Jump to content


Fotografije
- - - - -

Ultra-distance trke


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
113 odgovora na ovu temu

#61 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 07 April 2023 - 02:06 PM

Takvi likovi su dopingovani, tako da se ne treba nešto udubljivati ni porediti sa njihovim prolaznim vremenima

 

 

A inače za ovakve vožnje su recimo sprinterice i spd pedale veoma značajne, kao i aerodinamika vozača i bicikla, znači odeća, torbe, točkovi itd


  • 0

#62 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1818 posts

Postavljeno 07 April 2023 - 02:34 PM

Za pedale ne znam, a za aerodinamiku se ne slažem, jer se ne vozi velikim brzinama, ima mnogo uspona.

Moram da pitam Štrasera da mi preporuči nešto protiv pospanosti. :D

Ja planiram da krenem supernaspavan. Ustaje se u 4h, start je u 5, a ja ću nekoliko dana ranije da ležem kao kokoška u sumrak i da se budim u cik zore. :D

Plan mi je da spavam par sati nakon 600 km i još par nakon 900-1000.
  • 0

#63 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 07 April 2023 - 02:43 PM

Bromazepam je keva spavaš kao beba, naspavaš se par dana, posle se podigneš sa belim, onda se prešaltaš na epo, ali ne smeš mnogo da miruješ, moraš da vrtiš kao lud jer epo ne prašta mirovanje.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 2

#64 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 07 April 2023 - 03:14 PM

Joj... #-o aerodinamika je presudna i na Avali gde je uspon 5% i traje samo 10-12 minuta, kako za koga, i vozi se 20ak km/h. A ne na 90 sati vožnje... to je najbitnija stvar. Kako si obučen i u kakvoj si poziciji pravi najveću razliku. Ja se time bavim ozbiljno, meni su bitne i sekunde, tako da veruj mi na reč. :D


  • 0

#65 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1818 posts

Postavljeno 07 April 2023 - 04:03 PM

Pa to jeste na kratke staze. :)
Na ultra dugačkim je SVE važno, naravno, ali najbitnije od svega je što manje stajanja i što manje spavanja.

Ako neko bezveze na nekom stajanju nepotrebno izgubi 20 minuta, nikakva aerodinamika neće mu pomoći da to nadoknadi u narednih... ne znam koliko sati ili km.

Ovde će biti 15.500 m elevacije (po RWGPS preko 18.000) i biće VRLO bitna težina bicikla i opreme.
Ali opet je važnije što manje stajati, tako da ja planiram da vučem hranu sa sobom, da bih se što ređe i što kraće zaustavljao.
Od starta nosim klopu za 500-600 km i kasnije, kad ugrabim dobru priliku, kupujem veće količine. Nadam se da ne bude više od 2-3 stajanja zbog kupovine hrane.
  • 0

#66 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 07 April 2023 - 04:42 PM

Naravno da je najvažnija efikasnost, tj stajanje spavanje i ostala gubljenja vremena. Ali to je nevezano sa aerodinamikom. Svakako ćeš stajati koliko staješ, a voziti nekoliko desetina sati, i svo to vreme aerodinamika igra ogromnu ulogu, jako veliku razliku u vremenu pravi položaj i odeća, pa onda točkovi i bicikl. Daleko više od težine, bez obzira koliko uspona ima. Ja sam i lično vozio nekoliko ponavljanja na strmom usponu 10.5% prosek sa i bez bidona od pola kilograma i razlika je svega par sekundi na tih 750 metara tj 4-5 minuta penjanja.


  • 0

#67 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 07 April 2023 - 04:46 PM

Dva puta je čak bilo i identično vreme u sekundu, sa istom snagom (250w) znači pola kile nije napravilo nikakvu razliku. A na nekim ponavljanjima je bilo par do nekoliko sekundi.

Na blažim usponima je još mizernija razlika.

Dok već utegnut dres pravi ogromnu razliku. A da ne pričam ako se šlepuješ i draftuješ iza nekog bar malo.


  • 0

#68 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14612 posts

Postavljeno 07 April 2023 - 04:57 PM

Moram da pitam Štrasera da mi preporuči nešto protiv pospanosti. :D

 

Crna cokolada sa min. 75% kakao-a. Obezbedi otprilike cetiri sata a ne tera na piskenje. Pojedes 25~33gr ja ne bih vise odjednom (link). Ima i bofl 75% cokolada pa proveri ako uzimas neki drugi brend. Deluje posle desetak minuta nakon konzumiranja.


  • 0

#69 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1818 posts

Postavljeno 07 April 2023 - 09:17 PM

@Gađan

Pa slažem se da je sve važno, tako sam i napisao. To je poznato da telo vozača stvara najveći otpor. Ali, u mom slučaju, jedino na šta mogu da utičem je to da što manje stojim, a što više sam u pokretu. Bicikl je takav kakav je, težina, točkovi... Dresovi su ok, nisu široki. Moja fleksibilnost je takva kakva je, aerobarove nemam..

Šlepovanja nema, zabranjeno je. 

Vataža mi je nikakva...

Znači ostaje mi da se vadim na druge načine. A to su nestajanje i nespavanje. :D

 

 

@Dušan

Neka hemija? :D


  • 0

#70 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5457 posts

Postavljeno 07 April 2023 - 11:33 PM

...Znači ostaje mi da se vadim na druge načine. A to su nestajanje...


kako mislis da nestanes? :)
  • 3

#71 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1818 posts

Postavljeno 07 April 2023 - 11:45 PM

Pa tako se ispravno piše, spojeno... ;)
  • 1

#72 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 08 April 2023 - 06:40 AM

Obistinile su se moje sumnje. Ovolike kilometraže mogu se preći samo uz nestajanje tj teleportaciju.
  • 2

#73 Woody

Woody
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1366 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 08 April 2023 - 02:02 PM

'Oprostite, možete li da nestanete na sledećoj stanici?'

'Nažalost, ne. Zabranjeno je nestajanje na stanicama.'

:P
  • 2
The sea, the sea

#74 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1818 posts

Postavljeno 08 April 2023 - 03:08 PM

Izvinite što pitam... da li vi mislite da su vam te fore smešne? :D :D :D
  • 0

#75 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 08 April 2023 - 04:57 PM

Šlepovanja nema, zabranjeno je.

 

E izem ti "trku" gde nije dozvoljeno trkanje.

A dozvoljeni aerobarovi, znači neki će da dođu namunjeni u skin race suite od 200-300 eur i sa aerobarovima a neki da voze trekinge. Samo još neki rekumbent ili velomobil fali.


  • 0

#76 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1818 posts

Postavljeno 08 April 2023 - 05:34 PM

Tako je na svim ultra trkama, nije samo na B-Hard.
  • 0

#77 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 08 April 2023 - 06:09 PM

Nisam to nikad gledao. Bila je prošle godine kroz Đerdap valjda neka ultra.

To mi bezveze, voziš sam sa sobom toliku trasu 1200 km, ko everesting ili onaj specifični "brevet" super randone 600k što i nije brevet kad svako vozi sam i bira datum i vreme. Sve mi to onda gubi draž i poentu jednog datuma i grupnog starta, i pravog trkanja rame uz rame.

Baš ću pogledati kad stignem detaljnije pravila i šta je sve dozvoljeno od bicikala i opreme.


  • 0

#78 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1818 posts

Postavljeno 09 April 2023 - 05:26 AM

Pa tako su svi učesnici potpuno ravnopravni, zbog toga je to pravilo.


  • 0

#79 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 09 April 2023 - 11:34 PM

Ma gde ste ravnopravni... pogledaj tog lika recimo kad bude došao u šta će biti obučen i kako će izgledati na biciklu sa tim aerobarovima. Dok ti voziš ravan volan, maltene treking, u patikama. Razlika je strahovita koliko je njemu lakše i koliko manje snage troši za istu brzinu, to bi bilo šokanto za videti te brojeve kada bi imali powermetre i vozili paralelno. Velika je razlika čak i kada je sve drugo isto, slično, bicikli i oprema, pozicija, samo su vozači različitih gabarita, na ravnom prilično se razlikuje vataža, to znaju i rekreativci. A kamo li u onako ekstremnim slučajevima tj razlikama.


  • 0

#80 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1818 posts

Postavljeno 10 April 2023 - 12:41 AM

Mislio sam na to da svako mora sam da vozi. :)


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika