Jump to content


Fotografije

Rock shoh Duke


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
19 odgovora na ovu temu

#1 bmsradulovic

bmsradulovic
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 418 posts

Postavljeno 25 November 2008 - 02:19 PM

Imam RS Duke amortizer koji sam se menjao sa drugarom za toru i neku doplatu nebitno uzeo sam ga zato sto je laksi od tore koju sam ja imao i zato sto znam da ga je on vozio do prodavnice i nazad!Nisam stigao ni cestito da ga isprobam jer me je ovo vreme kao i obaveze omelo ali sam primetio da pri radu on izbacuje ulje iz oba stapa istina u jako malim kolicinama ali sta ce tek raditi kad ga dohvatim na prolece inace radi se o DUKE hidra air.
PITANJE od cega moze da se desi da ovo radi sa uljem i kako se pokazao u praksi isti?
  • 0
MTB!je*eno dobar sport!

#2 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 25 November 2008 - 02:31 PM

Ukoliko stvarno amortizer nije dobro isproban, on onda baca malo ulja na pocetak koje se koristi za podmazivanje unutrasnjosti. Posle neko vreme to ulje prestane da se prebacuje na stapove i oni su cisti. E ako je ilje zbog semerinza ondak servis druze
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#3 bmsradulovic

bmsradulovic
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 418 posts

Postavljeno 25 November 2008 - 02:37 PM

Shoh video sam tek kad sam izbacio temu :oops:
Semerinzi su mu u redu nema lufta u stapovima utegnut je kao pracka!Nego kakva su iskustva sa njim nasta treba da obratim paznju pri eksploataciji taj ce malo gledati asfalta naravno necu ga unistavati sa skakanjem bice to samo brza voznja po makadamu itd.
  • 0
MTB!je*eno dobar sport!

#4 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 25 November 2008 - 03:49 PM

Imam drugara koji je imao Duke SL i sa njime je izvodio razne skokove a amortu nista :shock:
  • 0

#5 bmsradulovic

bmsradulovic
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 418 posts

Postavljeno 25 November 2008 - 03:56 PM

Ohrabljuce!
  • 0
MTB!je*eno dobar sport!

#6 radiation_king

radiation_king
  • Members
  • PipPip
  • 39 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 25 November 2008 - 04:48 PM

Ja sam uzeo na prolece nov Duke SL, dobar amort, vozio sam celo leto offroad po Fruskoj Gori i super se pokazao nisam imao nikakav problem!
  • 0
Nothing compares to the simple pleasure of a bike ride

#7 vucko

vucko
  • Members
  • PipPip
  • 54 posts
  • Locationbeograd

Postavljeno 25 November 2008 - 06:11 PM

duke sl-skoro neunistiv! provereno. =D> =D> pozdrav.
  • 0

#8 lasica

lasica
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 540 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 26 November 2008 - 01:39 PM

Imam drugara koji je imao Duke SL i sa njime je izvodio razne skokove a amortu nista :shock:

Da Duke amort je prvi u nizu RS XC vila od 30mm stapovima i tehnologijom SID-a! Ja sam se ranije lozio na Duke Race onaj zuti ali nikada nisam ima priliku da ga kupim, tada je kostao kao SID SL! Pricam o DUKE-u iz 2002-2003. Tad su sigurni bili ekstra! Nemacki BIKE Magazin ga je ocenio kao SER GUT!!!
Isto tako i za SL iste godine! BELI sa crnom krunom.
Jos jedna stvar je da su ga vremenom pokvarili, otezali itd. Ja sam jednom prilikom imao kod sebe Duke XC, nov iz radnje! I za nepunih mesec dana je dobio luft i procurelo je ulje u desnom stapu!To je mislim godiste '04. Ako je tvoj stariji model onda ekstra,a ako ne onda ](*,)

Salim se! U svakom slucaju je bolji od TORE-eee... beeee! :wink:
  • 0
Postavljena slika

#9 bmsradulovic

bmsradulovic
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 418 posts

Postavljeno 26 November 2008 - 01:58 PM

Imam drugara koji je imao Duke SL i sa njime je izvodio razne skokove a amortu nista :shock:

Da Duke amort je prvi u nizu RS XC vila od 30mm stapovima i tehnologijom SID-a! Ja sam se ranije lozio na Duke Race onaj zuti ali nikada nisam ima priliku da ga kupim, tada je kostao kao SID SL! Pricam o DUKE-u iz 2002-2003. Tad su sigurni bili ekstra! Nemacki BIKE Magazin ga je ocenio kao SER GUT!!!
Isto tako i za SL iste godine! BELI sa crnom krunom.
Jos jedna stvar je da su ga vremenom pokvarili, otezali itd. Ja sam jednom prilikom imao kod sebe Duke XC, nov iz radnje! I za nepunih mesec dana je dobio luft i procurelo je ulje u desnom stapu!To je mislim godiste '04. Ako je tvoj stariji model onda ekstra,a ako ne onda ](*,)

Salim se! U svakom slucaju je bolji od TORE-eee... beeee! :wink:

Moj je ](*,) ali je mnogo superiorniji od Tore!
  • 0
MTB!je*eno dobar sport!

#10 priest

priest
  • Members
  • PipPipPip
  • 160 posts

Postavljeno 30 November 2008 - 12:41 PM

duke ili pilot?sta je bolje ?
  • 0

#11 marko035

marko035
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 991 posts
  • LocationJagodina

Postavljeno 30 November 2008 - 01:11 PM

DUKE!
  • 0

#12 lasica

lasica
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 540 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 30 November 2008 - 07:13 PM

Kakav crni Pilot :!: :!: :!:
Duke, naravno. :wink:
  • 0
Postavljena slika

#13 priest

priest
  • Members
  • PipPipPip
  • 160 posts

Postavljeno 30 November 2008 - 08:23 PM

mislio sam da su tu negde u istom rangu posto su im se cene kretale od 60 do 80e po oglasima....
  • 0

#14 bmsradulovic

bmsradulovic
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 418 posts

Postavljeno 10 December 2008 - 04:41 PM

Pocepala mi se nalepnica na kojoj pise na koliko se duva amortizer jel zna neko gde da je nadjem ili makar nek je izbaci na neki link za duke sl hidra air!
  • 0
MTB!je*eno dobar sport!

#15 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 10 December 2008 - 05:15 PM

POSITIVE AIR PRESSURE

do 63 kg 80-115 psi
63-72 kg 115-130 psi
72-81 kg 130-145 psi
81-90 kg 145-160 psi
preko 99 kg 180 psi
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#16 bmsradulovic

bmsradulovic
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 418 posts

Postavljeno 10 December 2008 - 05:29 PM

Hvala!
  • 0
MTB!je*eno dobar sport!

#17 ciklopia

ciklopia
  • Members
  • Pip
  • 28 posts

Postavljeno 10 December 2008 - 07:01 PM

Ovo sto je napisao Misa je super,ali ako hoces da budes "veoma precizan" u pumpanju tvoje viljuske,trebalo bi da uradis sledece:
Sednes na bajs celom tezinom,stavis obe noge na pedale(pri tom bi trebao neko da te pridrzava)ali lagano pogotovo na guvernal,a viljuska bi trebalo da "ulegne" izmedju santimetar i santimetar i po u donji deo.Bice najjbolje da vezez neku gumicu u na jednu od nozica,da bi najbolje video koliko nozica viljuske ulazi u donji deo.
Jos jedna napomena:da bi izbegao dalje probleme,trebalo bi da ocistis posle svake voznje ventil,zato sto cestice prasine unistavaju unutrasnje delove viljuske.Naravno to vazi samo u slucaju da nemas kapu ventila,a i ako bi je imao,ne kosta te nista da prekontrolises povremeno koliko je cist deo u koji pumpas vazduh.
  • 0

#18 bmsradulovic

bmsradulovic
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 418 posts

Postavljeno 29 December 2008 - 02:47 PM

Da li moze da se produzi hod kod duke da malo poboljsam geometriju?
  • 0
MTB!je*eno dobar sport!

#19 Webber92

Webber92
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 423 posts
  • LocationZajecar

Postavljeno 29 December 2008 - 04:26 PM

ja imam duke sl 80 mm ulje-vazduh... kad sam uzo polovan bike dobio sam i njega ali je pustao ulje evo vec 2 goddine,evo radi ali sve slabije najverovatnije su semerinzi .... ma da necu da dajem pare za servis kad cu vec da uzmem neku drugu viljusku (recon) posto je on lak za razliku od tore 2400gr ili kolko vec a i nije nesto preskup ,naravno voleo bi ja da uzmem rebu ali 400 evra nemam, a nemogu da cekam jos godinu...
  • 0
My world is not flat ,there are tousand ways to the botom , every way is a new EXPERIENCE,i choose DOWNHILL , what is you way ?
Postavljena slika
Postavljena slika

#20 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 29 December 2008 - 05:37 PM

Da li moze da se produzi hod kod duke da malo poboljsam geometriju?

koliko ja znam -ne, a možda i ne znam :?: :wink:
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika