koji cu odmah da skinem. Sedlo, gume, pedale, sve je originalno, čak ima i neku starinsku Sigmu. Našao sam u nekim katalozima da je iz 1993. 30 godina stare gume, neke Bonzai. Farba je izguljena na mestima ali nije ni bitno, biće dobar za grad. Menjači i kočnice rade odlično. Kočnice su neke stare hidraulične Magura ali rade, draže bi mi bilo da su obične v-brake, a možda ih i zamenim. Razmišljao sam da ga napravim da ima jednu brzinu, gledao sam i neke Jutubere da prave ovakve stare MTB kao gravel varijante, ali to mi se čini kao prevelika i skupa zajebancija. Imam i novi MTB ali ovi stari ramovi su mi se uvek posebno sviđali. Jel imate vi neku ideju šta bi bilo najbolje da se uradi sa njim? Ili biste ga bacili u smeće? 🙂

Attached Thumbnails

  • IMG20240118111312.jpg
  • IMG20240118111318.jpg
  • IMG20240118111321.jpg
  • IMG20240118111326.jpg
  • IMG20240118111332.jpg
  • IMG20240118111336.jpg
  • IMG20240118111341.jpg
  • IMG20240118111351.jpg
  • IMG20240118111416.jpg
  • IMG20240118111419.jpg
  • IMG20240118111421.jpg
  • IMG20240118111425.jpg
  • IMG20240118111437.jpg
  • IMG20240118111452.jpg

  • 1

#2 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5481 posts

Postavljeno 18 January 2024 - 10:52 PM

kao i uvek, od izvora vode dva putića:

 

da batalis teorisanje i na ram nabacis "praktiku" tj. ono sto tebi radi posao (npr. vuča prikolice/dece u lokalu)

(za novce koje si ga kupio i malo ulaganja mozes da imas "vozilo" za svaki dan i svaku piliku bez mnogo glavobolje oce li neko da ga ukrade? )

ili da se okrenes pravoj restauraciji i da skines sve "novotarije" koje su na njemu i da nadjes nadjes odgovarajuce delove iz "tog" vremena.

 

Ako nemas neku realnu potrebu za sebe, mozes da ga sredis i nekome poklonis

npr. u dobrotvorne svrhe, neko ce da ti bude iskreno zahvalan.

Baciti ga, to bi mi bila poslednja opcija :(


  • 3

#3 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14793 posts

Postavljeno 18 January 2024 - 11:26 PM

Moze i da proda za dvesta dva'est e'ra :) Ja bi kupio neki elektro kit za 600 evra i napravio elektricni bicikl, kad vec voli da rastavlja i sastavlja.


  • 0

#4 Milos_qq

Milos_qq
  • Members
  • Pip
  • 22 posts

Postavljeno 19 January 2024 - 08:59 AM

kao i uvek, od izvora vode dva putića:

 

da batalis teorisanje i na ram nabacis "praktiku" tj. ono sto tebi radi posao (npr. vuča prikolice/dece u lokalu)

(za novce koje si ga kupio i malo ulaganja mozes da imas "vozilo" za svaki dan i svaku piliku bez mnogo glavobolje oce li neko da ga ukrade? )

ili da se okrenes pravoj restauraciji i da skines sve "novotarije" koje su na njemu i da nadjes nadjes odgovarajuce delove iz "tog" vremena.

 

Ako nemas neku realnu potrebu za sebe, mozes da ga sredis i nekome poklonis

npr. u dobrotvorne svrhe, neko ce da ti bude iskreno zahvalan.

Baciti ga, to bi mi bila poslednja opcija :(

Biće verovatno za svaki dan, i koristiće se, samo za koju varijantu ću da se odlučim još ne znam. Svakako ću ga rastaviti, staviti novu kasetu i lanac a menjače ću ostaviti ove koji jesu. Od novotarija baš ništa nema sem tog kormana koji mu uopšte ne stoji. Staviću mu dužu lulu i mtb korman, to je sigurno.

A ako ne uradim baš ništa svakako ću ga pokloniti nekome.

 

Moze i da proda za dvesta dva'est e'ra :) Ja bi kupio neki elektro kit za 600 evra i napravio elektricni bicikl, kad vec voli da rastavlja i sastavlja.

Nisam preprodavac i sve što radim obično ne bude finansijski isplativo, ali nije ni bitno. :D  Gledao sam na amazonu neki Bafang kit oko 700 eura, ne poznajem marku a nema ni mnogo porudzbenica. Ne znam, nešto nisam u tom fazonu. 


  • 0

#5 acony

acony
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 654 posts
  • LocationEurope

Postavljeno 19 January 2024 - 04:01 PM

Ja da sam ga video na oglasima, uzeo bi ga pre tebe iako mi nije potreban ;)

 

Sta bi ja uradio:

 

Rastavio, ocistio od rdje, sve sastavio, ponovo, lulu ne bi dirao, ali bi stavio neki wide volan sa raizom u kruzer fazonu, sto uspravnije to bolje (ali da je siri i vizuelno dopadljiviji od trenutnog).

 

Stavio bi nove buzire i kablove (u ovoj drecavo zelenoj boji), stavio zadnji rack i prednji mozda, udario neku korpu i nove gripove i to je to.

 

U zavisnosti od terena koje vozis, mozda je 1x dovoljno, u smislu, nikako ne ides na 1 brzinu, ali ostavis jednu sajbnu koja ti se svidja, skines prednji sifter i menjac eventualno i to je to (ja za grad i manja brda sve guram na 1x).

 

Super si pazario, i srecno sa restauracijom/osvezavanjem.


  • 1

#6 Milos_qq

Milos_qq
  • Members
  • Pip
  • 22 posts

Postavljeno 19 January 2024 - 06:28 PM

Ja da sam ga video na oglasima, uzeo bi ga pre tebe iako mi nije potreban ;)

 

Sta bi ja uradio:

 

Rastavio, ocistio od rdje, sve sastavio, ponovo, lulu ne bi dirao, ali bi stavio neki wide volan sa raizom u kruzer fazonu, sto uspravnije to bolje (ali da je siri i vizuelno dopadljiviji od trenutnog).

 

Stavio bi nove buzire i kablove (u ovoj drecavo zelenoj boji), stavio zadnji rack i prednji mozda, udario neku korpu i nove gripove i to je to.

 

U zavisnosti od terena koje vozis, mozda je 1x dovoljno, u smislu, nikako ne ides na 1 brzinu, ali ostavis jednu sajbnu koja ti se svidja, skines prednji sifter i menjac eventualno i to je to (ja za grad i manja brda sve guram na 1x).

 

Super si pazario, i srecno sa restauracijom/osvezavanjem.

Odlična ideja, dopada mi se. 

 

Našao sam ga u Nemačkoj gde živim, nisam tu kod nas. Često nađem tako neke starije bicikle kojima je potrebno malo ljubavi a često se i poklanjaju. 

1x i ja mislim da bi radio posao. 

 

Koje bi mi gume preporučio?

 

Hvala na savetu


  • 0

#7 acony

acony
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 654 posts
  • LocationEurope

Postavljeno 19 January 2024 - 10:20 PM

@Milos_qq s obzirom da si u Njemackoj onda imas veci izbor sto se tice guma, gledaj i vizuelni aspekt (ne znam da li i koliko ti je to bitno).

 

Ja licno preferiram za ovakve buildove 1.9 Continental Double Fighter.

Nije skupa guma, prilicno brza, odlican odnos cijena kvalitet, moze na asfalt moze van njega, nista extremno ali za kruzing i neke sasvim pristojne brzine i grip odlicna guma, plus traje dugo.

 

Ako zelis neku koja ce biti sa braon zidovima kao ove trenutne onda mozda mozes da uzmes Panaracer GravelKing (nemam direktno iskustvo sa njom, ali znam da je preporucuju dosta, i da naletim na njih sigurno bi im dao sansu)


  • 0

#8 Milos_qq

Milos_qq
  • Members
  • Pip
  • 22 posts

Postavljeno 20 January 2024 - 09:28 AM

@Milos_qq s obzirom da si u Njemackoj onda imas veci izbor sto se tice guma, gledaj i vizuelni aspekt (ne znam da li i koliko ti je to bitno).

 

Ja licno preferiram za ovakve buildove 1.9 Continental Double Fighter.

Nije skupa guma, prilicno brza, odlican odnos cijena kvalitet, moze na asfalt moze van njega, nista extremno ali za kruzing i neke sasvim pristojne brzine i grip odlicna guma, plus traje dugo.

 

Ako zelis neku koja ce biti sa braon zidovima kao ove trenutne onda mozda mozes da uzmes Panaracer GravelKing (nemam direktno iskustvo sa njom, ali znam da je preporucuju dosta, i da naletim na njih sigurno bi im dao sansu)

Pre nekoliko dana sam stavio na svoj MTB Raceking i odlične su, isto sam razmišljao između Raceking i Double Fighter.

Imam opciju i Schwalbe 26x2.1 Billy Bonkers, poprilično su jeftine, 13 evra jedna guma. Imaju braon sa strane da upotpuni taj efekat, videću još.


  • 0

#9 acony

acony
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 654 posts
  • LocationEurope

Postavljeno 20 January 2024 - 11:44 AM

Ja sa Billy Bonkersom nisam zadovoljan, imao sam ih nove na jednom bajsu, brze na asfaltu ali mnogo bas mnogo busenja sam imao sa njima, tako da iako mi je vizuelni aspekt super, nisu za moj stil voznje. Bas javi kako je prosao build, ocekujemo neke osvezene fotke :) 


  • 0

#10 Milos_qq

Milos_qq
  • Members
  • Pip
  • 22 posts

Postavljeno 15 April 2024 - 09:27 AM

Pozdrav drugari,
 
Evo mali update, zamenio sajle, skinuo menjace i oprao ih detaljno i namestio. Menja brzine perfetno, kao da je nov. Zamenio gume - stavio RaceKing 2.6x2.0. Kocnice sam ostavio iste dok ne nadjem neke druge. Pogon, kaseta i lanac ostali isti, dobri su pa nisam hteo da eksperimentisem. Stavio ravni korman ali sam ostavio istu lulu.
Sad imam problem da mi je bicikl jako neudoban za ruke, pretpostavljam da je do lule. Meni ram odgovara i sediste je na ovim slikama izvuceno malo vise nego sto mi je inace, ali bicikl ne mogu da vozim duze od pola sata koliko mi je neudoban za ruke. Stavio sam nove gripove, neke obicne za mtb, ali ipak mislim da nije do toga nego do ove kratke lule. Sta vi mislite? Vozio sam i druge bicikle koji su malo agresiviniji, pognutiji ali nijedan nije bio ovako neudoban.
Felge su mu poprilicno potrosene i to bih zamenio ali bih ostavio ove originalne nable. Da li ima gde da se kupe posebno felge, da nije ceo tocak, da nije preterao skupo? Trazio sam po internetu ali nisam uspeo da pronadjem. Uglavnom se prodaju kompletni tockovi.
Stavio sam i par slika, sad bajs lici na nesto. :)
 
Svako dobro!
 

Attached Thumbnails

  • WhatsApp Bild 2024-04-15 um 10.20.19_4fe05260.jpg
  • WhatsApp Bild 2024-04-15 um 10.20.20_e15b9385.jpg
  • WhatsApp Bild 2024-04-15 um 10.20.22_4985337a.jpg

  • 0

#11 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4622 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 15 April 2024 - 09:31 AM

Probaj sa dužom lulom

Sent from my M2101K9G using Tapatalk
  • 0

#12 Milos_qq

Milos_qq
  • Members
  • Pip
  • 22 posts

Postavljeno 15 April 2024 - 09:49 AM

Probaj sa dužom lulom

Sent from my M2101K9G using Tapatalk

 

Probacu. Zadrzao bih taj pognutiji polozaj, tako mi odgovara ali cu ipak traziti neku lulu koja ce da povisi korman bar nekih 10-15 posto, za svaki slucaj. Posto je ovako bas neudoban. 


  • 0

#13 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4622 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 15 April 2024 - 09:56 AM

Možda ne mora viša lula, samo duža

Sent from my M2101K9G using Tapatalk
  • 1




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika