Jump to content


Fotografije

Bicikli za posao/grad?


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
29 odgovora na ovu temu

#1 Boris1988

Boris1988
  • Members
  • 5 posts

Postavljeno 24 August 2022 - 08:27 AM

Pozdrav, zelim da uzmem bicikli do 200 eura, sluzice me uglavnom do posla i mozda par puta godisnje odem do sela,reke,fruske gore.

Na kanalu BikeGremlin sam video Capriolo level 9.0 i taj mi se za sada najvise i svidja, osim sto sam video da je veca verovatnoca da ce aluminijumski ram pre puci nego celicni.

Interesuje me vase misljenje, da li je ovo najbolji bicikli za te pare/namenu ili da uzmem u obzir nesto drugo?

Ima more biciklova u tom cenovnom rangu. Ne moze se covek snaci. Samo da naglasim da mi amortizeri i disk kocnice nisu potrebni. Znam da za te pare amortizer je bolje izbegavati, a voleo bih da sto manje u buducnosti ulazem u nepotrebne stvari na biciklu.
  • 0

#2 Bax

Bax
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1167 posts

Postavljeno 25 August 2022 - 05:52 AM

Ne deluje ovo lose, za to sto si opisao.
  • 1

#3 zoksi

zoksi
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 277 posts

Postavljeno 25 August 2022 - 11:16 AM

Level 9.0 odlican izbor za te pare.

I ne sekiraj se,nece puci ram.
  • 1

#4 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 25 August 2022 - 02:30 PM

Ko kaže da je “veća verovatnoća da će aluminijumski ram pući pre nego čelični”?

To je zabluda. Opširnije, koga zanima:

https://bicikl.bikeg...kla-objasnjeni/
  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#5 Boris1988

Boris1988
  • Members
  • 5 posts

Postavljeno 25 August 2022 - 06:58 PM

Sta mislite o polar wizard biciklu u odnosu na capriolo 9.0?

Capriolo level 9.0 - 26.000 din
Polar wizard 3.0 - 23.000
Polar wizard 2.0 - 27.000
Polar wizard 1.0 - 27.000

Nisam rekao, visina/tezina - 185/85
  • 0

#6 Bokasa2022

Bokasa2022
  • Members
  • 2 posts

Postavljeno 21 October 2022 - 11:58 AM

Uzeo sam MS10i e bike preko VIP.Bajs vrlo praktičan ali se kočnice istrošile posle 650km tj manje od 3meseca. Kad sam reklamirao u servisu, kazu kočnice su potrošna roba i ne podlezu garanciji. Za zamenu zadnjih disk kocnica traze mi 11.500 rsd!!! I kad sam ih pitao koliku garanciju dobijam ako mi oni u servisu zamene disk kočnicu...koliko km/vremena garantuju da cu da se vozim bez problema....naravno...nisu dali nikakav konkretan odgovor...nista ne garantuju !! Tako da budite pametni prilikom izbora i kupovine. Nemojte pogresiti prilikom izbora kao ja....ako treba svakih mesec dana da placam 100e za kocnice..hvala lepo ali NE
  • 0

#7 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 21 October 2022 - 01:43 PM

Kod električnih bicikala se kočnice inače nenormalno brzo troše pogotovo u gradu. Naravno svi voze sa turbo asistencijom koja daje mnogo obrtnog momenta, a to rezultuje time da bicikl silovito ubrzava iz mesta a pošto je grad prepun semafora i kočnica, treba često i snažno kočiti. Na normalnom biciklu se kočnice nikad ne mogu tako brzo potrošiti jer da bi čovek vozio sa toliko obrtnog momenta kao na e-bike-u trebalo bi da nakon svakog usporavanja sivonski nagazi pedale stojeći da bi postigao efekat tog ubrzanja.
  • 2

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#8 Bokasa2022

Bokasa2022
  • Members
  • 2 posts

Postavljeno 21 October 2022 - 01:50 PM

Slazem se sa komentarima za gradsku voznju ali sam iskljucivo vozio po NBGD-Zemun na relaciji kuća-posao. Tako da inije bilo mnogo kočenja, a semafora nema na biciklističkim stazama..kočnice na MSi10 su NULA BODOVA
  • 0

#9 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3351 posts

Postavljeno 21 October 2022 - 03:52 PM

Uzeo sam MS10i e bike preko VIP.Bajs vrlo praktičan ali se kočnice istrošile posle 650km tj manje od 3meseca. Kad sam reklamirao u servisu, kazu kočnice su potrošna roba i ne podlezu garanciji. Za zamenu zadnjih disk kocnica traze mi 11.500 rsd!!! I kad sam ih pitao koliku garanciju dobijam ako mi oni u servisu zamene disk kočnicu...koliko km/vremena garantuju da cu da se vozim bez problema....naravno...nisu dali nikakav konkretan odgovor...nista ne garantuju !! Tako da budite pametni prilikom izbora i kupovine. Nemojte pogresiti prilikom izbora kao ja....ako treba svakih mesec dana da placam 100e za kocnice..hvala lepo ali NE


Ваљда само пакне треба мењати, не целе кочнице?
  • 1

#10 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3351 posts

Postavljeno 21 October 2022 - 04:47 PM

Uzeo sam MS10i e bike preko VIP.Bajs vrlo praktičan ali se kočnice istrošile posle 650km tj manje od 3meseca. Kad sam reklamirao u servisu, kazu kočnice su potrošna roba i ne podlezu garanciji. Za zamenu zadnjih disk kocnica traze mi 11.500 rsd!!! I kad sam ih pitao koliku garanciju dobijam ako mi oni u servisu zamene disk kočnicu...koliko km/vremena garantuju da cu da se vozim bez problema....naravno...nisu dali nikakav konkretan odgovor...nista ne garantuju !! Tako da budite pametni prilikom izbora i kupovine. Nemojte pogresiti prilikom izbora kao ja....ako treba svakih mesec dana da placam 100e za kocnice..hvala lepo ali NE


Да допуним: ако су само пакне или ротор, заменићу ти ја бесплатно. Додуше не знам да ли смо близу, али опцију имаш.
  • 1

#11 Boris_volimCorbe

Boris_volimCorbe
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1399 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 21 October 2022 - 05:43 PM

Da, ako je on njih pitao koliko košta da mu zamene kočnice, onda nije ni čudno da su mu dali takvu cenu.

Sa druge strane, nije da bih bio šokiran ni da su mu dali tu cenu za zamenu pakni, iz čiste obesti, zezanja ili nečeg trećeg.


  • 0

#12 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 21 October 2022 - 05:46 PM

Šta to toliko naplaćuje taj servis?
Poredjenja radi.. za prosečan automobil prednji diskovi i pločice sa zamenom koštaju oko 100e.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#13 mhetlerovic

mhetlerovic
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 459 posts

Postavljeno 21 October 2022 - 07:20 PM

Zanimljivo je da taj bicikl, prema navodima iz uputstva za upotrebu, ima mehaničke disk kočnice, neimenovane. Možda se više ipak isplati zamena cele kočnice :) Interesantno da u samom uputstvu napominju da nije dozvoljena vožnja niz stepenice, nije za mene dakle :) 


  • 0

#14 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3351 posts

Postavljeno 21 October 2022 - 08:30 PM

Zanimljivo je da taj bicikl, prema navodima iz uputstva za upotrebu, ima mehaničke disk kočnice, neimenovane. Možda se više ipak isplati zamena cele kočnice :) Interesantno da u samom uputstvu napominju da nije dozvoljena vožnja niz stepenice, nije za mene dakle :)

Који је то бицикл, не могу да пронађем?
  • 0

#15 hemingvej

hemingvej
  • Members
  • Pip
  • 15 posts

Postavljeno 21 October 2022 - 09:40 PM

MS-ENERGY-Elektri%C4%8Dni-bicikl-e-Bike-

 

 

 

MS Energy e-Bike i10


  • 0

#16 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3351 posts

Postavljeno 22 October 2022 - 07:04 AM

Механички диск, не знам шта ту кошта толико, једино ако су хтели да му механику замене хидрауликом, а човек нам није добро објаснио. Нека боља задња хидраулика (ручица, црево, чељуст) би могла да кошта толико, иначе цена нема смисла ако би се мењали пакнови па и ротор.
  • 0

#17 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 22 October 2022 - 08:04 AM

Ova diskusija o ceni, kad nemamo pojma šta se po toj ceni tačno prodaje, je kao da diskutujemo o tome da li je 5000 evra puno za auto, bez da znamo koji model je u pitanju (i koje godište).
  • 1

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#18 Woody

Woody
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1366 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 12 February 2024 - 04:42 PM

Samo da priupitam, da li je još neko imao iskustva sa ovim MS energy bajsem? Ok, kočnice su loše, kako se ponaša motor, baterija, softver, pogon itd.? Viđao sam ljude kako teraju po gradu, čak i neke dostavljače pa kontam da nije plastično đubre? Pitam za prijatelja, ali stvarno :P
  • 0
The sea, the sea

#19 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14612 posts

Postavljeno 12 February 2024 - 06:28 PM

A koji model MS-a :) Motor mora da se odrzava, bilo koji, lezajevi, plasticni zupcanici ako ih ima... gledas da za bicikl postoji nezavisan servis (onaj koji ce ga popraviti van garantnog roka) i rezervni delovi za motor. Bosch-ovi motori su uglavnom sigurica (zbog rezervnih delova), mada je Bafang dovoljno dobar za Srbe a i ponekog engleza...


  • 0

#20 Woody

Woody
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1366 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 13 February 2024 - 04:17 AM

Ne znam koji model, razmišlja prijatelj da predloži lepšoj polovini za gradska zujanja i laku rekreaciju (žena inače često džogira, nije van forme), pa je neleteo na model koji se prodaje u A1 prodavnicama (kontam da je to i10) i pita da li naći takav polovan... jasno mi je da treba da postoji podrška, zato i pitam koja su iskustva.
  • 0
The sea, the sea




1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika