Jump to content


Fotografije

Prerada bicikla u električni, kupovina električnog bicikla ili električnog trotineta


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
127 odgovora na ovu temu

#101 sajkotik

sajkotik
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 861 posts
  • LocationSokobajna

Postavljeno 02 October 2023 - 05:03 PM

Ali GUNSROSE !!! A na viljušci 'ladno GUNS'N'ROSES !  n2:hahaha

 

kol'ko su otkinuti ovi kitajčiki ...  n2:Smiley_FalconLJ


  • 1

#102 Ripanj2020

Ripanj2020
  • Members
  • Pip
  • 19 posts

Postavljeno 03 October 2023 - 11:28 AM

Nasao sam polovan trazi 500 evra

 

https://novi.kupujem...oglas/157044375

 

kaze 800 w motor baterija 48 v 15 ah


  • 0

#103 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14615 posts

Postavljeno 03 October 2023 - 04:46 PM

Svejedno, nije to bicikl koji ce trajati godinama. To je vise bicikl za jednu sezonu, kupis ga, zezas se sa njime i posle ga bacis ili prodas... Baterija traje oko sat vremena voznje, cini mi se da motor nije direktan vec u sebi ima plasticne zupcanike koji moraju da se redovno menjaju, verovatno jednom godisnje pri toj snazi motora...


  • 0

#104 pjesak1972

pjesak1972
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1130 posts

Postavljeno 03 October 2023 - 06:17 PM

Dvoumim se da kupim el.bicikl.Pedalec tj .bicikl sa asistencijom.Moze li mi neko reci ako pise da baterija ima kapacitet za 120km asistencije sta to znaci?
Ako vozim u modu koji maximalno stedi bateriju mogu da predjem 120kmIli ako vozim u modu kada mi motor najvise pomaze da predjem 120km.Sigurno u nekoj temi pise ali da ne trazim.
  • 0

#105 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14615 posts

Postavljeno 03 October 2023 - 07:38 PM

Tesko je odgovoriti na tvoje pitanje kada su u pitanju pedalec bicikli jer bez obzira u kom modu se nalazi pomaganje motora zavisi od toga kojom snagom vozac gura pedale, npr. motor trosi vise ako vozac vozi brze bez obzira u kom modu se nalazi. U najslabijem eco modu motor pomaze ~35% od snage kojom vozac gura pedale, pri srednjem modu ~75% od snage kojim vozac gura pedale i u najjacem modu motor pomaze ~100%... Znaci u najslabijem modu ako vozac proizvodi 120W motor pomaze/ trosi 45W, ali ako u tom istom modu vozac vozi brze tj. gura jace pedale onda motor trosi vise, npr. vozac pravi 200W motor dodaje 70W.

Dakle ako pise da baterija ima kapacitet za 120km to je matematicka pretpostavka pri voznji po ravnom u najslabijem modu ili kako ti kazes maksimalno se stedi baterija. U realnosti motor ima efikasnost od 80% i baterija je neupotrebljiva ako kapacitet padne ispod 25%. Od tih 120km ja bih pretpostavio da je realan domet ili sigurica oko 80km-90km u najslabijem modu po ravnom pri brzini od ~16km/h...

 

Voznja bicikla slabo skida naslage oko stomaka, jedino MTB tj voznja po sumi uzbrdo i nizbrdo gde moras dosta da stojis na pedalama... Tada pomaze, inace voznja bicikla po ravnom u sedistu, mrka kapa... Gledaj da izbacis tecni secer iz ishrane, takav odmah ide u salo bilo da je koka kola ili prirodni zasecereni sok od zove, zasecerena kafa, a tek ne uzimaj one zero napitke...


  • 0

#106 pjesak1972

pjesak1972
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1130 posts

Postavljeno 03 October 2023 - 07:52 PM

Tesko je odgovoriti na tvoje pitanje kada su u pitanju pedalec bicikli jer bez obzira u kom modu se nalazi pomaganje motora zavisi od toga kojom snagom vozac gura pedale, npr. motor trosi vise ako vozac vozi brze bez obzira u kom modu se nalazi. U najslabijem eco modu motor pomaze ~35% od snage kojom vozac gura pedale, pri srednjem modu ~75% od snage kojim vozac gura pedale i u najjacem modu motor pomaze ~100%... Znaci u najslabijem modu ako vozac proizvodi 120W motor pomaze/ trosi 45W, ali ako u tom istom modu vozac vozi brze tj. gura jace pedale onda motor trosi vise, npr. vozac pravi 200W motor dodaje 70W.
Dakle ako pise da baterija ima kapacitet za 120km to je matematicka pretpostavka pri voznji po ravnom u najslabijem modu ili kako ti kazes maksimalno se stedi baterija. U realnosti motor ima efikasnost od 80% i baterija je neupotrebljiva ako kapacitet padne ispod 25%. Od tih 120km ja bih pretpostavio da je realan domet ili sigurica oko 80km-90km u najslabijem modu po ravnom pri brzini od ~16km/h...
 
Voznja bicikla slabo skida naslage oko stomaka, jedino MTB tj voznja po sumi uzbrdo i nizbrdo gde moras dosta da stojis na pedalama... Tada pomaze, inace voznja bicikla po ravnom u sedistu, mrka kapa...

Hvala na odgovoru.
Nema veze sa skidanjem kg.
Treba da kupim bicikl pa da vidim sta da gledam.Ipak ce vjerovatno biti treking opcija.
  • 0

#107 Prase011

Prase011
  • Members
  • PipPipPip
  • 128 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 04 October 2023 - 12:26 AM

Ja imam ebike pedalec klasični, i ima 4 moda u najslabijem ECO piše da može 120 ili 135 km, a u TURBO modu 60km,naravno ako se vozi po ravnom onda je to ta kilometraza, ali ako se vozi uzbrdo u zavisnosti od uspona i stepena prenosa baterija se malo više troši. Asistenciju imaš do 26km/h i ako voziš bržim tempom onda se baterija maltene ne troši.
  • 0

#108 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 04 October 2023 - 09:34 PM

Dvoumim se da kupim el.bicikl.Pedalec tj .bicikl sa asistencijom.Moze li mi neko reci ako pise da baterija ima kapacitet za 120km asistencije sta to znaci?
Ako vozim u modu koji maximalno stedi bateriju mogu da predjem 120kmIli ako vozim u modu kada mi motor najvise pomaze da predjem 120km.Sigurno u nekoj temi pise ali da ne trazim.

Gledaj kapacitet baterije, gađaj minimum 625wh a još bolje je 750wh.
Ilu neki bajs gde postoji mogućnost ugradnje dodatne baterije, tj. extendera

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 0

#109 Ripanj2020

Ripanj2020
  • Members
  • Pip
  • 19 posts

Postavljeno 09 October 2023 - 07:50 AM

Hvala Dusan 011 na savetima pretpostavljao sam da su ti bicikli losi. Imam elektricni bicikl koji je bio na dostavi kupio ga polovnog za 550 evra pred zimu, 1000 w motor 700 wh baterija. Batriju polovnu sam prodao za 200 evra dodao 200 evra i kupio kod Dusana novu bateriju od 800 wh za 400 evra. Znaci sada imam el biciklo u vrednosti od 750 evra. Veoma sam zadovoljan. Svi koji hoce da kupe el baj ovo im je najbolja kombinacija. Kupi polovno ulozi malo para i uzivaj...

Sva ostala sranja od 250 w ne vrede nista jer biciklo mora uzbrdo da ide a 250 w za brda Bogradska je nista...


  • 0

#110 tomtrag

tomtrag
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 263 posts

Postavljeno 09 October 2023 - 01:44 PM

Ma da, sta znaju inzenjeri iz Yamahe i Boscha, eto ti ih prosveti sad da je sve sto oni prave sranje, i da ne vredi nista


  • 0

#111 Ripanj2020

Ripanj2020
  • Members
  • Pip
  • 19 posts

Postavljeno 11 October 2023 - 09:19 AM

Ma da, sta znaju inzenjeri iz Yamahe i Boscha, eto ti ih prosveti sad da je sve sto oni prave sranje, i da ne vredi nista

 

 

Ja pišem o činjenicama i praksi a praksa kaže da najveći deo bicikala koji rade na dostavi su dograđivani bicikli ni jednog ali nijednog nisam video sa Bosch motorom.

Ti si mnogo pametan pa pametni daj 3000 evra za Bosch bajs sa motorom od 250 w i dođi kod mene Avala da se vozas po Avalskim brdima.

Pojma nemas..... 


  • 0

#112 tomtrag

tomtrag
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 263 posts

Postavljeno 11 October 2023 - 10:36 AM

Naravno da nemam pojma, zato zelim nesto nauciti od pametnijih


  • 1

#113 Zorex

Zorex
  • Members
  • PipPipPip
  • 90 posts

Postavljeno 14 November 2023 - 09:20 AM

Jel može neko da mi pomogne u izboru kupovine električnog bajsa,

Vidim po oglasima da za 500-600 eur postoje 3 opcije:

novi no name kineski,

polovni brendirani iz uvoza (poznati danski, švajcarski, holandski brend....)

ugradnja kita na postojeći bajs

 

Bicikli mi treba za stariju osobu da vozi po ravnom 10 km, tako da je bitna samo funkcionalnost, i da je na pedale, city bike.

Shvatio sam da je bitno da je litijumska baterija.

Nedoumica mi je samo kvalitet novih kineskih biciklova i dostupnost delova polovnih brendiranih.

Znam da bajs nije spejsšatl, ali ne bih da odu neki ležajevi koji koštaju 2 eur ali ne mogu nigde da se nabave.


  • 0

#114 Prase011

Prase011
  • Members
  • PipPipPip
  • 128 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 14 November 2023 - 09:53 AM

Postoje 2 vrste tzv. elektro bajseva. Oni koji se svuda po svetu prodaju su pedeleci, imaju asistenciju do 26km/h a ovi sa ugradnjom elektro motora su nista drugo do motora na struju jer za njih pedale nisu potrebne.
Za to što si naveo ispod 1000 evra možeš da kupiš odličan pedelec, nema tu kvarljivih a nedostupnih delova, održavanje je jeftino, treba obratiti pažnju na bateriju koliko je prešla jer zamenska košta preko 200 evra. Imaš 4 moda asistencije i lako je za korišćenje. Među njima biraj one sa Boschovim motorima jer ih ima najviše, iako su i ostali kvalitetni i pouzdani ali je u budućnosti pitanje dal ce biti delova.
  • 0

#115 Zorex

Zorex
  • Members
  • PipPipPip
  • 90 posts

Postavljeno 15 November 2023 - 10:44 AM

Znači kitovi odpadaju, i ovi što liče na skutere, polovni brendirani sa Boschovim motorima su dobar izbor.

Ok, hvala na vremenu.


  • 0

#116 Zorex

Zorex
  • Members
  • PipPipPip
  • 90 posts

Postavljeno 23 November 2023 - 10:52 AM

Jel ima neke razlike ako je motor u prednjem točku ili u sredini ili nazad?


  • 0

#117 Woody

Woody
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1367 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 23 November 2023 - 11:46 AM

Ima, pročešljaj teme u ovoj sekciji https://www.2bike.rs...cikli-i-oprema/
  • 0
The sea, the sea

#118 mhetlerovic

mhetlerovic
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 460 posts

Postavljeno 23 November 2023 - 12:59 PM

U nakjraćem - pogon samo prednjem točku je nezhvalan iz aspekta stabilnosti, može da bude samo na gas (throttle). Pogon na zadnjem točku može da bude na gas (throttle) ili asistenciju pedalama (pedal assist ili pedelec), glavna razlika je što bicikl sa asistencijom pedalama ne ide ako ti ne pedalaš, dakle on samo dodaje snagu onome što ti već guraš kroz pedale, ne može sam da se kreće kao sa ovim što ima gas na volanu. Pogon u sredini je isključivo za asistenciju pedalama. 


  • 1

#119 Zorex

Zorex
  • Members
  • PipPipPip
  • 90 posts

Postavljeno 24 November 2023 - 12:39 PM

Jel može u najkraćem preporuka gde da bude motor ako se kupuje pedelec, ovo sa samim gasom mi nije interesantno čak mi malo i nema veze da napravom zvana bicikl.


  • 0

#120 Prase011

Prase011
  • Members
  • PipPipPip
  • 128 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 24 November 2023 - 02:59 PM

Na pedalama.
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika