Jump to content


Fotografije

Zadnji točak stoji ekscentrično u odnosu na ram


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
15 odgovora na ovu temu

#1 lucky_13

lucky_13
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 344 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 10 October 2023 - 10:12 AM

Šta bi mogao da bude razlog da zadnji točak stoji ekscentrično u odnosu na ram? Kao što se na fotografijama vidi točak je mnogo bliži levoj nego desnoj strani viljuške.
Da li je problem sa ramom ili točkom?

Attached Thumbnails

  • IMG_20231009_143525.jpg
  • IMG_20231009_143536.jpg

  • 0

#2 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4576 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 10 October 2023 - 10:42 AM

Može svašta da bude, od krive osovine, lošeg postavljanja u ram, nedostatak podloški, loše nacentrirana osovina, kriv ram, fale podloške distanceri itd.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 0

#3 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3361 posts

Postavljeno 10 October 2023 - 10:56 AM

Ако је точак са пуном осовином, проблем евентуално може бити и у затезању које праве и оне ,,шешир-матице" или подлошке. Ако је на иглу, окрени рам наопако па постави точак лепо у дропове без затезања, па ћеш уочити шта може да буде разлог.
  • 1

#4 lucky_13

lucky_13
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 344 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 10 October 2023 - 11:05 AM

Kada zavrtim točak nema krivudanja. 

Točak ima iglu za brzo skidanje.

Probao sam da točak postavim u sredinu rama. Već posle prve vožnje on se pomeri prema levoj strani viljuške i vremenom dođe na samo nekoliko milimetara od rama, kao što je na slici.

Ne znam na kakve podloške i distancere misliš?


  • 0

#5 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3361 posts

Postavljeno 10 October 2023 - 11:24 AM

Kada zavrtim točak nema krivudanja. 

Točak ima iglu za brzo skidanje.

Probao sam da točak postavim u sredinu rama. Već posle prve vožnje on se pomeri prema levoj strani viljuške i vremenom dođe na samo nekoliko milimetara od rama, kao što je na slici.

Ne znam na kakve podloške i distancere misliš?

То код пуних осовина постоје неке подлошке. Ако је он у равни приликом постављања, а касније се поремети у вожњи, проблем може да буде лоша игла или лоше затегнута игла или нешто са самим дропом. Претпостављам да је глава у реду, нема луфта, ништа се не клима?


  • 0

#6 lucky_13

lucky_13
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 344 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 10 October 2023 - 11:57 AM

Ако је на иглу, окрени рам наопако па постави точак лепо у дропове без затезања, па ћеш уочити шта може да буде разлог.

Dobra ideja. Sad sam to uradio. Povukao sam osovinu skroz nazad i točak je bio u sredini.

Ili nisam dobro stegnuo iglu ili se iz nekog razloga u toku vožnje osovina na delu gde je kaseta pomeri malo napred i točak se iskrivi.

Da li razlog tome može da bude loša igla, kao što si u poslednjem postu pomenuo?


  • 0

#7 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3361 posts

Postavljeno 10 October 2023 - 12:10 PM

Dobra ideja. Sad sam to uradio. Povukao sam osovinu skroz nazad i točak je bio u sredini.

Ili nisam dobro stegnuo iglu ili se iz nekog razloga u toku vožnje osovina na delu gde je kaseta pomeri malo napred i točak se iskrivi.

Da li razlog tome može da bude loša igla, kao što si u poslednjem postu pomenuo?

Може да буде лоша игла (или лоше стезање) која из неког разлога не држи довољно добро. Можда је и осовина проблем. Пробај док је у том положају руком да помераш точак, мрдаш, окрећеш погон као да возиш да би можда установио неки симптом.


  • 1

#8 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4576 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 10 October 2023 - 12:15 PM

Prvo kakvi su dropovi, horizontalni ili vertikalni?
Nisi slikao najvažnije

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 0

#9 lucky_13

lucky_13
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 344 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 10 October 2023 - 12:55 PM

Evo još 2 slike.

Attached Thumbnails

  • IMG_20231010_144833.jpg
  • IMG_20231010_144935.jpg

  • 0

#10 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14644 posts

Postavljeno 10 October 2023 - 01:13 PM

Igla ne drzi dovoljno dobro u takvom horizontalnom useku, kada jace pritisnes pedale preko lanca pomeris desnu stranu osovine unapred pa na kraju voznje ispadne kao da nisi dobro stavio tocak u ram. Ili jace stegni iglu ili druga bolja igla ili osovina na punu maticu.


  • 0

#11 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3361 posts

Postavljeno 10 October 2023 - 02:49 PM

Evo još 2 slike.


Рекао бих да је дроп сасвим регуларан за осовину са иглом. Пробај другу или боље да притегнеш ову.
  • 0

#12 lucky_13

lucky_13
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 344 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 10 October 2023 - 02:53 PM

Ovog puta sam dobro zategao pa ću videti da li će biti promena.


  • 0

#13 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14644 posts

Postavljeno 10 October 2023 - 03:41 PM

Рекао бих да је дроп сасвим регуларан за осовину са иглом.

 

Ma kakvi, desni sraf od igle jedva da naleze na kuku, em ima usek za osovinu, ima rupu za sraf kuke, em je kuka savijena, polirana... Zna se zasto se prave vertikalni useci na ramu za QR igle.


  • 0

#14 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3361 posts

Postavljeno 10 October 2023 - 04:49 PM

Ma kakvi, desni sraf od igle jedva da naleze na kuku, em ima usek za osovinu, ima rupu za sraf kuke, em je kuka savijena, polirana... Zna se zasto se prave vertikalni useci na ramu za QR igle.


Можда је слика у положају кад је већ испао точак, па не належе сасвим. Ово за куку не примећујем, али на крају, може бити да је то што кажеш, мада мени не делује. Помогло би и кад би се знао модел.
  • 0

#15 Serbian_SPIRIT

Serbian_SPIRIT
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1078 posts
  • LocationMeckenheim

Postavljeno 10 October 2023 - 04:59 PM

Quick release se steže baš se steže. Ne da ga polomiš ali blizu. Ne treba ti duga vožnja da bi probao sam par jačih kočenja.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
  • 0

And now something completely different
 

https://www.youtube....d8weJKBVCnAPfgx


#16 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14644 posts

Postavljeno 10 October 2023 - 06:14 PM

OR iglu ne treba previse stezati ako su delovi bicikla pravilno napravljeni. I proba sa kocenjem ne pomaze kod otkrivanja ovakvih problema vec snazan potisak na pedale, npr. lanac u polozaju napred najveci pozadi najmanji lancanik pa stojeci uz neku laganu uzbrdicu onda ce se osovina pomeriti unapred ako nije dobro pricvrscena, kod kocenja ce se osovina pomeriti unazad...


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika