Jump to content


Fotografije
- - - - -

SDP Patike, preporuke


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
2 odgovora na ovu temu

#1 psiho

psiho
  • Members
  • PipPipPip
  • 121 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 21 July 2006 - 01:47 PM

Preporučite "BestBuy" SPD patike koje su dostupne kod nas?

...Za i protiv?
  • 0

--


#2 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 21 July 2006 - 02:05 PM

Kod nas ima SHIMANO, NORTHWAVE, nadje se pokoja DIADORA u Partizanu, a u INTERSPORTU neke mislim cytec ili sl. Mogu da se nadju i SIDI, ali je to verzija koju nema u radnji, vec po narudzbini. Najprostije i najjeftinije su sa pertlama i eventualno jednom kopcom, zatim idu one sa 2 kopce, pa sa 3 ili 2 kopce i jedan mehanizam za stezanje. Cicak kopce i mehanizam su najbolje resenje jer se lako stezu i nema vezivanja i stazanja pertli. Naravno, one su i najskuplje. E sad i u zavisnosti da li su upotrebljeni hi-tec materijali, ide i cena. Sa karbonom kostaju preko 10-12000,00 din. Napolju ( USA ) ima online strava ponuda - npr. answer spd patike i eggbeater pedale u kompletu vec od 70 USD.
Best-buy ja vozim ansver XC1; speeder, SIDI, Diadoru, Nike, Specialized...sve su sasvim ok za voznju. Northwave su takodje odlicne. Shimano takodje ima dobrih patika. Najbolje je da pogledas kakav je izbor pa da vidis sta ti najvise odgovara. Onda suzi izbor na par modela, pa da vidimo. Jedna napomena: U njima nije preporucljivo dugo hodanje, jer su krute, pogotovu donji deo - djon. Ako je jos od karbona - skoro da i nema mogucnost savijanja. A noga mora biti stegnuta bez lufta, tako da se u patici ne pomera. Ima i totalno letnja varijanta - spd sandale, ali to nisam niti kupovao, niti probao. Zimske varijante takodje postoje - ja konkretno imam diadoru.
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#3 psiho

psiho
  • Members
  • PipPipPip
  • 121 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 24 July 2006 - 09:15 PM

Hvala! Sad meni sledi da krstarim od radnje do radnje i da pecam :wink:
  • 0

--





0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika