Jump to content


Fotografije
- - - - -

Everesting & Nonresting


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
114 odgovora na ovu temu

#81 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1818 posts

Postavljeno 13 April 2021 - 02:10 PM

Vole neki ljudi da hejtuju, a posebno ovaj Bata Gagi. :)
Mislim da je to lik koji je ranije bio Gagi Gagi, a znam ga iz brevetaške grupe Randonneurs Serbia. Možda ga neko od vas zna... (Jerosimović?)
Stalno mi nešto pametuje, ili u nekoj grupi (kao sad) kad šerujem post, ili na mojoj stranici, tako da razmišljam da mu lupim ban na stranici, a i blokiram ga lično, pa neće videti moje objave na fb.
Mogu uvek da mu odgovorim na te njegove pametne komentare, ali dosadio mi je već, mrzi me više...



A ovaj ispod njega je takođe jedan ponavljač, skroz sličan komentar pre desetak dana na sličnoj mojoj objavi (2 minuta pauze na 211 km).



Sasvim dole je i Stravin zapis sa vožnje. Sreća pa sam uključio 2 aplikacije. Obično RWGPS zezne, ali sad je bilo obratno. Elapsed time je radio, sve ostalo jok.

*************

Malo sam bio pobrkao slike, kasnije preuredio. :D
Izvinjavam se onima koji su upali prerano, dok još nisam sredio post... :)

*************

IMG-20210412-172708-421.jpg
IMG-20210412-172637-916.jpg



IMG-20210412-172601-483.jpg



IMG-20210411-183816-630.jpg
  • 0

#82 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 13 April 2021 - 04:23 PM

Vole neki ljudi da hejtuju, a posebno ovaj Bata Gagi. :)
Mislim da je to lik koji je ranije bio Gagi Gagi, a znam ga iz brevetaške grupe Randonneurs Serbia. Možda ga neko od vas zna... (Jerosimović?)



Znam ga površno, tačnije video sam ga uživo samo jednom. A i u Smederevu nisam već skoro 5 godina.

Šta da ti kažem, ako ti smeta udari mu blok.

FB je postao cirkus. Već neko vreme uglavnom ništa ne komentarišem i najčešće ubacim poneku fotografiju Beograda ili okoline i to je to. Politiku, stanje na poslu (GSP je često na meti javnosti), koronu i slično strogo izbegavam da čitam komentarišem. Tako je glava mnogo mirnija.

Što se tiče non-resting vožnje tu ti skidam kapu. Već sam napisao da je nezdravo ali od nekoliko vožnji nikome ništa neće biti.
Nije na primer zdravo ni motor automobila da se tera u obrtaje do crvenog ali mu ništa neće biti ako se stisne na kratko pri preticanju.
Ukratko rečeno.. svako od nas ima neku nezdravu ideju koju želi da realizuje. I ne treba to da ignoriše jer jednom se živi.

Vidim, onaj Dalmatinac na FB pauzira i pije pivo. To ja lično ne odobravam jer je biciklista na putu učesnik u saobraćaju kao i svi ostali. Ako to pravilo važi za mene mišljenja sam da treba da važi za sve. Ali ubga, to su oni teoretičari koji uvek imaju nešto da pametuju u pozadini.
  • 1
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#83 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1818 posts

Postavljeno 13 April 2021 - 07:16 PM

To mi nije i palo na pamet, iskreno... To za konzumiranje alkohola tokom vožnje. :)
Mogao sam da ga opomenem.

Btw, ja da popijem 2-3 piva, ne bi' ni znao da se vratim kući, brzo me 'vata. :D

*

Hvala za podršku, i ja tako mislim: svi imamo svoje neke hirove i, pošto se jednom živi, ok je da ne sputavamo sebe u potpunosti i da nije strašno ako POVREMENO uradimo nešto što nije zdravo, ako nam to znači. Mnogo strašnije je ako se konstantno radi protiv sebe, recimo ako se puši godinama...
  • 0

#84 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 14 April 2021 - 06:38 AM

Ima hejtera svuda i za sve, a najviše na društvenim mrežama. Zapravo, na njima ih ima najviše, jer je tako "najbezbednije" sa sigurne distance palamuditi drugome šta i kako treba da radi u životu bez da ga pogledaš u oči. Međutim, ko je aktivan na društvenim mrežama mora biti spreman i na te kritike i napade hejtera jer bez toga jednostavno društvene mreže ne mogu da postoje. To treba ili kulirati, ili ako ne možemo, jednostavno ne objavljivati teme koje mogu biti uzrok toga. Drugačije ne ide. :) 


  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#85 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 14 April 2021 - 07:25 AM

Ima i korisna opcija "blok" i tad su vuci siti i ovce na broju.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#86 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 14 April 2021 - 07:58 AM

Pa to, blokiraš sve koji imaju nešto protiv, a ostaviš samo ove što su sa tobom. Po ugledu na dragog nam predsednika i njemu slične. .)


  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#87 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1818 posts

Postavljeno 14 April 2021 - 08:48 AM

Ja imam jednog fb prijatelja koji stalno šeruje sa nekih stranica koje konstantno seru sa nekim teorijama zavere, sad trenutno su im Corona i vakcine glavna tema, i ne mogu da stignem sve da ih izblokiram. Ne znam gde ih samo nalazi... :D
A ne mogu njega da blokiram, jer mi je dobar prijatelj (i zemljak), znamo se 20 godina.

Takođe i jedna osoba iz familije koja šeruje tra-la-la slike uz predivne citate... Ni nju ne mogu da blokiram, mnogo smo blizak rod, zato moram sve te njene izvore da blokiram jedan po jedan, ali nikako da presuše... :)
  • 0

#88 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 14 April 2021 - 09:56 AM

ČIni mi se da je daleko lakše blokirati sebe sa društvenih mreža nego sve ostale izvore sa istih. :)
  • 2

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#89 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14614 posts

Postavljeno 14 April 2021 - 03:27 PM

Treba da prenosis voznju uzivo na drustvene mreze i da postanes slavan i bogat...


  • 0

#90 Nesoni

Nesoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 935 posts

Postavljeno 14 April 2021 - 03:41 PM

Zamislite koliko bi milionskih pregleda na YouTube-u imao snimak pod nazivom:
"how to pee while riding a bike uphill"
Ova kiša i hladno vreme izvlače dobre ideje.....



Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
  • 0

#91 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14614 posts

Postavljeno 14 April 2021 - 05:50 PM

(link)


  • 0

#92 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1818 posts

Postavljeno 14 April 2021 - 07:23 PM

ČIni mi se da je daleko lakše blokirati sebe sa društvenih mreža nego sve ostale izvore sa istih. :)


To jeste najlakše, ali pratim neke zanimljive ljude i stranice na fb, član sam u 7-8 biciklističkih grupa (neke su baš dobre, može mnogo da se nauči), imam neke svoje stranice (mada je trenutno samo biciklistička aktivna), admin sam na A.C. Milan Serbia (ima pola miliona fanova), ali u zadnje 3-4 godine malo slabije objavljujem, drugi admini su mnogo vredniji...

Tako da... Upetljan sam tamo, uprkos tome što mi lični profil zvrji i nemam mnogo prijatelja.
  • 0

#93 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1818 posts

Postavljeno 28 April 2021 - 02:27 PM

Rodio se novi izazov: Duomo-Stelvio.

Polazak u zoru, 24. jula, sa trga u Milanu, cilj je prevoj Stelvio.

Može solo ili štafeta (3 člana, obavezno barem jedna žena).

240km i 3400m D+.

https://www.bicidast...segq8wnAnHQqMHE

sajt: https://team100-1.it...telvio/?lang=en (engleski)
  • 1

#94 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1818 posts

Postavljeno 11 January 2022 - 08:33 PM

2021. godine


271677812-5186927268008659-2402107941872
  • 0

#95 SalaBrat

SalaBrat
  • Members
  • PipPipPip
  • 127 posts

Postavljeno 12 February 2022 - 08:09 AM

Idealan potez je Prijepolje - skretanje za Kamenu Goru.. 8,3km čistog uspona, + 523m, -5m. Zbir je 282km i +8891m. Odličan asfalt, na početku i na kraju ima i prodavnica.

Igore mozes li pronaci taj segment,nisam uspeo sam da ga nadjem...bas me zanima!?


  • 0

#96 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 12 February 2022 - 08:45 AM

Igore mozes li pronaci taj segment,nisam uspeo sam da ga nadjem...bas me zanima!?



Ne mogu da pronadjem segment. Evo ti taj deo sa RWG

IMG_20220212_094345.jpg
  • 1
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#97 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 27 July 2022 - 09:45 PM

https://everesting.c...hill/7503084294

 

https://www.strava.c...ties/7503084294

 

Evo i od mene jednog neplaniranog everestinga. Uopšte nisam imao u planu da vozim ove godine tako da nisam imao neke prave namenske pripreme, samo mi je nedavno tako došlo da ipak odvezem sada. Rudnicu sam izabrao jer je prestižan i jedan od najtežih uspona, možda i najteži kod nas, gledano samo kao jedan uspon. Za everesting naravno što je uspon strmiji to je teže, tako da je moguće izabrati neki kraći a jači ali to je već žešći hard core. Tipa Rajac, ili nedaj bože Tornik ili tako neki, kilometar kratak a 10ak ili više % nagiba, ai to je ubistvo, i smor. Lepše je jedan dug a "samo" 7-8 ponavljanja, i da je na planini, priroda, šume, planinski vazduh, izvori, pogled itd, spust koji traje pola sata taman da se svari malo hrana..

 

EB55aJW.png


  • 8

#98 SalaBrat

SalaBrat
  • Members
  • PipPipPip
  • 127 posts

Postavljeno 28 July 2022 - 06:46 AM

https://everesting.c...hill/7503084294

 

https://www.strava.c...ties/7503084294

 

Evo i od mene jednog neplaniranog everestinga. Uopšte nisam imao u planu da vozim ove godine tako da nisam imao neke prave namenske pripreme, samo mi je nedavno tako došlo da ipak odvezem sada. Rudnicu sam izabrao jer je prestižan i jedan od najtežih uspona, možda i najteži kod nas, gledano samo kao jedan uspon. Za everesting naravno što je uspon strmiji to je teže, tako da je moguće izabrati neki kraći a jači ali to je već žešći hard core. Tipa Rajac, ili nedaj bože Tornik ili tako neki, kilometar kratak a 10ak ili više % nagiba, ai to je ubistvo, i smor. Lepše je jedan dug a "samo" 7-8 ponavljanja, i da je na planini, priroda, šume, planinski vazduh, izvori, pogled itd, spust koji traje pola sata taman da se svari malo hrana..

 

EB55aJW.png

Čestitam,svaka čast! Daj malo više informacija o poduhvatu,priprema,društvo itd!Ovo je vrhunski podvig koji potajno želim da izvezem još od ranije!


  • 1

#99 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 28 July 2022 - 09:05 AM

https://everesting.c...hill/7503084294

https://www.strava.c...ties/7503084294

Evo i od mene jednog neplaniranog everestinga. Uopšte nisam imao u planu da vozim ove godine tako da nisam imao neke prave namenske pripreme, samo mi je nedavno tako došlo da ipak odvezem sada. Rudnicu sam izabrao jer je prestižan i jedan od najtežih uspona, možda i najteži kod nas, gledano samo kao jedan uspon. Za everesting naravno što je uspon strmiji to je teže, tako da je moguće izabrati neki kraći a jači ali to je već žešći hard core. Tipa Rajac, ili nedaj bože Tornik ili tako neki, kilometar kratak a 10ak ili više % nagiba, ai to je ubistvo, i smor. Lepše je jedan dug a "samo" 7-8 ponavljanja, i da je na planini, priroda, šume, planinski vazduh, izvori, pogled itd, spust koji traje pola sata taman da se svari malo hrana..

EB55aJW.png

U jeeee, koji si ti ludak!!!
Pa bre, posle ovoga ne bi seo na bicikl dve, tri godine...

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 1

#100 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1818 posts

Postavljeno 28 July 2022 - 10:06 AM

Bravo, Gađan :)
  • 1




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika