Jump to content


Fotografije

Prevara ili ne?


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
8 odgovora na ovu temu

#1 Bogavac

Bogavac
  • Members
  • 4 posts

Postavljeno 06 March 2022 - 01:59 PM

Pozdrav pre svega.naime kupio sam capriolo gila biciklu pre,sad ce mislim tri godine.kad sam ga kupio znao sam malo vise nego osnovno.ne kazem ni da danas znam vise.kupljen je u win win-u za 28,29000 dinara.uzeo sam ga po preporuci kao bicikl koji nije toliko los i koji ce mi sluziti jer sam bas bas rekreativac.kad sam bicikl doterao kuci vidim da se neki delovi razlikuju od onih sa sajta.tu mislim na amort.na sajtu je Suntour a na mome stoji mala nalepnica Zoom.tu sam se mnogo iznervirao jer sam cuo svasta lose o toj marci.plus nulti servis nije uradjen i ja okrenem najblizi ovlasceni servis.covek se javi i nema pojma sta je nulti servis i kaze,ma to sam dotegni???.zato sto sam radio na svoju ruku zeznem onu solju u gidonu jer sam pretegao.sve to sredi covek u Djomla servisu u cacku i sve bude ok.bicikla stvarno ne pravi nikakve probleme samo me interesuje da li da menjam viljusku i da stavim neku krutu ili da ostavim ovu.vozim asfalt 80%.pedale sam takodje stavio pismene jer one su im krs.capriolo bi trebao da bude malo tacniji u opisu i da poradi na logistici,tj.servisu.mozda sam ja imao izolovano lose iskustvo ali eto...mozda neko procita kome treba.kao laik ja i ne znam dal ta vila valja icemu,mozda mi skodi a ja to i ne znam pa zato pitam.izvinite na opsirnosti i hvala na savetu ako ga bude imalo,ziveli!
  • 0

#2 Serbian_SPIRIT

Serbian_SPIRIT
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1079 posts
  • LocationMeckenheim

Postavljeno 07 March 2022 - 07:13 AM

Da li je pisala koja je viljuška u opisu ili ne? Ako si gledao samo slike tu si napravio grešku. Skoro uvek negde u oglasu piše da slika ne mora da odgovara trenutnom stanju. Jednostavno ne stavljaju nove slike (jer je to proces koji košta). Nisu jedini koji to rade (tačnije ne rade), loša politika. Na tebi je da se informišeš oko proizvoda ili da ga vratiš (najverovatnije primedbu koja glasi da proizvod ne odgovara opisu biće uvažena).


P. S. Korišćenje velikih slova je potrebno radi lakšeg čitanja.
Pozdrav


Sent from my SM-N960F using Tapatalk
  • 2

And now something completely different
 

https://www.youtube....d8weJKBVCnAPfgx


#3 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8888 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 07 March 2022 - 08:03 AM

Slika često ne odgovara proizvodu.

Čak i specifikacije u opisu često ne odgovaraju proizvodu.

 

To se obično i navede (negde, sitnim slovima).

 

Razloga za to ima više, ali mislim da je glavni razlog problem sa snabdevanjem.

Pakuju bicikle delovima koje mogu nabaviti.

 

U cenovnom rangu novog bicikla za ispod 30 hiljada, sigurno da je reč o viljušci niskog kvaliteta, nevezano za proizvođača.

Drugim rečima - ako na viljušci piše "Zoom," ne mora da znači da je lošija od "Suntour" modela viljuške sa slike/opisa.

 

Pisao sam na sajtu o problemu pri zameni amortizera krutom viljuškom.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#4 Bogavac

Bogavac
  • Members
  • 4 posts

Postavljeno 07 March 2022 - 06:25 PM

Jeste pisalo u opisu da je Suntour viljuska zato sam se iznervirao.Ne zato sto sad nesto znam nego sam samo video lose komentare za taj brend.Toliko lose da sam pomislio da vozim nesto sto je nebezbedno.Hvala na odgovorima u svakom slucaju.nadam se da nisam bas toliko omasio u odabiru bicikla.
  • 0

#5 Ludisha

Ludisha
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 258 posts
  • LocationObrenovac

Postavljeno 09 March 2022 - 09:03 PM

Jeste pisalo u opisu da je Suntour viljuska zato sam se iznervirao.Ne zato sto sad nesto znam nego sam samo video lose komentare za taj brend.Toliko lose da sam pomislio da vozim nesto sto je nebezbedno.Hvala na odgovorima u svakom slucaju.nadam se da nisam bas toliko omasio u odabiru bicikla.

 

Vozi i ne brini, ta viljuska nije nista losija od drugih delova niti bi ti neka fensija cinila bajs ekstremno boljim, jednostavno sve je u toj istoj klasi.  Na forumu ces naci svakakve stvari ali racunaj da i svako ima drugacija ocekivanja za razlicite delove. Ono sto je tebi djubre nekome je dobro i obrnuto a i losa iskustva kao i dobra zavise i od voznje i nacina odrzavanja i samog korisnika.

 

U ono sto si siguran, kupio si nov bajs imas racun, nije nigde stigao ispod ruke, a za ostalo ces videti vremenom sta ti manje ili vise odgovara pa ces menjati.


  • 4

#6 Bogavac

Bogavac
  • Members
  • 4 posts

Postavljeno 10 March 2022 - 10:39 AM

Vozi i ne brini, ta viljuska nije nista losija od drugih delova niti bi ti neka fensija cinila bajs ekstremno boljim, jednostavno sve je u toj istoj klasi.  Na forumu ces naci svakakve stvari ali racunaj da i svako ima drugacija ocekivanja za razlicite delove. Ono sto je tebi djubre nekome je dobro i obrnuto a i losa iskustva kao i dobra zavise i od voznje i nacina odrzavanja i samog korisnika.
 
U ono sto si siguran, kupio si nov bajs imas racun, nije nigde stigao ispod ruke, a za ostalo ces videti vremenom sta ti manje ili vise odgovara pa ces menjati.

Hvala puno,motacu ga i servisiracu redovno.valjda ce sluziti.bio je on negde oko 43000 nego sam ga uzeo na snizenju.iskusno su stavili pozadi alivio menjac kaseta pozadi,ostalo je sve altus.kocnice su avid3,nable krypton kao i tockovi,3x8 brzina i neke rubena gume koje bih menjao ubrzo,jako su bucne.
  • 0

#7 Zoranue031

Zoranue031
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 192 posts

Postavljeno 10 March 2022 - 02:55 PM

Au druže, pa ti posle tri godine našao da pišeš o kupovini bicikle i da (li) si prevaren. 

Po meni, trebao si pisati o vožnjama za ove tri godine i valjda si sam zaključio da li ti škodi ili ne.

Koliko skapirah, voziš po ili oko Čačka, uglavnom po asfaltu. Treba li ti uopšte taj amortizer.

Ja sam imao na prošloj bicikli taj Suntour amortizer, vozio dok nije crkao, posle vozio onako, i dosta bilo kritičara, jer sam ga vezao kanavom, nisam primetio neku razliku.

am.jpg

Uživaj u vožnji i pusti te priče o delovima. Samo će te opterećivati i zavrzivati sa pričama.


  • 0

#8 Bogavac

Bogavac
  • Members
  • 4 posts

Postavljeno 11 March 2022 - 08:23 AM

Au druže, pa ti posle tri godine našao da pišeš o kupovini bicikle i da (li) si prevaren. 
Po meni, trebao si pisati o vožnjama za ove tri godine i valjda si sam zaključio da li ti škodi ili ne.
Koliko skapirah, voziš po ili oko Čačka, uglavnom po asfaltu. Treba li ti uopšte taj amortizer.
Ja sam imao na prošloj bicikli taj Suntour amortizer, vozio dok nije crkao, posle vozio onako, i dosta bilo kritičara, jer sam ga vezao kanavom, nisam primetio neku razliku.
attachicon.gifam.jpg
Uživaj u vožnji i pusti te priče o delovima. Samo će te opterećivati i zavrzivati sa pričama.

Au druže, pa ti posle tri godine našao da pišeš o kupovini bicikle i da (li) si prevaren. 
Po meni, trebao si pisati o vožnjama za ove tri godine i valjda si sam zaključio da li ti škodi ili ne.
Koliko skapirah, voziš po ili oko Čačka, uglavnom po asfaltu. Treba li ti uopšte taj amortizer.
Ja sam imao na prošloj bicikli taj Suntour amortizer, vozio dok nije crkao, posle vozio onako, i dosta bilo kritičara, jer sam ga vezao kanavom, nisam primetio neku razliku.
attachicon.gifam.jpg
Uživaj u vožnji i pusti te priče o delovima. Samo će te opterećivati i zavrzivati sa pričama.

Sad ce voziti i onaj sto nikad nije vozio.Gorivo vredi kao Jack Daniels da sipam u rezervoar.
  • 0

#9 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 11 March 2022 - 11:54 AM

Au druže, pa ti posle tri godine našao da pišeš o kupovini bicikle i da (li) si prevaren. 

Po meni, trebao si pisati o vožnjama za ove tri godine i valjda si sam zaključio da li ti škodi ili ne.

Koliko skapirah, voziš po ili oko Čačka, uglavnom po asfaltu. Treba li ti uopšte taj amortizer.

Ja sam imao na prošloj bicikli taj Suntour amortizer, vozio dok nije crkao, posle vozio onako, i dosta bilo kritičara, jer sam ga vezao kanavom, nisam primetio neku razliku.

attachicon.gifam.jpg

Uživaj u vožnji i pusti te priče o delovima. Samo će te opterećivati i zavrzivati sa pričama.

Dje nadje ovu sliku da stavis. Ti resio da neki od gledanja u tu sliku dobiju infaaarkt! Ili ne daj boze slog. Bice ono -Ako se sada nisam  slogno, nikada necu. :grin:


  • 0




1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika