Jump to content


Fotografije
- - - - -

Vožnja biciklom po BG


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
3 odgovora na ovu temu

#1 Sinisa44

Sinisa44
  • Members
  • 1 posts

Postavljeno 22 August 2023 - 07:36 PM

Pozdrav ljudi...

 

Tražim društvo za rekreativnu vožnju bajsom po Beogradu ili okolini. Ne poznajem dovoljno grad i njegove staze, pa bi mi dobro došlo neko društvo za to. Ima li neko zainteresovan???


  • 0

#2 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 23 August 2023 - 01:06 PM

Није баш најбоља тема за то, мада ипак чуди да се баш нико не јави.

Вероватно већину буни што помињеш (бициклистичке) стазе, јер они који познају Београд знају да њих нема. Углавном има мало фарбе по тротоарима (испод трафика или кроз семафоре) и по шахтовима и рупама. Оно мало правих стаза често је препречено аутомобилима и камионима, а обично су крцате пешацима, мотоциклистима и онима који по бициклистичким стазама гурају дечија колица и шетају кучиће (са све повоцима).

 

Елем, било би добро да кажеш прво да ли возиш друмаша, мтб или нешто друго, као и који ти је жељени стил вожње, уз оптималну брзину и километражу. Да ли волиш да одеш до нечег занимљивог, да лагано обрнеш неки круг или да истераш тренинг. Можда наведеш из ког си дела града и где си већ возио, а да ти се баш свидело. Није лоше да осмислиш шта ти одговара, па поставиш позив на Ласт Минуте (овде на форуму).

 

Неке од чешћих рута ван града обухватају нпр Обедску бару Савски насип можда и целом дужином до Обреновца (или комбинација преко Јакова и Бољеваца), Авалу, Космај (те две планине могу да буду и једна вожња), разна околна брда, па спајање са Барајевом, Моштаницама, итд. Шта коме највише одговара зависи прво од типа бицикла (и подлоге) која му одговара и расположивог времена (од чега зависи и километража). Добра фора је и да искористиш БГ воз да се одвезеш мало даље, ако су ти оба смера предалеко. Нпр, можеш возом до Лазаревца, па спојиш прво на Аранђеловац и онда преко Космаја и назад за Београд (преко Сопота и Раље или Дучине и Барајева). Наравно, може и по Војводини, ка Панчеву, па до Купинова или Беле Цркве, на пример.

 

Нажалост, ја већ неко време немам ни кондиције ни времена (а ни воље) за било какву занимљивију вожњу, али пробај у овој теми да питаш за савете куда и како, па онда на Ласт Минуте поставиш позив за вожњу. Или видиш да ли неко други позива на вожњу која ти делује занимљиво. Ја ако бих и ишао негде то би било на југ, али дефинитивно немам кондиције за Космај, камоли Лазаревац. :(


  • 2

#3 Boris_volimCorbe

Boris_volimCorbe
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1399 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 23 August 2023 - 05:28 PM

....

 

... Ја ако бих и ишао негде то би било на југ, али дефинитивно немам кондиције за Космај, камоли Лазаревац. :(

 

To te nije sprečilo pre devet godina i četiri dana :D

 

https://www.2bike.rs...lovac/?p=163845

 

edit. Priznaj, znao si da ću da se pojavim kada pomeneš Lazarevac


  • 0

#4 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 23 August 2023 - 06:26 PM

Хаха, баш због те вожње од пре девет година и четири дана сада знам да немам кондиције, тада нисам знао. :)

 

Водио сам рачуна да не поменем чорбе, а ни батерије, али омакао ми се Лазаревац.

Ал' свака част како си се сетио те моје патње. Ево на брзака, специјално за чорбу, а може и за Бориса. ;)

 

Балада о Лазаревцу

 

Бејах још сасвим млад

жељан да видим тај далек ми град,

па наседох на приче да лаганица је све

до Аранђеловца од Рогаче, па чак и мало пре.

 

Букуљу нисам ни гледати мог''о

од умора и глади сруших се скоро.

"Не мош' ни назад" локалци ме теше

Лазаревац једина ми опција беше.

 

Једва се довукох до тог небеског места,

где људи су дивни појава честа

и можда не бих одлепио скроз

да је и тада постојао БГ воз.

 

Морах назад Ибарском ићи,

желех коначно својој кући стићи.

Успело ми некако, кроз ливаде и шуме,

наравно уз обе пробушене гуме.

 

Било би боље, сада ми је јасно,

да сам свратио на чорбу или мезе сласно,

ал' ко је тада још могао знати

да ћу да пролупам начисто и пишем неке бесмислене риме. ;)

 

П.С. Ал' јесте одлична тура за оне у доброј кондицији. Поготово сад са возом. :)


  • 5




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika