Jump to content


Fotografije

Savet oko kupovine polovnog drumaša


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
5 odgovora na ovu temu

#1 Lich1993

Lich1993
  • Members
  • 1 posts

Postavljeno 23 July 2023 - 06:51 PM

Pozdrav ljudi,

 

Nakon 8 godina voznje MTB konačno hoću da pređem na drumaša.

E sad, pošto više glava razmišlja bolje od jedne, svaki savet bi mi dobro došao.

 

Ne menjam često  bicikle pa bih uzeo odmah neki kvalitetniji drumaš sa ALU ramom,105 ili Ultegra grupa (i Tiagra je čak ok ako iskoči dobra cena). Po mogućstvu da je novije proizvodnje R8000, R7000, Tiagra 4700.

 

Što se cena tiče, pratim ih koliko i oglase ovih nekoliko nedelja pa msm da sam otpilike ukačio kako se kreću u zavisnosti od grupe, godista, stanja. 

 

Zapao mi je trenutno za oko sledeći model:

 

https://www.2bike.rs...a-r8000-xl-size

 

Visok sam 190cm, 87kg.

 

Hvala unapred na svakom odgovoru.


  • 0

#2 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 24 July 2023 - 05:09 AM

Meni deluje jednostavno i dobro očuvano. Di ćeš nači boljeg momka za te pare? :)
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#3 mel

mel
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 343 posts

Postavljeno 24 July 2023 - 07:36 AM

čime koči zadnji točak?

 

 

edit: vidim sad da je kočnica kod prednjeg menjača

 

je l to estetksa ili konstrukcijska opcija rama da bi momenat kočenja gurao osovinu točka na gore?


  • 0

#4 Woody

Woody
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1367 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 24 July 2023 - 08:13 AM

Lep bajs, malo skup obzirom da je alu, ali ako ti odgovara veličina i uklapa se u budžet, teraj!

je l to estetksa ili konstrukcijska opcija rama da bi momenat kočenja gurao osovinu točka na gore?


Može da bude iz više razloga. Tu se obično stavljaju kaliperi na tt i aero bajsevima, ali pošto ovaj nije takav, možda je zbog jačine tog dela rama u odnosu na standardnu lokaciju.
  • 0
The sea, the sea

#5 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 24 July 2023 - 02:53 PM

Nije ni jedno ni drugo.

To iza su tzv. Direkt mount kočnice koje su se na nekim ranijim modelima montirale tu kod "chain stay" dela rama jer je to jedan od najjačih delova na ramu i verovalo se da je kočnica tako montirana imala najsnažniji kontraoslonac u dve tačke.

Direkt mount kočnice su svakako kruće i nešto jače od standardnih dual pivot kaliper kočnica i to je poslednji pokušaj da se tradicionalne drumske kočnice učine što boljim. Na kraju se naravno i od toga odustalo i prešlo na diskove ali bi objektivno gledano direkt mount kočnice trebalo da su najsnažnije u svetu standardnih kočnica na drumskim biciklima.
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#6 Nesoni

Nesoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 935 posts

Postavljeno 24 July 2023 - 08:02 PM

Pozdrav ljudi,

Nakon 8 godina voznje MTB konačno hoću da pređem na drumaša.
E sad, pošto više glava razmišlja bolje od jedne, svaki savet bi mi dobro došao.

Ne menjam često bicikle pa bih uzeo odmah neki kvalitetniji drumaš sa ALU ramom,105 ili Ultegra grupa (i Tiagra je čak ok ako iskoči dobra cena). Po mogućstvu da je novije proizvodnje R8000, R7000, Tiagra 4700.

Što se cena tiče, pratim ih koliko i oglase ovih nekoliko nedelja pa msm da sam otpilike ukačio kako se kreću u zavisnosti od grupe, godista, stanja.

Zapao mi je trenutno za oko sledeći model:

https://www.2bike.rs...a-r8000-xl-size

Visok sam 190cm, 87kg.

Hvala unapred na svakom odgovoru.

Ja sam gledao ovaj bajs samo zbog Ultegre. Mislio sam da ga uzmem, zamenim moju 105 grupu sa Ultegrom a zatim prodam dalje bajs uz neki mali gubitak. Ideja mi je super ali toliko radim i toliko imam malo vremena za drumaša (vozim MTB svaki dan na posao i po gradu završavam svašta nešto ) da je razum preovladao i ostavio sam kombinaciju za bolja vremena

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
  • 0




1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika