Jump to content


Fotografije

zamjena zadnjeg pogona


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
2 odgovora na ovu temu

#1 Masster

Masster
  • Members
  • 3 posts

Postavljeno 01 June 2022 - 09:26 AM

Zdravo ekipo

ne mogu nigdje u mojoj okolini da nadjem zadnji pogon za MTB na koji ide kaseta sa 7 brzina i 36 rupa za zice. Kocnice su mi na ramu sa paknama na obrucu tocka.

Mogu li da umjesto ovog originalnog pogona stavim pogon na 8 brzina (bi li u ovom slucaju morao da mijenjam i kasetu) sa 36 rupa predvidjen za isti ovaj kocioni sistem ili da stavim pogona sa 7 brzina ali koji na sebi ima predvidjeno mjesto za montiranje kocionog diska

 


  • 0

#2 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8887 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 01 June 2022 - 10:40 AM

Zdravo ekipo

ne mogu nigdje u mojoj okolini da nadjem zadnji pogon za MTB na koji ide kaseta sa 7 brzina i 36 rupa za zice. Kocnice su mi na ramu sa paknama na obrucu tocka.

Mogu li da umjesto ovog originalnog pogona stavim pogon na 8 brzina (bi li u ovom slucaju morao da mijenjam i kasetu) sa 36 rupa predvidjen za isti ovaj kocioni sistem ili da stavim pogona sa 7 brzina ali koji na sebi ima predvidjeno mjesto za montiranje kocionog diska

 

Da, 7-fazne nable je sve teže naći.

 

Srećom, 7-fazna kaseta može opušteno na 8-faznu nablu, ali će biti potrebno dodati spejsere (meni se nabolje pokazalo stavljanje jednog lančanika i jednog spejsera sa stare 8-fazn kasete, pa onda 7-faza kaseta na freehub).


  • 1

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#3 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14640 posts

Postavljeno 01 June 2022 - 05:09 PM

Moze 7 brz. kaseta da se stavi na 8/9/10 zadnji pogon uz spejsere a mozes i da stavis pogon sa 7 brz. koji ima predvidjeno mesto za montiranje diska. Ja sam umesto spejsera stavio valjda najmanji krajnji zupcanik sa 9 brz kasete, mrzi me da skidam i proveravam...


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika