Jump to content


Fotografije

Truvativ Noir


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
19 odgovora na ovu temu

#1 cakiss

cakiss
  • Members
  • PipPip
  • 67 posts

Postavljeno 05 December 2008 - 07:52 AM

Interesuje me da li je neko imao priliku da vozi ovaj pogon , i ako jeste kakva su iskustva, i sa kojim pogonom bi ga uporedili sto se tice kvaliteta i cene, kao i vase misljenje za kocnice Avid juicy 7 ili carbon kakve su sto se tice podesavanja "ispumpavanja " klipova itd , molim da pisu samo oni koji su vozili pomenute delove ili imaju informacije iz "prve ruke" hvala
  • 0

#2 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 05 December 2008 - 08:16 AM

Za Noir stvarno nemam iskustva ali za obe kocnice imam. Kako kazem kao da sam ih izmislijo :D :D . Nema veze idemo na temu. Sto se tice Juicy 7 i Juicy Carbon to je identicna kocnica sa razlikom da Carbon ima karbonsku rucicu i je malo kasa nego Juicy 7. Ja bi ipak isao na Juicy 7. Koci kao luda sa 160mm a da nepricamo za vise. Vozijo sam ih na DH sa 203 rotorima napred i pozadi i mogu reci da su kocile fantasticno pokraj cinjenice da sa bajkom zaedno imamo oko 130kg kada uracunas i opremu. Juicy Carbon sam imao jednom mogucnost da probam i nekako mi se ucinila previse mekana. Neznam za drugih vozaca ali to je moje licno iskustvo. Kad smo kod ispumpavanje paknova odnosno njihovo podesavanje kako leze prema rotoru ide mnogo jednostavno sa onim crvenim delcicem kojiima na obe kocnice. Kada hoces da priblizis paknove rotoru onda i sama rucica kocnice priblizava se volanu i obrnuto kada ih odaljujes od rotora u rucica ide dalje od volana. Ali to mnogo pomaze kada se paknovi malo pojedu i gubis osecaj istovremenog guranja obe rucice. Licno nisam posedovao ni jednu ni drugu kocnicu ali za koji dan osvezavam Am sa par Code kocnice i videcemo kako readi podesavanje paknova.
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#3 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 05 December 2008 - 10:33 AM

Svaka preporuka za Juicy 7, Carbon je isti, s' tim da je rucica i poklopac rezervoara od karbona.
Ja ih imam i sluze mi sa 160mm rotorima i crvenim KoolStop paknama. Podesava ih malo dete kako hoce. Imas podesavanje pritiska ulja sa pomenutim tockicem (priblizavanje i odaljavanje pakni) i imas mali imbus izmedju rucice i kormana da opet vratis rucicu gde je bila iako si povecao pritisak.
Odrzavanje smesno lako, pakne menjas sam, klipovi su namagnetisani pa je montaza izuzetno laka, ako imas Sram triggere (samo X-9 i X-0) mozes da uzmes Match Maker i da na jednoj selni imas i kocnicu i triggere :)
Drugar je recimo vozio Hayes Nine i imao nightmare kada je morao da steluje... to sto sam video me je jako odbijalo od prelaska na diskove, dok nisam video kako se Avid prosto namesta.
  • 0

#4 lasica

lasica
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 540 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 05 December 2008 - 10:58 AM

Ako pricate o novom Carbonu onda se slazem sa vama, dobro koce izgledaju perverzno!Mislim da im je i tezina zadovoljavajuca. Medjuti, stara 7 i carbon za mene nema nikakve razlike, osim u izgledu! Staru 7 sam vozio i ocena je 9.5!!! Stvarno dobro koci!!! Ali izgled je jedva 3!
Kapiram da ovaj novi Carbon bolje koci, laksi je, i 10 puta bolje izgleda!!!

Ako mene pitas, novi karbon je do jaja :!:
Kada bi birao izmedju ova dva ...dodao bi jos malo para i zabo Carbon!!! :wink:
  • 0
Postavljena slika

#5 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 05 December 2008 - 11:08 AM

Jesi li siguran da ne pricas o Ultimate?
Carbon se vise ne pravi za slececu sezonu
  • 0

#6 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 05 December 2008 - 11:27 AM

Juicy carbon su izbačene iz produkcije, ostaju Juicy 3,5,7,ultimate, Code, Code5, Elixir R i Elixir CR.
Juicy Carbon se praktično razlikuju od "sedmice" samo po karbonskoj ručici i poklopcu rezervoara. A zbog te 2 stvari je stvarno bilo i glupo imati "2" modela koja su realno gledano funkcionalno identična. Juicy 7 vozim i odlično koče, lake su za montažu i štelovanje, kao i za promenu pločica. Ako je Avid to što hoćeš - Juicy 7 sasvim ispunjava svoju svrhu za šta je i namenjena.
Što se pogona tiče - Noir je Truvativ-ov XC model prvi u rangu, ali uporediti ga sa ostatkom konkurencije - malo je zeznuto...Kurble su od alu-karbon varijante, šajbne odrađene od alu legure 7075, težine 821 gr...Vozio sam ga i sasvim je korektan za XC.
Što se mene lično tiče - ovde odnos cena-kvalitet odnosi Stylo pogon, jer su šajbne od iste legure, nema karbona već Alu varijanta, težine 820-880 gr što je odlična cifra, lageri kao i kod Noir-a...a košta nemerljivo manje. Ja ga imam na više bajkova i pokazao mi se za XC varijante kao odličan pogon.
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#7 cakiss

cakiss
  • Members
  • PipPip
  • 67 posts

Postavljeno 05 December 2008 - 11:49 AM

Hvala puno, informacije su dosta korisne a i resice neke moje nedoumice oko izbora pogona i kocnica
  • 0

#8 lasica

lasica
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 540 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 05 December 2008 - 01:29 PM

OK! Koliko sam onda skapirao radi se o starom Carbon i novoj sedmici! Tako? Ili ne?
Stari Carbon je isti kao stari 7 osim rucice u poklopca. Tezina je ista!
A novi Carbon(Ultimate) je druga prica, i kosta mnogo vise!
  • 0
Postavljena slika

#9 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 05 December 2008 - 02:27 PM

Juicy carbon

http://www.jensonusa...2C00.jpg&type=3


Juicy carbon poslednja varijanta

http://www.jensonusa...6C07.jpg&type=3

Juicy 7 nova varijanta

Postavljena slika

Juicy ultimate

Postavljena slika
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#10 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 05 December 2008 - 04:27 PM

Nema novog i starog carbona, nego Ultimate (crni i beli), Carbon (crni i beli), 7, 5, 3 -poređano po rangu za do 2008
za 2009 po rangu imamo Ultimate (crni, beli i plavi), Elixir CR, Elixir R, 7, 5, 3
  • 0

#11 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 05 December 2008 - 07:55 PM

Nema novog i starog carbona, nego Ultimate (crni i beli), Carbon (crni i beli), 7, 5, 3 -poređano po rangu za do 2008
za 2009 po rangu imamo Ultimate (crni, beli i plavi), Elixir CR, Elixir R, 7, 5, 3


Fatalna greska sine 8) 8) 8) . Poredjani po rangu Code, Ultimate (crni, beli i plavi),Elixir CR, 7, Code 5, Elixir R, 5, 3. To je po rangu cene. Po rangu tezine Ultimate pa tako dalje. A po rangu kocenja nema sta da se mislimo Code je apsolutni favorit. Za koji dan krsi ce moj bajk
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#12 marko035

marko035
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 991 posts
  • LocationJagodina

Postavljeno 05 December 2008 - 09:35 PM

Taman kad sam hteo da postavim pitanje razlike izmedju Juicy 7,Carbon i Ultimate ,kad eto teme =D> .Juicy 7 je prava stvar za odnos cena/kvalitet/kocenje/rukovanje koliko videh po forumima,Carbon mu dodje obrijana 7 koliko sam shvatio ali nista narocito.Kolika je razlika izmedju Xt i Xtr kocnica pre svega po nacinu kocenja,sigurno je Xtr laksi.Adekvatno poredjenje je Xt760 vs Xtr960 i Xt 770 vs Xtr 970.Koliko videh razlika u ceni je neznatna oko 50e kao izmedju Juicy 7 i Carbon takodje nije lose poredjenje Xt 760 vs Xt770 i tako za XTR.Inace Shimano istice da novi Xt ima 1.5x vecu silu kocenja il tako nesto ali to mu dodje vise kao marketing.Koliko je u tome istina?Pre svega bi voleo da cujem sta misle ljudi koji su sve ovo manje vise vozili.Znam da ce MisaXTR da ishvali chetvoro-klipni Xt :wink: ali sta sa novijim generacijama #-o
  • 0

#13 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 05 December 2008 - 09:43 PM

Stari 4-klipni XT je bijo prava stvar. Mozda najbolja kocnica u tom rangu. U principu Juicy 7 mi je konkurencija. A sto se tice od novijih serija Shimano-vih kocnica jedino priznajem Saint. Drugo je srednja klasa. Mozda i novi XT ali nisam ga probao i nemogu da dam ocenu
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#14 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 05 December 2008 - 10:36 PM

XT 770 je posle cetvoroklipnog XT ( sta cu kad valja :) )prva Shimano kocnica za koju moze da se kaze da koci stvarno kako treba i da je sam osecaj na rucici perfektan i mnogo drugaciji od predjasnjih modela. Shimano je uvek kuburio sa silom kocenja, ali uvodjenjem servo wave tehnologije, ponovo je u samom vrhu sa XT diskovima. Znaci, nije samo u pitanju marketing, XT 2008 stvarno radi posao i to za cistu 10!! Apsolutno neuporedivo XT 760 i XT 770. Sada, novi Saint sa ovom tehnologijom i cetvoroklipnim diskom takodje ulazi u najostriju konkurenciju za tron, a najnovija implementacija u SLX grupu istog ce definitivno biti za one sa nesto "plicim" dzepom ubedljiv BEST BUY proizvod sa cenom za komplet vec od svega 114,95 eur!
Uz XT 2008 i SLX 2008/2009 - XTR je po meni za one koji imaju visak para. Primer: kljesta XTR 217 gr - klesta XT 223gr F&R; Rucice XTR 96 gr - XT 128 gr, dakle nije velika razlika u gramazi, ali u servo wave - jeste.
Poredjenja radi, SLX kljesta su oko 150 gr, rucice nesto preko 130 gr...
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#15 marko035

marko035
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 991 posts
  • LocationJagodina

Postavljeno 05 December 2008 - 11:57 PM

Znaci kod Xt770 i Xtr970 pa i SLX stvar se svodi na gramazu,zato Xtr kocnice nisu toliko skuplje od Xt(fer od Shimana :mrgreen: ).
  • 0

#16 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 06 December 2008 - 09:39 AM

Fatalna greska sine...

Pa dobro, greši čovek... možda sam i ja kočio zzlzzlzllzlzzyzx
  • 0

#17 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 06 December 2008 - 02:06 PM

Sala je bila nemoj da se ljutis [-o< [-o< [-o<
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#18 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 06 December 2008 - 03:50 PM

Nema ljutnje matori :D
  • 0

#19 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 06 December 2008 - 10:00 PM

Auu ubi me sa time n:character0074
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#20 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 07 December 2008 - 07:00 AM

:-#
Nego da se mi vratimo na čovekovu temu n:sign0006
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika