Jump to content


Fotografije

mtb ili traking/city?


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
59 odgovora na ovu temu

#21 sajkotik

sajkotik
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 861 posts
  • LocationSokobajna

Postavljeno 06 August 2020 - 12:28 PM

Godine, možda čak i decenije...
  • 1

#22 Woody

Woody
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1337 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 06 August 2020 - 02:43 PM

A šta ovu Merodu čini toliko jeftinijom od ovog Cubea?https://www.2bike.rs...-1#.XyvpVBmxU0M

To je starija generacija bicikla, 26" točkovi,čelični ram, stara grupa... Deluje očuvano, takav bajs može dugo da traje i da bude udobniji od nekih modernih, ako se održava, ali sigurno traži ulaganje... Meni bi tu najviše smetali grip šifteri. Ako te zanima petljanje sa retro tehnikom, može biti zanimljiv.
  • 1
The sea, the sea

#23 Picvajzmen

Picvajzmen
  • Members
  • PipPip
  • 32 posts

Postavljeno 06 August 2020 - 04:18 PM

Prijatelji, kako vam se čini ovo?

https://www.2bike.rs...id#.XywsXhmxU0M


Jača je cena od onoga što sam mislio, ali mi se čini ok, jel mislite da vredi ovih para?
I problem je što je čak u Nišu..
  • 0

#24 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 06 August 2020 - 06:10 PM

Pa, ako se malo dogovoriš oko cene...


  • 1

#25 Picvajzmen

Picvajzmen
  • Members
  • PipPip
  • 32 posts

Postavljeno 06 August 2020 - 06:46 PM

Godine, možda čak i decenije...

To je starija generacija bicikla, 26" točkovi,čelični ram, stara grupa... Deluje očuvano, takav bajs može dugo da traje i da bude udobniji od nekih modernih, ako se održava, ali sigurno traži ulaganje... Meni bi tu najviše smetali grip šifteri. Ako te zanima petljanje sa retro tehnikom, može biti zanimljiv.


Jasno.. Zanemario sam tu činjenicu..
  • 0

#26 Picvajzmen

Picvajzmen
  • Members
  • PipPip
  • 32 posts

Postavljeno 06 August 2020 - 07:15 PM

To je starija generacija bicikla, 26" točkovi,čelični ram, stara grupa... Deluje očuvano, takav bajs može dugo da traje i da bude udobniji od nekih modernih, ako se održava, ali sigurno traži ulaganje... Meni bi tu najviše smetali grip šifteri. Ako te zanima petljanje sa retro tehnikom, može biti zanimljiv.


Malo spamujem sada, ali jedno, možda glupo pitanje, kako npr znam da je stara grupa delova? Meni se činilo da nisu prastari delovi na toj Meridi, mada jesam video orah umesto a-heada i sl..
  • 0

#27 Woody

Woody
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1337 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 06 August 2020 - 09:08 PM

Malo spamujem sada, ali jedno, možda glupo pitanje, kako npr znam da je stara grupa delova? Meni se činilo da nisu prastari delovi na toj Meridi, mada jesam video orah umesto a-heada i sl..


Deore novije generacije ima drugačiji pogon i menjače, ne ide sa grip šifterima, nije 8s... Sad vidim i da su kočnice cantilever, to nije pohvalno... Ima ljudi koji od takvog bajsa naprave bombonu, ali za tu igranku treba para i strpljenja, pitanje je da li te to zanima.
  • 0
The sea, the sea

#28 Picvajzmen

Picvajzmen
  • Members
  • PipPip
  • 32 posts

Postavljeno 06 August 2020 - 09:17 PM

Deore novije generacije ima drugačiji pogon i menjače, ne ide sa grip šifterima, nije 8s... Sad vidim i da su kočnice cantilever, to nije pohvalno... Ima ljudi koji od takvog bajsa naprave bombonu, ali za tu igranku treba para i strpljenja, pitanje je da li te to zanima.


Zvuči primamljivo ali nemam ni vremena ni para za tako nešto, hvala na odgovoru..

Videću ako mogu da odem da probam Cube Hyde ili nešto slično ako se pojavi, onaj Trek X 500 mi deluje odlično i vidim da nije fiksna cena, ali nažalost daleko je Niš je**ga a da ga uzimam na slepo, ne ide..
  • 0

#29 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 06 August 2020 - 09:24 PM

Ova Merida ne vrijedi cetvrtinu tih para sto traze, kad je kupis mozes je samo pokloniti koliko ima zainteresovanih za takav bicikl

Nemam slike svog Wheelera kako sam ga ja sredio za ici na kafu a i to samo zato sto sam se u pocetku zeznuo pa poslije nisam mogao da prodam pa ajd da to bude tip top za do kafane povreno al to je cist promasaj. Jedino da mi naidje neki levat :)


Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk
  • 1

#30 Picvajzmen

Picvajzmen
  • Members
  • PipPip
  • 32 posts

Postavljeno 06 August 2020 - 10:19 PM

Ova Merida ne vrijedi cetvrtinu tih para sto traze, kad je kupis mozes je samo pokloniti koliko ima zainteresovanih za takav bicikl

Nemam slike svog Wheelera kako sam ga ja sredio za ici na kafu a i to samo zato sto sam se u pocetku zeznuo pa poslije nisam mogao da prodam pa ajd da to bude tip top za do kafane povreno al to je cist promasaj. Jedino da mi naidje neki levat :)


Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk

zaobilazim to i slicno u sirokom luku, razumeo. mislim jeste to zanimljivo za entuzijaste i nekoga ko voli time i prvenstveno ima vremena i para za to.. ali za sada, to mi ne treba.


  • 0

#31 Picvajzmen

Picvajzmen
  • Members
  • PipPip
  • 32 posts

Postavljeno 07 August 2020 - 05:30 PM

Još jedna informacija prijatelji ako može, a da ne pričam direktno o ceni.

Npr ovaj Trek x500, ceo je Deore, da li je ovo prejaka cena za njega
https://www.2bike.rs...id#.Xy2PChmxU0M

Pa onda onaj Cube koji je sa već slabijom opremom, da li je i njegova cena za tu klasu delova ok? https://www.2bike.rs...18#.Xy2PLRmxU0M

Jasno je da se gleda i ram i amortizeri i kočnice, ali generalno za klase delova koja je okvirna realna cena?
  • 0

#32 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 07 August 2020 - 05:46 PM

Koliko ja vidim na Treku su shifteri Alivio, celjusti kocnice na ebayu ja placao par takvih 28 dolara novo, znaci ovo vrijedi pola od 28...
Screenshot_20200807-194429.jpg

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk
  • 0

#33 Picvajzmen

Picvajzmen
  • Members
  • PipPip
  • 32 posts

Postavljeno 07 August 2020 - 07:12 PM

Da, sad sam i ja ppgledao bolje. Ali dobro, opet je i to bolje nego mrtvi Tourney, ostatak jeste Deore pa me zanima kako da se rukovodim kada su klase u pitanju..
  • 0

#34 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 07 August 2020 - 07:34 PM

Shimano DEORE, set 3x9 (55 KM)
https://www.olx.ba/r/33680570/40813

Zna biti tih setova po 20 evra...

Rekli su ti ljudi vec da je Cube ok

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk
  • 0

#35 Picvajzmen

Picvajzmen
  • Members
  • PipPip
  • 32 posts

Postavljeno 07 August 2020 - 08:17 PM

Ok, hvala
  • 0

#36 Picvajzmen

Picvajzmen
  • Members
  • PipPip
  • 32 posts

Postavljeno 07 August 2020 - 08:52 PM

Ljudi, ja moram da pitam, makar me izbacili sa foruma jer sam dosadan i naporan, ali šta je tačno dobro na ovom Cubeu?
Koliko kapiram te hidraulične kočnice su low tier, rade posao ali daleko od dobrog,menjač zadnji je Claris, radiće mi posao i te kako posle krša od Cobre, ali ipak je to samo Claris,prednji i ručica menjača su Alivio i to je najjača klasa od svih delova na njemu. Ajde ovo drugo da se ne pravim pametan jer nisam.

Nemojte misliti da prozivam nekoga ili preispitujem znanje, nego samo bih voleo da naučim bolje da gledam i da znam šta biram kad biram pa ako može neko da mi objasni šta to toliko valja na ovom bajsu toliko?
  • 0

#37 Woody

Woody
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1337 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 07 August 2020 - 09:38 PM

Neće niko da te izbaci sa foruma, slobodno pitaj.

U tom rangu cene svakako ne možeš da očekuješ višu klasu delova niti rama, a takođe niko od nas ne može da ti garantuje da je to pravi bicikl za tebe niti da nema skrivene mane. Sa slika deluje očuvano, mehanika nije vrhunska, ali nije zastarela, to bi sve trebalo da radi sasvim lepo za te pare. Novije generacije mehanike niže klase, tipa claris/alivio, uglavnom mogu da se porede sa višim klasama starije generacije.

Donekle je utešno što su slike iz blizine pa očekuješ da čovek ne krije ništa, ali dok ga ne probaš, nećeš znati da li je nešto razdrndano ili raštelovano, da li treba uložiti u neki deo, tipa nov lanac, paknovi i sl. Naravno, najbitnije je da li ti je udoban i da li zadovoljava tvoje potrebe za tu cenu, pod uslovom da je sve ispravno.

Ja imam sličan gradski bajs sa nešto jačom klasom menjača, ali to ne utiče na rad niti trajnost. Takav bicikl je taman za potrebe koje si naveo.
  • 1
The sea, the sea

#38 Picvajzmen

Picvajzmen
  • Members
  • PipPip
  • 32 posts

Postavljeno 07 August 2020 - 09:48 PM

Hvala ti puno Woody, to mi je malo pojasnilo situaciju. Ne mogu očekivati znači višu klasu delova za te pare. Meni je iz neznanja delovalo kao da se može dobiti više za taj novac.

Ukoliko se ta hidraulična npr pokaže kao loša, koliko bi teška bila zamena za avid b5 i b7 koje svi hvale?
  • 0

#39 Woody

Woody
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1337 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 08 August 2020 - 06:16 AM

Što se tiče cene, to je varljivo jer je svako sam određuje. Kada prođe sezona, moguće je da ćeš moći da nađeš i bolje, ali je tada malo slabija ponuda...

Kočnice ne bi trebalo da se pokažu loše jer to nije bajs za takmičenje po off-roadu. Za gradsku vožnju, čak i malo agresivniju bi trebalo da su skroz ok. Kako Cobra izdržava tvoju kilažu bez diskova?
  • 0
The sea, the sea

#40 Picvajzmen

Picvajzmen
  • Members
  • PipPip
  • 32 posts

Postavljeno 08 August 2020 - 07:47 AM

U principu dobro izdržava, ali sam promenio za tri meseca tri puta paknove. Pri nekom jačem kočenju tačno pojedem pola paknova.
Generalno sam se navikao i na loš menjač koji mora da se stalno šteluje i na loše ručice menjača na kojima moram da tačno pogodim trenutak kada prebacuje u sledeću brzinu i sl.. Jedino mi i dalje smeta kada me prevari pa ne prebaci u sledeću brzinu, a ja zapnem pa mi propadne noga na pedali.
Tako da će meni sve biti dobro verovatno što probam sledeće
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika