Jump to content


Fotografije

Servis u Novom Sadu 2024


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
13 odgovora na ovu temu

#1 mirko793

mirko793
  • Members
  • PipPip
  • 30 posts

Postavljeno 02 January 2024 - 10:06 PM

Pozdrav svima,

 

Je l moze preporuka za dobre servisere u NSu koji imaju iskustva i alat za novije mtb bicikle?

 

U BGu kod dvojice ovde poznatih majstora kao da radim remont motora na autu, kazu da ga ostavim pa da cekam kad stignu... Skroz mi je to neozbiljno pogotovo van sezone, pre bih otisao i u drugi grad na zakazan termin nego zbog 1h posla da dolazim dva puta i da cekam par dana.

 

 


  • 0

#2 Prase011

Prase011
  • Members
  • PipPipPip
  • 128 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 02 January 2024 - 11:22 PM

Imaš Relju ili ti Bike Gremlina, čovek je silno vreme potrošio da do tančina objasni štošta toga u svetu biciklizma, održavanja, uživanja...
  • 0

#3 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 07 January 2024 - 10:58 AM

Imaš Relju ili ti Bike Gremlina, čovek je silno vreme potrošio da do tančina objasni štošta toga u svetu biciklizma, održavanja, uživanja...

 

Hvala na preporuci. Ovde sam objasnio zašto ne radim uslužno servis, do daljnjeg:

 

 

Ovde sam pričao na temu najboljeg servisa za bicikle:

 

 

Inače mi je sasvim normalno da servis traži da se ostavi bicikl. Sada-za-sada je skupo i teško organizovati - ko živi od tog posla.

 

Relja


  • 3

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#4 Nion

Nion
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1709 posts

Postavljeno 07 January 2024 - 02:12 PM

Pozdrav svima,

 

Je l moze preporuka za dobre servisere u NSu koji imaju iskustva i alat za novije mtb bicikle?

 

U BGu kod dvojice ovde poznatih majstora kao da radim remont motora na autu, kazu da ga ostavim pa da cekam kad stignu... Skroz mi je to neozbiljno pogotovo van sezone, pre bih otisao i u drugi grad na zakazan termin nego zbog 1h posla da dolazim dva puta i da cekam par dana.

Jbg tako je kako je oces kod najboljeg da ides moras da cekas gde zuris ....


  • 0

5500km-2010
6400km-2011
3800km-2012
6080km-2013
7660km-2014

8500km-2015

5000km-2016
Moj zanat mi je dao vrh sa koga ću pasti“... Ako ste dostigli vrh, onda i pad može da bude veličanstven!“ D.V


#5 mel

mel
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 343 posts

Postavljeno 07 January 2024 - 04:24 PM

Čak i da nije gužva, kao što obično nije tokom zime, ne može se očekivati da serviseri sede po ceo dan i čekaju da odrade po koji bajs dok ne počne sezona i više posla.
  • 0

#6 mirko793

mirko793
  • Members
  • PipPip
  • 30 posts

Postavljeno 07 January 2024 - 09:14 PM

Ne ostavljam ni auto vise od jednog dana kada radim mali/veliki servis i npr. set kvacila, a ostavicu bajs na par dana zbog 1-2h posla...

 

Inace odradio sam sve u jednom danu, za manje od 2h posla. Ima ko hoce da radi samo je potrebna normalna komunikacija, a ne da dobijem odgovor ostavi bajs pa kad stignem za par dana javicu ti da dodjes ponovo. Za mene licno je to neozbiljno ali neka svako radi kako misli da treba :)


  • 0

#7 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 08 January 2024 - 11:25 AM

Ne ostavljam ni auto vise od jednog dana kada radim mali/veliki servis i npr. set kvacila, a ostavicu bajs na par dana zbog 1-2h posla...

 

Inace odradio sam sve u jednom danu, za manje od 2h posla. Ima ko hoce da radi samo je potrebna normalna komunikacija, a ne da dobijem odgovor ostavi bajs pa kad stignem za par dana javicu ti da dodjes ponovo. Za mene licno je to neozbiljno ali neka svako radi kako misli da treba :)

 

Servisiram bajseve iz hobija - za rođake & prijatelje.

Za takav rad mi više odgovara raditi na zakazivanje - pošto nemam ni prostora za skladištenje većeg broja "završenih" bajseva.

 

Kao biciklisti, uopšte mi ne odgovara ostavljati bajs, treba mi za svaki dan. Tako da gledam uvek imati sve potrebne delove kad krenem nešto raditi, kako bih istog dana završio šta sam započeo.

 

Iz ugla servisa, koji živi od toga, situacija je suprotna:

 

Prazan hod košta (majstori moraju da jedu i kad nemaju posla, porezi i kirije idu pa idu itd.).

Ljudi su nepouzdani kada su rokovi i zakazivanja u pitanju (proverio sam ovo iz prve ruke, važi za nekih 20% ljudi, što je dovoljno da poremeti svaki termin u servisu koji ima dosta posla).

Neki zahvati traže "neočekivano puno vremena" - na primer jedan zapekao šraf zna uzeti sat vremena dok se ne odvrne, pa se posao od 10 minuta pretvori u dva sata, lako.

 

Zbog toga, koliko ja mogu skontati, nije lako organizovati posao da bude sad-za-sad.

Odnosno, time se rizikuje pojava probijanja rokova, ili praznog hoda (koji košta) - najčešće i jedno i drugo, naizmenično.

 

Dodao bih i da ima ljudi kojima odgovara da ostave bajs i ne žele da čekaju, nego da im se javi kad bude gotovo.

 

Zato ne mislim da je neprofesionalno da se traži ostavljanje bajsa.

Po meni bi bilo neprofesionalno ako se probije rok (obeća za sredu, a ne bude gotovo do petka i sl.), ako se ponaša neljubazno, ili ako se ne uradi dobro posao.

 

Insistiranje na ostavljanju bicikla je stvar poslovne politike. OK je da se to nekom ne sviđa, i super je ako postoje dobri servisi koji rade i na zakazivanje (bilo bi dobro ostaviti i kontakt/sajt tog servisa da znaju i drugi forumaši).

 

Relja


  • 4

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#8 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3353 posts

Postavljeno 08 January 2024 - 06:22 PM

Ne ostavljam ni auto vise od jednog dana kada radim mali/veliki servis i npr. set kvacila, a ostavicu bajs na par dana zbog 1-2h posla...
 
Inace odradio sam sve u jednom danu, za manje od 2h posla. Ima ko hoce da radi samo je potrebna normalna komunikacija, a ne da dobijem odgovor ostavi bajs pa kad stignem za par dana javicu ti da dodjes ponovo. Za mene licno je to neozbiljno ali neka svako radi kako misli da treba :)

Зато постоји сервисерска сатница кад је за одмах, па посао од 1000 динара платиш 4-5000 и не мислиш. Број сервиса је мали у односу на број бицикала, питање је где можеш да дођеш и дс ти одмах узме бицикл да ради, а заказивање, тек је то посебна прича. За то сервис треба да узме капару колико су људи неозбиљни. Не генерализујем, има и негативних и позитивних примера.
  • 3

#9 mirko793

mirko793
  • Members
  • PipPip
  • 30 posts

Postavljeno 08 January 2024 - 07:54 PM

Razumem sve vas koji se ne slazete sa mnom i to mi je skroz u redu, svako ima pravo da podrzava razlicite principe rada i komunikacije.

Meni je drago sto sam na kraju nasao coveka koji radi kako meni odgovara, po planu i dogovoru.

 

A plan je sproveden jednostavno. Pitao sam majstora telefonom da li hoce da mi odradi servis tj. montazu delova, covek mi je zakazao termin dva-tri dana ranije, ja sam dosao na vreme, bio sam tu dok je radio jer mi je to takodje bitno, posao je odradjen za 2h, majstor je dobio onoliko novca koliko smo se pre toga dogovorili, pored toga sam ga castio i obojica smo na kraju bili zadovoljni. 

 

Da su mi prva dvojica rekli moze dodji za 10 dana ili sacekaj javicu ti kada mozes da dodjes u roku od npr. dve nedelje, ja bih sacekao i otisao kod njih.

Kao sto rekoh, za mene licno je neozbiljno da mi neko kaze dodji ostavi pa kad bude gotovo ja ti javljam da dodjes ponovo.Tu osobnu ne poznajem, bajs i delovi su poprilicno skupi i naravno moje izgubljeno vreme za dupli dolazak su razlozi u mom slucaju.


  • 0

#10 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 09 January 2024 - 06:33 AM

Razumem sve vas koji se ne slazete sa mnom i to mi je skroz u redu, svako ima pravo da podrzava razlicite principe rada i komunikacije.

Meni je drago sto sam na kraju nasao coveka koji radi kako meni odgovara, po planu i dogovoru.

 

A plan je sproveden jednostavno. Pitao sam majstora telefonom da li hoce da mi odradi servis tj. montazu delova, covek mi je zakazao termin dva-tri dana ranije, ja sam dosao na vreme, bio sam tu dok je radio jer mi je to takodje bitno, posao je odradjen za 2h, majstor je dobio onoliko novca koliko smo se pre toga dogovorili, pored toga sam ga castio i obojica smo na kraju bili zadovoljni. 

 

Da su mi prva dvojica rekli moze dodji za 10 dana ili sacekaj javicu ti kada mozes da dodjes u roku od npr. dve nedelje, ja bih sacekao i otisao kod njih.

Kao sto rekoh, za mene licno je neozbiljno da mi neko kaze dodji ostavi pa kad bude gotovo ja ti javljam da dodjes ponovo.Tu osobnu ne poznajem, bajs i delovi su poprilicno skupi i naravno moje izgubljeno vreme za dupli dolazak su razlozi u mom slucaju.

 

Po meni je tvoj izbor skroz legitiman i OK. Prvi ne volim ostavljati bajs ni na "celo popodne," kamoli na više dana.

 

Jedino u čemu se ne slažemo je po pitanju da li je poslovna politika zaprimanja bicikl na servis sa čekanjem neprofesionalna i neozbiljna. Kapitalizam je surov, nefer i nehuman sistem. Bez ulaženja u detalje, ukratko: postoji razlog zašto u Lidlu gotovo uvek ima barem kraći red na kasi, i zašto dobro organizovani servisi koji rade punom parom gotovo uvek imaju bicikala na čekanju.

 

Nije nemoguće da grešim, ali to je moje mišljenje, nakon sagledavanja situacije iz "oba ugla."

 

Relja


  • 2

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#11 dr_bike_servis

dr_bike_servis
  • Members No Voting
  • PipPip
  • 54 posts

Postavljeno 10 January 2024 - 12:38 AM

https://youtu.be/LEN...tkBIY502REsu8l8

Ko razume shvatice... voli covek da gleda, da vidi je l sve to uredu, je l namesteno, pa kad sve znas uradi sam, sta trazis majstora... sat vremena bih ti naplatio 500€ + pdv pa gledaj i pusi se do prekosutra... set kvacila ti neko zamenio za par sati, majko sveta, jesi i tu gledao mozda?! Nisi, no su te izbacili iz servisa da im ne smetas sest do osam sati. Ovu temu treba obrisati...
  • 2

#12 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 10 January 2024 - 06:04 AM

https://youtu.be/LEN...tkBIY502REsu8l8

Ko razume shvatice... voli covek da gleda, da vidi je l sve to uredu, je l namesteno, pa kad sve znas uradi sam, sta trazis majstora... sat vremena bih ti naplatio 500€ + pdv pa gledaj i pusi se do prekosutra... set kvacila ti neko zamenio za par sati, majko sveta, jesi i tu gledao mozda?! Nisi, no su te izbacili iz servisa da im ne smetas sest do osam sati. Ovu temu treba obrisati...

 

To je tvoje mišljenje.

 

Dok nisam imao sav potreban alat, tražio sam isto što i započinjalac teme - servis gde mogu doći odmah za odmah, po cenu da platim duplo ako treba. Bicikl koristim svaki dan, kao osnovno, glavno & jedino prevozno sredstvo + vikend vožnje "za dušu" (danas se to zove rekreacija :) ).

 

Uglavnom, meni to deluje kao sasvim normalno i legitimno pitanje (i izbor).

 

Za ostalo, tehnički: da, ima ljudi koji jako ne vole kada im neko "stoji nad glavom" dok rade (moj otac je bio takav, inače izuzetan link, barem po mom mišljenju & iskustvu :) ), a ima i ljudi kojima to ne smeta. Stvar izbora. Uvek postoji opcija da ljude ponudiš kafom, pivom rakijom i daš im da sednu, a i da ih zamoliš da dođu posle toliko i toliko vremena (implicirajući kulturno da treba da odu :) ). Opet, stvar izbora i ličnih preferencija.

 

Isto važi i za cenu - ako cenu kažeš unapred, OK je tražiti i 5.000 evra, pa ako čovek pristane, pristane.

 

Relja


  • 1

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#13 Serbian_SPIRIT

Serbian_SPIRIT
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1078 posts
  • LocationMeckenheim

Postavljeno 11 January 2024 - 11:43 AM

Bato kapitalizam, čista nepravda. Neko od vas očekuje da bude plaćen za onoliko koliko je tražio, kao prodavac bicikla, totalno nemoralno i nije etički.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
  • 0

And now something completely different
 

https://www.youtube....d8weJKBVCnAPfgx


#14 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 11 January 2024 - 02:38 PM

Bato kapitalizam, čista nepravda. Neko od vas očekuje da bude plaćen za onoliko koliko je tražio, kao prodavac bicikla, totalno nemoralno i nije etički.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

 

U suštini se slažem.

Verujem da svi mi znamo koja je cifra preko koje "previsoko" naplaćujemo.

Nekima to ne smeta da je naplate, ali svi je znamo.

 

I da, jeste kapitalizam u suštini sistem "ko koga..."

 

Opet, ako znaš cenu i uslove unapred i to se ispoštuje, nemaš šta da se ljutiš.

Nerealno je očekivati da bilo koja roba/usluga dolaze sa natpisom: "idi tamo i tamo, jeftinije je."

 

Mada mislim da servisi bicikala nisu u poziciji da naplaćuju preskupo svoje usluge.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png





0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika