Jump to content


Fotografije

Gospoda biciklisti


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
8 odgovora na ovu temu

#1 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 03 July 2022 - 05:43 PM

Danas sednem na drumaša (posle duže poslom izazvane pauze) i ajd' da odem do Slankamena.

Forma mi je onako; u vreme fabule radnje sam sposoban da držim 28–29.

 

U kojim već Banovcima minem neke drumaše ispred dragstora. Osvrnem se za koji km, oni mi u točku. OK, ako. Tu krene onaj krš asfalt i malo talasaviji teren, ja ga popustim, jedan lik se izbacuje ispred da da smenu, razmenimo koju reč, ko gde i dokle ide, hoću li s njima... sve u redu, sve fino. Piče oni u grupi 32–33, okačim se i ja na njih, ćutim na repu, prija mi zavetrina, em nisam vozio em sam doručkovao 1 deci mleka u beloj kafi, em sam večerao alkohol.
Već smo izbili i iz Surduka, ostaje još ono malo baš lošeg asfalta, pa će da krene ona pista, već joj se radujem.

 

I onda...

 

BRATE

 

Lik br. 2 (u Metalac dresu, cca 50 godina prosed visok tanak, sa najnadrkanijim bajkom u ekipi (moj se ne računa :P), neki žuto-belo-crni, deluje karbonasto) odjednom izlazi iz pelotona i hvata sredinu suprotne trake. Beskrajan pravac, ispred nas nema nikog.

Otpozadi se VRLO jasno čuje kako nas stiže auto.

Na tren pomislim da ga možda nije čuo.

OK, čuje se da auto usporava, neće da ofleka ovog.

Druga dva lika itekako čuju auto i kreću ovom fantomu da mašu i viču da AUTO i da se bar vrati u našu traku.
Pa tako jedno 6 puta.

Ovaj lik apsolutno ne jebe živu silu. Vozi suprotnom trakom na par sa ovom dvojicom.

Auto se skrasio koji metar iza mene i pokazuje nestvarnu količinu živaca jer ne trubi.

Ovaj lik se NAJZAD osvrne... i složi „pih“ facu.

 

Onda šmekerski lagano izvadi iz bidona akvu hidroaktivku, eksira je, i energično frljne praznu flašu pored puta.

I za 10-ak m (valjda dok je podrignuo) se vrati u grupu.

 

I tako, šta znam, posle minut-dva sam prozborio još koju sa onim likom sa kojim sam pričao, nude da se pridružim ekipi, oni iz Banovaca, voze tuda najčešće... hvala, ne. Jedva sam dočekao da se zamorim i da ih pustim da mi odu. Baš sam imao težak transfer blama.

 

 


  • 8

#2 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3347 posts

Postavljeno 03 July 2022 - 08:31 PM

Упао си им у трасу, они возе само ту деоницу, нигде више не мрдају. :) Милион пута годишње.
  • 1

#3 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 03 July 2022 - 08:48 PM

Raznih budala ima. Još ako možeš da ih pratiš, daleko bilo da budeš brži, svašta im pada na pamet.


  • 0
.

#4 Woody

Woody
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1363 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 04 July 2022 - 12:46 AM

Bravo za vozača... mislim za onog u automobilu.
  • 0
The sea, the sea

#5 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 04 July 2022 - 09:09 AM

Упао си им у трасу, они возе само ту деоницу, нигде више не мрдају. :) Милион пута годишње.

Znaš zlikovce?


  • 0

#6 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 04 July 2022 - 09:10 AM

Bravo za vozača... mislim za onog u automobilu.

Divim se psihičkoj stabilnosti tog lika, koji se nije ni izdrao kroz prozor u mimoilaženju.


  • 0

#7 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 04 July 2022 - 09:11 AM

Raznih budala ima. Još ako možeš da ih pratiš, daleko bilo da budeš brži, svašta im pada na pamet.

Sreća pa ne mogu da budem brži sa svojih 200 km mesečno x)


  • 0

#8 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3347 posts

Postavljeno 04 July 2022 - 09:32 AM

Znaš zlikovce?


Знам да возе искључиво ту трасу и да их друге вожње не интересују, нити иду ван ње. Као на стази, увек исто и увек што брже могу. Сретнем их повремено, пошто и ја понекад возим у околини. Неки пријатељи бициклисти су покушали дс остваре неку сарадњу у смислу заједничких вожњи, али се идеја није примила.
  • 0

#9 Pustolov_pb

Pustolov_pb
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 396 posts

Postavljeno 04 July 2022 - 10:50 AM

Koja je to ruta (ako ne nose pištolje) da im pošaljem lokalnog Sagana koji drži 40-50 :)
I nad popom ima pop :)
  • 2




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika