Jump to content


Fotografije

Pomoc pri kupovini trekking bicikla do ~450e (part2)


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
4 odgovora na ovu temu

#1 rokvaa

rokvaa
  • Members
  • 3 posts

Postavljeno 17 July 2023 - 09:20 AM

Posle prvog totalno neuspesnog posta sa ravno 0 odgovora, pokusacu jos jednom da trazim pomoc na ovom forumu. Naime potreban mi je trekking bicikli koji bih koristio vecinu vremena po gradu s tim da bih vikendom i kada mi posao dozvoljava isao do Fruske Gore i slicno. Predpostavljam da mi je potreban bicikli velicine rama XL s obzirom da sam visok 188cm. Ovo su neki od oglasa koje sam izdvojio i potrebni su mi saveti i misljenja. 
 
Nesto skuplja varijanta:
Malo jeftinija varijanta:
Moje pitanje je, sta mislite o navedenim biciklima i da li su bicikli iz skuplje varijante vredni novca uzimajuci u obzir kvalitet a i pratecu opremu sa kojom dolaze? Ne bih da se zalecem previse i stvarno mi treba jos jedno misljenje i savet ljudi koji se razumeju vise od mene.

 


  • 0

#2 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14614 posts

Postavljeno 17 July 2023 - 06:51 PM

Onaj prvi, Pegasus Opero, ako nije velik za tvoju visinu.


  • 0

#3 iggy

iggy
  • Members
  • PipPip
  • 50 posts

Postavljeno 18 July 2023 - 10:43 AM

Вероватно ће ти зазвучати разочаравајуће али бих готово све избегао.
Пробај овакав неки приступ:
- комплет групе делова Alivio, Deore, Deore LX, Deore SLX, Deore XT, Deore XTR
- 3 х 9 или 3 х 10 брзина бих тражио (иако би ти можда и мање радило посао)
- Швалбе гуме у 28" величини (или пандани у Континенталу)
- рам је кључан да се нађе одговарајући за твоју висину, препоручио бих алуминијумски. Њега би морао да пробаш а опет да ти је неко искуснији са тобом да процени меру са тобом на бајсу.
Знам да није лак посао, а и да стрпљење често буде на измаку али када се потрефи права куповина после ти је далеко лакше при вожњи и одржавању.
Такође, колико год нека потенцијална опција била повољна ваља се водити квалитетом и стањем опреме на бајсу (да није истрошена) како би каснија улагања била мања.
Наравно могуће су и компромисне куповине у којима свесно идеш на замену неке од компоненти убрзо након саме куповине јер ти се исплати, уколико је остатак бицикле у добром стању.
  • 0

#4 rokvaa

rokvaa
  • Members
  • 3 posts

Postavljeno 18 July 2023 - 11:38 AM

Вероватно ће ти зазвучати разочаравајуће али бих готово све избегао.
Пробај овакав неки приступ:
- комплет групе делова Alivio, Deore, Deore LX, Deore SLX, Deore XT, Deore XTR
- 3 х 9 или 3 х 10 брзина бих тражио (иако би ти можда и мање радило посао)
- Швалбе гуме у 28" величини (или пандани у Континенталу)
- рам је кључан да се нађе одговарајући за твоју висину, препоручио бих алуминијумски. Њега би морао да пробаш а опет да ти је неко искуснији са тобом да процени меру са тобом на бајсу.
Знам да није лак посао, а и да стрпљење често буде на измаку али када се потрефи права куповина после ти је далеко лакше при вожњи и одржавању.
Такође, колико год нека потенцијална опција била повољна ваља се водити квалитетом и стањем опреме на бајсу (да није истрошена) како би каснија улагања била мања.
Наравно могуће су и компромисне куповине у којима свесно идеш на замену неке од компоненти убрзо након саме куповине јер ти се исплати, уколико је остатак бицикле у добром стању.

Mogu ti reci i jeste prilicno razocaravajuce s obzirom na trenutnu ponudu i na moj budzet jedino su mi se ovi modeli svideli. Mislio sam sto pre da uzmem neki bicikli zbog neizdrzivih vrucina kako bih lakse obavljao sve u toku dana, ali verovatno cu sada biti strpljiviji i sacekati bolju priliku..


  • 0

#5 sebekkg

sebekkg
  • Members
  • PipPip
  • 40 posts
  • LocationKg

Postavljeno 18 July 2023 - 04:52 PM

Ja sam uzeo ovakvu biciklu za sebe misleci da vozim ponovo nakon duzeg vremena ali samo sam se razocaro jos se jednom i usinuo zbog bicikle nakon voznje od 20ak km. Ja zivim u Kg pa ima i poprilicno uspona i onda ti ovaj amortizer bez zakljucavanja ne radi posao jer mnogo amortizuje tvoj napon za okretanjem pedala. Ako ako si negde u ravnici i da ti je da se prevezes od a do b onda je ok.

Sent from my SM-G780G using Tapatalk
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika