Jump to content


Fotografije

Polovne bicikle iz Francuske i Nemačke


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
8 odgovora na ovu temu

#1 Bboba

Bboba
  • Members
  • 3 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 05 May 2022 - 01:37 PM

Da li neko ima iskustava sa ovim prodavcima iz Batajnice oglas je na KP i Facebooku.

Hteo bih da kupim 2 bicikla za sebe i zenu za rekreaciju putanja od Rakovice do Ade po par puta nedeljno. Trayimo neki City ili traking bicikl

naravno sa sto manjim budzetom do 300 eura max za muski i zenski. Napominjem da smo oboje tezi ja sam 100 kg, a za zenu nije lepo da pisem. Bicikl nismo vozili godinama, probali smo malo po Adi na iznajmljivanje. Mene interesuje i da povremeno odem na pecanje negde na adu ili savu. Znaci nista preskupo nismo zaludjenici za neke specijalne brendove. Samo da nas ok sluzi uz neko normalno odrzavanje. Ili ako neko ima neku preporuku od koga kupiti nesto ovakvo sto sam naveo, MTB nas naravno ne interesuje kao ni neki drumas.

 


  • 1

Bicikl Nakamura Platinum 4.9


#2 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 05 May 2022 - 08:31 PM

Da li neko ima iskustava sa ovim prodavcima iz Batajnice oglas je na KP i Facebooku.
Hteo bih da kupim 2 bicikla za sebe i zenu za rekreaciju putanja od Rakovice do Ade po par puta nedeljno. Trayimo neki City ili traking bicikl
naravno sa sto manjim budzetom do 300 eura max za muski i zenski. Napominjem da smo oboje tezi ja sam 100 kg, a za zenu nije lepo da pisem. Bicikl nismo vozili godinama, probali smo malo po Adi na iznajmljivanje. Mene interesuje i da povremeno odem na pecanje negde na adu ili savu. Znaci nista preskupo nismo zaludjenici za neke specijalne brendove. Samo da nas ok sluzi uz neko normalno odrzavanje. Ili ako neko ima neku preporuku od koga kupiti nesto ovakvo sto sam naveo, MTB nas naravno ne interesuje kao ni neki drumas.

Za te potrebe i taj novac, svaki koji se uklopi u budžet i da odgovara veličina odmah kupuj, nema tu puno izbora...

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 2

#3 Bboba

Bboba
  • Members
  • 3 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 06 May 2022 - 09:32 AM

Hvala na odgovoru. Moje razmidljanjemide u pravcu da li kupiti neki domaci tipa capriolo ili polar koji nije mnogo star do godinu dve po mogucnosti u garanciji ili polovan kod rih u oznika polovnih na veliko. Da ne bzde skuplja dara nego mera racunam da neki koji je u garancuji nije jis toliko zreo za razne popravke. Sa druge strane mozda su strani kvalitetniji sa boljom opremom ali ne znam kod koga kupiti da nije prevarant. Zato sam pitao za misljenje o prodavcu.

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
  • 0

Bicikl Nakamura Platinum 4.9


#4 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8883 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 06 May 2022 - 10:50 AM

Ne znam za prodavce polovnih bajseva u BG (i bliže istom), ali Goran fahrrad sa berze je dosta korektan. On je u Novom Sadu.

 


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#5 Pustolov_pb

Pustolov_pb
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 396 posts

Postavljeno 06 May 2022 - 12:17 PM

Fahrrad bi značilo možda da ih doprema iz Nemačke po značenju te reči (bicikl) a znamo da švabe korektno čuvaju i održavaju i voze po dobrim putevima (drumaše).
Ako je tako to bi bila dobra preporuka.
  • 0

#6 mhetlerovic

mhetlerovic
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 459 posts

Postavljeno 06 May 2022 - 12:53 PM

Hvala na odgovoru. Moje razmidljanjemide u pravcu da li kupiti neki domaci tipa capriolo ili polar koji nije mnogo star do godinu dve po mogucnosti u garanciji ili polovan kod rih u oznika polovnih na veliko. Da ne bzde skuplja dara nego mera racunam da neki koji je u garancuji nije jis toliko zreo za razne popravke. Sa druge strane mozda su strani kvalitetniji sa boljom opremom ali ne znam kod koga kupiti da nije prevarant. Zato sam pitao za misljenje o prodavcu.

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

 

Mislim da ti je tu manje bitna garancija koliko u kakvom je stanju bicikl. Imaš sigurno tih Polar i Capriolo koji su stari godinu-dve i nisu ni voženi jer ih je neko kupio, shvatio kasnije da ga ne zanima i proveli ostatak u nekom propisnoj ostavi. Ili recimo moja komšinica koja je dobila fenomenalan ženski KTM treking bicikl, evo ga bleji kod nje na terasi ~3 godine, ja mislim da bicikl nije prešao ni 50-60km, ali uslovi skladištenja nisu baš idealni. A imaš i onih koje su u tom periodu vozili dostavljači Wolt/Glovo i koji su sad bukvalno za pred bacanje. što zbog prekomerne, što zbog bahate upotrebe. I tu ti nikakva garancija ne pomaže jer ti pogon, kaseta, lanac, kočnice i sl spada u potrošne delove, a da to sve zameniš će izaći kao pola novog takvog bicikla. Isto tako ne potpadaju ni fizička oštećenja tipa iskrivljene felne i sl, što se dešava i najpažljivijim vozačima a ne ovima koji samo jure bez gledanja da stignu isporuku 2 minuta ranije. 

 

U tom smislu ti je garancija kao argument ako hoćeš da uzmeš novi bicikl, to je ok, osim toga ne bih obraćao previše pažnju. 


  • 0

#7 Serbian_SPIRIT

Serbian_SPIRIT
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1078 posts
  • LocationMeckenheim

Postavljeno 07 May 2022 - 06:11 AM

Fahrrad bi značilo možda da ih doprema iz Nemačke po značenju te reči (bicikl) a znamo da švabe korektno čuvaju i održavaju i voze po dobrim putevima (drumaše).
Ako je tako to bi bila dobra preporuka.

Drumaše koji koštaju par hiljada evra i koje često prodaju za veće pare od cene u prodavnici, da, njih održavaju. Bicikle koje voze po gradu/svakodnevno su vezane napolju (skoro 24h) 365 dana u godini. U održavanje tih bicikli se ulaže toliko da rade (ne da rade kako treba nego da rade). To je 90% bicikala koje uđu kao "uvoz" iz Nemačke.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
  • 1

And now something completely different
 

https://www.youtube....d8weJKBVCnAPfgx


#8 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8883 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 07 May 2022 - 10:24 AM

Nije poenta u tome odakle su bicikli, već u kakvom ih stanju prodaje i skreće li pažnju na uočene nedostatke.

 

Goran je tu jedan od svetlih primera.

 

Nadam se da ih ima više, samo da ja za njih ne znam.


  • 1

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#9 Bboba

Bboba
  • Members
  • 3 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 07 May 2022 - 01:46 PM

Hvala svima na komentarima. Za sada kupljen bicikl za mene Nakamura platinum 4.9 po prici prodavca bicikl je star nesto manje od dve godine. U oflicnom je stanju meni laiku izgleda skroz ok. Tockovi nemaju osmicu. Altus je shimano oprema. Zamenjene su gume. Stavljene neke tanje. Jos zenu da resim da nadjem i njoj neki bicikl. Prvom prilikom šaljem slike za komentare.

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
  • 0

Bicikl Nakamura Platinum 4.9





0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika