Jump to content


Fotografije

Da li mi je otisao RL cetridz? Sr Suntour raidon x1


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
3 odgovora na ovu temu

#1 lowzyyy

lowzyyy
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 315 posts

Postavljeno 07 July 2021 - 08:32 AM

Pozdrav, juce sam radio redovan servis na mojoj vili nakon ~80h voznje i kada sam je otvorio primetio sam da rebound rl cetridz skroz skupljen, tj. postoji vakum i uopste ne moze da se ispravi kako bi trebalo.
Nakon nasilnog izvalcenja i uvlacenja (pomeranja gore dole) pocelo je ulje da izlazi po malo dok ga skroz nisam uspeo da izvucem kako bi trebalo da stoji, medjutim i dalje nije to taj rebound, jer opet kao da postoji vakum koji ga vuce da se skupi.

Moram napomenuti da ovu vilu servisiram 3. put i da sam 2 puta vec sipao po 15cc ulja iako cini mi se ova vila to ne trazi (ali dobro je radila do sad, a ima vec nekoliko godina ! )

Moj problem je sto je pin koji se koristi za LOCK potonuo i remote lock nista ne menja kada se klikne, vila je uvek otkljucana.
Kada se ketridz okrene naopacke pin samo izadje koliko bi trebalo, ali kada se vrati u prvobitni polozaj, on samo opet potone.

Da li je ketridz otisao? Gde da ga nadjem posto je vila stara.
u putanju je fun043-21
Moze li neki drugi da se koristi umesto njega.

slika normalnog ponasanja ketridza
IMG_0519.jpg



pin za lock (slika sa interneta)
IMG_1450.jpg

IMG_0518.jpg


edit ne znam zasto duplira slike. Tapatalk baguje
  • 0

#2 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4589 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 07 July 2021 - 11:41 AM

Pozdrav, juce sam radio redovan servis na mojoj vili nakon ~80h voznje i kada sam je otvorio primetio sam da rebound rl cetridz skroz skupljen, tj. postoji vakum i uopste ne moze da se ispravi kako bi trebalo.
Nakon nasilnog izvalcenja i uvlacenja (pomeranja gore dole) pocelo je ulje da izlazi po malo dok ga skroz nisam uspeo da izvucem kako bi trebalo da stoji, medjutim i dalje nije to taj rebound, jer opet kao da postoji vakum koji ga vuce da se skupi.

Moram napomenuti da ovu vilu servisiram 3. put i da sam 2 puta vec sipao po 15cc ulja iako cini mi se ova vila to ne trazi (ali dobro je radila do sad, a ima vec nekoliko godina ! )

Moj problem je sto je pin koji se koristi za LOCK potonuo i remote lock nista ne menja kada se klikne, vila je uvek otkljucana.
Kada se ketridz okrene naopacke pin samo izadje koliko bi trebalo, ali kada se vrati u prvobitni polozaj, on samo opet potone.

Da li je ketridz otisao? Gde da ga nadjem posto je vila stara.
u putanju je fun043-21
Moze li neki drugi da se koristi umesto njega.

slika normalnog ponasanja ketridza
attachicon.gifIMG_0519.jpg



pin za lock (slika sa interneta)
attachicon.gifIMG_1450.jpg

attachicon.gifIMG_0518.jpg


edit ne znam zasto duplira slike. Tapatalk baguje

Delove potraži u Planet bike-u, možda su ti kertridži na bacanje, ne z
nam da li je predviđeno da se servisiraju, nemam iskustva sa Suntour vilama, osim onih što su na feder, običnih bez ulja.


Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 0

#3 lowzyyy

lowzyyy
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 315 posts

Postavljeno 07 July 2021 - 03:48 PM

Cetridz se ne servisira, baca se, ali mi nije jasan uzrok ovakvog ponasanja niti da li sam ga ja zajebao jer sam sipao ulje ili je sam riknuo...i da li je uopste riknuo
  • 0

#4 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4589 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 07 July 2021 - 04:03 PM

Cetridz se ne servisira, baca se, ali mi nije jasan uzrok ovakvog ponasanja niti da li sam ga ja zajebao jer sam sipao ulje ili je sam riknuo...i da li je uopste riknuo

Ako curi ulje i ne radi kako treba, kao što kažeš, znači da je crkao, vreme je za novi, vidi ovde https://planetbike.r...tu--e&q=Suntour

Ima u Mađarskoj na više mesta recimo https://webshop.velo...don-rl-79500500

https://www.bringabo...43-22-fun043-21


Vidi sa članom Saša koji donosi delove iz Mađarske koja bi bila cena http://www.ebike.rs/index.php

Mada koliko vidim prilično je neisplativo u Mađarskoj je kertridž oko 70e.


Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 0




1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika