Jump to content


Fotografije
- - - - -

Strugar BGD


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
9 odgovora na ovu temu

#1 bockokg

bockokg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1029 posts

Postavljeno 09 July 2023 - 05:16 AM

Jel može neko dami preporuči strugara u BGD, ali koji se razume u bicikle, tj radi strugarske poslove oko delova bicikala, a da ne bude slučaj da mu odnesem a da on pola sata razmišlja da li će da prihvati posao. U suštini je banalno skraćenje prečnika šticne.


  • 0

#2 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5463 posts

Postavljeno 09 July 2023 - 08:40 AM

.... U suštini je banalno skraćenje prečnika šticne.

skrati sticnu ili smanji precnik?


  • 0

#3 bockokg

bockokg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1029 posts

Postavljeno 09 July 2023 - 02:20 PM

Prečnik, trebalo bi negde sa 26.8 na 26.2 ili 26, zavisi jer bi probali na lice mesta, pa koja bude odgovarala tu ćemo ostaviti. Dakle 0.4 ili 0.3 mm po mojoj pretpostavci, ali nisam siguran jedna ili druga, čak i neka teća, videćemo. Bolje je nositi ceo bajk (čitaj ram) i probati na lice mesta nego meriti. Moje mišljenje naravno. Šticna ima mesa za toliko, biće max za 0.4mm smanjena po obimu, moja prognoza.


  • 0

#4 bockokg

bockokg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1029 posts

Postavljeno 10 July 2023 - 02:03 PM

Sutra otvaram metalostrugarsku radnju u BG-u. Kako nema nijedne (ako je reper ova tema) postaću milioner :)
Zar ne znate nijednog?


  • 0

#5 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 10 July 2023 - 02:34 PM

To će ti uraditi bilo koji strugar. Nije tu potrebna neka mudrost da se stanji šticna.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#6 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14631 posts

Postavljeno 10 July 2023 - 02:38 PM

Stari poumirali, mladi koji vrede otisli na zapad. Ne znam zasto ih trazis po Beogradu, po manjim mestima ih ima vise...


  • 0

#7 bockokg

bockokg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1029 posts

Postavljeno 10 July 2023 - 03:32 PM

Iz praktičnih razloga zbog vremena, ne ni zbog čega drugog. Mislio sam da znate nekog, pa tipa idi tu i tu i odradiće ti odmah...ali ok, sad ću da pokrenem plan B :)

Možda treba napraviti temu ili neki odeljak na sajtu tipa.

Majstori za centriranje točkova (pa nabrojati, i radnje koje rade i oni koji samo rade u kući...), pa one koji izrađuju kuke menjača, pa one koji zavaruju aluminijumske ramove, karbon i td...i stalno apdejtovati tu listu.

Znam ima to na oglasima, ali nije ni loše imati na jednoj listi sve to...


  • 1

#8 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14631 posts

Postavljeno 10 July 2023 - 05:23 PM

Uvek pocnes od plana B, jer da plan A uspeva ne bi bio izmisljen plan B :) Sta si sada smislio, da ti naprave ram za bicikl koji odgovara toj sticni :)


  • 1

#9 Woody

Woody
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1372 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 10 July 2023 - 06:39 PM

Sta si sada smislio, da ti naprave ram za bicikl koji odgovara toj sticni :)


Lepo kaže Dušan, kakva je to šticna koju ne možeš da zameniš, a možeš da burgijaš po njoj?
  • 0
The sea, the sea

#10 bockokg

bockokg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1029 posts

Postavljeno 10 July 2023 - 08:50 PM

Uvek pocnes od plana B, jer da plan A uspeva ne bi bio izmisljen plan B :) Sta si sada smislio, da ti naprave ram za bicikl koji odgovara toj sticni :)

 

Lepo kaže Dušan, kakva je to šticna koju ne možeš da zameniš, a možeš da burgijaš po njoj?

 

Naravno :) Ma ne, nego da odradim to kući u KG. Treablo je u BG pošto sam bajkom tamo u sredu/četvrtak.

Retro ram, šticne su retke 25.8. 

Rešio malo pre. Uzeli smo 26.8 pa smo je stanjili po obimu i doterali na 25.7 - taman za ulaz 25.8.

Čiča što radi je legenda (mislio sam da nije više u KG, nego da se "povukao" na selo, zato sam ga i "otpisao" a bio sam kod njega pre jedno 5 godina), ali u poznim godinama (47-mo), ima vrhunske strugove, glodalicu, osvajao brdo nagrada na takmičenjima metalaca...ali nažalost nema ko da ga nasledi, dece nema, supruga preminula, brat isto, bratanac nezainteresovan...jbga. Rasprodaće mu jednog dana onakve mašine i alate koje i dan danas drži pod konac...Ali dobro, takav je život, neka barem samo neko ima koristi od toga, i kupac i prodavac. Šta da se radi...Ovakve radionice ako se ne prenose sa koleno na koleno izumreće 100%, nećemo imati gde bilo šta da napravimo što želimo...


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika