Jump to content


Fotografije

Vredi li ovo sa slike 100 evrica? hvala :)


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
29 odgovora na ovu temu

#21 Biodiesel

Biodiesel
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 771 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 30 November 2008 - 05:35 PM

@ Ivanfromblace... Šamaraljke su integrisane kontrole za menjače (šifteri) i ručice kočnica. Dobra stvar je kod njih što ne moraš da skidaš ruke sa volana kako bi menjao brzine (što može biti veoma korisno ako menjaš brzinu i u tom trenutku treba da zakočiš). Najjeftinije šamaraljke (nove) u Kapriolu su oko 6800 dinara. Tako da ovaj zeleni bicikl stvarno vredi te pare. Naravno ovo sve pišem ne znajući kako izgleda uživo tj. da li ima neku pukotinu na ramu ili nešto drugo. To ćeš već videti sam kada/ako budeš hteo da ga uzmeš. Zbog njih je bajs oko 200 grama teži ali je zato 100 puta udobniji. Imam jedan sa šamaraljkama i uskoro se nadam tome da privedem kraju i skalpanje jednog koji će biti bez šamaraljki. Naravno uvek kod drumaša gledaj da imaš šamaraljke.

amaraljke Tiagra.jpg

Pozz :)
  • 0
Bože mili, čuda velikoga!
Kad se ćaše po zemlji Srbiji,
po Srbiji zemlji da prevrne
i da druga postane sudija,...

o__
_.>/ _
(_) \(_)

#22 Biodiesel

Biodiesel
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 771 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 30 November 2008 - 07:01 PM

E da i nemoj da tripuješ da će bajk da ti eksplodira zato što je stariji. Ovo što gledaš su sve čelični ramovi. Nadživeće većinu ovih Al, a karbon da i ne pominjem. Ovo važi ako se ne čuvaju na terasi ili podrumu i ako se lepo održavaju. Svim ovim bajkovima je težina oko 10-ak kila što je za rekreativca više nego dobro. Ovaj za koji si pitao naknadno i košta 150 eura je isto čelik. Trajaće to dugo. Ali opet mislim da za 30 eura više dobijaš i šamaraljke (indeksno menjanje brzina) što je super.
  • 0
Bože mili, čuda velikoga!
Kad se ćaše po zemlji Srbiji,
po Srbiji zemlji da prevrne
i da druga postane sudija,...

o__
_.>/ _
(_) \(_)

#23 ivanfromblace

ivanfromblace
  • Members
  • PipPip
  • 45 posts

Postavljeno 30 November 2008 - 07:48 PM

Uh pa te samaraljke su odlicna stvar. Naravno da bi bile jako korisne, posebno po asfaltu. Hvala puno za objasnjenje :D Krecem sa iscitavanjem foruma u cilju edukacije, ne moze vise ovako :wink:

A kad se budem odlucio za kupovinu nekog bicikla koji je udaljen od mene 50, 100 ili 300 km, sta misite kako je najbolje da ga transportujem do sebe. Da li PTT vrsi takve usluge i koliko otpriike kosta tako nesto, jeste li imali iskustva sa tim :?:
  • 0
Fortes fortuna iuvat

#24 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 30 November 2008 - 07:58 PM

city express i sl. kurirske sluzbe to rade
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#25 Biodiesel

Biodiesel
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 771 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 30 November 2008 - 07:58 PM

Možeš da ga doneseš kolima, vozom ili tako nešto. Nikako ne bih poverio biciklu našem PTT-u. Bar ne još :mrgreen:

Evo ti link da vidiš kako neke kolege to rade :)

http://www.ciklonaut... ... nsport.htm

I na našem forumu su neki izneli utiske o tome...

viewtopic.php?f=6&t=1232
  • 0
Bože mili, čuda velikoga!
Kad se ćaše po zemlji Srbiji,
po Srbiji zemlji da prevrne
i da druga postane sudija,...

o__
_.>/ _
(_) \(_)

#26 lasica

lasica
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 540 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 01 December 2008 - 04:25 PM

Dobro :wink: ...jesam lupio, i to dobro =D>
Haj mi pomozite u ovoj mojoj dilemi kad se u to dobro razumete [-o< . meni bi stvarno znacila strucna pomoc. Po slikama, radi se o slicnim modelima, s tim sto bi rozi trebao da ima 10 brzina a plavo-beli 6.

Meni se vise cini da je lupio PRODAVAC! :D
A 3kg ima mozda ram! :mrgreen:
  • 0
Postavljena slika

#27 Brada

Brada
  • Members
  • PipPipPip
  • 72 posts

Postavljeno 01 December 2008 - 10:37 PM

Kada kupuješ bicikl prvo vidi da li ti veličina rama odgovara. Ram bicikla od 100e je oko 55cm centar-centar (oko 57cm od centra ose pogonske osovine do vrha sedalne cevi) a to je za visinu oko 180cm ili ako ti je visina medjunožja oko 87-89cm. 100e je stvarno malo para za iole pristojan bicikl ali je i to nekome previše. Ako ti se mnogo vozi i to odmah , kupi Molk (ciklama sa starim campagnolo super record delovima)ako je u voznom stanju .Ipak bilo bi dobro da malo prištediš tokom zime i kupiš nešto bolje (relativno skoro je bio u oglasima vrlo dobar Kovijanic za oko 350e).Sa pristojnim biciklom je vožnja čista RADOST. (zar niko ne primećuje detelinu na velikom zupčaniku na srecord kurblama (Molk) što znači da su nekad bile na nekom Colnagu) Rade Mimović (Zrmanjska) i Marko Ćurčić (Planetbike) su dobri majstori u BGu.
  • 0

#28 ciric_ivan

ciric_ivan
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 307 posts

Postavljeno 02 December 2008 - 01:04 AM

Odi u Capriolo ili u Planet bike (mislim da ima neka radnja u Prokuplju) i kupi neku novu biciklu za 12k dinara i ne razmisljaj o drumarincu. Pa joj stavi slik gume 26x1.4 (oko 350 dinara komad) i voziiiiiiiiii..... To je moj savet svima koji se ne razumeju u bicikle, mozda za te pare mozes da kupis polovnu azdahu, ali mozes i da kupis neopevani krs. Vec za 200-300 evra je uglavnom bolja kupovina polovnog bajka nego novog. Za drumski bicikl iz druge polovine proslog veka ne treba da das vise od 5000 dinara pod uslovom da ti deluje savrseno ocuvano! I nikako tabulare, to nema sad nigde da se nadje, bio je u planetu jedan Ritchey, kostao je ko pola bicikle!
  • 0

#29 Biodiesel

Biodiesel
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 771 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 02 December 2008 - 07:41 AM

Potpuno slažem sa Ivanom oko cene i kupovine samog bicikla. Slažem se da treba da izbegavaš tabulare i samu cenu bicikla koja realno preko 50 jevreja ne sme biti za bicikl 85-to godište. To je godinu dana mlađe od mene #-o . Što se mene tiče slobodno traži polovnjake, ovde će uvek biti neko raspoložen da ti pomogne oko određivanja kvaliteta i upotrebljivosti istog. Ukoliko se ne razumeš dovoljno da bi mogao da oceniš pogon ili kasetu i da li su izlizane, nosi fotoaparat sa sobom i slikaj. Ali svaki iole ozbiljan prodavac slika pogon i kasetu sa menjačem kada postavlja oglas. Ovde uvek možeš da postuješ fotku da iskomentarišemo očuvanost ali krajnja odluka je na tebi.

Što se tiče prvog dela Ivanovog posta ne slažem se iz prostog razloga što sam imao i MTB, a imam i drumaša. Ako ti odgovara asvalt postoje bicikle koje su za to napravljene i kao takve ih trebaš voziti po podlozi za koju su namenjene. Nikakvi slikovi na MTB ne mogu zameniti osećaj na drumašu koji imaš kada voziš po asvaltu. Ko je probao, znaće o čemu pričam :wink:
  • 0
Bože mili, čuda velikoga!
Kad se ćaše po zemlji Srbiji,
po Srbiji zemlji da prevrne
i da druga postane sudija,...

o__
_.>/ _
(_) \(_)

#30 ivanfromblace

ivanfromblace
  • Members
  • PipPip
  • 45 posts

Postavljeno 02 December 2008 - 01:22 PM

Odi u Capriolo ili u Planet bike (mislim da ima neka radnja u Prokuplju) i kupi neku novu biciklu za 12k dinara i ne razmisljaj o drumarincu. Pa joj stavi slik gume 26x1.4 (oko 350 dinara komad) i voziiiiiiiiii..... To je moj savet svima koji se ne razumeju u bicikle, mozda za te pare mozes da kupis polovnu azdahu, ali mozes i da kupis neopevani krs. Vec za 200-300 evra je uglavnom bolja kupovina polovnog bajka nego novog. Za drumski bicikl iz druge polovine proslog veka ne treba da das vise od 5000 dinara pod uslovom da ti deluje savrseno ocuvano! I nikako tabulare, to nema sad nigde da se nadje, bio je u planetu jedan Ritchey, kostao je ko pola bicikle!


Naveo sam da me vožnja po drumu najviše i skoro isključivo interesuje tako da je mislim da je bolje da kupim specijalizovanog drumaša jer ga u druge svrhe ne bih koristio.

Pošto je i tema nazvana kako je već nazvana lepo bi bilo da je na neki način zaokružimo pa da posle off topic-ujemo još malo ali da sve to ima bar neki red :)

Dakle, bike čije sam slike na početku postavio je izgleda previše mator da bi se za njega dalo 100 evra. Možda bi mu realna cena bila nešto niža, ali je za mene mladog i punog energije ( :D ) tako nešto opaljeni ćorak. Nekom penzioneru bi možda fino služio n:grandpa
  • 0
Fortes fortuna iuvat




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika