Jump to content


Fotografije

Mali budžet i velika očekivanja - preporučite bajs čoveku koji o bajsevima zna samo da vrti pedale


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
11 odgovora na ovu temu

#1 partibrejkers

partibrejkers
  • Members
  • 2 posts

Postavljeno 30 August 2023 - 09:54 AM

Zdravo svima,
Razmišljam o kupovini bicikla već neko vreme ali sam bio neodlučan, dok nisam skapirao da me i koči što ne znam baš kako da napravim dobar izbor. Tako sam došao do ovog foruma i nadam se pomoći.
 
1. Visina 185cm
 
2. Namena bicikla: Glavna namena jeste vožnja po gradu (do posla) ali voleo bih da vozim taj bajs i generalno, oko grada postoje neki putevi pa i to da se čekira :) Taj predeo ima i uzvišenja, u pitanju je okolina Niša.
 
3. Što se tiče izbora, ne bih one za planinske predele. Dakle neki običan sportski bajs. I sad, ne znam na šta da obratim pažnju, nemam nikakav poseban zahtev sem da je što bolji izbor za planiran budžet i da može sem gradska kraća relacija da služi i za povremene klasične biciklističke hobi vožnje.
 
4. Budžet - Oko 200e, izdvojio bih eventualno malo više za nešto baš bolje. Znam da budžet dosta limitira izbor. Zato mi nije baš važno da li je polovan ili nov bajs.

  • 0

#2 hari49haler

hari49haler
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 286 posts

Postavljeno 31 August 2023 - 07:40 AM

https://www.2bike.rs...g-10/alu-ktm-28
  • 0

#3 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 31 August 2023 - 04:27 PM

https://www.2bike.rs...g-10/alu-ktm-28

Čovek je visok 185cm...

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 0

#4 Petarl

Petarl
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 198 posts

Postavljeno 31 August 2023 - 07:14 PM

https://www.2bike.rs...n-520-evo-sport
  • 1

#5 partibrejkers

partibrejkers
  • Members
  • 2 posts

Postavljeno 01 September 2023 - 07:21 AM

Šta mislite o ovoj? Zgodno mi je jer mogu lično da je preuzmem - a ovako laički ne znam da li ima velikih razlika između ovih što ste mi preporučili.
https://www.2bike.rs...ocak-28-odlican


  • 0

#6 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 02 September 2023 - 06:21 AM

Mali...

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 0

#7 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 02 September 2023 - 06:22 AM

https://www.2bike.rs...n-520-evo-sport

Mali...

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 0

#8 hari49haler

hari49haler
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 286 posts

Postavljeno 02 September 2023 - 06:44 AM

Čovek je visok 185cm...

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

Ako tako kažeš, bio sam ubeđen da mu je po meri
  • 0

#9 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 02 September 2023 - 07:10 AM

Dužina gornje cevi 58 cm, po horizontali je to oko 60 cm i mali za 185 cm visine? Koliki ram treba da bude? Daleko od toga da sam neki poznavalac treking ramova ali u poređenju sa drumašima to nije mali ram. 


  • 2
.

#10 Boris_volimCorbe

Boris_volimCorbe
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1399 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 02 September 2023 - 08:16 AM

Po horizontali je to pre oko 55cm, s obzirom na to koliko je kosa gornja cev. Ja sam otprilike te visine i mislim da bi mu bio za trunku manji nego sto treba, mada ne toliko da bi obavezno smetalo. Sve zavisi od toga sta je do sada vozio i na sta je navikao. Uostlom, kada vec kaze da bi mogao da licno preuzme bicikl, znaci da moze i da ga proba, pa neka to i uradi.


  • 0

#11 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 02 September 2023 - 08:23 AM

Obzirom koliko je kosa gornja cev, po horizontali će biti samo još veća dužina. Zaboravljate da su točkovi 28", pogledajte koliki je razmak od zadnje kočnice do npr. šelne sedišta (a to opet nije horizontala), to je sve samo ne mali ram. 

 

Na kraju, u istom su gradu, može da ode i proba. Sve ovo što mi nagađamo sa slika je jedna priča, uživo je druga. 


  • 0
.

#12 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 02 September 2023 - 08:40 AM

Dužina gornje cevi 58 cm, po horizontali je to oko 60 cm i mali za 185 cm visine? Koliki ram treba da bude? Daleko od toga da sam neki poznavalac treking ramova ali u poređenju sa drumašima to nije mali ram.

Pa veći recimo za broj od drumaškog jer je volan drugačiji.
Ne zaboravi da se ti rukama oslanjaš na drumašu na hood-ove koji su istureniji unapred u odnosu na klasičan ravan volan.
Mislim neka proba da se spakuje na manji ram, ali je recimo meni sa 190cm ram od 58cm sa ravnim volanom bio tesan, dok na drumašu mogu da se spakujem i na 58cm, mada mi više prija 60cm.
Opet svi smo različiti, ovo je moje mišljenje, ne mora da odgovara svima oni što meni odgovara, ali 53cm na 185cm nikada nije bilo taman.
A i te mere koje prodavci stavljaju po oglasima, treba uzeti sa rezervom jer ko zna kako ih mere.
Teško da je ram visok 53cm a dugačak pravih 58cm, to treba proveriti.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika