Jump to content


Fotografije

Koje blatobrane da kupim?? Cannondale CAADX

mudguard blatobrani Cannondale

  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
21 odgovora na ovu temu

#1 Gojko91

Gojko91
  • Members
  • 3 posts
  • LocationObrenovac Srbija

Postavljeno 10 February 2022 - 08:32 AM

Pozdrav ljudi.
Potrebna mi je pomoc od iskusnijih.
Naime, pokusavam vec neko vreme da pronadjem odgovarajuce blatobrane za moj bajs (slika u prilogu) ali mi ne uspeva, ne mogu da nadjem model koji se lako montira na moj ram.
Molim za neki predlog, konkretan i gde mogu da nabavim. Ono sto me ne zanima su siroki plasticni blatobrani koji se montiraju samo na sticnu pozadi i samo na viljusku napred. Hteo bih da budu neupadljivi, mogu plasticni ili alu.

Hvala unapred. Gojko.

cannondale-caadx-main.jpg


  • 0

#2 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14611 posts

Postavljeno 10 February 2022 - 02:32 PM

Pogledaj SKS blatobrane u Capriolo-u.


  • 1

#3 mhetlerovic

mhetlerovic
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 459 posts

Postavljeno 10 February 2022 - 02:56 PM

Tvoj bajs deluje da ima sve potrebne rupe za montiranje tako da ne bi trebalo da budeš ograničen samo na plastične, tipa ovako nešto kao što reče Dušan

 

https://www.probike....t-sks-alu-crni/

https://www.capriolo...-komplet-alu-28 (i ovde bi trebalo da je komplet iako je samo jedan na slici). 

 

Ima i skroz u srebrnoj alu boji ali mislim da bi ti ovi crni više išli uz bajs. 


  • 0

#4 Gojko91

Gojko91
  • Members
  • 3 posts
  • LocationObrenovac Srbija

Postavljeno 11 February 2022 - 04:53 PM

Pogledaj SKS blatobrane u Capriolo-u.


Pitao u kapriolu, rekli mi da nemaju blatobrane za moj model...
  • 0

#5 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14611 posts

Postavljeno 11 February 2022 - 09:31 PM

Izgleda da ces morati malo da budzis (link), to bi ti mirek2000 nabudzio na bicikl bez problema.


  • 0

#6 SalaBrat

SalaBrat
  • Members
  • PipPipPip
  • 127 posts

Postavljeno 11 February 2022 - 11:07 PM

Pozdrav ljudi.
Potrebna mi je pomoc od iskusnijih.
Naime, pokusavam vec neko vreme da pronadjem odgovarajuce blatobrane za moj bajs (slika u prilogu) ali mi ne uspeva, ne mogu da nadjem model koji se lako montira na moj ram.
Molim za neki predlog, konkretan i gde mogu da nabavim. Ono sto me ne zanima su siroki plasticni blatobrani koji se montiraju samo na sticnu pozadi i samo na viljusku napred. Hteo bih da budu neupadljivi, mogu plasticni ili alu.

Hvala unapred. Gojko.

attachicon.gifcannondale-caadx-main.jpg

Ove zefal blatobrane  imam na mom drumasu vec 4 godine i odlicni su,sve ostalo nije ni blizy,bar za mene!

http://www.ris-cycli...hield-30-zefal/

Inace lep ti je bicikl  n2:Cm-smiley vozim Cannondale caad8,pozdrav!

 
  • 0

#7 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14611 posts

Postavljeno 12 February 2022 - 02:14 AM

Gojku ce mozda problem biti kacenje na levoj strani gde su celjusti disk kocnica. Na onom linku je pokazano kako je covek to jednostavno resio.


  • 0

#8 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 12 February 2022 - 02:34 PM

Ako mogu da preporučim... SKS Racerblade Pro XL.

 

Kupio pre nekoliko meseci, odlični blatobrani. Pre svega su namenjeni za drumski/gravel bicikl jer nije potrebno imati nikakve rupe za prihvat šrafova. Montiraju se uz pomoć gumenih vezica koje se pričvršćuju na viljušku i zatežu kopčama. Ono što je kod ovih blatobrana dobro u odnosu na starije SKS Racer Blade je to što imaju imbus šrafove na spojevima uz pomoć kojih se precizno podešava ugao na koji treba da nalegnu blatobrani, ili stepen izvučenosti blatobrana, te na taj način pašu na različite bicikle i različite geometrije. Jednom kad se podese tako da odgovaraju na neki bicikl, samo se stegnu šrafovi i nigde to ne mrda, i onda je stavljanje i skidanje blatobrana po potrebi, zapravo dečija igra. Maloprodajna cena u EU im je nekih 25e. Mana je to što prihvataju gume do 32mm, preko toga će biti previše uski...

Attached Thumbnails

  • IMG_20211226_1635246.jpg

  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#9 mel

mel
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 343 posts

Postavljeno 17 February 2022 - 10:54 AM

smasher,
je l ovo rc 120?


  • 0

#10 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 17 February 2022 - 05:33 PM

Nije, to je zapravo triban 100. U suštini isti je ram kao i na 120, s tim da sam ja ovaj za male pare prepakovao da ima 2x7 brzina i Sensah šamaraljke.
  • 1

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#11 mel

mel
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 343 posts

Postavljeno 18 February 2022 - 12:10 PM

da, čini mi se da se sećam da si pisao nekad o tome.

nadao sam se da će se pojoaviti konačno u decathlonu bajs sa tim ramom sa drop barom, ali izgleda ništa od toga u bliskoj budućnosti.


  • 0

#12 BikerDiCattaro

BikerDiCattaro
  • Members
  • Pip
  • 19 posts

Postavljeno 05 November 2023 - 10:30 PM

Da ne otvaram novu temu, slicna je nedoumica. Hocu da nabavim blatobrane za Polar Shadow...e sad, ono sto se nudi kod nas mi djeluje nekako rogobatno, ruzno...jednostavno mislim da bi se pokajao sta god da uzmem. Nasao sam na aliju neke blatobrane koji mi djeluju onako prilicno diskretno i da se mogu fino uklopiti da vizuelno ne odudaraju bas. Pa vas molim za misljenje, komentar, ili iskustvo ako je neko mozda nabavio iste. U nastavku link...
Just found this amazing item on AliExpress. Check it out! €11.01 50%OFF | ROCKBROS Road Bicycle Fender Travel Car Quick Release 700C Mud Remover Mud Tile Rain Plate Bicycle Accessories
https://a.aliexpress.com/_mtoCpl2

Sent from my DN2103 using Tapatalk
  • 0

#13 Prase011

Prase011
  • Members
  • PipPipPip
  • 128 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 05 November 2023 - 11:01 PM

Nisam koristio, ali mogu da prenesem svoja iskustva sa Rockbros i WestBiking opremom sa Alija. Jeftina je ali po meni vredi, uzeo sam nekoliko stvarčica i zadovoljan sam. Šaljem ti sličan model, u kom sam na preskok video da hvale branik, evo ti linka pa prostudiraj natenane i javi utiske

Just found this amazing item on AliExpress. Check it out! €9.42 54%OFF | WEST BIKING 26-29 Inch MTB Fender Set Stable Front Mudguard Adjustable Rear Aileron Widened Mud Flaps XC Bicycle Accessories
https://a.aliexpress.com/_mrZTra8

PS Ne naručuj nista sa Alija dok se štrajk Postara ne završi, jer se paketi gomilaju u sabirnom centru Pošte i ne stiže ništa na adresu, jer živimo u "naprednoj" zemlji gde ništa ne funkcioniše kako treba.
  • 0

#14 BikerDiCattaro

BikerDiCattaro
  • Members
  • Pip
  • 19 posts

Postavljeno 06 November 2023 - 11:27 AM

Da, vidio sam i ovaj blatobran, ali je on malo siri, za sire gume je bolji, estetski. Vidjecu jos da se nesto ne pojavi, pa cu odluciti. Inace kod nas u CG je strajk postara trajao nekoliko dana prosli mjesec, pa sam sa te strane miran.
Inace, zadnje porudzbine su mi stizale neocekivano brzo, jedna cak za 14 dana, sto mi se nikad nije desilo ranije

Sent from my DN2103 using Tapatalk
  • 0

#15 nikoli_ca

nikoli_ca
  • Members
  • PipPip
  • 43 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 06 November 2023 - 11:47 AM

Ja korisitm SKS Speedrocker https://www.sks-germ...ts/speedrocker/

Dobra stvar je što mogu da se montiraju bez rupa i šrafova i lako se skinu kada ne trebaju. Meni pokrivjaju gumu od 37mm tu im je negde maksimalna širina.

Ja sam zadovoljan.


  • 0

#16 Prase011

Prase011
  • Members
  • PipPipPip
  • 128 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 06 November 2023 - 03:24 PM

Da, vidio sam i ovaj blatobran, ali je on malo siri, za sire gume je bolji, estetski. Vidjecu jos da se nesto ne pojavi, pa cu odluciti. Inace kod nas u CG je strajk postara trajao nekoliko dana prosli mjesec, pa sam sa te strane miran.
Inace, zadnje porudzbine su mi stizale neocekivano brzo, jedna cak za 14 dana, sto mi se nikad nije desilo ranije
 

Stižu meni pošijlke za Srbiju-Beograd i za 10 dana od momenta kupovine, Kinezi su čudo, brzi, ekspeditivni, vredni, ali onda domači faktor razjebe i pošijlke mile, nestaju... plus sad štrajk, da se obesiš lagano ti preostaje :razz:
 


  • 1

#17 Prase011

Prase011
  • Members
  • PipPipPip
  • 128 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 06 November 2023 - 03:26 PM

Ja korisitm SKS Speedrocker https://www.sks-germ...ts/speedrocker/

Dobra stvar je što mogu da se montiraju bez rupa i šrafova i lako se skinu kada ne trebaju. Meni pokrivjaju gumu od 37mm tu im je negde maksimalna širina.

Ja sam zadovoljan.

Odlično izgledaju i fenomenalan sistem kačenja imaju, nisam ih viđao, ali im je mana što su samo za 27,5 i 28 točkove, makar tako piše na njihovom sajtu.
 


  • 0

#18 nikoli_ca

nikoli_ca
  • Members
  • PipPip
  • 43 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 07 November 2023 - 10:46 AM

Odlično izgledaju i fenomenalan sistem kačenja imaju, nisam ih viđao, ali im je mana što su samo za 27,5 i 28 točkove, makar tako piše na njihovom sajtu.
 

A koji su točkovi na tvom bajsu? jel 700c to je isto što i 28", ja ove blatobrane na njima koristim.
Lagani su, našao sam polovne ovde na berzi za 200 i nešto, što je bilo oko polovina cene novih.


  • 0

#19 Prase011

Prase011
  • Members
  • PipPipPip
  • 128 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 07 November 2023 - 01:59 PM

Kod mene su točkovi 29-e. Točkovi oznaka 700c su širine 622 mm / 29 inches. Ali po sajtu proizvođača, nisu za te dimenzije. https://www.sks-germ...ts/speedrocker/ Kako za 200 i nešto polovne, kad je set novih 50 evra , ili si ukucao višak nulu, ili ne pričamo o istom setu :)


  • 0

#20 nikoli_ca

nikoli_ca
  • Members
  • PipPip
  • 43 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 08 November 2023 - 10:40 AM

Kod mene su točkovi 29-e. Točkovi oznaka 700c su širine 622 mm / 29 inches. Ali po sajtu proizvođača, nisu za te dimenzije. https://www.sks-germ...ts/speedrocker/ Kako za 200 i nešto polovne, kad je set novih 50 evra , ili si ukucao višak nulu, ili ne pričamo o istom setu :)

Pojeo sam 0 platio sam 2 hiljade dinara izgleda da sam bio gladan. Točak od 29" i od 28" i od 700c su isti po prečniku, samo je prvi projektovan za nešto šire gume (marketinška fora).

ovi moji blatobrani mogu i na taj  označen 29" samo je pitanje da li staje guma. ako je preko 38-40mm neće odgovarati.


  • 1





Also tagged with one or more of these keywords: mudguard, blatobrani, Cannondale

0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika