Jump to content


Fotografije

Savet za kupovinu novih delova


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
9 odgovora na ovu temu

#1 mirko793

mirko793
  • Members
  • PipPip
  • 30 posts

Postavljeno 12 December 2023 - 11:39 PM

Zdravo svima,

 

Zelim da uradim upgrade bicikla, planiram da kupim novu prednju suspenziju, nable i sediste.

 

Dvoumim se izmedju nove RockShox Rebe ili SID SL Select, 100 mm, mala je razlika u ceni pa me zanima prednosti i mane kada se uporede. Tocak je 29''.

 

Takodje imam neku dobru ponudu za malo koriscene nable SunRingle SRC 148 i 110, valjda je to 3 pawl sistem ako ne gresim. Kakve su ovo nable i generalno kakav je po pouzdanosti 3 pawl sistem?

 

Veliki problem imam sa sedistem jer cesto vozim u trenerci pa me ubija kada sam u takvoj situaciji. Kakva se SQlab sedista, sta preporucujete a da je udobno i kvalitetno?

 

Pozdrav!

 


  • 0

#2 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14614 posts

Postavljeno 13 December 2023 - 06:31 AM

Uzmi Rockshox SID, SunRingle nable nemoj da uzimas, sediste SQlab 611 ali svejedno preporuka je da nabavis biciklisticke gace sa uloskom.


  • 0

#3 mirko793

mirko793
  • Members
  • PipPip
  • 30 posts

Postavljeno 13 December 2023 - 11:28 AM

Je l los SunRingle ili? Dobra mi je cena pa zato... I da li moze da se oseti razlika u voznji ako uporedimo na DT Swiss, a da ne racunamo tezinu jer mi to nije bitno.

 

Zato sto vozim cesto lagano sa drustvom pa onda sam u trenerci, i vozim 50% u gradu iako je XC. Vidim da je model 610 kao udobijni mada se svi zale na dizajn :D


  • 0

#4 mirko793

mirko793
  • Members
  • PipPip
  • 30 posts

Postavljeno 13 December 2023 - 03:28 PM

I je l ima neko iskustva sa Ergon SM Pro? Kod mene je duzina izmedju 11-12 pa ne znam da li uzeti manju ili vecu verziju tj. pretpostavljam 13 ili 14 kod SQlab/a.


  • 0

#5 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14614 posts

Postavljeno 13 December 2023 - 03:34 PM

 

Sto se sedla tice, ne vidim potrebu za dubljim ulegnucem osim ako nemas velika .... Nije bitno sto vozis u trenerci, umesto donjeg vesa obuci biciklisticke sa uloskom i pola tvog problema sa neudobnoscu sedista bice reseno.


  • 0

#6 mirko793

mirko793
  • Members
  • PipPip
  • 30 posts

Postavljeno 14 December 2023 - 09:10 AM

Malo mi je rizicno da dam 130e za 611 i da mi ne odgovara... Pre bih kupio nesto za 80e npr. pa da vidim.
 
Kakve su ovo suspenzije, vidim da su na popustu (koliko sam video kod njih moze lock da se prebaci na manuelno prebacivanje, dok kod rockshox ne moze)
 
 
A ima i ova ali vise bih voleo da imam bez lock-a na volanu
 

  • 0

#7 Boris_volimCorbe

Boris_volimCorbe
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1399 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 14 December 2023 - 11:07 AM

Ako ne vozis duze od par sati odjednom tj bez silazenja sa bicikla, onda ti nije potrebno nikakvo skupo sediste, samo neko koje ti bolje odgovara od ovog koje imas trenutno. Voziti par desetina kilometara bez stajanja i bolova bi trebalo da je moguce i sa najjeftinijim sedistem, cak i u trenerci, dok god je sediste pazljivo izabrano (znaci da odgovara tvom dupetu, preporuke drugih ljudi su tu skoro pa nebitne).

SQLab su dobra sedista i nisu jeftina, a takodje ti nista ne garantuje da ce ti ijedno od njih biti ista udobnije od tog koje trenutno imas. Jedino sto je sigurno je da ces potrositi dosta novca.

 

Ako vozis duze bez stajanja - barem par sati, nekoliko desetina kilometara - onda treba da vozis sa uloskom a ne u obicnoj trenerci. Tek kada krenes da vozis sa uloskom, pa ako i tada budes imao problema, onda mozes da procenis kakvo sediste bi ti bilo potrebno s obzirom na tip problema koje imas sa sedistem (bol ili trnjenje, gde i kada itd).

 

U veoma retkim situacijama ljudi mogu da voze dugo u obicnoj odeci i da nemaju problema sa sedistem, ali te situacije su dovoljno retke i specificne da na njih ne treba racunati, posebno bez dosta iskustva a najcesce i novca.


  • 0

#8 mhetlerovic

mhetlerovic
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 460 posts

Postavljeno 14 December 2023 - 11:38 AM

Kakve su ovo suspenzije, vidim da su na popustu (koliko sam video kod njih moze lock da se prebaci na manuelno prebacivanje, dok kod rockshox ne moze)

 
 
A ima i ova ali vise bih voleo da imam bez lock-a na volanu
 

 

 

A za kakav ti to bajs radiš upgrade suspenzije i šta ti je cilj, tj razlog kupovine nove? Da se razumemo, ovo su vrh suspenzije, ali ovde pričamo o skoro pa trkačkim XC suspenzijama koje teško baš da se voze u trenerci :)

 

Edit: I da, sve ove viljuške su predviđene za remote lock-out, tj na volanu, ako to nećeš onda ti zapravo treba neka jeftinija :)


  • 0

#9 mirko793

mirko793
  • Members
  • PipPip
  • 30 posts

Postavljeno 14 December 2023 - 01:09 PM

Boriste hvala ti puno na odgovoru, iskreno ne baca mi se 120e za sediste. Trenutno imam Natural Fit Venec koje kosta 35e, nije mi bas udobno i posle nekih 50km osecam bol.

 

mhetlerovic trenutno imam judy silver, vozim rekreativno po nekim ne toliko zahtevnim stazama uali nisam nesto zadovoljan kako radi. Hteo sam kupiti nesto malo ozbiljnije da me dobro sluzi, ne volim lock na volanu pa bih to izbegao ili da prepravim u manuelni. Budzet mi je oko 400, mozda 500e.


  • 0

#10 mirko793

mirko793
  • Members
  • PipPip
  • 30 posts

Postavljeno 15 December 2023 - 11:07 PM

Uzeo sam na kraju ovaj model, mislim da je 400e okej cena sa popustom.

 

https://www.bike-dis...-boost-remote-1

 

Samo nisam uzeo manuelni poklopac za zatvaranje jer nisam siguran da li bi moglo da se prepravi. Vidim da su ljudi kupovali i da nisu mogli, da ne rizikujem pa sam uzeo isto na popustu za 28e poslednji lock na volanu.

 

https://www.bike-dis...on-remote-lever


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika