Jump to content


Fotografije

Povecanje broja brzina?


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
4 odgovora na ovu temu

#1 Alexa712

Alexa712
  • Members
  • 3 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 22 January 2022 - 11:34 PM

Pozdrav ljudi, nov sam na forumu i imam par pitanja...
Ovako, kupio sam bicikl Specialized crosstrail, oprema je shimano XT, trebalo je da bude broj brzina 3x10 a stigao je sa 2x10, ali sad sta je tu je.
Moje pitanje glasi: Da li je izvodljivo to prevaciti na 3x10 a da se ne menjaju oba menjaca ili to ne moze da se uradi? I da li je velika razlika izmedju 2x10 i 3x10 broja brzina? Napominjem, nisam neki veliki poznavalac, bicu jako zahvalan na odgovorima 😊
  • 0

#2 Serbian_SPIRIT

Serbian_SPIRIT
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1079 posts
  • LocationMeckenheim

Postavljeno 23 January 2022 - 07:43 AM



Pozdrav ljudi, nov sam na forumu i imam par pitanja...
Ovako, kupio sam bicikl Specialized crosstrail, oprema je shimano XT, trebalo je da bude broj brzina 3x10 a stigao je sa 2x10, ali sad sta je tu je.
Moje pitanje glasi: Da li je izvodljivo to prevaciti na 3x10 a da se ne menjaju oba menjaca ili to ne moze da se uradi? I da li je velika razlika izmedju 2x10 i 3x10 broja brzina? Napominjem, nisam neki veliki poznavalac, bicu jako zahvalan na odgovorima


Možda ti treba pogon i lanac novi a možda samo prednji veliki lančanik. Pogoni (koji su 3x) su najčešće 44/34/22 za MTB.
Dobijaš veću maksimalnu brzinu i veći izbor većih brzina ako dodaješ samo veliki lančanik a totalno drugi opseg brzina ako stavljaš drugi pogon. Menjanje ručice menjača ne verujem da je potrebno jer su skoro uvek 3x ali ćeš to morati da proveriš. Isto je i za zadnji i prednji menjač, zavisi od dužine kaveza. Pretpostavljam da je to 36 ili 38t sa 26 ili 24 pogon.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
  • 0

And now something completely different
 

https://www.youtube....d8weJKBVCnAPfgx


#3 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3372 posts

Postavljeno 23 January 2022 - 11:20 AM

Pozdrav ljudi, nov sam na forumu i imam par pitanja...
Ovako, kupio sam bicikl Specialized crosstrail, oprema je shimano XT, trebalo je da bude broj brzina 3x10 a stigao je sa 2x10, ali sad sta je tu je.
Moje pitanje glasi: Da li je izvodljivo to prevaciti na 3x10 a da se ne menjaju oba menjaca ili to ne moze da se uradi? I da li je velika razlika izmedju 2x10 i 3x10 broja brzina? Napominjem, nisam neki veliki poznavalac, bicu jako zahvalan na odgovorima

Најпре бих препоручио да то решиш са продавцем. Видео сам тај бицикл јер је мени био занимљив из неких разлога и приметио да на погону има само две шајбне.
Оно што сигурно не мораш да урадиш је промена задњег мењача, он може да истане ако будеш мењао. Ако предњи(леви) шифтер има са доње стране полугицу за подешавање рада на 2х или 3х, онда не мораш ни њега да нењаш, али то мораш проверити тако што ћеш га скинути са кормана и погледати. Ако нема подешавање, мораш да мењаш. Оно што сигурно мораш да промениш је погон и предњи мењач и ланац. Нису мали трошкови, стога је најбоље да видиш са продавцем да ти он замени или неки други договор.
На крају, ако не планираш неке захтевније вожње, можда ти и 2х10 буде довољно. За градску вожњу је у реду ако нема превише великих успона.
  • 0

#4 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 29 January 2022 - 11:48 AM

Za gradsku vožnju je dovoljno i 3 do 6 brzina ,može i single speed ako je ravan grad.
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#5 Alexa712

Alexa712
  • Members
  • 3 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 31 January 2022 - 03:18 PM

Hvala najlepse, prodavac je zeznuo stvar i sada se ne javlja... Tako da taj ciji je bicikl na oglasu je dobar za izbegavanje, na bajsu ima jos tih falinki koje cu morati da sredim...
Hvala puno na odgovorima, u krajnjem slucaju videcu da zamenim to.
  • 0




1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika