Jump to content


Fotografije

Carbon, Aluminium, Titan, CrMo... Ramovi?


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
47 odgovora na ovu temu

#1 lasica

lasica
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 540 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 19 November 2008 - 12:44 PM

Pitanje za sve! Sta preferirate, i zbog cega?
U dilem sam sta bih pazario u narednom periodu? HT Ili FS za XC?
Ocekujem preporuke, kao i sugestije?
Dvoumim se vec neko vreme oko par proizvodjaca:

Rocky Vertex Sc
Cube ELITE HPC
Cube Reaction
Bianchi Oetzi Ti
Cove HandJob
Principi MSL Pro

Hvala
  • 0
Postavljena slika

#2 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 19 November 2008 - 01:54 PM

Lično, karbonske ramove ne volim i izbegavam, suviše koštaju, nisu nešto preterano ni lakši od alu varijanti, a pošto nemam sponzora koji bi bilo kakav peh sa istim odmah nadoknadio drugim novim - ne hvala. Dobri stari alu, scandijum, naravno i Ti varijante su uvek dobrodošle. Napravio sam kompromis sa Felt-om - njemu je zadnja viljuška na ramu karbon - i to bi bilo to.
Dalje, što se tiče race varijante - a i ti si u tom fazonu i to mnogo više nego ja - HT za te potrebe je moj izbor. Za vožnje drugog tipa, treninge i sl - opredelio sam se da uglavnom vozim FS, jer je mnooogo lepši osećaj - to i ti takođe znaš, inače ih ne bi vozio.
E sad, pošto vidim da imaš 2 kom FS bajkova - da sam na tvom mestu logičan izbor bi mi bio jedan HT ram i dalje pakovanje dobrih komponenti...
Što se tiče nabrojanih ramova - svi oni su race zverine, ponavljam, je bih izbegao karbon varijantu...a od ovih predloženih...hehe..Principia je zakon što se ezoterije tiče...sa 1290 gr težinom, trostruko dihtovanim headset-om...šta dalje tražiti :wink:
Iako ti preferiraš Rocky M., ovde bi mogao da napraviš izuzetak.

Postavljena slika
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#3 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 19 November 2008 - 02:04 PM

Savrsenstvo iz Danske. Mislim da su handmade? Ako se nevaram :?:
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#4 marko035

marko035
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 991 posts
  • LocationJagodina

Postavljeno 19 November 2008 - 02:18 PM

Od svih proizvodjaca meni su nekako omiljeni Canyon,Radon i Cube.Cube si vec naveo.Skokni do canyon sajta,oni prodaju bez posrednika.Sad su im mnoge stvarcice na snizenju tj bicikle,set ram+vila+sticna+lula.Najbolji nemacki proizvodjac nema sta a ramovi za Xc Hardteil Grand Canyon i Ultimate CF(carbon).Radon ima takodje dobre ramove(karbonski i alu)i lake nesto kao ova Principia ali su oko 700e(karbon) a alu su znatno jeftiniji.
http://www.canyon.de
http://www.radon-bikes.de
Imam Bike casopis za oktobar i testirane su Xc hardteil varijante bicikla do 2000e(Bulls Black Ader,Radon Mcs,Canyon CF,Scott Scale 30,Hai).Canyon i Radon su najbolji,najlaksi i daju najbolje delove(i imaju najlakse ramove,tj Canyon pa Radon).Na Chain Reaction ima BeOne bicikle a posebno me odusevila serija za 2009.

Ps:Cannondale Taurin je posebna prica :wink:
  • 0

#5 genius

genius
  • Members
  • PipPipPip
  • 130 posts

Postavljeno 19 November 2008 - 02:32 PM

Lično, karbonske ramove ne volim i izbegavam, suviše koštaju, nisu nešto preterano ni lakši od alu varijanti, a pošto nemam sponzora koji bi bilo kakav peh sa istim odmah nadoknadio drugim novim - ne hvala. Dobri stari alu, scandijum, naravno i Ti varijante su uvek dobrodošle


U potpunosti se slažem sa Mišom.Lično preferiram alu varijante,mada bi vrlo rado terao i neki Titanijumski ram(ali su preskupi za naš džep).Ja trenutno vozim Scott Genius RC-10 scandium,i za sada sam veoma zadovoljan sa njim.Inače imao sam prilike da probam dosta bajseva sa Karbonskim ramom,i mogu ti reći,da nikada ne bih menjao Alu za Karbon.Primera radi,sa mojim alu ramom na spustu,imam za 10 km/h veću brzinu nego sa Geniusom koji je od Karbona.Karbon je isuviše krut,i ma koliko se trudio,uvek sam imao manju brzinu nego sa mojim bajsom.čisto da napomenem od karbonaca sam imao prilike da vozim i da probam:genius RC-10 karbon,Scale 10,Scale 30.Elem,kao što reče Miša,karbonski ramovi dosta koštaju,a i razlika u težini nije mnogo velika,a i treba uzeti u obzir da karbon stari kao materijal.Ramove koje si nabrojao su po meni vrhunski,i sve što nije karbon,dolazi u obzir.
Pozzzzzz
  • 0

#6 lasica

lasica
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 540 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 19 November 2008 - 02:33 PM

Ha, ha!!!
Znao sam! PRINCIPIA n:anim_08
Zato sam je stavio poslednju, ali za mene prvu opciju!!!
Nemam previse dileme oko toga. Sigurno da je najbolja. Tezina je tacno 1250 u M velicini, sto je perverzija. Cele nedelje pretrazujem net u potrazi za ramom, i konacno sam se odlucio.
Rocky volim, ali Principia je LUDILO!!! I nije komercijala, sto vise cenim.
Imao sam priliku da je probam u inostranstvu i bruka je. Rocky sam vozi i odlican je ali nista nije kao Msl pro!!!
S'toga i planiram da je narucim. Izadje me dosta kesa, ali vredi sve pare i regularna je sa garancijom!
U ovoj boji :wink:

Cenim sto delite moje misljenje. :mrgreen:

Hvala

Attached Thumbnails

  • 24230-1.jpg

  • 0
Postavljena slika

#7 lasica

lasica
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 540 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 19 November 2008 - 02:37 PM

Lično, karbonske ramove ne volim i izbegavam, suviše koštaju, nisu nešto preterano ni lakši od alu varijanti, a pošto nemam sponzora koji bi bilo kakav peh sa istim odmah nadoknadio drugim novim - ne hvala. Dobri stari alu, scandijum, naravno i Ti varijante su uvek dobrodošle


U potpunosti se slažem sa Mišom.Lično preferiram alu varijante,mada bi vrlo rado terao i neki Titanijumski ram(ali su preskupi za naš džep).Ja trenutno vozim Scott Genius RC-10 scandium,i za sada sam veoma zadovoljan sa njim.Inače imao sam prilike da probam dosta bajseva sa Karbonskim ramom,i mogu ti reći,da nikada ne bih menjao Alu za Karbon.Primera radi,sa mojim alu ramom na spustu,imam za 10 km/h veću brzinu nego sa Geniusom koji je od Karbona.Karbon je isuviše krut,i ma koliko se trudio,uvek sam imao manju brzinu nego sa mojim bajsom.čisto da napomenem od karbonaca sam imao prilike da vozim i da probam:genius RC-10 karbon,Scale 10,Scale 30.Elem,kao što reče Miša,karbonski ramovi dosta koštaju,a i razlika u težini nije mnogo velika,a i treba uzeti u obzir da karbon stari kao materijal.Ramove koje si nabrojao su po meni vrhunski,i sve što nije karbon,dolazi u obzir.
Pozzzzzz

O Geniusu necu da pricam. Imao sam ga 8 meseci i jedva cekao da ga prodam RC-10 '04
Nije Crabon, nego guma!!!
  • 0
Postavljena slika

#8 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 20 November 2008 - 10:15 PM

Mozda deluje malo slabije kod ovog drop-out sistema za zadnji tocak, ali nebitno je... :D Uh, ovaj ram u mat crnoj boji je strava! I koja je razlika izmedju ovog i MSL E PRO? Osim sto vidim da se malo razlikuju kod te kuke za menjac.

P.S. Eto, a karbonski ramovi trebaju da upiju vibracije , da nam bude ugodnija voznja, itd. ](*,)
  • 0

#9 lasica

lasica
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 540 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 20 November 2008 - 11:23 PM

Razlika je u godistu ramova. MSL e pro se pravi od 2007 a do tada MSL pro.
Razlika jeste samo u tom delu, aluminijum je isti za oba. Ono sto je sigurno je to da je crni ram anodiziran, a plavi farban, zbog cega je i za nekoliko grama tezi. Sto se tice dela kod kuke je pos. prica. Naime ovaj razbuseni malo bolje upija sitne vibracije i ne prenosi ih na sticnu, sediste, hmhmhm...

A za karbonske ramove nisam siguran da su bas takvi kakvi mislis da jesu. Totalno suprotno! Udobni ramovi su Steel, Titan, u i kombinacije istih sa karbonom.
  • 0
Postavljena slika

#10 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 20 November 2008 - 11:35 PM

O Geniusu necu da pricam. Imao sam ga 8 meseci i jedva cekao da ga prodam RC-10 '04
Nije Crabon, nego guma!!!


Totalno se slazem satobom. Jednom sam imao priliku da probam Genius kako koncept. To mi se nije svidelo kako radi pa bog. A skupo ko djavo. Ja bi pre jednog Canyon-a nego ovu sabaneriju
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#11 lasica

lasica
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 540 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 20 November 2008 - 11:47 PM

O Geniusu necu da pricam. Imao sam ga 8 meseci i jedva cekao da ga prodam RC-10 '04
Nije Crabon, nego guma!!!


Totalno se slazem satobom. Jednom sam imao priliku da probam Genius kako koncept. To mi se nije svidelo kako radi pa bog. A skupo ko djavo. Ja bi pre jednog Canyon-a nego ovu sabaneriju


To da je valjalo, to bi se i danas pravilo! U RC varijanti!
Totalno je promenjen koncep za 2009. Sad je to kao neki AM. GUMENI AM
Ko o cemu, baba o ustipcima... :D Rocky Mountain Elemen nije promenio koncept 22 godine, od kako je prvi put konstruisan. To moze da znaci samo jedno. :wink:
  • 0
Postavljena slika

#12 lasica

lasica
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 540 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 20 November 2008 - 11:51 PM

Naleto sam na ovu fotku, pa nisam mogao da iskuliram, i neokacim je!

Stvarno je boli glava!

Attached Thumbnails

  • rm element.jpg

  • 0
Postavljena slika

#13 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 21 November 2008 - 12:03 AM

I love Rocky Mountain man

Postavljena slika
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#14 lasica

lasica
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 540 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 21 November 2008 - 01:04 AM

Uuuuuu! Bruka je dobar!
Snimio sam novitete...perverzia!!!

Sta da ti kazem... Hand Crafted!!! I to sa potpisom! n:anim_32

Attached Thumbnails

  • 11.jpg

  • 0
Postavljena slika

#15 priest

priest
  • Members
  • PipPipPip
  • 160 posts

Postavljeno 21 November 2008 - 02:16 AM

sta mislite dal nekako moze da pukne i taj titanijumski ram?da li je bas neunistiv ili.... ?
  • 0

#16 Sherif_Gile

Sherif_Gile
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 566 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 21 November 2008 - 02:44 AM

Ne postoji neprejebiva stvar, to ti kaže čovek koji je pokvario kliker. Samo je pitanje kako ćeš i gde da ga nateraš da pukne
  • 0
Svi vi koji hoćete da menjate ljude oko sebe uzmite gibanj od kamiona i tek kad budete naučili kako da ga ispravite pokušajte da ispravljate ljude

Neka moja piskaranja http://ja-pisem-posl...i.blogspot.com/

#17 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 21 November 2008 - 09:04 AM

Sve je pitanje na vreme kada ce se nesto sjebati. Za karbon ramove kazu da posle godinu dana intezivnog koriscenja treba da se menja. Pricam za XC. AL ram moze da izdrzi oko 2 godine. Za FR I DH se preporucuje da posle 1 godine ''sluzbe'' ide u penziju. :!: :?: :!: :?:

Ovde godine su upisane posle koje sami ram gubi svoje karakteristike: krutost, cvrstinu itd
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#18 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 21 November 2008 - 09:14 AM

Tacno tako. Nista nije neunistivo.
Sto se MTB-a tice Aluminium i Scandium su proverene stvari. Karbon je ok za spejsere, kormane, rogove, kurble, ahead cepove i kaveze menjaca. Karbonske felne, lule - no thanx. Imao sam cak iskustvo da mi pukne glava titanijumskog srafa (na skandijumskoj sticni gde drzi sediste) pa onda muke, cime to razbusiti? Uspeo sam sa spororotirajucom busilicom i titanijumskom burgijom, a pre toga sam "potrosio" 3 burgije (jedna titanijumska)... :|
  • 0

#19 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 21 November 2008 - 09:25 AM

Ej cak i ja sam imao jedan krabonski delcic na AM. To je bijo jedan mali spejsercic ali resijo sam ga i dao jednom drugu. Sada kada budem stavljao nekad neki delcic koji ima karbon bice samo X.0 serija :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#20 lasica

lasica
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 540 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 21 November 2008 - 09:30 AM

Ako bi kupovao sebi neki ram verovatno bih se odlicio za varijantu Alu, eventualno Alu-Carbon.
Da li neko zana nesto vise o KONA Scandium ramovima, osim da su tezine oko 1350g.
Svidja mi se Kula Supreme '07-'08
Imam drugara koji bi mogao da mi sredi cenu :wink:
Razmisljao sam cak i o Steel EXPLOSIF ramu, ali je tezina oko 1900g. u M velicini. A to je skoro kao moj Element! Pravise je to!

Attached Thumbnails

  • 712070007.jpg
  • 2.jpg
  • pbpic1640422.jpg

  • 0
Postavljena slika




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika