Jump to content


Fotografije

Šta hranite ?


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
175 odgovora na ovu temu

#101 xman

xman
  • Members
  • PipPipPip
  • 100 posts
  • LocationPozarevac

Postavljeno 03 November 2009 - 09:59 AM

El ima neko da pokloni vucjaka,ne mora da ima papire niti da bude rasan?
  • 0
Posted Image

#102 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 03 November 2009 - 10:32 AM

Vučjaci nikad nisu pedigrirani jer se jednom roditelju po pravilu ne zna poreklo - a nisu ni rasni jer su po definiciji melezi :mrgreen: Ako misliš na Nemačkog ovčara, to je već nešto drugo. ;)

(Zvuči kao tupljenje, ali je ipak red znati.. vučjak je hibrid vuka i ove rase koju ti hoćeš. Neki istočnoevropski (bivši) susedi su se zezali praveći takvu rasu, ne sećam se jel' priznato.)

Inače nije loše rešenje da zvrcneš KSS i pitaš za telefone odgajivačnica, pa se dalje raspitaš kod njih ako ovde ne završiš nešto.
  • 0

#103 stefan

stefan
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 711 posts
  • LocationSvilajnac

Postavljeno 03 November 2009 - 10:48 AM

Posto ovde vidim da jedini imam NO,ja nemam.Mozda ce biti na prolece.
  • 0

#104 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 03 November 2009 - 06:56 PM

Pošto vidim da je čovek iz Požarevca, nek' nađe Zelenka (ili nekog ko ga poznaje; znaci prepoznavanja - ima lovačkog psa) i nek' se raspita.
  • 0

#105 xman

xman
  • Members
  • PipPipPip
  • 100 posts
  • LocationPozarevac

Postavljeno 03 November 2009 - 09:03 PM

Mozes da mi das neku informaciju o tom zelenku ili kako da ga nadjem?
  • 0
Posted Image

#106 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 03 November 2009 - 09:56 PM

Uhvati prvog lovca ili nekog ko gaji pse i pitaj za Zelenka... ja ga znam iz viđenja ali nemam kontakt. Opet, kom god da se iole ozbiljno bavi psima da pomenem Zelenka, svi ga znaju, valjda će neko da ima i telefon. I k'o što rekoh, okreni KSS pa pitaj za odgajivačnice.
  • 0

#107 xman

xman
  • Members
  • PipPipPip
  • 100 posts
  • LocationPozarevac

Postavljeno 05 November 2009 - 05:56 PM

Hvala!!!
  • 0
Posted Image

#108 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 23 February 2010 - 01:04 PM

A ovo su moji ljubimci, sad su, doduše, nešto veći... jedino je patuljasta pudla manja nego što zbog perspektive na slici izgleda...

Attached Thumbnails

  • ljubimci.JPG

  • 0
Homesick for a place you've never been...

#109 roy_carroll

roy_carroll
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 266 posts

Postavljeno 23 February 2010 - 06:36 PM

jel ti ima ta pudla zavrsen vozacki??? :wink: :D
  • 0

#110 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 23 February 2010 - 06:53 PM

'ebi ga, to mi je muka, kad te priroda zezne - testove položila iz cuga, al ne može da dohvati pedale! :D
  • 0
Homesick for a place you've never been...

#111 roy_carroll

roy_carroll
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 266 posts

Postavljeno 23 February 2010 - 08:47 PM

a prva pomoc :mrgreen:
  • 0

#112 Nion

Nion
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1710 posts

Postavljeno 19 March 2010 - 11:26 PM

MUKI

Attached Thumbnails

  • aa 008.jpg

  • 0

5500km-2010
6400km-2011
3800km-2012
6080km-2013
7660km-2014

8500km-2015

5000km-2016
Moj zanat mi je dao vrh sa koga ću pasti“... Ako ste dostigli vrh, onda i pad može da bude veličanstven!“ D.V


#113 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 21 March 2010 - 11:24 PM

Huh, odakle da počnem :). Pored raznih domaćih životinja tu zu neki ružni džukci, nisu za slikanje :oops: , dosta mačaka (brojno stanje varira), papagaj zvani Pile :D (dobili smo ga tako krštenog pre nekoliko godina, znao je čak i da kaže "pile babino"), šareno razmaženo morsko prasence, divlji zec, imao sam gugutku, pitomu, sletala na glavu svakom ko dođe, ježa (vrlo pitomog) i ko zna šta još. Voleo bih i iguanu i tarantulu ali skupi su. Nazvao bih je Džab-džab, a tarantule su cool, šetaju po ruci i dižu ostalima kosu na glavi :D.
Gugutka i zečići othranjeni od malih nogu kljukanjem i špricem sa mlekom, ali na žalost lasica ubila jednog zeca kada su već bili poodrasli, te sad imam samo jednog.
Vreme mu je već da se pusti pa nek uživa u prirodi, ali ne bih ovde. Ako neko zna u okolini Zrenjanina ima li neko odgovarajuće mesto gde ne idu lovci (mislim ni u vreme sezone) nek mi javi.
[attachment=4]Guga.jpg[/attachment][attachment=3]Pile.jpg[/attachment][attachment=2]Guga i Pile.jpg[/attachment][attachment=1]Mace.jpg[/attachment][attachment=0]Mace 2.jpg[/attachment]
  • 0

#114 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 21 March 2010 - 11:41 PM

A evo i zečića kad su bili jako mali.
[attachment=4]Zekica.jpg[/attachment][attachment=3]Zekica 2.jpg[/attachment][attachment=2]Zekice.jpg[/attachment][attachment=1]Zekice 2.jpg[/attachment]
Ovde su već bili poodrasli:
[attachment=0]Zeke.jpg[/attachment]
  • 0

#115 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 21 March 2010 - 11:44 PM

Tog zeca, ako ga pustiš u divljinu, za 72 sata plafon ima da smaže nešto. Mačka, lisica, tvor, psi lutalice, neka ptica grabljivica - biraj.
  • 0

#116 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 22 March 2010 - 01:46 AM

Na žalost verovatno je tako. A ovaj je za razliku od prethodnog (imali smo i pre jednog - kad su mali, lako se uhvate pri kosidbi deteline) još i dosta divlji-ji, brz, skočan, energičan, valjda jer ima veći boks od onog što je imao kavez, pa često skače u vis.
Iako i ovaj novi jede iz ruke kad su u pitanju omiljene mu poslastice, nije ni blizu pitom kao prethodni. Onaj je bio lud, kad sam ga pustio, on počeo da skakuće k'o u crtanom filmu :D i da jede, ja mu priđem i uhvatim ga a on i dalje žvaće :D. Viđali smo ga kasnije u voćnjaku, dolazio je više puta, samo ne verujem da je mnogo poživeo sa takvim stavom i ponašanjem :( .
Ne znam šta da radim, najviše mi je zbog lovaca, za ovo ostalo računam da ipak ima fer šanse. Ovde nema baš jastrebova, retko ih vidim, lisicu isto ne pamtim kad sam video, pse lutalice nemamo u ataru, samo u selu ali čisto sumnjam da bi imali neke šanse ovaj je brz kao zec :D, a mačke valjda ne love zečeve?!
  • 0

#117 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 22 March 2010 - 07:19 AM

Sve lovi zečeve osim drugih zečeva. Taj tvoj, nažalost, nije završio osnovno obrazovanje i šanse da se nosi s nečim što ceo život ili uspešno lovi ili bude gladno su mu mrkovina. To što ti ne viđaš predatore ne znači ništa - ni ja nikad nisam video jazavca na novobeogradskom keju pa mu neki dan fotografisah tragove nasred istog.

TEHNIČKI, ako možeš da pustiš zeca u fabrički krug, osigurao si ga od lovaca. Jedini uslov je da i ostane u njemu i da ga ništa drugo ne smaže, što je već sajens fikšn.
  • 0

#118 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 22 March 2010 - 09:25 AM

Kad pomenu jazavca, ja sam na selu pa sam samo jednom video živog (a često ih srećem na putu pregažene). Bila to noć, ja se vraćao s nekog turnira kad ono pretrčava put 10 metara ispred mene. Dok sam se ja zaustavio i skinuo lampu s bajsa da ga bolje osmotrim, on uteko u kukuruze i pritajio se :). Imam blizu kuće jednu naseljenu rupu, mislio sam da u ovom boksu zamenim zeca za jazavca, ali ne znam kako da ga uhvatim :D.
  • 0

#119 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 22 March 2010 - 10:01 AM

Izjamariš male kad im bude vreme uz pomoć lokalne ekipe koja se razume u jamarenje. To će uključivati mnogo žuljeva, razaranje jednog jazavačkog doma i izvesnu dozu ubijanja.

Druga varijanta je da se naoružaš strpljenjem i prihranjuješ ih; nakon izvesnog vremena će prestati da te se boje. Na tvom mestu bih radije u kompiluku imao slobodnu divlju životinju naviknutu na moje prisustvo nego nešto divlje strpano u kavez.
  • 0

#120 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 22 March 2010 - 02:24 PM

Ma to ja samo onako... šta bi bilo kad bi bilo. Ne može da se navikne kad se nismo još ni upoznali :), nikad ga nisam ni video, ne mogu da bacam pasulj kad će on da izlazi u nabavku :D. A i odrasao ne verujem da se može pripitomiti tako da mi onda nije zanimljiv ako je agresivan i ne mogu da ga pomazim. To jedino, što kažeš, kad bi malog ulovio pa da ga držim dok ne odraste, ali to je prekomplikovano. Ne znam izlaze li oni iz rupe dok su mali...
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika