Jump to content


Fotografije

Masinica za popravljanje lezista industrijskih lezajeva.


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
1 odgovora na ovu temu

#1 milovuk1967

milovuk1967
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1239 posts

Postavljeno 09 November 2022 - 09:01 PM

Donese mi danas covek tocak od motora da mu ga ispravim. Pocnem da radim, medjutim vidim da ima lufta u glavi i ne mogu da uradim kako treba. Prvo sam pomislio da su otisli industrijski lezjevi, kojih ima 3 kom. Otvorim vidim na zalost lezajevi dobri, ali se u glavi pojelo leziste (kuciste) lezaja. Sad postoje tecnosti koje se sipaju izmedju lezaja i kucista i lezaja, ili da se prave neke biksne, ali ovaj ne zeli da nesto ulaze u taj motor.

Moj dobar poznanik, jedan od najboljih hidraulicara u zemlji mi kaze da ima resenje. Donese mi masinicu za koju nisam znao ni da postoji. Ona radi naravno na struju, ima neku kao malu elektrodu i pravi na povrsini kucista sitna ispupcenja. Znaci sa tom olovkom sam napravio mozda blizu hiljadu sitnih ispupcenja. to ide relativno brzo, drzi se na malom odstojanju i ono  kao varnici. Dok je pre lezaj sam ispadao iz lezista , sada sam morao da ga upresujem. U slucaju da je bas mnogo veliki luft izmedju lezaja i lezista, moze i povrsina lezaja da se tako uradi.

Sad  je pitanje koliko to traje, on kaze da je radio to i na lezajevima od preko 8 cm precnika, i da vecina jos radi a da nije dobilo luft. Naravno nije kao fabricki kako je , ali zavrsava dosta uspesno posao. Ja sam odusevljen. Kupljena je iz Zastave, kada je ista zatvarana.


  • 0

#2 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4576 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 09 November 2022 - 11:19 PM

Donese mi danas covek tocak od motora da mu ga ispravim. Pocnem da radim, medjutim vidim da ima lufta u glavi i ne mogu da uradim kako treba. Prvo sam pomislio da su otisli industrijski lezjevi, kojih ima 3 kom. Otvorim vidim na zalost lezajevi dobri, ali se u glavi pojelo leziste (kuciste) lezaja. Sad postoje tecnosti koje se sipaju izmedju lezaja i kucista i lezaja, ili da se prave neke biksne, ali ovaj ne zeli da nesto ulaze u taj motor.
Moj dobar poznanik, jedan od najboljih hidraulicara u zemlji mi kaze da ima resenje. Donese mi masinicu za koju nisam znao ni da postoji. Ona radi naravno na struju, ima neku kao malu elektrodu i pravi na povrsini kucista sitna ispupcenja. Znaci sa tom olovkom sam napravio mozda blizu hiljadu sitnih ispupcenja. to ide relativno brzo, drzi se na malom odstojanju i ono kao varnici. Dok je pre lezaj sam ispadao iz lezista , sada sam morao da ga upresujem. U slucaju da je bas mnogo veliki luft izmedju lezaja i lezista, moze i povrsina lezaja da se tako uradi.
Sad je pitanje koliko to traje, on kaze da je radio to i na lezajevima od preko 8 cm precnika, i da vecina jos radi a da nije dobilo luft. Naravno nije kao fabricki kako je , ali zavrsava dosta uspesno posao. Ja sam odusevljen. Kupljena je iz Zastave, kada je ista zatvarana.

Spoter?

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika