Jump to content


Fotografije
- - - - -

Uložiti u KTM ili preći na drumski bicikl?


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
6 odgovora na ovu temu

#1 sedmisprat

sedmisprat
  • Members
  • 2 posts

Postavljeno 17 September 2023 - 09:17 PM

Dobar dan svima,

 

Naime, preselio sam se u Novi Sad pre par godina i nisam poneo bicikl. Na žalost nemam fotografije mog bicikla ali imam par slika sa neta kao primere. U pitanju je KTM chicago series iz 2012. godine, sve na bajsu je originalno osim zadnjeg menjača koji je majstor zadržao prilikom jedne popravke još kad sam bio klinac... Došao sam na ideju da donesem bicikl ovde i sredim ga, napravio sam jedan brzinski spisak koliko bi me to otprilike koštalo a cene sam gledao na Planet bike i Fanatic bike sajtovima. Moj bicikl je u perfektnom stanju estetski u odnosu na ovaj što sam pronašao na netu ali sam slike postavio čisto kako bi imali predstavu o čemu se radi. Dole se takođe nalazi i spisak delova, malo čudno preveden ali verujem da možete povezati šta je šta.

 

Da li smatrate da je to okej bicikl i da vredi uložiti 100tinjak evra u njega ili je možda bolje prodati ga i uzeti nešto poput ovog Scott za vožnju po gradu:

 

 

44560rTP91541838220_64e4a49c5aba5.jpeg

 

 

 

 

Moj bicikl:

KTM-Chicago-2012-LA.1.jpg

 

Primer:

hasznalt-ktm-chicago-elado-LA.519.jpg

 

hasznalt-ktm-chicago-elado-LA.199.jpg

 

hasznalt-ktm-chicago-elado-LA.155.jpg

 

Delovi:

1.PNG

 

2.PNG

 

 


  • 0

#2 mhetlerovic

mhetlerovic
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 463 posts

Postavljeno 18 September 2023 - 06:23 AM

Neka logika kaže da je najbolji bicikl onaj koji već imaš :) sve zavisi od namene i od toga u kakvom je stanju bicikl, jer se ovde ne vide troškovi servisa a sigurno postoje bar neki.

Pitanje namene je za šta ga koristiš - ako će biti isključivo za prevoz po gradu ovakav mtb može biti i praktičniji od drumasa (mada opet pitanje sklonosti). Drugo je ako planiraš neke vožnje van grada i slično, tu je drumas u prednosti.

Neke stvari koje si ovde napisao moraš da kupiš za bilo koji bicikl - brava, nogara, blatobrani i sl. Konačno imaj u vidu da za ovaj bicikl ne možeš dobiti nešto mnogo para. Moj savet je da uložiš šta treba od osnovnih stvari da to radi kako valja i da kreneš da voziš bicikl koji imaš, ako budeš hteo nešto ozbiljnije uvek možeš da uložiš tipa 400 eur ili više koliko košta ovaj drumaš i da zameniš.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
  • 3

#3 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8887 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 18 September 2023 - 07:18 AM

Za Novi Sad "Brava 560 - 1600 rsd" najverovatnije neće raditi posao.

 

Kako odabrati dobru bravu za bicikl

 

 

Što se isplativosti tiče, za grad je praktičniji bajs sa ravnim kormanom, a svaki bajs koji se vozi se isplati (ne pričamo o ulaganju od hiljadu, već oko sto evra koliko shvatam).

 

Mada, bajs koji sebi biram za grad (a i šire) je bez disk kočnica, amortizera i ostalih drangulija koje su teže, skuplje, lakše se razdese, a ne donose mi ništa bitno u praksi (to je moj izbor barem). Takvih sada nema da se nađe gotovih (ili retko i teško) - bilo novih, bilo polovnih.

 

Relja


  • 1

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#4 mel

mel
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 345 posts

Postavljeno 18 September 2023 - 10:50 AM

po novom sadu će fantastično raditi posao bilo šta što ima više od jednog točka i da je dovoljno usko da funkcioniše po biciklističkim stazama.

vrsta kormana, širina i vrsta guma, tip bicikla je potpuno nebitan.

 

ono što je bitno je da ako želiš da pređeš da drumaša - pređi, taman ostaviš trenutni bajs da imaš kod kuće. :)


  • 2

#5 sedmisprat

sedmisprat
  • Members
  • 2 posts

Postavljeno 18 September 2023 - 02:18 PM

Hvala vam svima na odgovorima! Doneo sam odluku, KTM stiže u Novi Sad. Takođe, pročitao sam blog vezan za brave i pogledao sam video sa preporukama. Prvobitno razmišljanje mi je bilo "bicikl će ići gore u stan a preko dana bi eventualno kratko čekao ispred prodavnica ili bio pored mene ako sam recimo na basketu" ali dosta sam promenio mišljenje i neću štedeti na bravi, better safe then sorry!

 

Zanima me još samo šta mislite o Planet bike i Fanatic bike prodavnicama, da li su to najbolje opcije u Novom Sadu ili imate možda neki predlog?


  • 0

#6 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8887 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 19 September 2023 - 08:02 AM

Hvala vam svima na odgovorima! Doneo sam odluku, KTM stiže u Novi Sad. Takođe, pročitao sam blog vezan za brave i pogledao sam video sa preporukama. Prvobitno razmišljanje mi je bilo "bicikl će ići gore u stan a preko dana bi eventualno kratko čekao ispred prodavnica ili bio pored mene ako sam recimo na basketu" ali dosta sam promenio mišljenje i neću štedeti na bravi, better safe then sorry!

 

Zanima me još samo šta mislite o Planet bike i Fanatic bike prodavnicama, da li su to najbolje opcije u Novom Sadu ili imate možda neki predlog?

 

Vector Bike ima dobru ponudu i cene - i korektni su.

I Balance Bike Shop, jer tamo radi Miloš, a Miloš je car!  :)


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#7 Woody

Woody
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1372 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 19 September 2023 - 08:57 AM

 

Zanima me još samo šta mislite o Planet bike i Fanatic bike prodavnicama, da li su to najbolje opcije u Novom Sadu ili imate možda neki predlog?

 

Ris cycling za svaku preporuku!


  • 0
The sea, the sea




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika