Jump to content


Fotografije

mtb ili traking/city?


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
59 odgovora na ovu temu

#1 Picvajzmen

Picvajzmen
  • Members
  • PipPip
  • 32 posts

Postavljeno 03 August 2020 - 07:42 PM

Pozdrav prijatelji,

188cm, 98kg, vozim neku staru Capriolo Cobru 21" koju sam dobio, svaki dan, posao, po gradu i kuća.

Vozio sam je sa jako podignutim sicom jer imam osećaj da ne mogu da zapnem i bole me kolena ako ga iole spustim. Dosta komentara sam dobio da je sedište previsoko, ali kada su mi momci iz jednog servisa svojeručno spustili sedište i rekli da ga ne podižem više jer ću slomiti ram ili šticnu, bicikl je odjednom postao mali za mene i došao sam do toga da u ovo najgore vreme u istoriji planete za kupovinu tražim bicikl da kupim.

 

Sve u svemu, svaki dan, vozim i po kiši i lošem vremenu, puno uzbrdica i nizbrdica u toku dana, dosta loših Beogradskih puteva pa sam do sada smatrao da bih vozio samo bicikl sa širim gumama, dakle mtb, ali sam probao i odredjenog drumaša koji mi se jako dopao, pa se sada lomim između tankih i širokih guma. Kakva su iskustva što se tiče hibrida i drumaša po zimi i eventualno ledu u gradu, da li treba da razmišljam o tome uopšte sobzirom na kvalitet puteva i ulica u Beogradu.. Drumaši me ne zanimaju iz razloga što ne mogu da stavim na njih blatobrane koji su mi se pokazali kao ključni dosta puta.

 

izbegao bih amortizere svakako, ta vrsta udobnosti mi nije mnogo bitna, a sobzirom da cenovni rang koji gađam nije previsok mislim da tu ne bih mogao ubosti kvalitetne amortizere. Taj cenovni rang je oko 300 evra i definitivno naginjem malo više ka kupovini polovnih bicikala.


  • 0

#2 Serbian_SPIRIT

Serbian_SPIRIT
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1078 posts
  • LocationMeckenheim

Postavljeno 04 August 2020 - 06:42 AM

Izvini što to ovako pitam, jesi li izmerio ram koji ti trenutno ne odgovara da možeš imati polaznu tačku. Poželjno je da izmeriš isto tu poziciju koju si imao kada je šticna bila izvučena na toliko koliko ti je odgovarala. Meriš isto dole od pogona do vrha sedišta i od nosa sedišta do sredine volana. Sa tim merama možeš da polako tražiš bicikl. Common-Bike-Measurements.jpg

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
  • 0

And now something completely different
 

https://www.youtube....d8weJKBVCnAPfgx


#3 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 04 August 2020 - 08:08 AM

Visina sedla treba da je takva da, dok sediš, staviš petu na pedalu u krajnjem donjem položaju a da ti je noga prava. Momci su ti spustili šticnu jer si je izvukao preko mere i fakat može da bude jada. Međutim, može da se nađe i duža šticna, pa da svi budu siti i brojni :) To ti je brzo i lako rešenje dok ne nađeš bicikl.


  • 2

#4 Picvajzmen

Picvajzmen
  • Members
  • PipPip
  • 32 posts

Postavljeno 04 August 2020 - 10:36 AM

Jesam, merio sam ram naravno, 57cm je duzina gornje cevi i duzina cevi sedista je 53cm, ali nisam merio sa izvucenim sedlom visinu. Svakako mi je to odgovaralo jer sam mogao da spustim petu na pedalu i da mi noga bude prava, odnosno skoro potpuno prava, ali npr nisam mogao da sa sica dohvatim pod vec bih morao da sidjem svaki put sa bicikle, sto i nije neki problem. Sada sa spustenim sedistem to svakako nije.

A takodje sa izvucenim sedistem onako su mi vrlo brzo trnuli prsti na nogama, kao i na rukama posle nekog vremena, korman mi je dosta spusten u odnosu na sic bio pa mi je sic izmedju nogu j**** majku.

 

 

Visina sedla treba da je takva da, dok sediš, staviš petu na pedalu u krajnjem donjem položaju a da ti je noga prava. Momci su ti spustili šticnu jer si je izvukao preko mere i fakat može da bude jada. Međutim, može da se nađe i duža šticna, pa da svi budu siti i brojni :) To ti je brzo i lako rešenje dok ne nađeš bicikl.

Znaci mislis da bi moglo da se resi to duzom sticnom, barem dok ne nadjem odgovarajuci bicikl?

 

A sta mislite generalno o 700c tockovima/gumama po gradu i losijim ulicama? Da znam da li da gledam uopste ove city i hibridne bicikle..


  • 0

#5 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3352 posts

Postavljeno 04 August 2020 - 01:05 PM

По свему судећи рам ти је мали. Нешто можеш да добијеш извученом штицном и померањем седла, али би онда требало да подигнеш и корман да би добио иоле нормалну позицију. Углавном, већи рам би уз према твојој висини подешеној позицији, требало да те ослободи мука. Дужа штицна на садашњем бајсу је само привремено решење, а и оно мора да буде испраћено бољим намештањем седла.
  • 2

#6 Picvajzmen

Picvajzmen
  • Members
  • PipPip
  • 32 posts

Postavljeno 04 August 2020 - 05:17 PM

По свему судећи рам ти је мали. Нешто можеш да добијеш извученом штицном и померањем седла, али би онда требало да подигнеш и корман да би добио иоле нормалну позицију. Углавном, већи рам би уз према твојој висини подешеној позицији, требало да те ослободи мука. Дужа штицна на садашњем бајсу је само привремено решење, а и оно мора да буде испраћено бољим намештањем седла.

korman ne moze da se podigne vise, tako sam i dosao do momaka iz servisa koji sam spomenuo jer sam imao ideju da zamenim orah za a-head pomocu nekog adaptera pa su me obavestili da cu tesko izvesti te svoje ideje i da cu na kraju ipak morati da menjam ram jer je mali..

 

za sada sam, kratkotrajno resio problem duzom sticnom, dok ne nadjem novi bicikl ili eventualno do kraja sezone da sacekam da ponuda bude malo veca i cene nize..

a do tada treba da se smislim sta mi treba i sta da gledam, trekinge neke i hibride, da mogu da stavim i siru gumu po potrebi, kao i blatobrane, a da nema amortizera jer me to zaista ne zanima. ili da se eventualno i odlucim za tanje gume, ali tu me interesuju isktusva i saveti


  • 0

#7 flocus

flocus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 709 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 04 August 2020 - 05:57 PM

700c točkovi nisu mana u gradu, ali tanke gume umeju da budu. Gledaj da je ram takav da možeš da staviš bar 35-40mm široku gumu.
  • 3

#8 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 05 August 2020 - 09:01 AM

Jesam, merio sam ram naravno, 57cm je duzina gornje cevi i duzina cevi sedista je 53cm, ali nisam merio sa izvucenim sedlom visinu. Svakako mi je to odgovaralo jer sam mogao da spustim petu na pedalu i da mi noga bude prava, odnosno skoro potpuno prava, ali npr nisam mogao da sa sica dohvatim pod vec bih morao da sidjem svaki put sa bicikle, sto i nije neki problem. Sada sa spustenim sedistem to svakako nije.

A takodje sa izvucenim sedistem onako su mi vrlo brzo trnuli prsti na nogama, kao i na rukama posle nekog vremena, korman mi je dosta spusten u odnosu na sic bio pa mi je sic izmedju nogu j**** majku.

 

 

Znaci mislis da bi moglo da se resi to duzom sticnom, barem dok ne nadjem odgovarajuci bicikl?

 

A sta mislite generalno o 700c tockovima/gumama po gradu i losijim ulicama? Da znam da li da gledam uopste ove city i hibridne bicikle..

 

Mislim da može da posluži / na ovo što si pisao iznad, ne znam zašto je ljudima nezamislivo da NAKRIVE bicikl na jednu stranu kad treba da se zaustave :D

A položaj sica i/ili sic su ti očajni ako ti je plodio međunožje.


  • 0

#9 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3352 posts

Postavljeno 05 August 2020 - 09:48 AM

korman ne moze da se podigne vise, tako sam i dosao do momaka iz servisa koji sam spomenuo jer sam imao ideju da zamenim orah za a-head pomocu nekog adaptera pa su me obavestili da cu tesko izvesti te svoje ideje i da cu na kraju ipak morati da menjam ram jer je mali..

za sada sam, kratkotrajno resio problem duzom sticnom, dok ne nadjem novi bicikl ili eventualno do kraja sezone da sacekam da ponuda bude malo veca i cene nize..
a do tada treba da se smislim sta mi treba i sta da gledam, trekinge neke i hibride, da mogu da stavim i siru gumu po potrebi, kao i blatobrane, a da nema amortizera jer me to zaista ne zanima. ili da se eventualno i odlucim za tanje gume, ali tu me interesuju isktusva i saveti

Не мораш да стављсш ахед систем, али постоје луле са подешавањем угла и са навојем да могу да се монтирају на твоју тренутну виљушку. То може да помогне, само је важно знати тачан промер врата виле и кућишта ради одабира. Флокус је дао добар савет у вези са ширином гума - што шире, то удобније. Додуше, нећеш ,,летети” по асфалту, али обе ствари не можеш имати.
  • 0

#10 himzo

himzo
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1310 posts

Postavljeno 05 August 2020 - 09:59 AM

@Pičvajzmen

Za grad ti je najpraktičniji city bicikl. Uostalom pogledaj koji tip bicikla se vozi u gradovima sa mnogo biciklista. Nešto ovako:

https://www.2bike.rs...cm#.XyqAECgzaHs

 

Neke od prednosti u odnosu na mtb/drumski: udobnija uspravna pozicija pogodnija za kreni-stani situacije, blatobrani, dinamo, paktreger, lancobran. Za 300e može da se uzme veoma dobar polovni city bicikl, sa već prisutnom svom opremom na njemu, takvo nam je tržište ;). MTB/drumaš teško.

 

Mana je što kod nas postoji mišljenje da je ovo penzionerski bicikl.


  • 2
Pozdrav

#11 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 05 August 2020 - 11:04 AM

I jest penzonski, da se ne lazemo :)

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk
  • 0

#12 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 05 August 2020 - 11:56 AM

Osnovna mana gradskih bicikala je što je ono "gradski" u suštini skraćenica od "prilično ravna gradska sredina sa odličnom mrežom bici staza". Položaj im je „udoban“ za ljude koji su se oprostili od savitljivosti leđa i snage mišića u rukama, a optimalna brzina im je klaj-klaj.

Ovom ništa ne fali ako ćeš dnevno da bez žurbe zujkaš možda deset kilometara u cugu. Za sve ostalo...


  • 0

#13 himzo

himzo
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1310 posts

Postavljeno 05 August 2020 - 01:30 PM

Slažem se, ali čovek je rekao posao, kuća i po gradu. Mislim da je za većinu Beograda dovoljan 8-faz kao sa gornjeg linka, inače bi trebao da traži neki i sa prednjim menjačem.

 

I jest penzonski, da se ne lazemo :)

 

Pre bih rekao gospodski :), ali se ne bih previše opterećivao time. 


  • 3
Pozdrav

#14 sajkotik

sajkotik
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 861 posts
  • LocationSokobajna

Postavljeno 05 August 2020 - 02:39 PM

Osnovna mana gradskih bicikala je što je ono "gradski" u suštini skraćenica od "prilično ravna gradska sredina sa odličnom mrežom bici staza". Položaj im je „udoban“ za ljude koji su se oprostili od savitljivosti leđa i snage mišića u rukama, a optimalna brzina im je klaj-klaj.

Ovom ništa ne fali ako ćeš dnevno da bez žurbe zujkaš možda deset kilometara u cugu. Za sve ostalo...

Имам свом броју година несразмерно савитљива леђа, у руке сам јак к'о попај, ал' не волим да се грбавим на бициклу док се возам по граду паланке ...

 

Зато сам подигао корман, метнуо простата-френдли седиште на свој сити-туринг, и возим се високо уздигнуте главе, док са висине гледам несрећне суграђан(к)е који се грче и грбаве на својим монти-бајковима. n2:hahaha

 

А како је паланка брдовита и разваљених путева, који су приде и накнадно напредно прекопани, фурам трипл погон са касетом од 36 позади, и гуме дебеле шесет (60) мм напумпане на скромне две атмосфере, које не изазивају потрес мозга сваки пут кад касно спазим новонастали кратер ...

 

https://flic.kr/p/24uP4Nz


  • 3

#15 Picvajzmen

Picvajzmen
  • Members
  • PipPip
  • 32 posts

Postavljeno 05 August 2020 - 03:05 PM

@Pičvajzmen

Za grad ti je najpraktičniji city bicikl. Uostalom pogledaj koji tip bicikla se vozi u gradovima sa mnogo biciklista. Nešto ovako:

https://www.2bike.rs...cm#.XyqAECgzaHs

 

Neke od prednosti u odnosu na mtb/drumski: udobnija uspravna pozicija pogodnija za kreni-stani situacije, blatobrani, dinamo, paktreger, lancobran. Za 300e može da se uzme veoma dobar polovni city bicikl, sa već prisutnom svom opremom na njemu, takvo nam je tržište ;). MTB/drumaš teško.

 

Mana je što kod nas postoji mišljenje da je ovo penzionerski bicikl.

Voleo bih da kazem da mi je izgled potpuno nebitan, jer mislim da ovaj bicikl nudi dosta za 250 evra, ali izgled mi nije bas toliko nebitan i ne bih se mogao zamisliti na ovakvom bajsu, nazalost..mozda sa drugim kormanom, bez ovih ukrasa...sta znam.. a i amortizer me ne interesuje opet jer kad dam gas, smeta mi i usporava kad skakucem..

A takodje, vozim malo agresivnije, ne kao ludak ili ekstremno, to nikako, ali vozim dosta brzo i delimicno gledam na to kao na trening i uzivam u tome koliko i kada mogu, a posle posla imam drugi posao koji se nalazi u centru pa onda opet odatle idem za Mirijevo kuci, tako da nesto malo manje "penzionerski" bi mi odgovaralo... Svakako nesto kao sto je kolega @sajkotik prikazao gore  n2:Heristical 

 

ne znam da li ovako nesto da gledam uopste..

 

https://www.2bike.rs...am#.XyrI3TXRaUk

 

https://www.2bike.rs...18#.XyrKJTXRaUk

 

nisam se previse udubljivao u delova na ovima.. ali zanima me sta mislite.. mogu po potrebi deblje gume, mogu blatobrani.sta znam

i hvala svima na dosadasnjim odgovorima


  • 0

#16 Picvajzmen

Picvajzmen
  • Members
  • PipPip
  • 32 posts

Postavljeno 05 August 2020 - 03:06 PM

Mislim da može da posluži / na ovo što si pisao iznad, ne znam zašto je ljudima nezamislivo da NAKRIVE bicikl na jednu stranu kad treba da se zaustave :D

A položaj sica i/ili sic su ti očajni ako ti je plodio međunožje.

mislim da je sic korektan (neki selle royal), ali je polozaj uzasan zbog visoke pozicije u odnosu na niski korman
 


  • 0

#17 Picvajzmen

Picvajzmen
  • Members
  • PipPip
  • 32 posts

Postavljeno 05 August 2020 - 06:56 PM

Mada i ovaj Diamant ima amortizer prednji
  • 0

#18 Woody

Woody
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1367 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 06 August 2020 - 09:10 AM

Meni taj cube deluje skroz ok.
  • 1
The sea, the sea

#19 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 06 August 2020 - 09:26 AM

„i ne bih se mogao zamisliti na ovakvom bajsu, nazalost..mozda sa drugim kormanom, ###bez ovih ukrasa###“

 

Ti „ukrasi“ su upravo ono što tom bajku opravdava naziv i funkciju :D


  • 0

#20 Picvajzmen

Picvajzmen
  • Members
  • PipPip
  • 32 posts

Postavljeno 06 August 2020 - 11:37 AM

„i ne bih se mogao zamisliti na ovakvom bajsu, nazalost..mozda sa drugim kormanom, ###bez ovih ukrasa###“
 
Ti „ukrasi“ su upravo ono što tom bajku opravdava naziv i funkciju :D


Sve je jasno..


Meni taj cube deluje skroz ok.


Nije neka klasa opreme koliko vidim, ali i meni deluje ok.. Do Velike Plane bih mogao da skočim da pogledam..

A šta ovu Merodu čini toliko jeftinijom od ovog Cubea?
https://www.2bike.rs...-1#.XyvpVBmxU0M
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika